Atostogos prie jūros - ką turėti su savimi?

Ne vienam žmogui vasara asocijuojasi su jūra, maudynėmis, smėliu, karšta saule, deginimusi, naktiniu gyvenimu... Koks nuostabus tas laisvės jausmas, kai šiltuoju metų laiku gali tiesiog atsipalaiduoti: nereikia rūpintis namų darbais, egzaminais, būreliais. Vasarą tu gali gyventi visiškai ramiai bei atitrūkti nuo rutinos. Tačiau kokios priemonės, įrankiai, drabužiai, galų gale, kokie žmonės reikalingi, norint puikiai pasimėgauti laiku prie jūros? Skaityk toliau ir sužinosi!

PINIGAI
 
Ech, tas žodis... Jaunystėje tiek daug norisi visko išbandyti, nusipirkti tai, kas maloniai traukia akį, bet tave stabdo tuščia piniginė. Turi žinoti, jog atostogaudama išleisi dvigubai daugiau pinigų nei paprastomis dienomis, tad ne viena įžymybė yra pasakiusi: "Norint turėti laisvas bei nerealias atostogas, su savimi visada verta turėti kreditinę kortelę". Jų tiesa, ar ne? Tačiau ne kiekviena paauglė išgali švaistytis pinigais ar kreditinėmis kortelėmis. Tad, ką daryti? Pirmas pasiūlymas - dirbk. Visus mokslo metus gali dirbti. Žinoma, niekas nesako po mokyklos pulti į darbą. Darbui gali skirti vos porą dienų per savaitę. Taip pamažu susitaupysi pinigų vasarai. Kitas pasiūlymas - dirbk ir atostogauk. Daugybė paauglių vasarą išvyksta į pajūrį dirbti, kur darbą suderina su atostogomis. Na, o jei dar neturi pakankamai metų, jog galėtum dirbti, teks gražiai susitarti su tėveliais, kad per tavo atostogas jie tave paremtų. Tačiau nepamiršk, jog jų pinigus teks branginti ir gavusi juos, nebūk savanaudė - atsidėkok tėveliams.

BŪSTAS

Privalai iš anksto pasirūpinti vieta, kurioje galėsi permiegoti. Tai gali būti mažas kambariukas, butas ar palapinė. Viskas priklauso nuo tavo finansinių galimybių bei poreikių. Galbūt, būstą rasi per pažįstamus, o neradusi nenusimink - internetas lūžta nuo pasiūlymų. Tik nepamiršk, jog vasarą, o ypač savaitgaliais, vietą nakvynei rasti bus sudėtingiau, tad nepasilik šio reikalo paskutinei minutei bei pasirūpink būstu iš anksto.

ŽMONĖS

Tik vienetai savo atostogas suplanuos taip, jog laisvalaikį leistų vienumoje. Vėlgi, pasirinkimo galimybė yra tavo rankose: gali atostogauti su šeima, geriausiais draugais, giminėmis, o galbūt, pasiimsi vos vieną draugę ir pajūryje leisiesi į naujas pažintis? Rinktis tau, tačiau ramiai apsvarstyk visus variantus bei pasirink teisingai. Turėk omenyje, jog su tais žmonėmis gyvensi po vienu stogu, kartu rūpinsitės maistu, laiko praleidimo būdais, tad žmogų vertėtų pažinoti gerai, kad vėliau netektų gailėtis dėl pasirinkimo bei nepatirtum nemalonių staigmenų.

DRABUŽIAI

Kiekvienos merginos problema - ką dėti į lagaminą, vykstant atostogoms prie jūros? Pirmiausia, nepulkite į paniką, ramiai prisėskite ir susikoncentruokite. Turite atsižvelgti į tris dalykus: trukmė, oras bei laiko praleidimo būdas. Drabužių kiekis priklausys nuo to, kiek laiko praleisite atostogaudami pajūryje: ar tai bus pora dienų, ar savaitė, o galbūt, net vienas ar du mėnesiai? Atsižvelgdama į trukmę, mintyse susidėliok kiekvienos dienos drabužių derinius, taip lengviau apsispręsi, kurie rūbai verti būti lagamine. Nepamiršk, jog jei atostogomis mėgausiesi daugiau nei porą savaičių, pasirūpink, jog tavo būste būtų skalbimo mašina. Taip nereikės iš namų temptis visos spintos. Antra - nepamiršk peržvelgti, kokie orai numatomi, kol tu atostogausi. Jei sinoptikai visas dienas prognozuos lietingas, neteik sau, jog kada nors vis tiek išlįs saulė - jei lis, tai lis. Lietus negali sugadinti tavo atostogų, svarbu gera nuotaika bei tinkama apranga. Na, ir galiausiai, nepasiimk vakarinių suknelių, jei planuoji daug vaikščioti bei užsiimti aktyvia veikla.

VEIKLA

Juk neketini kiauras dienas kiurksoti paplūdimyje bei kepti saulėje? Suplanuok savo atostogas taip, jog vėliau turėtum, ką prisiminti bei džiaugtumeis veltui neiššvaistytu laiku. Pasiimk kamuolį, skraidančią lėkštę, badmintono raketes, kortas, stalo žaidimus ir t.t. Patikėk, jei žmonių kompanija linksma, tai panaudosi ne kartą.

BŪTINIAUSIOS PRIEMONĖS

Vykstant atostogauti, nepamiršk būtiniausių priemonių, be kurių sunku išsiversti net įprastomis dienomis. Trumpas sąrašiukas tau, kurį, žinoma, gali bet kada papildyti:
 • Higienos priemonės (dantų šepetėlis bei pasta, šampūnas, dušo želė, kūno ir veido kremai, rankšluostis ir t.t.) 
 • Priemonės nelaimės atveju (pleistrai, bintas, vaistai nuo galvos, pilvo skausmo ir kt.) 
 • Apsaugos nuo saulės (kremas, akiniai ir t.t.) 
 • Apsaugos nuo vabzdžių (jei planuoji pasimėgauti šiltais vakarais, nepamiršk, jog aplink tave ims dūgzti uodai bei kiti skraidantys gyviai. Tad pasirūpink tinkamomis priemonėmis nuo jų ir neleisk mažiesiems įkyruoliams gadinti tau vakaro)
 • Telefonas bei jo kroviklis. 
 • Knyga, ausinukai (ar bet kas kitas, ką veiksi, kai užsinorėsi atitrūkti nuo pasaulio) 
 • Piniginė, asmens dokumentas
 • Vandens buteliukas 

Lietuva negali pasigirti puikiais orais, todėl kiekvienas žmogus vasaros laukia ne tik dėl atostogų, bet ir dėl vis dažniau pasirodančios karštos saulės, giedro dangaus, šiltų vakarų. Nešvaistyk nuostabių dienų veltui, imk draugus bei lėk atostogauti prie jūros! Būtiniausi dalykai, kuriais reikia pasirūpinti prieš vykstant į pajūrį, jau pateikti šiame įraše, o plačiau apie tai, ką galima veikti pajūryje, sulauksi kitame straipsnyje. *Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių!

Buto remonto darbai

15 Komentarai

 1. Straipsnis naudingas, o ypač kai vasarą ir visi tik lekia prie jūros. :D Aš pati niekada nesidedu daiktų pagal kieno nors straipsnius, man geriau pačiai išsirinkti, ko reikia ir ko ne, tačiau toms, kurios galbūt labiau nori suplanuoti vietą lagamine, šis straipsnis, manau, tikrai padėjo. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Uch.. jūra. Perskaičiusi šį straipsnį taip užsinorėjau ten nuvažiuoti..!
  O jeigu dabar kalbant apie patį šį straipsniuką - tai labai man jis patiko ir manau, jog puikiai padės visoms merginoms, kurios ruošiasi keliauti prie nuostabiosios jūros. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man pačiai šis straipsnis nebuvo labai naudingas, tikrai nekyla klausimas ką dėtis ar su kuo važiuoti. Tačiau nepaisant to straipsnis labai lengvai susiskaitė (čia ir vėl mano kūrybos žodis :D) ir manau, kad buvo naudingas kitiems. Spaudžiu visas reakcijas, nes patarimai parašyti tikrai puikiai:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis tikrai naudingas, ypač tiems kurie suka galvas ką išsiimti, jei lagaminas neužsidaro. Iš tiesų parašytas labai lengvai, paprastai, nebuvo nieko smulkmeniško ar per daug išpūsto. Jis pravers ir man, nes pamažu pradedu galvoti bent apie kelias dienas pajūryje.
  Viena pastabėlė, ar aš čia vienintelė nesupratau, ar čia kai kuriose vietose rašome apie kelionę prie jūros be tėvų? Galbūt tai labiau tiktų pilnamečiams, ar gyvenantiems prie pet jūros. Štai tokia mini pastabėlė. :)
  Ošiaip straipsnis (pasikartosiu) labai patiko, spaudžiu visas reakcijas. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Straipsnis tikrai naudingas, ypač tiems kurie suka galvas ką išsiimti, jei lagaminas neužsidaro. Iš tiesų parašytas labai lengvai, paprastai, nebuvo nieko smulkmeniško ar per daug išpūsto. Jis pravers ir man, nes pamažu pradedu galvoti bent apie kelias dienas pajūryje.
  Viena pastabėlė, ar aš čia vienintelė nesupratau, ar čia kai kuriose vietose rašome apie kelionę prie jūros be tėvų? Galbūt tai labiau tiktų pilnamečiams, ar gyvenantiems prie pet jūros. Štai tokia mini pastabėlė. :)
  Ošiaip straipsnis (pasikartosiu) labai patiko, spaudžiu visas reakcijas. :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Manau straipsnis tikrai naudingas ,o dėl pleistrų ir bintų tikrai įsitikinau ,kad jų reikia.Nes Birželio devintą važiavau su klase į Šventąją nakvojom nameliuose.Buvo toks ratas ant kurio reikėjo suktis atsisėdus, tai klasiokė susilaužė koją...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Esu iš tų, kurios viską nuolat pamiršta. Dažniausi pamirštukai - dantų šepetėlis, kroviklis, vaistai nuo įkandimų (esu alergiška vabzdžiams, tad man tai labai svarbu). Nuolat visur skubu, nesuspėju, tad suprantama, kad ką nors pamirštu. Tam, kad to išvengčiau, pradėjau susidarinėt sąrašus ir porą kartų patikrinu, ar viskas lagamine. Tad dabar galiu pasakyti, kad tokioms užuomaršoms kaip aš, sąrašas tikras išsigelbėjimas. Nors man straipsnis nebuvo naudingas, bet kitoms tikiu, kad pravertė. Kalbant apie gramatiką ir skirybą, tai klaidų nepastebėjau. Matosi, jog tobulėji :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pats straipsnis sklandus, tik, manau, nelabai naudingas, nes patarimai pernelyg įprasti, nors ir aprašyti išties gerai ir aiškiai. Vienaip ar kitaip, galbūt kitoms merginoms šis įrašas tikrai pravers. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aš pati jau nekantriai lenkiu pirštus skaičiuodama tas kelias dienas, likusias iki taip laukiamos kelionės prie jūros ir po truputį jau kraunuosi lagaminą. Nors susipakuoti daiktus gana ilgam laikotarpiui man - nieko naujo, tačiau labai lengva ką nors pamiršti. Manau, šį kartą to tikrai neatsitiks ;). Na, o būstas, veikla ir žmonės jau parinkti, tačiau, perskaičiusi straipsnį įsitikinau, kad teisingai ;).

  AtsakytiPanaikinti
 10. Pati maniau, kad bus straipsnis tiesiog su punktais ką pasiimti, bet pasirodo, kad ne - viskas gražiai aprašyta.
  Na, aš žinau ką pasiimti atostogoms, tad man toks straipsnis buvo nereikalingas, bet jei kažkam jis padėjo - puiku. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kai kraunuos daiktus, dažniausiai prisikraunu tokių daiktų, kurių visiškai nenaudoju. Tad tikriausiai pasinaudosiu šiais patarimais.
  Tik man nelabai patiko tas paveikslėlis su jūra. Nesakau, kad jis pats blogas ar ką, bet pamačiusi straipsnį pagalvojau, jog jis bus apie jūras. Gal tiems, kurie negyvena šalia pajūrio ir kelionė prie jūros nėra už kalnų, tai neužkliuvo, bet kai gyvenu Klaipėdoje, pajūris man nesisieja su keionėmis. Tad jeigu būtų koks nors paveiksliukas su lagaminu, tada jokių priekaištų neturėčiau.
  P.S. tai tik mano nuomonė :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Būtiniausių priemonių sąrašas naudingiausias, kadangi kai jau reikia krautis daiktus, tiek visko reikia, kad vis tiek kokį nors daiktą pamiršti pasiimti... :D Galėjo šis straipsnis anksčiau pasirodyti, būtų man pagelbėjęs, bet dabar jau po kelionės įgavau patirties kas tikrai reikalinga, o kas tik užima vietos.
  Pats straipsnis mano akimis idealus, spaudžiu visas reakcijas ir linkiu sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Puikus straipsnis! Tikrai naudingas toms kurios ruosiasi kelioms dienoms paatostogauti prie juros :> Patiko tiek pats straipsnis, atrode irgi visai nieko, lengvai skaitesi :) nors man asmeniskai sis straipsnis nebuvo naudingas, kadangi gyvenu ne taip jau toli nuo juros, manau kitoms merginoms straipsnis tikrai pravers :)) sakau dideli ACIU! :))

  AtsakytiPanaikinti
 14. Straipsnis itin naudingas, smagu, jog dalijate puikius patarimus, kurie padės mums apsispręsti - ko galų gale mes norim :D Esu labai dėkinga už patarimus ;)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Informatyvus ir puikus straipsnis! Labai dėkoju už puikius patarimus :) Labai smagu, kad jais dalinatės ir su mumis ;) Belieka tik pasakyti didelį, didelį AČIŪ ir tikėtis, jog tokių straipsnių bus ir daugiau!

  AtsakytiPanaikinti