Mary Kubica "Gera mergaitė"

Kone kiekvieną dieną tiek Lietuvoje, tiek užsienyje klausantis žinių galime išgirsti apie įvairiausius žmonių pagrobimus, dingimus, jų ieškojimus ištisus metus.. Tikriausiai ir tau ne kartą teko girdėti istorijas, kaip dingę žmonės atsiranda tik po daugybės metų, kuomet nei artimieji, nei niekas to nebesitiki.. Žmonių dingimo priežasčių yra išties daug ir kuo toliau, tuo labiau tai darosi opesnė problema. Visai neseniai Lietuvos knygynuose pasirodė Mary Kubicos knyga "Gera mergaitė", pasakojanti jaunos merginos pagrobimo istoriją, kurią ir noriu šįkart jums rekomenduoti. 

APIE AUTORĘ
Psichologinis trileris "Gera mergaitė" - tai Mary Kubicos debiutas. Ir ne bet koks, o sulaukęs išties didelio pasisekimo ir jau lyginamas su kūriniu "Dingusi". Mary Kubica - jauna moteris, šiuo metu gyvenanti JAV, Čikagoje kartu su savo mylima šeima - vyru ir dviem vaikais. Autorė yra baigusi Amerikos literatūros ir istorijos bakalauro studijas Majamio universitete Oksforde. Be to, jog Mary itin mėgsta rašyti ir kurti, ji dievina fotografiją, mėgsta fiksuoti gražius kadrus, laisvu laiku sukasi savo darže ir domisi sodininkyste bei labai myli gyvūnus ir rūpinasi jais vietinėje prieglaudoje. Apie itin pasisekusią savo debiutinę knygą, Mary kalba kukliai. Ji teigia, jog iš pradžių daug apie tai galvojo, netgi šiek tiek baiminosi, bet kuomet knyga buvo išleista ir prasidėjo susitikimai su skaitytojais, kelionės, ją aplankė nuostabūs jausmai ir emocijos. 

SIUŽETAS
Pagrindinė knygos herojė - jauna mergina Mija, dirbanti dailės mokytoja alternatyvioje miesto mokykloje. Iš pirmo žvilgsnio ji subtili, savarankiška moteris, tačiau iš kito - kiek naivi ir greitai palūžtanti. Mija augo turtingoje, garsaus teisėjo, iš pažiūros tiesiog tobuloje šeimoje. Tačiau pati tuo niekada nesidžiaugė ir vienintelė savo šeimoje buvo balta varna. Užuot sekusi tėvo pėdomis, ji dirba paprasta mokytoja, su savo šeima beveik nebendrauja ir rodos, nesijaučia itin laiminga. O argi taip turėtų jaustis turtingų tėvų vaikai? Būtent šis kūrinys ir parodo, kad net ir "tobuloje" šeimoje nėra taip, kaip mums gali atrodyti.

Vieną vakarą Mija susitaria susitikti bare su savo vaikinu Džeisonu. Santykiai su juo niekad nebuvo idealūs ar daug žadantys, o kai šis nepasirodo bare, Mija supranta, kad viskas baigta. Merginą apima liūdesys, neviltis ir ... pažintis su nepažįstamuoju, paslaptinguoju Kolinu Tečeriu, Mijai prisistatančiu Oveno vardu. Nuo kelių žodžių, Mijos ir Kolino pokalbiai pasisuka iki asmeniškų ir neasmeniškų dalykų bei vaikino pasiūlymo vykti pas jį į butą. Mija sutinka - juk jis buvo pirmasis, pakėlęs jai nuotaiką po vaikino apgavystės, o be visa to, puikiai tinkantis vienos nakties nuotykiui. Tačiau tuo metu mergina nė nenutuokia, kad pražengusi  buto slenkstį, ji padaro kone didžiausią savo gyvenimo klaidą. Kolino užduotis - pagrobti Miją ir perduoti užsakovui Dalmarui. Iš pradžių viskas klostosi kuo puikiausiai ir rodos, visai nesunkiai, tačiau netikėtai Kolino planas pakrypsta visiškai kita linkme. Judviejų pėdsakais leidžiasi policija, detektyvas Geibas Hofmanas, ponia Denet ir visi kiti, nė nenutuokiantys kas galėjo įvykti, bet žinantys, jog jie žūtbūt privalo išgelbėti Miją.

                                                                          YPATUMAI
Knyga "Gera mergaitė" puikiai tiks ir patiks visiems skaitytojams, kuriems knygose reikia nuolatinio veiksmo ir įtampos. Šiame kūrinyje būtent taip ir yra - veiksmas ir įtampa pradėjo virti jau nuo pirmo skyriaus. Skaitant būdavo akimirkų, kai tiesiogine to žodžio prasme, užgniauždavo kvapą. Atrodo, taip įsijauti į įvykius, kad net nustoji kvėpuoti. Knyga nėra "sunki" ar verčianti daug mąstyti, galvoti, kaip čia kas įvyko.. Man tai nutiko tik pirmuose skyriuose, kol dar nebuvau perpratusi šio kūrinio formos. O forma išties įdomi ir tiesą sakant, tai buvo pirmas mano perskaitytas kūrinys, parašytas tokiu įdomiu būdu. Mane labai nustebino tai, kad pagrindinė knygos herojė Mija, šios istorijos pati beveik nepasakojo. Ji prabilo tik knygos gale, epilogo skyriuje. Visą istoriją pasakojo trys veikėjai - Mijos mama Eva Denet, detektyvas Geibas Hofmanas ir pagrobėjas Kolinas Tečeris. Visi knygos skyriai buvo suskirstyti į "prieš" ir "po", o tiksliau tariant - į praeitį ir ateitį. Iš pradžių buvo kiek keista skaityti knygą tokia forma, bet paskui man tai labai patiko. Galėjau palyginti veikėjų jausmus ir emocijas skirtinguose laikuose, lengviau suprasti istoriją. Aš labai mėgstu knygas, kurių pabaigoje galiu pagalvoti: "Vau!". Šis kūrinys tuo labai pasižymėjo - pabaiga buvo išties nustebinusi ir visai ne tokia, kokios tikėjausi. Gerąją prasme, žinoma.

VERDIKTAS
Šiai knygai galiu skirti didelį dešimtuką ir dar su pliusu! Jau seniai skaičiau tokį kūrinį, kurio istorija taip mane sužavėtų, taip įtrauktų į savo pasakojimą ir būtų ilgai nepamirštama. Kūrinio istorija, kuri iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai banali, turi gilią prasmę ir yra pamokanti. Pamokanti to, jog kiekvieną akimirką, kiekvieną dieną reikia vertinti tai, ką turi, nes niekada negali žinoti, kas nutiks rytoj.. Istorija verta dešimt balų, knyga skaitosi lengvai, nesunkiai, yra greitai perskaitoma, įtraukianti - kas dar gali būti geriau? Visiems, kurie ieško knygos vasaros skaitymams, labai rekomenduoju šį Mary Kubicos psichologinį trilerį "Gera mergaitė", kurį perskaičius, bus labai sunku užversti ir padėti į lentyną. Norėsite dar ir dar...

Taigi o ką šiuo metu skaitote ir norite rekomenduoti jūs? Galbūt ir jums teko skaityti mano aptartą kūrinį? Jei taip, pasidalinkite savo įspūdžiais su kitais mūsų skaitytojais! 

1 Komentarai

  1. Mažytis pastebėjimas - siūlyčiau naudoti lietuviškas kabutes, t.y. ,,kabutes'', o ne ''kabutes''. :)

    O kad puikiai moki rašyti, gerai pristatyti knygą ir, svarbiausia, sudominti skaitytoją, žino jau visi. Good girl, mane irgi sudominai. :)

    AtsakytiPanaikinti