Naujausios knygos paaugliams

Nežinau kaip Jums, bet man labai sunku patikėti, kad mokslo metai jau baigti, neskaitant vienos papildomos birželio savaitės. Laikas tikrai labai greitai lekia, atrodo, kad dar visai neseniai čia buvo publikuojami straipsniai susiję su naujais mokslo metais ir motyvacija mokantis, o štai dabar atsiranda įvairūs straipsniai apie vasarą... O aš šį kartą noriu Jus visus supažindinti su naujausiomis knygomis paaugliams, kurias tikrai rekomenduočiau paskaityti šiltais vasaros vakarais. 

HOLLY SMALE ,,GEEK GIRL.MOKSLIUKĖ"

Ši nuotykinga, linksma ir paaugliška knyga skirta maždaug penkiolikos - šešiolikos metų merginoms, tačiau, žinoma, niekas nedraudžia skaityti ir jaunesnio amžiaus panelėms. Istorija pasakoja apie Harietą Maners, kuri yra tikrų tikriausia moksliukė. Mergina žino viską: kiek katės ausis turi raumenų, medžiagų sudedamasias dalis, lengvai gali išspręsti sunkią matematikos lygtį ir panašiai. Mokykloje paauglė draugų turi mažai, nors tiksliau sakant tik vieną - Natą, kurios svajonė tapti modeliu. Tačiau sėkmė tapti modeliu nusišypso Harietai ir ši lieka sutrikusi - negi galima pavogti geriausios draugės svajonę? Ir kaip iš nerangios tapti grakščia mergina ir išsaugoti draugus? Visa tai ir dar daugiau sužinosite šioje knygoje.

REBECA UNA ,,ATJUNK"
Ši knyga priskiriama despotinio turinio žanrams, kaip ,,Divergentė" , ,,Bado žaidynės" ar ,,Atranka". Šios autorės sukurtas pasaulis ir veikėjai gyvena pasaulyje, kuriame nėra emocijų, užuojautos, paguodos. Viskas striliai sutvarkyta ir valdoma kompiuterių bei įvairių programų. Pagrindinė knygos herojė Gryta nepritaria tokiai santvarkai ir bando suprasti, kas tos emocijos, kaip pakeisti visų gyvenimą geresniu. Netikėtai ji sutinka vaikiną, kuris yra tokių pat pažiūrų kaip ir mergina. Abu puikiai vienas kitą suprantą ir žino, kad pakeisti šimtmečius kurtos tvarkos nebus lengva. Lieka keli variantai - veikti arba sprukti. Ką pasirinks ir kaip elgsis veikėjai, sužinosite perskaitę knygą.

DAINA OPOLSKAITĖ ,,EKSPERIMENTAS GYVENTI"
Lietuviškų knygų autoriais nelabai domiuosi, tačiau ši knyga mane sudomino. Apie šią knygą galiu pasakyti, kad pasakotoja yra iš ties įdomiai parinkta - tai penkiolikmetė paauglė, gyvenanti vaikų globos namuose, kuri neturi vardo. Gyvenimas globos namuose niūrus ir slogus, norisi ištrūkti į laisvę, atrasti šeimą, tačiau ne visos dienos tokios. Ji turi keturis gerus draugus, su kuriais tikisi vieną dieną pamatyti pasaulį. Ir štai sėkmė merginai nusišypso! Pakliuvusi į platųjį pasaulį mergina nė nenumanė kokie sunkumai ją užgrius: pirmoji meilė, nauji draugai, mokykla, naujas gyvenimas. Prisitaikyti sunku, tačiau reikia. Skaitydami knygą galime įsivaizduoti globos namų auklėtinių gyvenimą be šeimos ir staigų jos tekimą, netikėtą laisvę, galime išgyventi jų emocijas, džiaugsmus bei nusivylimus.

AKVILINA CICĖNAITĖ ,,NIUJORKO RESPUBLIKA"
Tai dar viena lietuvių rašytojos nauja knyga skirta paaugliams. Knygos istorija nukelia mus į pirmuosius Lietuvos nepriklausomybės metus ir gyvenimą tuo metu. Tai tikrai lengva, šmaikšti, romantiška bei paaugliška istorija apie du paauglius, jų mažo gyvenimo tarpsnį bei pirmąją meilę. Pagrindinė romano veikėja - Beatričė, kurios gyvenimas slenka nuobodžia vaga ir trokšta permainų. Kaip stebuklą ji sutinka Oskarą, kuris tokios pačios nuomonės kaip ir mergina. Tarp šių dviejų paauglių, turinčių bendrų interesų, užsimezga meilė, graži draugystė bei bendros svajonės. Knygą siūlau paskaityti toms, kurios mėgsta lengvas, nesunkias knygas prieš miegą ar tiesiog pasvajojimui.

CAT CLARKE ,,LEMIAMAS APSISPRENDIMAS"
Šią knygą tikrai pamėgs psichologinių trilerių gerbėjos, nes ši knyga būtent joms. Knygos siužetas įtraukiantis, kupinas netikėtų įvykių, likimo posūkių, šiurpių ar šmaikščių vietų. Istorija pasakoja apie paauglę Alisą, kuri su draugėmis atvyksta į Škotijos tyrlaukius. Merginai tenka gyventi su didžiausia savo prieše - Tara, kuri nuo pat mažumės mėgdavo visus žeminti. Nors kitos merginos su Alisa surengia sąmokslą prieš Tarą, tačiau viskas pasisuka kita linkme, o reikalai tampa svarbesni nei anksčiau. Net grįžus namo merginas persekioja baimė, kaltė ir šiurpi paslaptis. 

Štai penkios naujausios knygos jaunimui šį kartą. Tikiuosi, kad atradote tą, kuri Jus sužavėjo ir panorote paskaityti. O galbūt jau kurią skaitėte? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose. Iki kito karto!
VIKTORIJA

4 Komentarai

 1. Nemėgstu tokio žanro knygų, bet lietuvės parašyta knyga sudomino (jaučiu tik dėl to, nes parašyta jos). Galbūt šią vasarą teks perskaityti nors vieną.
  O pati ar skaitei bent vieną knygą? Kuri patiko?
  Straipsnis geras. Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai patiko, tik kur rašei:Viskas striliai sutvarkyta... neturėtų būti steriliai? O šiaip tobula :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. "Atjunk", "Lemiamas apsisprendimas" tikrai girdėtos ir matytos, sudominai. Na o "Moksliukę" esu nusipirkusi pati iškart kai atvežė į knygynus :D Gaila, kad į lietuvių kalbą nėra jų išversta daugiau :( šiaip tekstas man patiko, sudominai :)

  AtsakytiPanaikinti