Pietų Korėja - šalis, kurioje susiderina modernumas ir istorija

Azija daugumos lietuvių akimis yra tolima ir ne tik geografine prasme. Juk palyginus surasime milžiniškus kultūrų, maisto, aprangos skirtumus. Vien dėl tokių skirtumų į Azijos šalis pastaruoju metu plūstelėjo turistai. Juk daug įdomiau pamatyti visiškai kitokį vaizdą, negu esame pratę. O džiaugdamasi turistais, atsigręžia į Vakarus ir perima jų kultūrą. Azijos miestuose puikiai suderinama vakarietiška kultūra ir tik Azijos šalims būdingi šie bruožai. Būtent tai dar labiau didina turistų apsilankymus Azijos šalyse. Viena iš tokių šalių - Pietų Korėja. Apie šią šalį lietuviai žino labai ne daug, tad aš padidinsiu Jūsų žinias.

Pietų Korėja (Oficialiai Korėjos respublika) savo istoriją skaičiuoja nuo 1948 m. rugpjūčio 15d., būtent tada buvo įkurta valstybė. Iki tol ji su savo kaimyne Šiaurės Korėja, sudarė vieningą valstybę, tarpsniais skylančią į kelias dalis. Pirmojo Pasaulinio karo metais visas pusiasalis tapo Japonijos dalimi. Tiesa, ne ilgam. Antrojo Pasaulinio karo laimėtojos JAV ir Sovietų Sąjunga padalino pusiasalį į pietinę ir šiaurinę dalis. Prasidėjęs Korėjos karas nulėmė valstybių ateitį, Šiaurės Korėja perėmė Komunistinį rėžimą gyvuojantį iki šiol, o Pietų Korėjoje, padedant JAV įsitvirtino demokratija. Būtent nuo tada šios valstybės savo istoriją kuria atskirai, o nesutarimai tarp jų tęsiasi iki šiol.


Šioje valstybėje ypač didelis dėmesys teikiamas etiketui, kurio pagrindinė taisyklė yra pagarba vyresniesiems, tėvams ir aukštesnio rango atstovams. Didžiausia nepagarba būtų, jei prie tėvų ar viršininko, žmogus pradėtų rūkyti.  Šioje šalyje įprasta susitikus nusilenkti, tiesa, yra tam tikros nerašytos taisyklės kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, sutikus vaiką gali vos vos linktelėti galvą, o išvydus seną žmogų turi nusilenkti beveik iki žemės. Korėjiečiai lankstosi ne tik susitikę, bet ir dėkodami ar atsiprašydami.Taip pat apsilankius svečiuose būtina prie įėjimo palikti batus, nes kitaip siaubingai įžeisite šeimininkus. O pietūs prasideda tada, kai vyriausias žmogus pirmasis paragauja maisto, po to visi jau gali valgyti. Taip pat pietaujant yra įprasta dalintis lėkštėmis ir maistu.

Pietų Korėjoje viskas sukasi apie maistą, tad šioje šalyje gali paragauti patiekalų, apie kurių egzistavimą net nežinojai. Didelis dėmesys skiriamas prieskoniams, ypač aštriems, tad kiekviename patiekale galima rasti česnakų ar raudonųjų pipirų. Kaip visoje Azijoje itin plačiai yra naudojami ryžiai. Ant korėjiečių stalo dažniausiai yra jūros gėrybių, pupelių, daržovių, mėsos, košių, sriubos. Tradiciniai patiekalai, patiekiami per šventes yra: kimchi (valgis iš marinuotų daržovių), bančan (aštrus maistas mažuose indeliuose, paskaninamas ryžiais),  mandu (itin aštrūs korėjietiški koldūnai)... Šio tradicinių patiekalų sąrašo tęsti neverta, nes kiekvienas regionas turi savo patiekalų, tad surašyti juos visus nėra lengva.

 • Šioje šalyje yra atliekama daugiausiai plastinių operacijų pasaulyje. Vienas iš penkių gyventojų yra atsigulę po peiliu dėl grožio.
 • Pietų Korėjoje galima rasti didžiausius pasaulyje prekybos centrus, kurie dirba net iki 4 val. ryto.
 • Lankydamiesi valstybėje galite pasenėti, nes čia gimtadienis skaičiuojamas nuo tada kai moteris pradeda lauktis.
 • Jei užrašysite žmogaus vardą raudonai, galite įžeisti to vardo savininką. Nes Pietų Korėjoje raudonai užrašytas vardas reiškia mirusį žmogų.
 • Abi Korėjos techniškai dar kariauja, nes karas niekada nebuvo nutrauktas. O abi šalys kartkartėmis vis dar apsišaudo pasienyje.
 • Tarp korėjiečių maisto patenka ir šunys, tai labai piktina pasaulį, tad po truputį yra uždaromi restoranai, kurių meniu galima rasti šunienos.
Pietų Korėja - tai savita šalis, kuri po truputį modernėja, bet tuo pačiu nepamiršta savo šaknų. Juk nuostabu, kad tarp dangoraižių, atsiranda vietos šventykloms.  Ši šalis yra puikus pavyzdys, kaip reikia suderinti praeitį ir dabartį, o dauguma šalių skubančių pamiršti savo istoriją, iš Pietų Korėjos turėtų daug ko pasimokyti.

4 Komentarai

 1. Ne daug - turėtų būti - nedaug, tad aš padidinsiu žinias - geriau skambėtų - pagilinsiu žinias. Tiek tų klaidelių aš pastebėjau:)
  O pats straipsnis neilgas, bet kokybiškas ir įdomus, orginalus temos pasirinkimas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai idomus straipnis, noreciau kada nors aplankyti sia sali:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Daugiau faktu noretusi:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kpop'ą pamiršai :D

  AtsakytiPanaikinti