UNICEF - gelbėkim pasaulio vaikus!

Galbūt ,,Gelbėkim pasaulio vaikus!'' atitinka šios organizacijos darbą, šūkį, o galbūt net iššūkį? Darbas, nes jie dirba vardan vaikų gerovės. Jie labai daug padarė gero šio pasaulio vaikams, tad kodėl gi tau nesužinojus daugiau apie šią nuostabią organizaciją?


TRUMPAI APIE UNICEF
UNICEF pilnas pavadinimas yra ,,Jungtinių tautų vaikų fondas''. Fondas buvo įkurtas 1946 m. gruodžio 11 dieną. Tuo metu šis buvo įkurtas dėl antro pasaulinio karo skurstantiems žmonėms ir sergantiems vaikams. Toks buvo jų pirmas tikslas ir kitaip tariant, pirmas žingsnelis į didesnę veiklą pasauly. 

1979 m. UNICEF gavo Nobelio premiją už pagalbą ir paramą vaikams. UNICEF teikia maistą, vandenį, drabužius ir rūpinasi vaikų sveikata. Šie teikia pagalbą skurstančioms šalims, kenčiantiems vaikams. Jie nori, jog kiekvienam vaikui būtų suteikta pilna teisė būti visaverčiu piliečiu, gyventi laisvai ir nesikankinti.

UNICEF TIKSLAI 
Yra užbrėžti keli UNICEF tikslai tūkstantmečiui. Žinoma, galbūt tikslų jie turi ir žymiai daugiau, tačiau šie yra pagrindiniai, užtikrinti kokybei pasaulyje. 
 • Panaikinti skurdą ir badą.
 • Skatinti lyčių lygybę.
 • Užtikrinti, kad su mergaitėmis ir moterimis būtų elgiamasi pagarbiai ir mandagiai.
 • Užkirsti kelią ŽIV ir AIDS tarp paauglių.
 • Sumažinti ir panaikinti didelį vaikų mirtingumą.
 • Užtikrinti visapusišką ugdymą ir tai, jog visi berniukai lankytų mokyklą.
 • Stiprinti moterų su vaikais sveikatą. 

UNICEF MISIJA

Juk be misijos nebus ir ateities vizijos, tiesa? Tad kokias misijas sau yra užsibrėžusi UNICEF?
 • Ginti vaikų teises ir užtikrinti jų pagrindinius poreikius (ne, tai ne telefonai, o maistas, vanduo, drabužiai).
 • Teikti ypatingą pagalbą nuo karo, bado, prievartos iškankintiems bei negalią turintiems  vaikams. 
 • Mobilizuoti išteklius ir politinę veiklą pasaulyje. 
 • Vykdyti Tūkstantmečio Plėtros tikslus (apie juos jau sakiau).
 • Užtikrinti moterų ir mergaičių teises bei remti jas socialiniame, politiniame ir ekonominiame bendruomenių gyvenime. 

LIETUVOS NACIONALINIS UNICEF KOMITETAS

UNICEF Lietuvoje veikia nuo 1993 metų. Lietuva aukoja skurdžioms šalims bei remia UNICEF plėtrą ir veiklą. Lietuvoje UNICEF siekia apsaugoti vaikus, suteikti jiems galimybes visaverčiui vystymuisi. Taipogi Lietuva siuntinėja atvirukus ir dovanas fondui. 


KELI FAKTAI APIE UNICEF

 • UNICEF teikia vakcinas 40% pasaulio vaikų, kasmet beveik 3 milijardus dozių.
 • Organizacija yra didžiausia uodų tinklelių pirkėja. 25 milijonai tinklelių buvo nupirkti 2006 metais. 
 • Apie 12 milijonų vaikų 2006 grįžo į mokyklas paremti UNICEF švietimo reikmenimis. 
 • Kaip dalį kovos su ŽIV ir AIDS, UNICEF naudoja pasaulinį tiekimo tinklą, kad jis pristatytų reikiamas prekes į 49 šalis. 
 • 2006 metais, UNICEF įsigijo daugiau nei 10 milijonų naujų gydimo būdų kovai su maliarijos liga.  

Apie šią organizaciją nėra daug aprašyta, nes vis gi tai rimta organizacija, kuriai tikrai mažiausiai rūpi sėdėti prie kompiuterio ir aprašinėti savo tikslus, misijas ar pasiekimus. Būtų labai gražu, jeigu Jūs paaukotumėte šiems vaikams nors vieną eurą... Jus net neįsivaizduojate, kiek daug jiems duotumėte (aukoti galima čia).  
Iki greito!

5 Komentarai

 1. Man patiko. Viskas aprašyta labai aiškiai ir paprastai, tai padeda tiesiog suprasti tekstą, nes ši organizacija yra tikrai rimta, o tu taip paprastai apie ją pasakoti. Ir tai yra tikrai puiku. Pastebėjau, kad kiekvienas Tavo straipsniai yra vis geresnis, o Tavo tobulėjimas palyginus su straipsniais rašytais prieš pora mėnesių tikrai matosi.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Džiaugiuosi, jog renkiesi tokias temas, kuriomis dar nebuvo kalbėta TD. Dar šiek tiek reiktų padirbėti su įžanga ir išvada. Įžangoje turėtum labi sudominti, trumpai pristatyti temą, kurią plėtosi. O išvada turėtų viską apibendrinti. Galėjai dar aprašyti apie Lietuvos ir užsienio įžymybes, kurios prisideda prie UNICEF. Nes jų yra tikrai nemažai. Jei neklystu, tai per metus kartą yra rengiamas labdaringas koncertas (Lietuvoje), kurio metu renkamos lėšos būtent šiam fondui. Manau, labai gražu, kad prie to prisideda ne tik paprasti žmonės, bet ir ,,žvaigždutės'' :) Ačiū, kad turėjau galimybę sužinoti apie šį fondą daugiau. :)
  P.S. Pritariu Akvilei, tu tikrai tobulėji!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis, labai gerbiu tokikas organizacijas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai džiugu, nes nedaugelis žmonių tai supranta, o kiti tik numoja ranka į tokias.

  AtsakytiPanaikinti