Victoria Aveyard "Raudonoji karalienė"

"2015 metų laukiamiausia knyga, skirta "Divergentės" ir "Bado žaidynių" skaitytojams!". Štai toks skambus sakinys puikuojasi ant galinio knygos viršelio. Būtent tai ir patraukė mano akį, renkantis knygą bibliotekoje. Susidomėjote ir jūs? Tuomet keliaujame į "Raudonosios karalienės" apžvalgą!

APIE KĄ

Pagrindinė knygos veikėja, Mara, gyvena pasaulyje, kuris žmones perskyrė į dvi dalis: raudonuosius ir sidabrinius. Sidabrinį kraują turintys gyventojai yra kilmingieji, gyvena dvaruose, yra apsupti turtų ir niekada nėra matę vargo, nepritekliaus ar kitų problemų. Žmonės su raudonu krauju tarnauja sidabriniams: gyvena skurde, aptriušusiuose nameliuose, yra priversti atlikti karo tarnybą bei užsiimti darbu, kuris atneštų naudą kilmingiesiems.  Mara niekuo neišsiskyrė iš kitų raudonųjų - bent jau iš pradžių. Ji nuo pat mažens žinojo, jog niekada čia neras darbo, ruošėsi karo tarnybai, vagiliavo iš žmonių, laimikius nešdama namo. Lemtingas buvo vakaras, kuomet Mara įprastai vagiliavo vietinėje smuklėje. Ten ji kyštelėjo ranką į paprasto vyro kišenę, apčiuopė piniginę, ruošdamasi traukti ją lauk ir sprukti, kai netikėtai vyriškis sučiupo ją už rankos. Paaiškėjo, jog tai sidabrinį kraują turintis žmogus, kuris, keista, tačiau buvo geros valios bei nusprendė pagelbėti Marai. Sekantį rytą į Maros namų duris pasibeldė tarnai iš Sostinės, kurie pasakė, jog mergina turi vykti kartu su jais ir dirbti kilmingiesiems. Su išėjimu pro namų duris, Maros gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Tarnaujant karaliaus rūmuose, paaiškėja, jog Mara turi sidabriniams būdingų galių, tačiau jos kraujas vis dar raudonas, o tai verčia karalių ir jo šeimą priglausti Marą, paversti ją sidabrine princese ir ištekėti už princo, tuo pačiu laikant paslaptyje nuo gyventojų tai, kad merginos kraujas raudonas, nepaisant jos naujai atrastų galių. Sostinės gyvenimą smarkiai sutrikdo ir nuolat pasikartojantys užpuolimai, kuriuos organizuoja raudonieji, siekdami nuversti sidabrinių valdžią. Visa tai mums suteikia galimybę pasinerti į intrigos kupiną Maros gyvenimą.

"Raudoniji karalienė" žavi tuo, jog pradžioje pagrindinė veikėja niekuo neišsiskiria iš kitų žmonių. Ji yra paprasta, eilinė mergina, puikiai suprantanti, jog neturi talentų, yra negabi bei niekada neprilygs savo talentingajai seseriai. Sąžinės graužiama Mara pradeda vagiliauti, bent taip stengdamasi atnešti šiokios tokios naudos šeimai. Tačiau būtent ji, nepaisydama savo trūkumų, sugeba apsigyventi karaliaus valdose, susidraugauti su princais, bet tuo pačiu nepamiršdama savo tikrosios prigimties bei toli likusios šeimos. Knygos skaitytojus įtraukia Maros paprastumas. Daugumos knygų pagrindiniai veikėjai yra ypatingi, mėgaujasi šlove, dėmesiu ar meile, o viso to Mara neturi. Būtent tai skaitytojams leidžia pasijusti lygiaverčiais su mergina.

Talentingoji Maros sesuo Gisa taip pat įrodo, jog jos talentas neužgožia žmogiškųjų savybių. Ji visą laiką palaikė seserį, o galiausiai netgi ryžosi surizikuoti vardan to, jog Marai pavyktų pasprukti. Mergaitė buvo išauklėta taip, kad nesiklausytų vien nuostabių pagyrų. O tai dar kartą įrodo, jog dauguma knygos veikėjų yra paprasti žmonės, kurie stengiasi padėti vienas kitam.

MANO NUOMONĖ

Knyga puikiai tiks "Divergentės", "Bado žaidynių" ar "Atrankos" gerbėjoms. Pasakojimas puikiai pamoko, jog niekada negalima visapusiškai pasitikėti žmonėmis, o ypač tais, kuriuos menkai pažįsti. Be to, labai žavi Maros asmenybė, kuri viduje tarsi kovoja pati su savimi. Skaitant aiškiai matoma, kaip mergina dvejoja, priima sprendimus; atveriami jausmai. Viena skaitytoja pastebėjo, jog knygos skyriai nebaigiami intriga ar kažkuo, kas verstų noromis nenoromis skaityti toliau. Pabaigiama paprastai, trumpu apibendrinimu, kas taip pat savotiškai žavi. Kadangi esu tokio tipo knygų gerbėja, šią surijau neįtikėtinai greitai.

"Raudonoji karalienė" - knyga, kuri sugrąžina mus į praeitį, kuomet žmonės dar buvo skirstomi į tam tikrus luomus. Rašoma, jog tai bus trilogija, o sekanti dalis turėtų pasirodyti kitais metais. Ekspertai mano, jog knyga turėtų susilaukti panašios sėkmės kaip "Divergentė" ar kitos, panašaus tipo, knygos. Kas žino, galbūt, po keleto metų sulauksime ir filmo. O dabar teks pasimėgauti knygos puslapių kvapu bei žengti į mums pateikiamą istoriją. 

7 Komentarai

 1. Skaičiau šią knygą, labai patiko. Straipsnyje viską atskleidei tvarkingai ir nuosekliai, jei nebūčiau skaičiusi, tai tikrai pasiimčiau skaityti ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sudomino :)Mano nuomone straipsnis geras,jame nieko netrūko :)))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pastaruoju metu vis tik ir girdžiu daugelį kalbant apie šią knygą - ir draugai jau ne kartą rekomendavo, ir vis tinklaraščiuose užmatau apžvalgas. O šiandien būnant knygyne ir pamačius šią knygą, prisiminiau tavo apžvalgą ir nusprendžiau, jog tikrai ją greitai įsigysiu! Siužetas atrodo labai įdomus, o tavo apžvalga puiki, nėra prie ko prisikabinti. Super, Ema! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Apžvalga skurdoka..

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū už teigiamus komentarus, merginos! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aprašymas tikrai mane sudomino, tad tikrai pasidomėsiu ir perskaitysiu. Ačiū už pasiūlimą:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gal kas turit pdf?

  AtsakytiPanaikinti