Andrius Mamontovas - žmogus, vertas didžiosios raidės

Miestuose iškabinti ryškūs plakatai su Andriaus Mamontovo veidu, tikriausiai, patraukė ne vieno praeivio dėmesį. Šią vasarą žymus dainininkas nusprendė apsilankyti mažuosiuose miesteliuose ir vietinei publikai parodyti savo kūrybą, kurią atskleis po atviru dangumi įvairiuose slėniuose, stadionuose. A. Mamontovas užsuks net į septyniolika miestų, kurių gyventojai pirmieji turės galimybę išgirsti dainas iš būsimo naujo albumo "Degančios akys". Tačiau dainininkas negimė su nauju albumu priešakyje - muzikuoja jis jau daugiau nei trisdešimt metų, o apie viską nuo pradžių - šiame straipsnyje. 

TRUMPA INFORMACIJA
 
Andrius Mamontovas gimė 1967 m. rugpjūčio 23 d. Vilniuje. Jis yra ne tik muzikantas, bet ir prodiuseris, fotografas bei aktorius. Dainininkas priklausė žymiai grupei "Foje" bei dalyvavo "Eurovizijoje" su grupe "LT United", kur pasiekė aukščiausią vietą Lietuvos istorijoje. A. Mamontovas yra vedęs - turi žmoną ir du vaikus. Žymus žmogus pasižymi tuo, jog nuo 1993 metų yra vegetaras ir viešai pasisako prieš alkoholio, kitų svaigalų vartojimą bei propaguoja sveiką gyvenimo būdą. 

GRUPĖ "FOJE"

Ši grupė, gyvavusi daugiau nei prieš dešimtmetį, yra daugumos iš mūsų tėvų mylimiausia roko grupė. Pastarosios veikla prasidėjo 1983 metų rudenį, kai Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje, Andrius Mamontovas, Arnoldas Lukošius ir Darius Tarasevičius įkūrė grupę "Sunki muzika". 1984 metais grupės pavadinimas buvo pakeistas į "Foje" ir taip prasidėjo vienos populiariausių Lietuvoje roko grupės gyvavimo pradžia. Andrius Mamontovas buvo vienintelis pastovus narys grupėje, kuriai priklausė nuo įkūrimo pradžios iki 1997 metų, kuomet gegužės 17 dieną "Foje" surengė paskutinį savo koncertą, kuris vyko Vingio parke. Į jį susirinko apie 60 tūkstančių žmonių ir taip šis neįtikėtinas kiekis žmonių buvo užfiksuotas kaip rekordas Lietuvoje - daugiausia žmonių surinkęs koncertas. 

"EUROVIZIJA"

A. Mamontovas pirmą kartą nacionalinėje "Eurovizijos" atrankoje sudalyvavo 2001 metais. Nors ir buvo išrinktas nugalėtoju žiūrovų nuomone, tačiau komisija su tuo nesutiko. Tuomet Lietuvą atstovauti išvyko "Skamp". 2006 metais muzikantas sugrįžo ant nacionalinės atrankos scenos, tačiau kartu su savimi atsivedė ir naujai suburtą grupę "LT United", kuri tapo nugalėtoja atrankoje bei išvyko atstovauti Lietuvai. "Eurovizijoje" grupė užėmė šeštąją vietą ir tai tapo aukščiausia lietuvių pasiekta vieta. 

"GATVĖS MUZIKOS DIENA"

Tikriausiai puikiai visiems gyventojams žinoma šventė, kurios metu pagrindinėse miesto gatvėse skamba įvairi muzika. Tačiau, ar žinojote, jog tai Andriaus Mamontovo mintis ir idėja? 2007 metais atlikėjas tokią dieną surengė Vilniuje, tačiau sumanymas greitai apskriejo visą Lietuvą ir iki pat šiol diena minima daugelyje miestų. 

SOLINIAI ALBUMAI IR APDOVANOJIMAI

Tokių A. Mamontovas pristatė net aštuoniolika, o šiais metais bus ir devynioliktas. Pirmasis albumas "Pabėgimas" publikai pristatytas 1995 m. Po jo buvo išleistas "Tranzas", "Šiaurės naktis. Pusė penkių" ir daugybė kitų. 2011 metais atlikėjas pristatė net du albumus: "Visi langai žiūri į dangų'11" bei "Elektroninis dievas". Suskaičiuoti, kiek apdovanojimų turi žymus žmogus, pasirodė pakankamai sunki užduotis. Interneto žiniomis, Mamontovas yra gavęs apie 24 apdovanojimus, į kuriuos neįeina pasiekimai su grupe "Foje". 

VIEŠAS NUOMONĖS REIŠKIMAS

Nors A. Mamontovas retai komentuoja politinius sprendimus, tačiau retkarčiais galime išvysti jo pasisakymus kitais klausimais. Savo nuomonę atlikėjas dažnai išreiškia dainomis ar vaizdo įrašais. Muzikantas prisipažįsta esantis patriotas - 1991 m. per kruvinuosius sausio įvykius budėjo prie Vilniaus televizijos bokšto, išleido albumą "Geltona. Žalia. Raudona", kuriame daug visuomeniškumą skatinančių dainų. 

MANO NUOMONĖ

Niekada pernelyg nesižavėjau A. Mamontovu bei jo kūryba jau vien dėl to, nes nelabai ir domėjausi. Tačiau skaitydama naujienas bei ten rasdama atlikėjo išsireiškimus, interviu ar kitas mintis, visada perskaitydavau ir tyliai sutikdavau su juo. Vakar turėjau garbę sudalyvauti jo koncerte po atviru dangumi, kuris vyko mano miesto slėnyje. Iš pradžių spyriojausi ir nebuvau tikra, ar tikrai noriu išgirsti jo muziką. Tačiau dabar džiaugiuosi. Nes jo dainos, jo kūryba, tos kibirkštėlės akyse, kažką palietė mano viduje. Ir kažką paliko. Grįžusi namo, jaučiausi ganėtinai keistai. Tokia rami. Ir tik dabar supratau, kokio neįtikėtinai aukšto lygio yra Mamontovo kūryba. Be to, seniai mačiau žmogų, kuris taip iš širdies atliktų savo dainas. Kai nulipo nuo scenos, galėjai jausti, jog atlikėjas čia paliko visą širdį ir visai nesvarbu, kad nesusirinko daug žiūrovų. Merginos, jei dar nenuėjote ir turėsite galimybę - apsilankykite A. Mamontovo koncerte. Rekomenduoju visu šimtu procentu. 

Andrius Mamontovas yra vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų, kuris žavi ne tik savo kūryba, bet ir gražiomis, kilniomis idėjomis, sumanymais. Tai žmogus, kuris turi neįtikėtinai gerą širdį bei nori tuo pasidalinti su savo klausytojais. Tiek dainų, tiek albumų, tiek apdovanojimų, tiek jausmų... Tai žmogus, kuris vertas didžiosios raidės bei rankos paspaudimo.  


*Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių! 

 

16 Komentarai

 1. Man patiko .mamontava as matydavau ziniose ir pokalbiniose laidose.kaikurios dainos man patinka.
  Klaidu nepastebejau.:);)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Siam straipsniui kazkaip truko ikvepimo, buvo truputi nuobodoka skaityti, bet ta vieta, kur reiskei savo nuomone man labiausiai patiko:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man patiko. Lengvai susiskaitė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Geras straipsnis, geras...
  Bet man jau nusibodo tos pačios temos, biografijos, biografijos...
  Mamontavas, Stalinas, Ruzveltas...
  Tada dar visokios reklamos...
  Siūlau paieškoti aktualesnės, įdomesnės temos :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Straipsnis labai patiko, parašytas nuostabiai, aiškiai. Super! Net pati šiek tiek susižavėjau šiuo atlikėju.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Jei atvirai sakant, straipsnis šiek tiek nuobodžiai skaitėsi, bet buvo įdomu. Šaunu! Sužinojau daug įdomių ir negirdėtų dalykų apie A. Mamontovą. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai labai geras straipsnis! !! Kadangi pati esu didelė AM ir Foje gerbėja ir dauguma faktų jau buvo žinomi, vistiek tavo rašymo stilius man patiko !!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Straipsnis parašytas gerai, mintys išdėstytos sklandžiai, informacija taip pat, tačiau man skaityti buvo neįdomu. Galbūt dėlto, kad per daug nesižaviu šiuo žmogumi, gal dar dėl ko nors. :D Tačiau pats straipsnis parašytas laabai gerai!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnis parašytas gerai, mintys išdėstytos sklandžiai, informacija taip pat, tačiau man skaityti buvo neįdomu. Galbūt dėlto, kad per daug nesižaviu šiuo žmogumi, gal dar dėl ko nors. :D Tačiau pats straipsnis parašytas laabai gerai!

  AtsakytiPanaikinti
 10. A.Mamontovu mažai domiuosi, tačiau dabar pasitaikė puiki proga apie šį atlikėją sužinoti kur kas daugiau. Skaitydama straipsnį net pasiklausiau kelių jo dainų. Šios apžvalgos dėka savo grojaraštį būtinai papildysiu Mamontovo dainomis! Ačiū rašytojai Emai! :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Oho, labai džiaugiuosi, jog jums patiko! Ačiū visoms komentavusioms! :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Prieš kelias dienas pamačiau jog šis koncertas vyks ir mano mieste ir tada reakcija buvo - "kažkas naujo". Abejojau ar eiti ir tuomet pamačiau šį straipsnį ir dabar galiu pasakyt tvirtą savo nuomonę - į tą koncertą aš gyva ar mirus EISIU :) Ačiū, kad padėjai apsispręst :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Niekada nesidomėjau šiuo atlikėju, tad gal kas antras sakinys man buvo naujas, apie Andrių Mamontovą sužinojau tikrai daug. Prie bendro vaizdo daug prisidėjo ir tavo pačios nuomonė. O jo dainos tikrai neblogos :). Straipsnis, be abejonės, patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Pasigooglinau internete norėdama sužinot kada mano miestelyje bus jo koncertas, ir pasirodo, kad jau buvo.. Jei ir būčiau anksčiau žinojusi datą, vis tiek nebūčiau galėjusi nuvykti, nes tuo metu buvau stovykloje, tačiau išties labai gaila. Būtinai apsilankysiu youtubėj ir pasiklausysiu jo dainų. Aš visiškai nesidomėjau šiuo žmogumi ir buvo įdomu praplėsti savo akiratį skaitant šį straipsnį, dėkoju tau už tai :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. kas per nelogiskas pavadinimas "Zmogus, vertas didziosios raides"? Kiekvieno zmogaus vardas ir pavarde yra is didziosios raides ir tokiu elementariu dalyku net nereikia nusipelnyti. Galejo pavadinimas buti "muzikantas is didziosios raides" - tai butu zymiai logiskiau.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Nebūtina visko suprasti tiesiogiai. Šiuo atveju, mano pavadinime yra paslėpta mintis, reikia pažvelgti kiek giliau, jog suprastum, ką turiu omenyje. Nemaniau, kad kažkam gali iškilti problemų dėl to. Savaime suprantama, jog vardas ir pavardė rašomi iš didžiųjų raidžių, bet kartais žmogaus asmenybė net to neverta. O A. Mamontovas kaip pats žmogus yra užsitarnavęs didžiąją raidę ne tik dokumentuose. :)

  Ačiū, malonu, kad sudominau ir įkvėpiau jums naujų žinių. :)

  AtsakytiPanaikinti