Atostogos prie jūros - ką aplankyti?

Ankstesniame straipsnyje jums trumpai apibendrinau, ką vertėtų turėti su savimi, vykstant atostogauti prie jūros. Tačiau vien daiktų neužtenka, jog laikas taptų įsimintinas bei puikiai praleistas, tiesa? Tad šį kartą susipažinsite su vietomis, kurias verta aplankyti, kuomet atostogauji pajūryje. 

Jeigu vasaros dienas leidžiate Palangoje, būtų gėda neapsilankyti bei nepasivaikščioti po nuostabaus grožio Palangos botanikos parką. Šis užima apie 100 ha ploto, kurį sudaro medynai, pievos, gėlynai bei vandens telkiniai. Lankantis parke, verta žinoti, jog pastarasis buvo atidarytas XIX a. pabaigoje, yra įtrauktas į saugomų parkų bei Lietuvos respublikinės reikšmės paminklų sąrašus. 

Vaikštinėjant Palangos botanikos parke, būtina užlipti ant Birutės kalno, į kurį veda daug laiptelių. Užlipus, randama Šv. Jurgio koplyčia, o nuo kalno atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą. 

Parke stovi ir grafo Felikso Tiškevičiaus rūmai, kurie pastatyti 1897 m., o dabar ten įsikūręs gintaro muziejus, kuris kasmet pritraukia daugybę turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių. Muziejuje yra saugoma virš 28 tūkstančių gintaro eksponatų, iš kurių net 15 tūkstančių turi viduje įstrigusių gyvių. 

Pagrindinė Palangos gatvė - J. Basanavičiaus, kuri tiesiausiu keliu veda prie tilto. Gatvė šiuo metu viena lankomiausių ir populiariausių kurorte, mat joje yra įsikūrę daugybė kavinių, užkandinių bei kitos pramogų vietos. Vasaros vakarais čia sutinkama daugybė žmonių, o J. Basanavičiaus gatvės šurmulys girdimas iš toli. 

Vos šią vasarą Palangoje atidarytas technologiškai pažangiausias ir galingiausias Lietuvoje muzikuojantis fontanas, kuris kiekvieną vakarą kviečia žmones pasigrožėti vaizdu. Jūratės gatvėje įsikūrusį fontaną geriausia stebėti jau visiškai sutemus - tuomet geriausiai matomas vaizdas. Rekomenduojama nuo 22.30 valandos iki 23.10. Taip pat galima mėgautis ir 11, 13, 15, 17, 19 ir 21 valandomis, tačiau vaizdas nebus toks įspūdingas. Beje, muzikinis fontano šokis yra visiškai nemokamas.Palangos cerkvė mums iš tolo šviečia spindinčių kupolu. Maldos namuose, pastatytuose prieš 13 metų, reguliariai vyksta pamaldos, o cerkvės biblioteka gali pasigirti turinti apie 3000 knygų. 

Olandų kepurė - 24 metrus virš jūros lygio iškilusi kopa. Nuo jos atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą, o specialiai tam yra įrengtos apžvalgos aikštelės. 

HBH pramogų kompleksas be galo populiarus Palangos lankytojų. Čia siūloma mėgautis maistu net aštuoniose salėse, o nusibodus valgyti, kviečiama apsilankyti nuotykių parke "Lūšies kelias", skulptūrų parke, žvėrinčiuje, dažasvydžio žaidime, vaikų žaidimų aikštelėse, "Malūnų kaime", "Pelkių take", vabzdžių muziejuje ir t.t. 

Pritrūkus veiklos Palangoje, ypač rekomenduojama aplankyti Nidą, gyvenvietę Kuršių nerijoje. Šis kurortas vasarą sulaukia apie 300 tūkstančių lankytojų, kuriuos sudaro ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai. Ypač šį kurortinį miestelį yra pamėgę vokiečiai. Miestas didžiuojasi kopomis, kuriose yra prancūzų belaisvių kapinės. Verta aplankyti Parnidžio kopą su Saulės laikrodžiu, Urbo kalną bei Didžiąją kopą. 

Karklė - kaimas Klaipėdos rajone, kuris gali didžiuotis etnokultūriniu parku, ekspozicija, poilsiavietėmis, paplūdimiais, senomis sodybomis bei kuršių kapinėmis. Karklė įžymi tuo, jog jau šeštus metus čia vyksta tris dienas trunkantis tarptautinis muzikos ir menų festivalis. "Karklė 2015 Live Music Beach" šiais metais vyks rugpjūčio 14-16 dienomis, tad jei tuo metu atostogausi pajūryje, nepraleisk vieno įžymiausių vasaros festivalių!

Atostogaujant pajūryje nebūtina vien tysoti paplūdimyje bei mėgautis saulės voniomis. Norint atostogas praleisti įdomiai, turiningai ir įsimintinai, verta aplankyti vietines įžymias vietas, su kuriomis supažindinau šiame straipsnyje. Žinoma, tai - ne viskas, ką turi Palanga. Turint galimybių, rekomenduoju ir už Palangos ribų esančias vietoves. Svarbu ne tik pailsėti, tačiau ir susidėlioti savo laisvalaikį taip, jog grįžus namo ir pasakojant draugams, ką nuveikei, pastariesiems iš pavydo tįstų seilė. Gražių atostogų! 
 *Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių!

16 Komentarai

 1. Puikūs patarimai, kur vertėtų apsilankyti, nes bent jau aš nesilankau Palangoje, nors gyvenu ne taip jau ir toli, tad nežinočiau, ką joje veikti. Visgi man pasirodė tekstas toks šiek tiek padrikas, lyg būtų rašytas skubotai, šiek tiek trūko informacijos, lyg neužbaigtas. Tačiau vis tiek patiko, ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. O gal galit aprasyt dar kokiu lankytinu vietu Lietuvoje?:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dauguma vietų esu aplankiusi, o kaikurias girdžiu pirmą kartą. Kadangi liepos pabaigoje planuojam važiuoti į Palangą, tai straipsnis pravers, gal kaikurias negirdėtas vietas aplankysiu :) Na, o aš straipsnyje pasigedau splavų ar kažkokio tų vietų pavadinimo išskirimo, nesusiliejimo į visumą. Ačiū už straipsnį ir sėkmės toliau! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kaip tik esu Palangoje, net nemaniau, kad HBH yra tiek daug veiklos!
  Jeik kam dar ydomu, Palangoje atsidare atviras batutu parkas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man taip pat informacija pasirodė šiek tiek padrikai išdėliota, nors ir buvo naudinga bei įdomi. Manau, šis straipsnis tikrai vertas dėmesio. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Visuomet, kai su šeima vykstame į Palangą, aplankome bent keletą iš šių vietų. Pernai netoli Palangos buvo atsidaręs dinozaurų parkas, viskas atrodė gan įspūdingai. Tik nežinau, ar šiemet jis dar yra :/ Na, o pačiame straipsnyje klaidų nepastebėjau, tekstas labai lengvai susiskaitė. Tekstas, bent jau man, neatrodė padrikas, viskas tvarkingai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Lengvai susiskaitė. Su šeima labai seniai esu buvusi Palangoje, tačiau jeigu kada nors dar teks važiuoti ten, būtinai įkalbėsiu apsilankyti bent vienoje iš tavo pasiūlytų vietų! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kalbant apie Palanga visur esu buvusi :) pamirsai parasyti apie nesenai atsidariusi batutu parka po atviru dangumi :> geras straipsnis, lengvai susiskaite. Aciu! :))

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kaaaip norėčiau aplankyti Palangą.. Iškart seilė nutįso. :( Galėtum pratęsti tokią rubriką, kur apsilankyti konkrečiuose miesteliuose. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Dėkoju už teigiamus komentarus ir džiaugiuosi, jog patiko! :)

  Labai jau nemėgstu, kai tekstas yra perkrautas paveikslėliais, pavadinimai ir kitos vietos išskirtos spalvotu šriftu ir t.t. Mano toks stilius, kad straipsnis turi būti tvarkingas, neperkrautas ir malonus akiai. Todėl, nepykit, bet tikriausiai, jog netaisysiu šios, jūsų pasakytos, pastabos.

  O dėl kitų miestų įdomesnių vietų aprašymo, pagalvosiu, visai nebloga mintis, ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Straipsnis patiko ir tikiuosi, jog ateityje pravers :)
  Sėkmės, Ema :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Jau keletą metų neleidžiu vasaros Lietuvos pajūryje, bet kol ten lankydavausi, spėjau pamatyti daugelį tavo minėtų objektų. Pati straipsnio idėja yra puiki, leisti laiką paplūdimyje nuo ryto iki vakaro tikrai turėtų nusibosti. Nors man straipsnis ir nenaudingas, bet kitoms turėtų būti!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Nors ir daugiau nei pusė vietų jau aplankytos, tačiau patarimai tikrai verti didelio dėmesio :) Puiki tema, aktuali ir naudinga daugeliui mūsų :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Aš taip seniai nebuvau prie jūros! Atrodo po tavo straipsnio reikės prisiminti ką reiškia vasara! O šiaip tekstas buvo gražiai sudėliotas, neperkrautas paveiksleliais ir tvarkinga. Taip ir toliau, Ema! =)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Palanga visada buvo mano išsigelbėjimas nuo niūrios kasdienybės. Smagu turėti tokį miestą, kur tavęs nepultų rutina ir galėtum skaityti tokius puikius, kaip šis, straipsnius. :)

  AtsakytiPanaikinti