Didžiausi prekybos centrai pasaulyje

Rasti prekybos centrą, į kurį įžengus, tau užgniaužtų kvapą vien nuo parduotuvių gausybės. Žinoti, jog būtent iš šios vietos tu išeisi ne su vienu pirkinių krepšeliu. Jausti, kokia laimės būsena apima, kai randi viską, ko tik geidžia širdis. Ir viskas, ko tik reikia - pakankamai pinigų banko kortelėje. Jūsų dėmesiui -  didžiausi prekybos centrai visame pasaulyje. 


"SIAM PARAGON"
 
Bankoke įsikūrusio prekybos centro plotas siekia 998 200 kvadratinius metrus. Čia yra daugybė parduotuvių, restoranų, veikia kino teatras, galima aplankyti Siamo vandenyno pasaulio akvariumą, Thai galeriją, operos koncertų salę, trokštant pramogų, centras kviečia užsukti į didžiulius boulingo ir karaokės centrus. 

"BERJAYA TIMES SQUARE"

Šis prekybos centras įsikūręs dviejuose bokštuose dvyniuose, o plotas siekia net 1 066 400 kvadratinius metrus. Kvalalampūro prekybos centre galima rasti apie tūkstantį parduotuvių, 65 restoranus, įkurti pirmieji Malaizijoje 2D ir 3D kino teatrai, teminis pramogų parkas po stogu, kosmoso pasaulis. Ne gana to, šiame prekybos centre galima ir apsistoti - veikia du penkių žvaigždučių viešbučiai. 
 
"ISTANBUL CEVAHIR"

Stambulo prekybos centro plotas šiek tiek didesnis nei anksčiau minėto centro Kvalalampūre. Čia veikia 343 parduotuvės, 48 restoranai. Be to, įkurtas linksmųjų kalnelių atrakcionų parkas bei didžiulė scena, skirta masiniams renginiams.

"SM MEGAMALL"

Didžiausias prekybos centras Filipinuose buvo atidarytas 1991 metais ir šiuo metu yra renovuojamas, planuose yra numatytas ir centro plėtimas. "SM Megamall" yra įsikūręs dviejuose pastatuose. Viename iš jų galima pramogauti bei mėgautis maistu, o kitame yra įsikūrusios parduotuvės. 

"WEST EDMONTON MALL"

Prekybos centras pastatytas Kanadoje ir iki 2004 metų buvo laikomas didžiausiu prekybos centru Amerikoje. Čia veikia apie 800 parduotuvių, yra pramogų parkas, ledo rūmai, mini golfo laukai, boulingas, kino teatras bei uždaras vandens parkas. 

"DUBAI MALL"

"Dubai Mall" yra komplekso "Burj Khalifa" dalis, o šis yra laikomas didžiausiu kada nors pastatytu žmonių pastatu. Skamba neblogai, tiesa? Taigi, prekybos centro plotas siekia 1 171 800 kvadratinių metrų, o tai prilygsta penkiasdešimčiai futbolo aikščių. "Dubai Mall" veikia apie 1200 parduotuvės, o viena iš jų yra didžiausia saldainių parduotuvė pasaulyje. Taip pat galima rasti čiuožyklą, kompiuterinių žaidimų centrą, vieną didžiausių pasaulyje akvariumą, 22 kino teatro sales, 120 restoranų bei penkių žvaigždučių viešbutį. 

"NEW SOUTH CHINA MALL"

Prekybos centras Kinijoje pagal plotą (viršija 2 milijonus kvadratinių metrų) yra laikomas didžiausiu pasaulyje, tačiau taip pat, žmonių nuomone, tai yra prekybos centras - vaiduoklis. Centro mintis skamba puikiai - teritorija padalinta į septynias dalis, kur kiekviena iš jų pristato po vieną pasaulio miestą. Tad vaikštinėjant galima rasti Triumfo arką, kanalus, kuriais plaukioja gondolos ir t.t. Taip pat įrengtas ir linksmųjų kalnelių atrakcionų parkas. Deja, net 99% teritorijos yra nenaudojama, o prekybos centrui itin trūksta lankytojų. 

ĮDOMŪS FAKTAI

 • JAV yra pastatyta apie 50 tūkstančių prekybos centrų.
 • Prekybos centras "Dubai Mall" kartais pavadinamas auksiniu - jame įsikūrę virš 200 juvelyrinių parduotuvių.
 • Vidutiniškai vieno apsilankymo metu žmogus prekybos centre praleidžia 80 minučių ir išleidžia apie 67 eurus.
 • Dažnai piktinamės dėl suolelių trūkumo prekybos centruose, tačiau jų vengiama dėl paprastos priežasties - sėdintys pirkėjai mažiau perka.

Kuri gi mergina nenorėtų apsilankyti šiuose įspūdinguose prekybos centruose? Vien nuo žinojimo, jog turi galimybę pereiti tūkstantį parduotuvių, apsisuktų galva. Vienoms tokie prekybos centrai tik ir liks svajonėmis, o kitos, kas čia žino, galbūt, kokią dieną pasidalins su mumis nuotrauka šalia didžiausios saldainių parduotuvės pasaulyje. *Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių! 

8 Komentarai

 1. Patiko, patiko, patiko! Bet ką padaryčiau (nepriimkit to tiesiogiai :D), kad tik galėčiau apsilankyti viename tavo aprašytų centrų. Bet įsivaizduoju, kad ten ir kainos ne pačios mažiausios... xd

  AtsakytiPanaikinti
 2. Įdomiai pasirinktas straipsnis :) Gana įdomu buvo paseilint varvę, arba pavarvint seilę :D Na, bet tik svajonė tokiuose prekybos centruose apsilankyt, o dėl kainų tai abejoju ar didelės būtų, vis dėl to konkurencija didelė... :) Puikiai parašei, neprigrūdai nesąmonių ir nereikalingų frazių, trumpas, bet aiškus, šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nebūčiau pagalvojusi net parašyti tokio straipsnio! Labai patiko, šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kokia įdomi tema. Tikrai įdomu apžvelgti didžiulius prekybcentrius nors daugelyje, deja, neteks apsilankyti. Bet pasvajoti galima visada. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš jau akropolyje porą valandų pabuvus pavargstu ir ne viską dar būnu išvaikščiojus, o tai ką kalbėt apie tokius prekybos centrus... :D Tema pasirinkta labai gera ir įdomi! Klaidų irgi nėra (kaip visada -_-). Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnio idėja kilo nuo to, jog tėtis, būdamas Vokietijoje, aplankė didžiausią vyrų parduotuvę. Tai kažkaip ir užkibau ant tos minties, internete radau pakankamai informacijos ir va, straipsnis jau čia. :D

  Ačiū už komentarus, džiuginat, kaip visada! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai labai labai labai patiko:))) Nuostabu jog yra tokių rašytojų kurios labai stengiasi pateikti tai ko dar niekur nematėme... Nenuvertinu nei vienos visos jūs nuostabios.:)Linkiu daugiau tokių puikių staipsnių.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Geras straipsnis man patiko!!!! ;)

  AtsakytiPanaikinti