Filmų teorijos: „Snieguolė ir septyni nykštukai"

Filmų teorijos - tai fanų sugalvoti spėjimai, apie ką galėjo iš tiesų būti filmai bei filmukai. Gerbėjai atkreipia dėmesį į visas mėgstamo filmo smulkmenas, pažvelgia į tamsesnę jo pusę. Ir kai pati atidžiau įsižiūri - galbūt tai ne tik teorijos? Kartais spėjimai atrodo tikrai net per daug realūs ir įtikinami..

Kuri iš mūsų nežino pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“, kurią mums vaikystėje vėsiais žiemos vakarais skaitydavo mūsų tėvai? Tai - pasaka, filmukas apie gražiąją snieguolę ir piktąją karalienę, kuri itin supyksta ant pagrindinės veikėjos sužinojusi, kad pastaroji - gražiausia pasaulyje. Snieguolė pasislepia septynių nykštukų namuose. Tačiau net ir jų namuose mergina neapsisaugo nuo piktadarės ir nesuprasdama klastos, suvalgo užkerėtą obuolį. Snieguolė užmiega, o ją išgelbėti gali tik tikros meilės bučinys...FILMUKO TEORIJA

          Viena iš žinomiausių bei, tikriausiai, įtikinamiausių „Snieguolės ir septynių nykštukų“ teorija yra apie narkotikus. Pirmas įrodymas, kuris įtikina, kad šis spėjimas gali būti tiesa - pačios Snieguolės vardas. Angliškai jis skamba Snow White. Keisčiausia, jog dabar daug kas užsienyje kokainą vadina tiesiog snow arba snow white (snow reiškia sniegas, white - baltas, o kokainas panašus į sniegą ir yra baltas). Antras dalykas - nykštukų vardai (Čiaudalius, Gudruolis, Linksmuolis, Miegalius, Drovuolis, Kvailelis ir Niurzglis). Pamąsčius, galima pastebėti, jog visų šių nykštukų vardai yra narkotikų simptomai: kokainas išsekina (Miegalius), jaučiami nuotaikos svyravimai (Linksmuolis, Niurzglis), sukeliama alergija (Čiaudalius), tu nuolat pradedi keisti asmenybes (Gudruolis, Kvailelis, Drovuolis). Tad daugeliui išeina išvada, kad Snieguolė - tai nykštukų narkotikas. Dar vienas „Snieguolės ir septynių nykštukų“ patvirtinimas, kuris manęs nelabai įtikino - kai Snieguolė gauna obuolį, iš šio sklinda kažkas panašaus į kokainą. Kiti į tai žiūri labai įtariai, tačiau temanau, kad tai efektas, kadangi senose filmuko versijose nieko panašaus, sklindančio iš obuolio, nematyti. Kitas dalykas, kuris man teprimena sutapimą - nykštukų kepurės. Vienoje nuotraukoje septynių herojų kepurės yra tai pakilusios į viršų, tai nusileidusios į apačią, tada vėl pakilusios į viršų, vėl nusileidusios į apačią... Kitiems filmuko mėgėjams bei teorijų kūrėjams tai pasirodė įtartina, kadangi tai primena savijautą pavartojus narkotikų ir pasibaigus jų poveikiui: kol tu vartoji narkotikus, jauti pakilimą, tačiau vos jų poveikis pasibaigia, jautiesi prastai.

FAKTAI APIE FILMUKĄ

• Legenda Charlie Chaplinas yra pasakęs, kad „Snieguolė ir septyni nykštukai“ - tai geriausias filmukas bei geriausia komedija iš visų jo matytų.
• Iš tikrųjų, Čiaudalius yra alergiškas gėlėms, todėl amžinai ir čiaudi. Be to, jo barzda yra trumpiausia iš visų žemaūgių.
• Vienas iš nykštukų, kurio vardas - Drovuolis, iš tiesų slapta yra įsimylėjęs Snieguolę.
• Holivudo šlovės alėjoje galime išvysti ir Snieguolės vardą.
• „Snieguolė ir septyni nykštukai“ - tai vienas iš mėgstamiausių Adolfo Hitlerio filmukų!
• Iš tiesų, žemaūgių vardų buvo sugalvota daug ir jų dauguma buvo atmesta: Pasitikintysis savimi, Apsukrusis, Madingasis, Apsileidėlis, Pleputis, Niūrusis, Pabaisa, Nepaklusnusis, Nervingasis, Savanaudis...
• Visi nykštukai kūrinyje „Snieguolė ir septyni nykštukai“ turi tik po keturis pirštus.

Tikriausiai taip ir liks paslaptimi, ar filmuko kūrėjai, kurdami filmuką galvojo apie daug gilesnę bei paslaptingesnę prasmę, ar tai - tik fanų sugalvotos teorijos, kurios nėra realios bei teisingos...


*Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių!


17 Komentarai

 1. Geras, man patiko! Kažkas naujo.
  Kažkaip nelabai ir priimu tuos faktus, kad vienas nykštukas buvo įsimylėjęs paslapčia snieguolę. Ne, jis nebuvo įsimylėjas, nes tai tik filmukas, ne realybė. :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū!
  bet aš manau, kad buvo :D lol, čia tas pats kas sakyti, jog romantiniuose filmuose vaikinas nemylėjo kažkokios merginos, nes tai - tik filmas, o ne realybė. tiesiog dabar kalba juk eina apie filmą, ne realybę taip pat :D bet ačiū už nuomonę

  AtsakytiPanaikinti
 3. Geras :D sitas straipsnis man patiko o ta filmuko teorija apie narkotikus pasirode visai itikinama☆ Irasas buvo idomus ir toks fainas :> Spaudziu visas reakcijas^^

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na, ką, Beatriče,galiu pasakyti, kad puikiai padirbėjai!
  Bent kažkas naujo, netikėto ir šiek tiek užburiančio :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Oho, man patiko! Niekada negirdėjau apie tokias teorijas, juo labiau, (ne)įtikėtinus sutapimus tarp senovinių filmukų ir realybės. Tai stulbina ir verčia susimąstyti, nors nemanau, kad "Snieguolė ir septyni nykštukai" kilo iš minties apie narkotikus. Nors gal?.. Vienaip ar kitaip, straipsnis tikrai šaunus, įdomus ir nenuobodus. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kažkas naujo ir nematyto. Šaunu, jog ieškai kažko naujo, o ne rašai apie tai, kas seniai aptarta. Iš pavadinimo spėju, kad tokio tipo straipsnių bus ne vienas. Klystu? :) O šio filmuko tikrai nebūčiau susiejusi su narkotikais. Labai nustebino ši teorija :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnis buvo laaabai įdomus. Kaip ir daugelis, nebuvau girdėjusi nieko panašaus. Nekantrauju sulaukti ir kitų filmukų teorijų :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kažkas išskirtinio, patraukė akį. Na, teorija tai beviltiška, kam gadinti gražias pasakas? :D Tačiau, be abejo, buvo įdomu sužinoti, paskaityti apie tai, dėkui, kad supažindinai mus su šia teorija :) Sėkmės! :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Dėkoju!
  Taip, tikriausiai bus ir dar tų teorijų :D jei surasiu tikrai gerų, nes lietuviškai nieko neįmanoma rasti, o angliškai kartais man.. hmm, per sunku :D :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Jeigu kas noretų pažvelgti į pasakas kitaip,patariu pažiurėti seriala Once Upon a Time(lt senų senovėje) šis serialas superinis pažiurėję nenusivilsit:)))

  AtsakytiPanaikinti
 11. Wow, tikrai šauni straipsnio idėja. Įdomu buvo paskaityti. Negailėdama spaudžiu visas 4 reakcijas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šauniai ir spalvingai praskaidrinai TD portalą. :) Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Iš pradžių tikrai nustebau, pamačiusi straipsnį apie šią pasaką :D. Bet man tikrai patiko, kažkas šviežio ir įdomaus. Niekada nebūčiau pagalvojusi apie tokią asociaciją, bet kažkas pastebėjo. Puikus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Pamačius pavadinimą pagalvojau -"Juokaujat?", tačiau kai pamačiau apie ką eina kalba, supratau jog visai rimta... Bent jau aš, šiais dalykai netikiu, galų gale, kam vaikiškame filmuke apie tai kurti? Kam kurti filmuką tema, kurios paprastas žiūrovas neįžvelgs? Mes nebūtumėme žmonės, jei nebandytumėme visur įžvelgti blogosios pusės kurios čia galbūt ir nėra? Ech, bet yra kaip yra, vienaip ar kitaip atsiras dvi pusės tikinčiųjų šia teorija ir netikinčiųjų, ir aš manau, kad stovėsiu viduryje :D

  AtsakytiPanaikinti
 15. Esu girdėjusi šį apmąstymą, bet jis man atrodo nelabai įtikinamas. Kam tai reikalinga mažiesiems? O jei kažkas sumanė pajuokauti, jam nelabai pavyko.

  AtsakytiPanaikinti