Finansinės problemos šeimoje - ką daryti?

Į "Teenage Dreams" portalą sugrįžta rubrika "Tiesiu pagalbos ranką". Mergina kreipėsi su pakankamai įprastu klausimu: "Ką daryti, jei tėvai nesutinka duoti man pinigų įvairiems poreikiams?". Pasak jos, kiti bendraamžiai gauna nustatytą sumą kartą per savaitę ar mėnesį, už kuriuos gali nusipirkti naujų drabužių, kosmetikos, daiktų. O minėtoji panelė to džiaugsmo patirti negali - tėvai itin taupūs, o pinigų duoda tik išskirtiniais atvejais. Tad, ką daryti, jei nuolat norisi įvairių pramogų, linksmybių, tačiau tėveliai jūsų neparemia, taip sukurdami neigiamą atmosferą santykiuose? 


1. KALBĖK.

Jokių problemų neišspręsi tik tylėdama, tiesa? Tad teks imtis iniciatyvos ir žengti pirmąjį žingsnį link taikos bei teigiamo rezultato - pasikalbėti su tėvais. Turite visi kartu susėsti ir ramiai pasišnekėti: sužinok priežastis, dėl kurių tėveliai neduoda tau pinigų, taip pat argumentuotai paaiškink, kam tau reikalinga jų finansinė parama. Privalai įrodyti, jog jau esi subrendusi mergina ir pinigėlių tau reikia ne tik linksmybėms bei pramogoms - tau reikia ir drabužių ar kitų būtinų priemonių. Žinoma, nepulk draskyti akių, kai tėvai ims prieštarauti ar nesutiks su tavo nuomone. Tą kartą pokalbį taip ir palik, o po kurio laiko vėl primink apie tai. 

2. BŪK SUPRATINGA

Tu nežinai priežasties, dėl kurios negauni pinigų, o viskas, apie ką galvoji yra tik didžiulis nusivylimas nevykusia šeima, kuri net nesugeba išpildyti tavo norų, prašymų. Šioje vietoje privalai save sustabdyti bei pakeisti požiūrį. Galbūt, tėveliai tavęs neparemia, nes atsakingai taupo tavo ateičiai, kuomet kibsi į studijas universitete, kolegijoje? O galbūt, turite skolų, kurios tau neatskleidžiamos? O gal tėvai jau kelis mėnesius negauna algos, tik to tau nesako? Tu nežinai tikrųjų priežasčių, tad negali iš karto, pirmu žingsniu, imti smerkti tėvų, kurie, priminsiu, rūpinasi tavo sveikata, aprūpina maistu, perka reikalingiausius daiktus bei suteikia tau pastogę. 

3. ĮRODYK

Jei tėveliai tau suteiks galimybę parodyti, kaip tu sugebi susidoroti su jų duotais pinigais - susikaupk. Turi įrodyti, jog gavusi lėšų, nepulsi jų išleisti per pusdienį. Net ir pasibaigus numatytam laikotarpiui, kuriam buvo skirti pinigai, užsimink tėvams, kad tau vis dar liko keli eurai, kurių neišleidai ir nusprendei pataupyti. Taip nejučiomis įgysi tėvų pasitikėjimą ir net nepastebėsi, kaip vis dažniau jie tave parems įvairiems norams tenkinti.  

4. ATSIŽVELK Į APLINKYBES

Jeigu namuose vyrauja remonto darbai ar jūs visai neseniai grįžote iš atostogų užsienyje, nebūk savanaudė ir neimk kaulyti pinigų. Turėk omenyje, jog tėvai savo pajamas skirsto tolygiai, todėl jų mėnesinė alga negali būti paskirta tik tau. Be to, galbūt, turi brolių ar seserų, kuriems finansinė parama žymiai reikalingesnė nei tau? O gal už poros gatvių nuo tavęs gyvena sunkiai serganti močiutė ir dalį pinigų tėvai turi paskirti jos gydymui? Nesukurk aplink save egoistės įspūdžio bei atsižvelk į aplinkybes. 

5. UŽSIDIRBK

Paauglystė - metas, kada svarbu suvokti, jog pinigais nesninga ir jų negauni, kada tik panorėjusi. Tad pokalbio metu su tėvais gali susitarti, kad nuo šiol atliksi visus namų ruošos darbus, o už tai norėtum bent minimaliai gauti arbatpinigių. Jeigu net ir taip nepavyksta susitarti, metas imtis tikro darbo - palauk vasaros sezono bei imk dairytis darbų pasiūlymų. Tai gali būti išvykimas į Lietuvos kurortus, kur tau teks pardavinėti ledus, vaflius, cukraus vatas bei kitus užkandžius, kurie ypač populiarūs šiltuoju metų laiku. O gal tavo mieste yra viešbutis, kuriam reikalingas aptarnaujantis personalas? Nenusimink, jeigu dar neturi pakankamo metų skaičiaus. Esu tikra, jog bet kuri močiutė sutiks tau minimaliai sumokėti, jei tu pasisiūlysi nuravėti jos daržus. Darbelių pilna, reikia tik turėti noro bei įdėti lašelį pastangų. 

6. TAUPYK

Kuri močiutė nepalepina anūkų pinigais įvairiomis progomis? Gavusi nepulk išleisti - dėk į dėžutę ir taupyk. Niekada nežinai, kada jų prireiks ar kada sugalvosi ypatingą norą, kuriam prireiks lėšų. Be to, net ir pinigais, skirtiems laisvalaikiui, nesišvaistyk. Prieš perkant, visada pagalvok, ar tai tau tikrai reikalinga. Negi negali išsiversti be naujo sijono? Be naujo akių tušo? 


Turi žinoti, jog absoliučiai visos problemos yra įveikiamos ir išsprendžiamos, jeigu tik yra noro bei ryžto. O tau šiuo atveju jų turi nepritrūkti. Tačiau atmink kelis pagrindinius dalykus: nepradėk manipuliuoti tėvais ir traukti jų per dantį, jog gyveni pačioje blogiausioje šeimoje vien dėl to, kad tavo norai nepildomi. Būk supratinga bei subrendusi dukra, kuri supras tėvelius net tada, kai šie, paaiškinę aplinkybes, pasakys tau, kad esi dar per jauna savarankiškai leisti pinigus ar tau ne viskas taip reikalinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. *Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių! 

 

13 Komentarai

 1. Straipsnis parašytas tikrai profesionaliai ir įdomiai, tik problema nekokia. Kaip gauti pinigų? Tai tiek kartų apkalbėta ir patarta. Bet buvo smagu vėl tai prisiminti :)
  Kitą kartą atsakyk į klausimą "Kaip susirasti draugų, juos užkalbinti, tęsti pokalbį ir t.t.". Man tai labai praverstų :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis parašytas gerai, mintys sklandžios, bet man nebuvo naudingas. Tėvai man duoda pinigų, kada reikia, o šiaip aš jų ir neleidžiu. :D
  Tačiau merginoms, kurios turi tokių problemų, straipsnis tikrai labai padėjo. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Mano nuomonė būtų tokia, kad kiekviena mergina randa savo būdų iškaulyti iš tėvų pinigų. Ji žino kaip prašyti, kada ir ar tikrai verta.
  Tačiau, žinoma, kad merginoms, kurios to nemoka šis straipsnis buvo naudingas ir prasmingas.
  Straipsnis buvo geras, tačiau bent jau man nelabai pravers :)
  Sėkmės!:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū už straipsnį. Gal galėtumėte atsakyti, ir kaip išgarsinti internetinę svetainę?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Niekada nereikalavau iš tėvų pinigų. Kiek įmanoma stengiuosi pati užsidirbti (mokslo metais dirbu aukle, nenešiojamus rūbus parduodu ,,Vinted'' ir t.t.). Jei ko labai labai reikia, tai nuperka tėvai. Jei einu pramogaut, pasiteirauja ar reikia pinigų, tačiau jei jų turiu, tai leidžiu savo. Be to, kiek įmanoma daugiau, stengiuosi padėti tėvams. Matydami tai, jie negaili kelių eurų, jei jų man reikia. Taip pat iš močiutės kas mėnesį gaunu po 20e. To man užtenka. Manau, kad ,,iškaulyjimas iš tėvų pinigų'' (kaip minėjo Skirmantė) yra savanaudiškas dalykas. Jie neprivalo mokėt už mūsų išėjimus į kiną su draugais ar už naują, nereikalinga skudurėlį spintoje. Aišku, čia sąžinės reikalas.
  Ema, tavo patarimai labai protingi ir taiklūs. Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Gabija, visiškai pritariu tavo nuomonei. O tavieji komentarai visą laiką man labai paglosto širdelę, ačiū! :)

  Dėkoju ir kitoms merginoms! Džiaugiuosi, kad patiko ir padėjau, kurioms reikėjo pagalbos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnio tema yra iš tiesų aktuali daug kam, ji manau pasitarnautų daugeliui mano pažįstamų. Man šių patarimų nereikėjo, nes tėvai duoda pinigų kada reikia, o ir pati jaučiu saiką ir taupau. Tačiau buvo labai įdomu ir smagu skaityti tokį puikiai parašytą straipsnį, tad spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Puikūs patarimai jaunesnei man... Nesuprasdavau tėvų, kai mano klasiokės naujus džinsus nešiodavo kiekvienais mokslo metais, o man tekdavo "tampyt" tuos pačius po du metus... Na tokia juokinga iš šono situacija dabar, bet tuo metu man atrodė svari priežastis vengti tėvų... Sunkus buvau vaikas ( dabar turbūt irgi ne ką geriau ), bet išmokau suprasti, jog yra svarbesnių investicijų, nei nauji džinsai :) O straipsnis puikus, aktualus ir profesionaliai parašytas, Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai geras straipsnis:) Kuo toliau tuo geriau... Labai patiko pasirinta tema:))) Ištikrųjų labai padėjai AČIŪ AČIŪ ir dar kartą AČIŪ.

  AtsakytiPanaikinti
 10. http://m.panele.lt/po-mokslu/article.php?id=68719010
  Argi nenukopijuota?! :0

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonime pirma gerai viską peržiūrėk prieš sakydamas. Straipsnių autorė - ta pati rašytoja.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Ech, laukiau tokių komentarų. :D Užtenka pažvelgti vien į abiejų straipsnių autores - tas pats asmuo, ta pati aš. Plius, TD straipsnis paskelbtas pirmiau. Ir nepergyvenk, su TD administracija viskas yra suderinta. :>

  Dėkui už gražius komentarus!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labai geras ir aktualus straipsnis, ypač man, kada mėgstu gautus pinigus „paleist vėjais.“ Tikiuosi, jog išmoksiu taupyti ir ateityje nesusidursiu su jokiomis problemomis. Ačiū, būtinai pasinaudosiu patarimais! :)

  AtsakytiPanaikinti