Julie Kagawa "Geležies karalius"

Knygų skaitymas - vienas geriausių pasirinkimų, neturint veiklos ir nuobodžiaujant. Juk visai smagu vasarą atostogaujant sode ar kaime, pasitiesti ant pievos pledą, pasiimti užkandžių ir šviečiant saulės spinduliams, sklaidyti įdomios knygos puslapius. Tačiau kaip išsirinkti tą įdomią knygą, kai knygynuose ir bibliotekose toks didelis pasirinkimas? Vienas iš variantų - pasitelkti "Teenage Dreams" portalo rašytojų rekomendacijas! Būtent šįkart mes jums norime rekomenduoti jausmų ir įvykių kupiną Julie Kagawos knygą - "Geležies karalius". 

APIE AUTORĘ
Meilė knygoms Julie Kagawai  gimė jau vaikystėje. Žinoma, iš pradžių ji jas tik skaitė, o štai vėliau pradėjo kurti ir pati. Kaip autorė sako, mokytojai itin dažnai nusivildavo, kai po matematikos vadovėliais, rasdavo Julie skaitomus romanus. Autorė gimė Kalifornijoje, vėliau teko su šeima persikraustyti į Havajus. Iš pirmo žvilgsnio mergaitės vaikystė buvo labai paprasta ir nieku neišsiskirianti, tačiau iš kito - kupina vaikiškų linksmybių. Štai, pavyzdžiui, gyvenant Havajuose, Julie labai mėgo plaukioti vandenyne ir žaidžiant gelbėti savo gyvybę nuo medūzų ar ungurių. Galbūt dėlto moteris dabar taip mėgsta rašyti fantastines knygas. Autorei teko daug ką patirti - ji dirbo knygyne, buvo tapusi šunų dresuotoja, dar mokantis mokykloje ji iliustravo kelias siaubo istorijų knygeles. O štai dabar Julie Kagawa su savo mylimu vyru bei dideliu pulku augintinių, gyvena Kentukio valstijoje, rašo knygas ir džiaugiasi laimingu gyvenimu.

                                                                SIUŽETAS
Pagrindinės knygos herojės penkiolikmetės Meganos Čeis gyvenimas niekada nebuvo rožėmis klotas. Ji neturėjo stilingo garderobo, mokykloje turėjo vos vieną ištikimą draugą, jos tėvai vertėsi iš kiaulių auginimo, o mergaitei būnant šešerių, dingo jos tėtis. Knygos veiksmas prasideda Meganos šešiolikto gimtadienio išvakarėse. Ahh, saldieji šešiolika.. Kaip pati knygos herojė sako, tai tarsi magiškas amžius, apie kurį prikurta daugybė dainų, poemų ir istorijų. Tai amžius, kuomet merginos atranda savo vaikinus ir neriasi į nuotykių kupiną pasaulį. Bet Megana žinojo, jog nieko panašaus jai nenutiks, - nei vaikino, nei nuotykių, nei draugų..

Tačiau Megana buvo neteisi. Nors įprastų šešiolikmetėms nutinkančių dalykų ji neturėjo, staiga jog gyvenime pradėjo dėtis keisti dalykai. Vienintelis paauglės draugas Robis pradėjo elgtis kaip niekad globėjiškai, jaunėlis brolis tapo lyg nesavas, merginai pradėjo rodytis keistos žinutės ir negana to, ją iš tolo pradėjo stebėti paslaptingas jaunuolis. Nors Megana seniai suvokė, jog jos gyvenimas klostosi gana keistai, šįkart ji suprato, kad greitai viskas gali pasikeisti. Kad ir ką mergina galvojo, ji niekad nebūtų atspėjusi neįtikėtinos tiesos - kad yra paslaptingo fėjūnų karaliaus duktė ir bus neišvengiamai įtraukta į mirtiną karą. Meganos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis - jai teko palikti namus, keliauti į nepažįstamus pasaulius ir susidurti su kraują stingdančiais iššūkiais. Dabar merginai teks įrodyti, kaip ji toli gali eiti dėl savo artimųjų, kaip sustabdyti blogį ir įrodyti savo meilę tam, kuris labiau trokštų pasmerkti ją mirčiai, nei įsileisti į savo šaltą ledinę širdį.

YPATUMAI
Ši knyga yra tikrų tikriausias lobis fantastikos gerbėjams. O fantastikos čia išties daug, su ja asocijuojasi vien magiškas knygos viršelis. Tačiau smagiausia tame, jog ta fantastika yra originali ir bent jau man, dar neskaityta ir neregėta. Apie tokias mistines būtybes, kaip raganos, troliai ar vampyrai kūrinių yra prikurta daugybė. O štai ar kada nors teko skaityti apie fėjūnus, ir dar netgi geležinius? Tad vien už naują ir puikią knygos idėją galime autorei skirti aukščiausius balus. Knyga yra labai greitai ir lengvai perskaitoma, nes beveik kiekvienas skyrius užsibaigia ties dideliu įdomumu. Kiekvieno skyriaus paskutiniuose sakiniuose Julie Kagawa puikiai sugebėjo išlaikyti intrigą ir tarsi priversti skaitytoją versti puslapį į priekį bei skaityti naują skyrių. Autorė be galo išsamiai ir vaizdžiai aprašė kiekvieną situaciją, kiekvieną kovą ir veiksmą, tad man asmeniškai buvo labai nesunku įsivaizduoti, kaipgi viskas atrodo. Jei mėgstate knygas su meilės istorijomis, šis kūrinys taip pat turėtų jums patikti, nes ir čia buvo daugybė jausmų bei meilės. Tik gaila, jog toji meilė uždrausta ir pasmerkta.. Svarbu paminėti ir tai, jog kūrinys nėra vien tik fantastinis pasakojimas apie realybėje neegzistuojančias būtybes. Kūrinys turi pagrindinę, nors ir sunkiai paslėptą mintį, kurią manau, man pavyko iššifruoti. Pagrindinė knygos mintis yra ta, jog tokios šiuolaikinės technologijos, kaip kompiuteris, televizoriai, išmanieji telefonai, atima iš žmonių gyvenimo džiaugsmą, o štai iš vaikų - gražią vaikystę. 

VERDIKTAS
Ši knyga man be galo patiko ir paliko tikrai labai gerą įspūdį. Nors aš nesu pati didžiausia fantastinių knygų gerbėja, ši kol kas buvo pati geriausia mano perskaityta šio žanro knyga. Įspūdingas siužetas, intriguojantys istorijos vingiai, įdomūs veikėjai - visa tai tarsi susipina ir perskaičius knygą, norisi kuo greičiau imti sekančią dalį. Tiesa, kalbant apie sekančias dalis, jų iš viso yra net keturios - "Geležies karalius", "Geležies princesė", "Geležies karalienė" ir "Geležies riteris". Tad jei pirmoji dalis jums patiks, galėsite pasidžiaugti, jog istorija dar nesibaigė ir laukia dar net trys knygos su tęsiniais. Apibendrinant galiu pasakyti, kad istorija yra tikrai įspūdinga ir aš labai rekomenduoju ją perskaityti visiems fantastikos (ir ne tik) gerbėjams. Nors ši knyga labiau yra skirta paaugliams, manau, jog net ir vyresnėms merginoms turėtų patikti bei sudominti.


Tad jei savo vasaros dienas leidi namuose sėdėdama prie kompiuterio, o perskaičiusi apžvalgą susidomėjai rekomenduojama knyga, skubėk į knygyną ar biblioteką ir pasileisk į šį fantastikos kupiną Geležies fėjūnų pasaulį! O gal jau teko skaityti šią knygą? Jei taip, pasidalinkite savo įspūdžiais komentarų skiltyje!

*Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių! 


16 Komentarai

 1. Tenorėjau pasakyti, kad visiškai sutinku, su tuo ką parašė Simona (tikiuosi, galiu kreiptis vardu?)Perskaičiau šią knyga ir nuo tada mažiau laiko praleidžiu su išmanosiomis technologijomis. Beje, juokingiausias dalykas tas, kad būtent perskaityti šią knygą man pasiūlė mano auklėtoja. :)Taigi, ne vien paaugliai skaito tokias knygas. :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš irgi nesu fantastinių kūrinių mėgėja,bet tikrai visos dalys labai patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis tikrai sudomino!^^ Ačiū už išsamią nuomonę. Artimiausiu metu planuoju perskaityti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ar kasnors perskaitet Hari Poteri?sioje knygoje daugiau ar maziau fantastikos?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ooooo, būtinai reiks šią knygą perskaityti, nes esu didelė fantastikos gerbėja. O straipsnis nepriekaištingas (kaip visada). Labai sudominai :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Butinai perskaitysiu. Aciu Labai sudominai:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnis nuostabus! Esu tikra knygų fanatikė, todėl šias knygas būtinai perskaitysiu. Sudomino tai nerealiai! :) Jau iš aprašymo pradedu įsivaizduot veikėjus, aplinką. Aprašyta nepriekaištingai! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai sudomino! Artimiausiu metu būtinai nukulniuosiu į biblioteką ar knygyną ir įsigysiu šią knygá! ;o

  AtsakytiPanaikinti
 9. Privertei mane ieškoti, kur gauti tą knygą :D Labai sudominai, manau pasiūlei puikią knygą, juolab kai nesu didelė įprastinių knygų mėgėja ( meilė ir t.t.). Bėgu ieškot ir labai Ačiū už puikų aprašymą :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Puikus knygos aprašymas! Nors nesu fantastikos gerbėja, tai, kaip tu aprašei šią knygą, tikrai motyvavo pasidomėti šia knyga artimiausioje bibliotekoje. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Tikrai pritrūko minčių, apie ką rašyti??
  http://www.teenagedreams.lt/2013/04/gelezies-karalius-konkursas.html

  AtsakytiPanaikinti
 12. Puiki apžvalga, Simona! O knyga sudomino, teks pasiknaisioti bibliotekos lentynose. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Mane irgi labai sudomino, dievinu tokias knygas. Gal kas galit patarti kur saugiai galėčiau parsisiųsti knygą pdf formatu? Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Oho, kiek susidomėjusių. Labai malonu tai matyti. Visoms ačiū už teigiamus komentarus ir linkiu gero skaitymo! :)

  Anonimiškas - pažiūrėk, kiek daug merginų susidomėjo šia puikia knyga. Vargu, ar bent maža dalis mūsų skaitytojų yra mačiusios tą straipsnį, juk jis rašytas taaaip seniai. O aš irgi nepastebėjau, tai ir parašiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Turiu visas šias keturias knygas ir man jos labai patiko. Būtent TD ir laimėjau pirmąją dalį. Tad man dabar net keista, jog yra dar vienas straipsnis parašytas apie šią knygą, kai jau toks buvo praeitą vasarą berods? :D O šiaip pats straipsnis be abejo puikus, spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Laibai idomiai aprase sudomino reikes paskaityti.

  AtsakytiPanaikinti