Sapnų žurnalas

    Įrodytas faktas, kad visi žmonės sapnuoja. Net jei jums ir atrodo, kad šiąnakt nesapnavote nieko - taip nėra. Tiesiog jūs jau užmiršote savo sapną, nes žmonės yra linkę tai daryti. Dažniausiai sapnas pasimiršta jau po 5 minučių nuo pabudimo, nebent spėjate jį kam nors papasakoti ar užsirašyti. Pastarąjį veiksmą paanalizuokime plačiau. 
    Sapnų užrašinėjimas skatina intuiciją ir padeda perprasti savo pasąmonės simbolių kalbą. Tai gali tapti net jūsų savita autoterapija, būdas pažinti savo giliausias mintis, norus, baimes ir, žinoma, jas įveikti. Tačiau analizuoti savo sapnus nėra paprasta. Tam reikia kantrybės, noro ir laiko. 
    Pirmas žingsnis link savo sapnų analizavimo - sapnų žurnalas. Tiesiog reikia turėti šalia savo lovos sąsiuvinį ir nuolat užrašinėti ką sapnavai, ką jautei, ką pastebėjai, kas tave nustebino, išgąsdino, sutrikdė. Sapnų žurnalas taip pat turi tokių pat pliusų, kaip ir dienoraštis. Po kiek laiko bus tikrai smagu atsiversti ir perskaityti, kas dedasi tavo galvoje, kol miegi. Juolab, kad tu negali valdyti to, kas sapnuose vyksta ir kiekviena naktis - nauja patirtis. 

KAIP VESTI SAPNŲ ŽURNALĄ? 
Žurnalo vedimas - asmeniškas dalykas, kurį gali daryti taip, kaip tau patogiau. Tačiau štai keletas patarimų, kaip gali tai daryti:
 • Tam bus reikalingas nedidelis sąsiuvinis/blanknotas/užrašų knygelė, kadangi visų sapnų detalių mes neatsimename, tad kartais apie sapną užrašyti pakanka net keleto sakinių. 
 • Sapnų žurnalo rašymo principas labai paprastas: svarbu užrašyti datą, kad žinotum, kurią dieną ką sapnavai. Taip pat gali pridurti ėjimo miegoti ir pabudimo valandas. Vėliau galėsi palyginti, kokius sapnus sapnuodama miegi ilgiau, trumpiau, kada pabundi sapnuodama košmarus ir kada pramerki akis, kai sapnas gražus. 
 • Sapnus reikia užrašyti kuo smulkiau, paminėti kiekvieną detalę, nors ji ir atrodo nesvarbi. Pavyzdžiui tokias, kaip kitokia tavo namo spalva sapne, nei yra realybėje, draugo kūnas buvo pažįstamas, drabužiai matyti, tačiau veidas visiškai kito žmogaus ir panašiai. Sapnai dažniausiai būna nelogiški, skraidoma ir persikelinėjama į kitas vietas sekundės greičiu, tad šių detalių pamiršti irgi nevertėtų. 
 • Sapnai gali virsti fantastinėmis istorijomis. Tai lyg tavo nenaudojamos, neaptiktos fantazijos vaisiai. Kad tai kaip nors padėtų tavo idėjų sužydėjime, sapnus galima iliustruoti. Ypač, jei sapne pamatai kokį anksčiau nematytą ar neegzistuojantį padarą, pastatą ar įvykį. 
 • Sapnų žurnalą gali vesti ir internetinėje platformoje ar tiesiog savo kompiuteryje, jei turi galimybę vos pabudusi jį pasiekti. Blogai ar kompiuterinė užrašų knygelė tam tikrai puikiai tinka. 
Asmeniškumai: aš pati sėkmingai vedu savo sapnų žurnalą. Tai nedidelė užrašų knygelę, maždaug 12cm x 6cm. Vesdama šį žurnalą pastebėjau, kad maždaug kas antrą pirmadienį aš sapnuoju tą patį sapną, su ta pačia pabaiga. Kartais tas sapnas prisisapnuoja šiek tiek vėliau, ne pirmadienį, o antradienį, tačiau šis vėlavimas labai maža paklaida. Tačiau man pavyko atsikratyti šio sapno po to, kai susitaikiau su tuo žmogumi, kurį vis sapnuodavau. Mes buvome apsipykę, negražiai išsiskyrę ir nebendravom ilgą laiką. Tačiau po to, kai man atėjo tokia mintis, kad reikia tam žmogui parašyti ir mėginti susitaikyti, tas sapnas jau nebesikartoja, dingo be žinios. Tai mane labai nustebino ir įgijau šiek tiek patirties savo sapnų skaityme, kas mane labai džiugina ir motyvuoja toliau juos analizuoti. 

KAIP DEKORUOTI? 
Tegul čia pasireiškia jūsų laki fantazija. Kadangi tai - sapnų žurnalas, ant viršelio gali būti simboliškoji sapnų gaudyklė, plunksnos, debesys, paukščiai, vanduo, žvaigždės, mėnulis - viskas, kas vaizduoja laisvę, begalybę, nesibaigiantį dalyką ar miegą. 

Visoms linkiu sėkmės, jeigu sugalvosit užsivesti savo sapnų žurnalą. Dar kart paminėsiu, kad prireiks nemažai kantrybės, jog gautumėte realią naudą iš sapnų užsirašinėjimo. nenuleiskit rankų ir tapkit savo sapnų raganaitėmis ir būrėjomis! 

*Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių! 

19 Komentarai

 1. Straipsnis labai patiko! Sudominai šia veikla. :) Galbūt ir aš pradėsiu analizuoti savo sapnus. Aš taip pat kartais sapnuoju tą patį sapną kelis kartus. Kartais sapnuoju kažkokią vietą. Po kiek laiko atvykstu, atsirandu ten. :) Šauniai papasakojai! Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko. Neketinu vesti, nes mane, kad įtikintų kažką daryti - neįmanoma. :D
  Bet šiaip geras įrašas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Superinis straipsnis! Labai sudomino ir artmiausiu metu tikrai prižadu pradėti vesti sapnų žurnalą. :D
  Tik viena maža klaidelė: paskutiniame sakinyje, žodį "nenuleiskit" pradėjai mažąja raide, o reikėtų didžiąja. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Buvo įdomu paskaityti apie tokį žurnalą, niekada nebuvau pagalvojusi jo vesti. Aprašei viską, ko reikia jam rašyti, ir galbūt aš taip pat užsiimsiu šia veikla, nors sapnų dažnai ir neatsimenu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sutapimais nelabai tikiu, bet prieš skaitant tavo straipsnį atsidariau langą, kur buvo parašyta: "Kaip šifruoti sapnus" ir perskaičiau patarimą apie sapnų žurnalą. Keista ar ne?
  O straipsnis tikrai sudomino, bandysiu rašyti, dabar didžiausias klausimas, kur rasti patinkantį sąsiuvinį. Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Perskaičiau iškart nedvejodama, ir tikrai nenusivyliau, nes visada Tavo straipsniai išskirtiniai ir tikrai verti dėmesio... :) Šaunuolė, ir iškart susidomėjau šia veikla! Pravertė, pagirtina ir įdomu! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. thanks, gurls. šiaip tikrai verta rašyt, nors ir atrodo visai priešingai. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man labiau patinka visą šią veiklą vadinti sapnų dienoraščiu, o ne žurnalu. Fainos idėjos, bet greičiausiai neužsiimsiu šiuo dalyku, esu per didelė tinginė, kad nuosekliai viską rašyčiau :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Žiauriai sudominai ir įkvėpei užsiimt šia veikla. Būtinai išmėginsiu, kodėl gi ne. Labai patiko straipsnis, spaudžiu tau dešinę ir visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labai patiko šis straipsnis! Labai gera idėjas- sapnų žurnalas!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Tikrai pasakei daug ką naujo ir negirdėto :) Iki mano smegeninės nebūtų "daėjusi" tokia protinga mintis - "užvedei ant doros kelio" perkeltine prasme :D Tikrai mėginsiu užsivesti tokį :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Sudomino labai:) Manau tikrai pradėsiu užrašinėti savo sapnus... Labai tau dėkoju:)))

  AtsakytiPanaikinti
 13. Sąsiuvinį radau, jis labai savotiškas. :D Kviečiu apsilankyti. Šį tinklaraštį ikvėpei TU! :)
  http://manosapnininkas.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 14. Skaitau ir galvoju: kas parašė šį straipsnį? Turbūt Benzo Pjūklas.
  Neprašoviau :D Nes tik tu tokius kietus rašai.

  AtsakytiPanaikinti
 15. nu šitas buvo paskutinis, tai reikėjo parodyt geriausią, ką moku ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Dovile, o kodėl išėjai iš TD????? :ooo

  AtsakytiPanaikinti
 17. Pradesiu rasyti sapnu zurnapa!!!

  AtsakytiPanaikinti
 18. Teko ir anksčiau girdėti, jog yra žmonių, kurie užsirašo savo sapnus ir kažkaip „numodavau ranka“, nes neatrodė itin įdomu, tačiau pasirodo, jog klydau. Reikės susirasti kokią nors knygelę ir pabandyti vesti savo sapnų „lobyną.“ Dėkoju!

  AtsakytiPanaikinti
 19. kaip susapnuoti sapna???:(

  AtsakytiPanaikinti