,,Switched at birth'' - serialas su reikšminga žinute žiūrovams

Galime tik spėlioti koks buvo ABC family kompanijos tikslas, kai 2011 metais jie pradėjo kurti serialą, skirtą paaugliams. ,,Switched at birth'' (liet. ,,Sukeistos per gimimą) - tokiu gana paslaptingu, intriguojančiu pavadinimu pasaulio žmonių ekranuose pasirodė debiutuojantis serialas.

Dabar jis - vienas iš labiausiai pavykusių ABC family kompanijos darbų. Šiuo metu ,,Switched at birth'' turi 4 sezonus, 2015m. rugpjūčio 24-ąją pasirodys ir penktasis. Serialas prikaustė milijonus žmonių prie televizijos ekranų, ir aišku kodėl - tarp visos serialų galybės šiomis dienomis, ,,Switched at birth'' tikrai yra išskirtinis ir vertas kiekvienos žiūrovo laisvalaikio minutės.

Katie Leclerc ir Vanessa Marano
Trumpai apie patį serialą
Bei Keniš (akt. Vanessa Marano) ir Dafnė Vaskes (akt. Katie Leclerc) - be proto skirtingos, iš pažiūros visai nepanašios paauglės, priklausančios skirtingiems visuomenės sluoksniams net nebūtų pagalvoję, jog jų gyvenimai turėjo būti visai kitokie. Vieną dieną mokykloje Bei Keniš atlikdama tyrimus išsiaiškina, jog ji nėra savo tėvų tikra, biologinė dukra. Išaiškėja gana siaubinga ligoninės klaida - dvi merginos, gimusios tą pačią dieną, toje pačioje ligoninėje, buvo visai netyčia sukeistos ir atiduotos ne tiems tėvams. Ironiška, jog dvi šeimynos gyvena visai skirtingus gyvenimus. Kenišų šeima - turtinga, gyvenanti prabangiame rajone, dideliame name. Rodos, galima teigti, jog Bei gyvenimas šioje šeimoje - nuostabus ir nerūpestingas. Tuo tarpu Dafnė gyvena visiškai kitokį gyvenimą - Rytų Riversaidas ir vieniša motina nėra pats tobuliausias gyvenimo scenarijus, o dar negana to, būdama visai maža Dafnė tapo kurčia.

Kai išaiškinamas sukeitimas, abi šeimos yra pasiryžusios susipažinti su biologinėmis savo dukromis. Deja, viskas nėra taip paprasta, kaip atrodo. Serialo kūrėjai kelia klausimą - ar gali dvi, visiškai skirtingai mąstančios, visiškai skirtingai besielgiančios šeimos tapti viena, bendra šeima?

Kuo šis serialas yra ypatingas? 

Serialo kūrėjai drąsiai pareiškia - kurtieji taip pat yra žmonės, galintys gyventi pilnavertį gyvenimą. Dažnas iš mūsų, pamatęs kurčią žmogų, pradeda jo gailėti ir galvoti, kaip jam sunku, kaip jam nepavydime, kiek jie daug praranda... Šis serialas puikiai atskleidžia kurčiųjų gyvenimą, jų gyvenimo džiaugsmus ir sunkumus. Jie taip pat, kaip ir girdintieji, gali bendrauti, lankyti mokyklą, mokytis, lankytis vakarėliuose, dirbti, mylėti, groti įvairiais instrumentais, šokti bei klausytis muzikos! Būtent! ,,Switched at birth'' parodo, jog kurčias žmogus - vis dar pilnavertis žmogus, kurį kiekvienas iš mūsų turi priimti kaip sau lygų.

Drįstu drąsiai teigti, jog kiekviena iš jūsų, pažiūrėjusi šį serialą, bent vieną sekundę pagalvosite kokia nuostabi yra gestų kalba ir kaip norėtumėte ją išmokti. Seriale beveik visi žmonės vėlesniuose sezonuose pradeda kalbėti gestais, todėl šią kalbą matysite kiekvienoje serijoje. Ir galiu pažadėti, jog atidžiai žiūrint serialą, net patys nepastebėsite kaip išmoksite gana daug paprastų žodžių gestų kalba - ,,ačiū'', ,,atsiprašau'' ir kt. Toms, kurioms gestų kalba paliks didelį įspūdį, šis serialas bus puiki motyvacija mokytis šios kalbos, domėtis apie kurčiuosius, domėtis jų gyvenimais, jų kasdienybe, o galbūt net privers rimtai pagalvoti apie gestų kalbos studijas.

Be šių dalykų, seriale taip pat rodomas ir paprastų paauglių gyvenimas. Serialo kūrėjai analizuoja jaunų žmonių gyvenimus, aiškinasi jų problemų atsiradimo priežastis bei pasekmes, parodo žiūrovams, kurie sprendimai yra teisingi, kurie ne. Jei vieni serialai dėmesį skiria alkoholiui, narkotikams, seksui, tai ,,Switched at birth'' kūrėjai pradeda nuo paprastesnių problemų sprendimo - tikra, ištikima draugystė, išdavystės, santykiai su tėvais, pasitikėjimas savimi, mokykla ir t.t. Žiūrėdamas taip įsijauti į pagrindinių veikėjų gyvenimą, jog savo galvoje nevalingai pradedi kurti savo išsvajotus scenarijus - kas su kuo turėtų draugauti, kaip tas ar anas turėtų pasielgti, kokį sprendimą turėtų priimti... 

Aš rekomenduoju ,,Switched at birth'', nes tai yra serialas, kuriam nesigailiu praleidusi nei vienos savo minutės. Tai gana paprastas, nereikalaujantis per daug smegenų darbo, bet tuo pačiu - labai gilus ir reikšmingą pamokslą turintis ABC Family darbas. Jeigu jums reikia kažko, kas paverstų jūsų vasaros dienas bent šiek tiek prasmingesnėmis - siūlau rinktis šį serialą. Gražūs vaikinai ir merginos, įdomus scenarijus ir netikėti siužeto vingiai - serialo kūrėjai neleis jums per daug atsipalaiduoti. 


Jei jus bent kiek sudominau, tuoj pat lėkite žiūrėti šio serialo. Jei ne, komentaruose būtinai pasiūlykite tokį serialą, kuris jūsų nuomoneyra tikrai vertas dėmesio.

O visi tie, kurie jau yra matę ,,Switched at birth'' - ką jūs manote apie šį serialą?


*Komentuok šį straipsnį, būk aktyvi "Teenage Dreams" portalo skaitytoja ir laimėk šaunius prizus - net du skirtingus buteliukus "Bath and body works" antibakterinių rankų gelių!

18 Komentarai

 1. Kaip tik ieškau serialo ,,pavaduoti'' vampyro dienoraščiams. Straipsnis patiko ir tikiuosi, jog serialas bus toks pat įdomus. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikra tiesa, kad žiūrint šį serialą užsidegi noru mokytis gestų kalbos. :D Beje, straipsnis labai patiko, viskas kaip per sviestą: sklandu, aišku ir įdomu. Super!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis užkabino. Kai pabaigsiu žiūrėt „Vampyro dienoraščius“, manau, griebsiuos šio serialo. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kaip tik ir ieskau serialo kad pavadutu laukiant nauju Little Pretty Liars seriju...
  Ačiū !

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai sudomino šis serialas! Šiuo metu žiūriu 5 serialus, tai kai tik ,,atsilaisvins vietelė'' būtinai pradėsiu žiūrėti šį :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. :) Jau seniai girdėjau apie šį serialą, bet perskaičiusi tavo straipsnį susigundžiau pažiūrėti. Esu sužavėta, serialas tikrai įdomus ir neeilinis . Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labaai fainas serialas, nes as gimiau kurcia. :D Gestu kalba yra labai idomus dalykas ir man labai patinka kalbeti (gestais). Siulau visiems ziureti sita idomu seriala. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Naujiena- tiek straipsnis, tiek serialas. Buvo neįprasta skaityti apie kurčiųjų gyvenimą, niekada apie tai nesusimąsčiau. O dabar teks dažnokai apie tai pagalvoti. Ačiū, Vilija, už neįprastą straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Jeigu dar nebūčiau įsitraukusi į šį serialą, po šio straipsnio tikrai lėkčiau jo žiūrėti - parašei tikrai įdomiai, įtraukiančiai. Bet aš ir taip jau senokai esu šio serialo fanė. Tu teisi - pamėgti gestų kalbą yra labai lengva, aš, nors nesu kurčia ir neturiu tokių pažįstamų, šia kalba galiu pasakyti ne vieną sakinį ir taip bendrauti su kitais pažįstamaisiais, kuriuos taip pat sužavėjo gestų kalba. Šiaip jau esu linkusi įsitraukti į fantastinius serialus: ,,Vampyro dienoraščiai'', ,,Gražuolė ir pabaisa'', ,,Po kupolu'', ,,Jaunasis vilkas'' ir t.t., bet ,,Sukeisti gyvenimai'' yra ne ką mažiau sudominantis serialas, nei ,,Jaunosios melagės'', tik pastarajame yra daugiau intrigų. Žodžiu, rekomenduoju visoms pamatyti šį serialą, jis tikrai nėra ,,tuščias'', turi gilesę prasmę.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Kažkada žiūrėjau šį serialą, bet po keletos serijų nustojau. Nežinau kodėl. Dabar gailiuosi, norėčiau pažiūrėti viską, nes šis straipsnis mane sudomino, nors atrodo nieko naujo neišgirdau, ko apie "Switched at birth" nežinojau. Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. ŠIS SERIALAS TOBULAS. Net pradėjau mokytis gestų kalbos ir visai gerai sekės. Dabar laukiu nesulaukiu kada tęs 4 sezoną. 2 sezone buvo jau pabodę, bet 3 vėlįdomu. Žodžiu, nepasigailėsit.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Myliu si seriala!!! Perziurejusi visus visus sezonus!!!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Na, ką galiu pasakyt - moki pritraukt :D Manau ir aš eisiu bent vieną seriją pasižiūrėt ir jau manau, kad nepasigailėsiu :) Šauniai apžvelgei serialą ir puikiai įžvelgei visus pliusus, ŠauNuoLė :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Dėkoju, merginos, už tiek gražių ir motyvuojančių žodžių! Verčiate stengtis ir tobulėti dar labiau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Straipsnis patiko, serialas įdomus. :)
  Kaip suprantu, jo paprastai per televiziją nerodo, o per kompiuterį žiūrėti nelabai patinka. Norėčiau paklausti, ar pagal filmą nėra knygos? O jei yra koks jos pavadinimas? :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Jauciu kol nepabaigsiu pretty little liars, tol neziuresiu. Bet vistiek aciu:)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Labai geras serialas! Susidomėjau gestų kalba ;)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Omg,net negalvojau,kad bus cia apie tai O.o pati jau du kartus ziurejau,ir dabar uzsinorejau dar karta paziuret,ir net nezinojau,kad bus 5 sezonas Oo Tobulas serialas,ir as net buvau pradejusi mokytis zestu kalbos,bet veliau nesupratau kokia man mokytis,juk kiekvienoj kalboj kitokie zestai :(

  AtsakytiPanaikinti