4 svarbūs šventės organizavimo punktai

Daugumai malonu ir smagu švęsti puikiai suorganizuotas šventes. Valgis ir gėrimai, parinkti būtent atėjusiai publikai, papuošimai, priderinti prie šventės tematikos, groja muzika, atspindinti švenčiančiųjų nuotaikas. O svarbiausia - viskas padaryta taip tobulai, kad, regis, net nėra prie ko prikibti. Nieko nei per daug, nei per mažai.

Taigi, jeigu ir tu ketini surengti nepamirštamą šventę, ilgam įstrigsiančią atėjusiųjų mintyse, turi atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus. Svarbiausia tai, kad mes neabejojame, jog tuos dalykus tu akcentuoji, tačiau pasižvalgyk po patarimus ir galbūt rasi tai, ko taip trūksta tavo šventėje.

1. MAISTAS
Be abejo, turbūt nė nesudvejojai, kad maistas turi būti vienas iš svarbių dalykų, kurį turi rimtai apgalvoti. Tad turi atsakyti sau į kelis klausimus.
Pirmiausia, kokiai publikai tieksi maistą. Pamąstyk: juk nebūtų šauni mintis pristatyti butelių gėrimo Coca-Cola, kai šventė organizuojama sveikuoliams, dievinantiems sveiką maistą ir sveikus gėrimus be dažiklių ar saldiklių. Antra, pasidomėk, ar šventėje dalyvaus veganai, vegetarai ir alergiški kažkokiems produktams žmonės. Nesvarbu, kiek tau reikės sugaišti teiraujantis ir domintis, kam svečiai alergiški. Turi sutelkti dėmesį į rezultatą, kurį matys žmonės. Tad sugaišk tiek laiko, kiek tau reikia. Sužinok visas smulkmenas! Bendrauk su tais žmonėmis individualiai, sužinok jų poreikius. Kad ir kaip keistai gali atrodyti jų užgaidos, tai, jog jie bus patenkinti maistu, gali daryti labai didelę įtaką šventės nuotaikai ir pačiai šventei. Tad neinkšk, kokie išrankūs šiais laikais žmonės, o mandagiai gauk visą tau reikiamą informaciją. Patikėk, galutinis rezultatas tave nustebins. Juk visiems skanu valgyti tai, kas jiems patinka, o ne iš mandagumo knebinėti lėkštėje esantį patiekalą. Trečia - apgalvok koks šventės tikslas, kokia idėja, kaip ji vyks. Šių klausimų dėka turėtumei išsiaiškinti paprastą dalyką. Įsivaizduok: vyksta vakarėlis, kur jaunimas linksmai šoka pagal didžėjaus leidžiamą muziką. O visiems užsinorėjusiems valgyti yra siūlomas tik pagrindinis patiekalas, kurį valgyti reikia ramiai sėdint prie stalo. Tas pats galioja ir ištaigingiems pietums. Įsivaizduok aplink didelį stalą sėdinčius žmones ir kremtančius TIK vieno kąsnio sumuštinukus. Juk tokioje situacijoje tikrai turėtų būti patiekiamas pagrindinis patiekalas.

Tad turi apsvarstyti visus kraštinumus: kur šventė vyks, ar bus patogu valgyti tavo parinktą maistą, ar tai išvis valgys susirinkusi auditorija ir t.t.

2. VIETA
Žinoma, dažniausiai tai būna didelis galvos skausmas. Atrodo, pirmiausia sumąstai kažkokią, tavo manymu, tobulą idėją, kur galėtumei rengti šventę, bet tada staiga pradeda į galvą plūsti dar šaunesnės, dar gražesnės vietos, kol galiausiai pasimeti ir dėl to nemiegi mažiausiai kelias naktis - na, iki tol, kol atrandi tą tobuląją vietelę švęsti.

Tad štai į ką siūlome atkreipti dėmesį renkant vietą:
Auditorija. Kas dalyvaus šventėje - vaikai, jaunimas, suaugę, senjorai ir pan. Pavyzdžiui, reikia atkreipti dėmesį, kad vaikams dažnai pabosta viena veikla ir jie pradeda zirzti, taip neleisdami atsipalaiduoti tėvams. Todėl būtų šaunu surati tokią vietą, kurioje vaikams būtų ką veikti ir greitai nenusibostų. Nesvarbu, tai būtų kavinėje įrengtas žaidimų kampas ar sodyboje pripūsta pripūčiamųjų čiuožyklų, laipynių, pristatyta batutų. Viskas, ką turi padaryti - pažinti savo auditoriją ir užtikrinti, kad visi atvykę turėtų veiklos.
Galimybės. Labai svarbu, kad nuomojantis kažkokią vietą šventei, patikrintumei, ar viskam, ką esi sumaniusi, bus galimybė įgyvendinti. Atkreipk dėmesį, kiek tos vietos bus. Juk negalėsi surengti planuotų lauko teniso varžybų, kur pilna medžių ir nėra jokios aikštelės. Na, nebent būtum labai išradinga. Tačiau taip tik prisidedi sau papildomo darbo! Tad prieš nuomojantis sodybą ar kitaip užsakant norimą vietą, smulkiai išsiaiškink, ar visi, net ir iš pažiūros nesvarbūs, punktai galės sulaukti realizavimo ir nesukels papildomų ir nenumatytų problemų. To šventės metu tikrai nesinori.
Kaina. Tai gana svarbus aspektas. Ne visi, norintys švęsti, jaučia visišką finansinę laisvę, todėl prieš rengiant šventę svarbu nuspręsti, kiek pinigų galėsi skirti vietos nuomai. Čia jokių patarimų nėra. Visa esmė - kaip šauniai tu sugebi derėtis ir siūlyti kažkokias paslaugas mainais. Tai vadyba. Na, žinoma, jeigu yra pasakyta tiksli kaina, šansų, kad kažkas kis - mažai. Tačiau, jeigu pranešta, kad dėl kainos galima derėtis - gali bandyti laimę. Svarbiausia, kad ir kas benutiktų, išlikti taktiškai, supratingai ir mandagiai. Galbūt tai tau ir padės gauti norimą vietą už prieinamesnę kainą.
Papildomi poreikiai. Tai panašu į analizę, ar visą paruoštą programą įmanoma įgyvendinti, tačiau šiuo atveju turi žiūrėti ne tai, ko reikia tau, ką tu jau suplanavai, o tai, ką gali pasiūlyti kavinė, baras ar sodyba. Galbūt jie siūlo pirtis, atrakcionus vaikams ar gyvus muzikantus per visą naktį. Net jeigu to ir nėra tavo programoje, gali šiek tiek pamąstyti ir galbūt savo šventę ar renginį galėsi paįvairinti. Priimk kitų siūlomas paslaugas!

3. MUZIKA
Kadangi jau susipažinai su auditorija (jei ne - turi padaryti tai kuo greičiau!), gali ir nesunkiai sumąstyti, kokia muzika jai patiktų. Atmink, kad muzika daro labai didelę įtaką žmogaus psichologijai, nuotaikai, tad muzika gali tapti labai svarbiu akcentu tavo šventėje. Juk muzika galì valdyti žmonių emocijas ir taip kurti norimą atmosferą.

Kad ir kas tai bebūtų - klasikos atlikėjai, pop dainininkas, didžėjus prie pulto - viskas darys įtaką žmonių nuotaikai ir šventės vaizdui bei atmosferai. Kruopščiai sudarinėk grojaraščius ar programas muzikantams. Prisimink, kad kuri nuotaikas. Tad, jei nori smagaus vakarėlio, sudaryk grojaraštį, kad muzika būtų nuo lėčiausios ir ramiausios (prasidedant vakaronei) iki griausmingiausios, trenksmingiausios ir pačios siautulingiausios (vakarėlio kulminacijai ir pabaigai).

4. TEMA IR PAPUOŠIMAI
Niekuomet nesuklysi daug laiko skirdama šventės aplinkos puošimui. Juk dar prieš prasidedant šventei visų smalsuolių akys klaidžioja po papuoštą erdvę ir arba grožisi, arba kritikuoja. Tad negailėk laiko ir papuošk viską taip, kaip patiktų ir tau, ir svečiams. Nepamiršk, jog ne papuošimų kiekybėje esmė. Juk nebus smagu švęsti aplinkoje, kur susipainioję įvairių stilių, gal net epochų, papuošimai. Tad turėk saiko puošiant ir galbūt tas kuklumas leis tau džiaugtis savo švente labiau nei pati įsivaizduoji!

Paprasčiau papuošti - sugalvojus temą. O juk taip ir smagiau! Tad nieko nelaukdama sumąstyk temą savo šventei (žinoma, ne visuomet ji pritinka ar yra išvis reikalinga).

Kelias temas galime tau pasiūlyti : Renesanso epocha, animacinių filmukų personažai,1950's, Raudona/Geltona, Kuo aš buvau praėjusiuose gyvenimuose. Leisk pasireikšti tavo vaizduotei!

Temos gali atspindėti ne tik aprangą, su kuria turėtų atvykti svečiai, bet ir, kaip minėta anksčiau, papuošimų ir interjero ar eksterjero stilių (be abejo, viską gali kurti pagal savo galimybes; juk būtų tikrai šaunu, jei priderintum ir kelis baldus - tik nepadaryk visiško chaoso, nes tai bus ne tik itin neskoninga, bet ir neabejotinai susilauksi kritikų aštrių strėlių), patiekalus (galėtumei pasidomėti, kas buvo valgoma toje epochoje ar animaciniame filmuke) ar net pačią muziką!

Tavo užduotis - surengti tokią šventę, kad į ją panirtų kiekvienas svečias. Juk ne kiekvienas gyveno Renesanso epochoje, o tu turi padaryti taip, kad visi taip įsijaustų į savo vaidmenis, kad pamirštų savo rūpesčius, viską, kas dedas aplink ir paprasčiausiai atsipalaidavę šauniai leistų laiką!

Tai keturi dalykai, kurie dažnai reikalauja daug dėmesio. Dėl to neretai kai kurie punktai yra praleidžiami pro pirštus. Mes neliepiame tau taip daryti, tačiau draugiškai patariame ir linkime smagių švenčių. Svarbiausia - sukurta nuotaika. Ją kurti gali visaip, visur ir visada. Išmok to! Juk tada visos šventės, vakarėliai ir pobūviai bus malonūs ir paliekantys gražius prisiminimus. Būk mandagi, draugiška, o svarbiausia - kreipk dėmesį ne tik į žmonių visumą, bet ir į atskiras asmenybes ir jų poreikius. Taip žmonėms įstrigsi į atmintį, kaip rūpestinga organizatorė, kuriai rūpi kiekvienas svečias!

9 Komentarai

 1. Man labai patiko šis straipsnis nes jis buvo labai naudingas :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kodėl TD visada parašo straipsnį tema, kuri man neseniai rūpėjo, bet jau nebereikalinga? :D Neseniai švenčiau gimtadienį, gūglinau, kaip surengti jaukią šventę, kuri patiktų ir man, ir svečiams. Nieko gero neradau, suorganizavau savaip, visai neblogai išėjo, bet šis straipsnis būtų sutaupęs man nervų :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Naudingas ir puikiai parašytas straipsnis :) Kadangi artėja gimtadienis, tai tikrai pasinaudosiu šiais patarimais :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis patiko. :) Man asmeniškai šios idėjos labai sudomino. Pritaikysiu tai artėjančioms man labai svarbioms šventėms. Tikiuosi pavyks.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Na, man visiškai nebuvo naudinga. Bet kitoms, kaip jau matau, tai buvo naudinga ir reikalinga. Kalbant apie patį straipsnį, tai tikrai šauniai rašai! Jei nežinočiau, kad esi naujokė, nepatikėčiau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Dėkoju visoms už komentarus. Smagu, kad patarimai jums naudingi. Tikiuosi, kad pasinaudojusiais jais surengsite šauniausią šventę!

  Gabi, šie patarimai yra elementarūs ir tikrai paprasti, tačiau pasitaiko merginų, kurios organizuodamos šventę apsikrauna sunkiais darbais, kurių rezultatas yra mažulytis, o šie paprasti punktai yra bene svarbiausi, tačiau neretai manoma, jog jų svarba nėra tokia didelė, kokia iš tikrųjų esti.
  Taip pat dėkoju Tau už nuomonę apie patį straipsnį. Šaunu, kad patinka, tačiau norėčiau pabrėžti, kad naujokė esu tik TD, o ne pačiame rašyme. Neseniai atradau šį puslapį ir labai tuo džiaugiuosi!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Rašai tikrai gerai, bet straipsnis labai banalus. Parašei apie tai kas ir taip visiems aišku. Tikėjaus tikrai įdomesnių patarimų. Sėkmės

  AtsakytiPanaikinti
 8. Patarimai buvo super, bet tikėjausi kad parašyta bus KUR švęst , o ne kaip..

  AtsakytiPanaikinti