Back to school: 5 filmai mokyklos tematika!

Jau visai netrukus nerūpestingus vasaros vakarus iškeisime į sėdėjimą prie mokyklinių knygų ir nerimą dėl pažymių. Norime to ar ne, tai ateis ir dėl to neturime būti nuleistomis nosimis, juk mokykloje patiriame tiek daug smagių akimirkų. Netikite? Be reikalo. Šiame straipsnyje Jums įrodysime, kad mokykloje būna ir smagių, įdomių dalykų, o tai mums padės įrodyti mūsų mėgstami filmai, kuriuose pagrindinis veiksmas vyksta mokykloje.

,,Skaityk ir verk"/ "Read it and weep"


Šis filmas turėtų patikti visoms mėgstančioms rašyti ar rašančioms savo tinklaraštį, dienoraštį. Pagrindinė istorijos veikėja - Džeimė rašo savo asmeninį dienoraštį, kuriame šiek tiek pakeičia pažįstamų vardus, veiksmo eigą ir prideda šiek tiek stebuklingų nutikimų. Ir vieną dieną netikėtai į rašinių konkursą patenka jos dienoraštis! Ir tai dar ne viskas. Šiuo pasakojimu susidomi daugybė žmonių, tad leidykla nusprendžia išleisti knygą. Nors mergina viso to nenori, tačiau galiausiai sutikusi susiduria su problema - populiarumu. Nuolatiniai vakarėliai, interviu, bendravimai su garsiais žmonėmis - tai tampa šios keturiolikmetės kasdienybe. Ar Džeimė su tuo susitvarkys ir sugebės neprarasti draugų? O kas nutiks, kai visi mokyklos mokiniai sužinos, jog tai jų charakteriai vaizduojami knygoje? Į visus šios merginos nuotykius galite pasinerti pažiūrėję filmą.

,,Pasiutusi mergiotė"/ "Wild child"


Turtingo tėvelio paauglė dukra Popė gyvena nerūpestingą gyvenimą, kur tarp merginų svarbiausias makiažas, drabužiai ir vaikinai. Tačiau vieną dieną tėčio kantrybės taurė sprogsta ir mergina yra išsiunčiama į mergaičių internatą. Popė atskiriama nuo saulėto Malibu ir 'ištremiama' į lietingąją Angliją. Patekusi ten Popė, pasitelkusi į pagalbą drauges, visais įmanomais būdais stengsis būti išmesta iš internato, kad galėtų grįžti į senuosius, jaukiuosius namus. Tačiau ar ten tikrieji namai? Ar ten ta tikroji šiluma ir draugai? O kas jei ji... įsimylės? Visa tai sužinosite tik pažiūrėję filmą.

,,Avalono mokykla"/ "Avalon High"


Viliamės, kad dauguma iš jūsų esate girdėjusios pasakų apie karalių Artūrą ir jo apvaliojo stalo riterius. Ši istorija yra apipinta pasakomis ir legendomis, kur viena iš jų perteikiama ir filme. Neišsigąskite, tai nebus nuobodus filmas apie istoriją ar panašiai, tai filmas apie paauglę Elę, kuri su tėvais jau milijoninį kartą atsikrausto vis į kitą miestelį, miestą. Kaip ir kitose, ji pereina į naują mokyklą, šįkart į Avalono vidurinę. Čia mergina sutinka Vilą, žavų futbolo komandos kapitoną, kuriuo iškart susižavi, nors jis jau turi merginą. Kai per istorijos pamoką einama tema yra apie karalių Artūrą, Elė su Maiku išsiaiškina, kad vieną dieną karalius Artūras rinkarnuosis ir visus įves į šviesos amžių, tačiau jiems reikia saugotis piktojo Artūro įbrolio - Mordrido, kuris nori nužudyti Artūrą tam dar nespėjus sužinoti, kas jis toks yra. Žinoma, visi tiki, kad šis karalius, tai Vilas, tačiau ar tikrai? Tai tikrai nuostabus filmas, kuris pateikia staigmenų ir netgi sužadina norą labiau pasidomėti šiuo karaliumi.

,,Mano stora, amžinai bjauri draugė"/ "The duff"


Lyginant su anksčiau minėtais filmais, šis yra pats naujausias ir galima sakyti, kad čia daugiausia kalbama apie mokyklą ir svarbiausias objektas yra būtent mokykla. Pagrindinė istorijos herojė - Bianca, vieną dieną iš vaikystės draugo sužino, kad ji yra "sabd" - stora, amžinai bjauri draugė. Iš pat pradžių mergina tuo netiki, tačiau galiausiai pati supranta, kad tai tiesa. Pasitelkusi į pagalbą Veslį, Bianca nebenori būti "sabd" ir nusprendžia pasikeisti. Tačiau vieno apsipirkinėjimo metu, kai ši šėliojo ir buvo atsipalaidavusi, ją nufilmuoja ir įkelia į internetą. Pažeminta ir sugėdinta mergina dar labiau užsiskleidžia, tačiau vis tiek nesustoja ir pagauta ryžto bando tapti kitokia. Tačiau ar tai svarbiausia? Ar tikrai svarbiausia pakeisti save, kad būtum tokia, kaip kiti? Į šiuos klausimus atsakysite pažiūrėję filmą. Iš mano pusės, tai filmą tikrai rekomenduočiau žiūrėti vien dėl nuotaikingumo ir linksmumo, kuris gali paskaidrinti jūsų vakarą.

,,Įsimintinas pasivaikščiojimas"/ "A walk to remember"


Ir štai paskutinis, bet ne prasčiausias filmas apie mokyklinį gyvenimą - ,,Įsimintinas pasivaikščiojimas". Beje, turiu pasakyti, kad šį filmą galite rasti dar dviem pavadinimais - ,,Įsimintinas kelias" bei ,,Skubėk mylėti". Kalbant apie pačią istoriją, ji pasakoja apie maištingo paauglio Landono ir geros mergaitės - Džeimės, meilės istoriją. Iš pirmo žvilgsnio, tai du labai skirtingi žmonės, kuriems, atrodo, nelemta būti drauge. Tačiau likimas viską sudeda kitaip. Ir nors paaugliai tampa pora, tačiau ar jų neišskirs baisi paslaptis, kurią giliai slepia Džeimė? Viską sužinosit tik pažiūrėję patys. Taip pat verta paminėti, kad filmas yra gana graudus, todėl jautriesiems žiūrovams vertėtų pasirūpinti servetėlėmis. 


Manau, kad iš šių penkių variantų išsirinkote bent vieną jums patinkantį filmą ir sekantį vakarą praleisite jį žiūrėdami. Tačiau norime pasakyti, kad visi šie filmai yra tikrai verti jūsų peržiūrų ar nuomonių, todėl linkiu gero žiūrėjimo. Beje, komentaruose galite pasiūlyti savo mėgstamų filmų, kuriuose veiksmas taip pat vyksta mokykloje. O galbūt esate jau matę iš šiandien minėtų? Pasakykite savo nuomonę!

9 Komentarai

 1. Man asmeniškai nieko naujo. Visus šiuos filmus esu mačiusi :) Galėjai paieškoti daugiau filmų

  AtsakytiPanaikinti
 2. Esu žiūrėjusi tik 'The duff' ir net du kartus, todėl būtinai visoms rekomenduoju!!! Nuostabus filmas. Na, o likusius keturius pridedu į sąrašą filmų, kuriuos noriu pažiūrėti. c:

  AtsakytiPanaikinti
 3. 'The Duff' ketinau žiūrėti anksčiau, bet nesudomino, o dabar galvoju įsijungsiu vėl (nes tada peržiūrėjau tik kelias minutes ir išjungiau :'D), tai LABAAAAAAAAI patiko. Ketinu peržiūrėti iš šių pasiūlymų: 'Pasiutusi mergiotė' ir 'Skaityk ir verk'. Rytoj jau žinau ką veiksiu. :') ♥

  AtsakytiPanaikinti
 4. Visi pateikti filmai gan lėkštoki.. Nepasiūlei nei vieno rimto filmo, kuris taip pat būtų susijęs su mokykla. Pvz: ,,Klasė'' ir ,,Pykšt pokšt tu negyvas'' :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Peržiūrėjau "The Duff" - patiko :) Nors nebuvo kažko WOW, bet visai neblogas filmas. Filmas tikrai įdomus, galbūt kažkuo priminė filmą "Naujokė". Su filmu viskas būtų gerai, bet po 20 minučių, jau galėjau spėt kuo baigsis filmas ( nors porą kartų suabejojau), jis taip ir baigėsi ( galbūt todėl, kad jau buvau mačiusi daug tokio tipo filmų ).
  Apie kitus filmus tai nežinau, pvz "Walk to remember" gan senas filmas ir daug kam matytas, galėjai net nesiūlyt ( man atrodo ).
  -gabi man atrodo, kad nereikia tų rimtų filmų, kai eini į mokyklą ir taip ašaros kaupiasi :D Geriau kažkas nuotaikai praskaidrint :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Eh, filmai...? Greičiau lėkštos, romantinės komedijos, žavinčios dvylikametes. Na, bet matau daug kam patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kur galima lietuviškai pažiūrėti wild child? Niekur nerandu ;)

  AtsakytiPanaikinti