Back to school: ką privalai turėti mokyklai ir DIY!

Nenumaldomai artėja ruduo, o kartu su juo ir mokykla. Vienos džiaugiasi galėdamos grįžti atgal į mokyklinį suolą, o kitos liūdi turėdamos atsisveikinti su nerūpestingomis atostogomis. Tačiau smagiausias dalykas daugeliui merginų yra mokyklinis apsipirkimas. Juk smagu palengva išsirinkti ko tau reikia, ko tu nori ir tiesiog vaikštinėti parduotuvės takeliais. Tačiau dažnai mes pasimetame ties klausimu - ko mums reikia iš tikrųjų? Daugelis susidaro sąrašą arba renkasi iš akies. Tačiau iš akies renkantis gali pamiršti ko tau reikia, o ir turint sąrašą ne visada viską pasižymi. Taigi, ką svarbiausia turėti žingsniuojant į mokyklą? 

RAŠYMO IR PIEŠIMO PRIEMONĖS 

Plika ranka nerašysi... Į savo pirkinių krepšelį turėtum dėti tas rašymo priemones, kurios tavo manymų tau bus reikalingos. Jeigu esi didesnė nei penktokė, iš sąrašo gali braukti spalvotus pieštukus, nes jie menkai praverčia aukštesnėse klasėse. Praktiška būtų namie paieškoti senų pieštukų, arba vietoj jų į sąrašą įrašyk flomasterius. Jie pravers visokeriopai. Taip pat nepamiršk paprastų pieštukų! Jų dėk ne per daugiausiai, nes per visus mokslo metus įmanoma sunaudoti vos vieną.  Rašiklius geriau yra naudoti želinius, nes jie gražiau rašo ir tvarkingiau atrodo nei paprasti parkeriai. Tačiau būna atvejų, kad popierius yra plonas ir tada naudingas būna paprastas parkeris. Šiuo atveju reikia turėti abu. Jeigu yra būtina, turėtum apsirūpinti piešimo priemonėmis, pvz: akvarelė, guašas, teptukai ir t.t. Taipogi siūlome nusipirkti ir žymeklius. Šie pravers tau pasibraukiant svarbius dalykus tekste ir padės lengviau atsiminti norimą informaciją. 

SEGTUVAS
Geriausia yra turėti keletą segtuvų skirtingiems ir vieną visiems dalykams. Patariame pirkti tokį, kuris yra aplenktas plastmasiniu aplankalu. Tada ten galėsi įdėti lapą ir papuošti savo segtuvą. Tačiau retai galima tokių rasti. Visgi nenusimink, jeigu ir nerasi, nes dekoruoti galima abu. Segtuvas tau pasitarnaus kaip puikus tavo senų testų, lapelių, užrašų ir knygų saugotojas. Jame gali laikyti tai, kas tau patinka ir tai, ką tu nori laikyti jame. 

Šis būdas vienas paprasčiausių. Tiesiog nuėjusi čia išsirink tau patinkanti segtuvo viršelį ir išsisaugok nuotrauką. Kaip matai ant daugelio yra paliktas tuščias laukelis. Jis skirtas užrašui. Tai gali būti dėstomas dalykas ar kažkas kito. Jeigu ant šio laukelio norėsi rašyti ranka, lapą gali spausdinti iš karto, tačiau, taip pat gali naudoti piešimo programą  ir per ją uždėti norimą užrašą.  Dar vienas būdas rasti paprastą viršelį, pvz: gėlių lapas, vienspalvis ir t.t. ir rasti etiketę (jų pilna ,,Pinterest'' puslapyje). Radusi etiketę ir foną, per programą ,,PowerPoint'' gali bandyti ant fono uždėti etiketę. Tačiau prisimink, jog lapo dydis priklauso nuo tavo segtuvo dydžio!

POPIERIAI 
Savaime aišku, jog tau prireiks balto popieriaus. Taip pat siūlau įsigyti ir linijinio popieriaus, jis tiks užrašams ir šiokioms tokioms keverzonėms. Be to, jeigu nori gali pirkti ir spalvotą! Žinoma, jis bus brangesnis, tačiau linksmesnis nei baltas. Taip pat popierių gali laikyti savo segtuve. 

Užrašų kortelės
Jas taip pat privalai turėti! Šios tau pravers mokantis sąvokas, darant užrašus. Tiesą sakant, jų ieškoti teks ilgai, nes ne visur yra pirkto. Tačiau jeigu pasivaikščiotum po ,,Akropolį'' - garantuoju, jog rasi. Tačiau jas pati gali lengvai pasidaryti išsikarpiusi iš linijinio popieriaus. Žinoma, gali naudoti ir popierių langeliais. Matmenys galėtų būti 12x8 ir daryk jas gulsčias, nes stačios nelabai patogios. 
Stenkis pasidaryti jų kuo daugiau. Be to, gali naudoti ir spalvotą linijinį popierių. 

Kortelėms susidėti gali naudoti įmautę ar kokį nors dėklą. Taipogi gali pasidaryti ir dėžutę joms. Tau prireiks dažų, popieriaus, teptuko, papuošimų (lipni juostelė ar kt.), arbatos ar kokios nors kitos dėžutės. Pirmiausia dėžutės apačią išklok popieriumi, o tada dėžutę nudažyk baltai, arba iš karto savo pasirinkta spalva. Jeigu pirma nuspalvinsi baltai ir leisi gerai išdžiūti, vėliau nereikės dažyti kelis kartus pasirinkta spalva. Pabaigai dėžutę papuošk ir susidėk savo korteles!


SĄSIUVINIAI
Vieni svarbiausių ir ,,gyvybiškai'' reikalingi yra sąsiuviniai. Juose rašome, skaičiuojame, matuojame ir atliekame kitus procesus. Jų yra tokia įvairovė, kad išsirinkti tikrai sunku. Iš anksto susiplanuok, kiek jų pirksi. Pavyzdžiui, geografijai tau reikia vieno storo klasės darbams ir kelių plonų sąsiuvinių kontroliniams darbams, namų darbams ir t.t. Tačiau gal turi namie užsilikusių sąsiuvinių? Tokiu būdu sutaupysi pinigų. Geriausia sąsiuvinius (A5) pirkti iki 60 lapų, nes jei jų bus daugiau, sąsiuvinis labai greitai susidėvės ir suplyš. Be to, rimtesniems dalykas, pvz.: biologija, istorija, matematika ir t.t gali rinktis A4 formato sąsiuvinius (apsvarstyk, ar tavo dalyko mokytojas leis tau į tokį rašyti). Juos geriausia pirkti storais viršeliais, tačiau nepirk pačio brangiausio! Juk tai tik sąsiuvinys, tad kam bereikalingai leisti krūvą pinigų jam nusipirkti? Tačiau vienaip ar kitaip, sąsiuviniai atsibosta. Jie neatsibos tau taip greit, jeigu papuoši juos pati!

Ši idėja išties puiki, nes yra labai paprasta ir įdomi. Paprasčiausiai lipnia juostele suklijuok norimą formą. Šiuo atveju, tai yra trikampis. Tada juodu rašikliu, flomasteriais ar kuo tik tu norėsi - imk piešti linijas, kvadratus, apskritimus ir įvairias formas ar brūkšnius. Laisvė rinktis. Pabaigoje nustebsi originaliu rezultatu. Tačiau šis būdas tinka tik baltiems viršeliams.


KANCELIARINĖS SMULKMENOS IR KITA

Dabar liko patys smulkiausi ir patys didžiausi dalykai. Smulkmenas gali pirkti, gali nepirkti. Tačiau tokių kaip trintukas, drožtukas, žirklės, liniuotė dažniausiai prireikia. Taip pat jeigu reikia, turi nepamiršti nusipirkti skriestuvo, matlankio, klijų... O gal dar ir lipnios juostos trūksta? Žinoma, nepamirškime ir pačių svarbiausių mokyklinių prekių, tai - kuprinė. Kaip gi be kuprinės?!  Tačiau gal tavo senoji kuprinė dar puikiai tiks vieniems metams? Tada sutaupysi krūvelę pinigų. Taip pat  jeigu rasi yra puiki proga nusipirkti spalvotų lipnių juostelių, kurių yra "Tiger" parduotuvėse "Akropolyje". Taip pat nepamiršk lipnių lapelių! Geriausi yra ,,Post it'', kurių kaip bebūtų keista, Lietuvoje yra. Jų yra įvairių dydžių, tad gali rinktis kokių nori. Be to, rekomenduojame nusipirkti ir knygų skirtukų. O jeigu mėgsti kažką daryti iš DIY rekomenduojame nusipirkti spalvotų, blizgių klijų. Šie kainuoja nebrangiai, o papuošimams tinka ypač. Kadangi žmogui taip pat reikalingas vanduo, manau, jog turėtum jį nešiotis savo kuprinėje. Šone yra specialiai gertuvei skirta kišenė.KOSMETINĖ SU REIKALINGIAUSIAIS DAIKTAIS
Vienas labai svarbus daiktas merginai - kosmetinė. Juk čia mes laikome visa tai, kas mums grožyje labai  pagelbėja. Kadangi kosmetinę nešiosiesi su savimi kuprinėje, patariame neprikrauti čia makiažo priemonių tiek, kad užtrauktukas neužsitrauktų. Kosmetinėje, kurią nešiesi į mokyklą, laikyk: lūpų balzamą, šepetį (nedidelį), skystos pudros (kartais prireikia), higieninių priemonių, nedidelį veidrodėlį, taip pat laikyk ir gumos pakelį, servetėles (šlapias ir paprastas), ir taip pat plaukų gumelę bei kelis segtukus, antiperspirantą. Šis kosmetinės turinys padės tau išgyventi dieną mokykloje nesusidūrus su nemaloniomis situacijomis. Be to, kosmetinėje gali nešiotis ir kvepalus, jei tau dažnai jų prireikia. Visada pasirūpink, jog tavo kosmetinė būtu graži, švari ir tvarkinga. Taip pat stenkis ją saugot nuo berniukų, nes visos puikiai žinome kokie jie smalsūs. Žinoma, į kosmetinę gali dėti ir tau reikalingus dalykus, tačiau šie buvo bene svarbiausi, kuriuos kiekviena mergina turi turėti. 
Turbūt dabar žinai ką reikia dėti į kuprinę? Susidaryk sąrašą ir pirmyn į parduotuvę! Smagiausias dalykas turbūt yra tas malonus apsipirkinėjimas. Nerūpestingai ieškai daiktų, renkiesi, žiūrinėji... Dabar kai jau žinai, kas yra svarbiausia - nepersikrauk nereikalingų daiktų! Taip pat stenkis sunaudoti užsilikusius daiktus, kad jų neprisikauptų labai daug. Būk praktiška ir žygiuok į mokyklą kaip pasitikinti savimi moksleivė!

14 Komentarai

 1. Tikėjaus daugiau DIY, bet straipsnis patiko :)
  Barbora/ Fleurerly

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū už naudingu patarimus! Pasissemiau keletą puikių idėjų!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pati straipsnyje nieko naudingo neradau, nes viskas yra žinoma ir akivaizdu, bet gal čia tik man vienai, nes kitos komentatorės visgi kažką naudingo rado, o gal ir aš pati jau žinau ko man reikia nusipirkti mokyklai, nes į eisiu jau dvyliktus metus. Manau, kad straipsnyje per daug tokių pasakymų kaip "nusipirk", "padaryk", galėtų būti pateikta labiau tokia kaip ir patarimo forma. Ir dar paminėsiu, jog nemažai sakinių yra tikrai juokingi ir juose šiek tiek trūksta logikos, pacituosiu vieną iš jų- "segtuve gali laikyti tai, kas tau patinka ir tai, ką tu nori laikyti jame", manau, kad jau geriau pastraipą palikti trumpesnę, negu parašyti tik tam, kad tik kažką parašytum.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Manau, aukštesnėse klasėse besimokanti mergina puikiai žino, ko ir kiek jai reikia. Be to, kiekviena mokykla ir mokytojai turi savitus reikalavimus, pavyzdžiui, pusė mokytojų neleidžia rašyti į didelius ar storus sąsiuvinius, tai kam rašyti, kad pirk A4 formato sąsiuvinius? Juk puikiai žinai, kad daugiau nei pusei skaitytojų toks patarimas bus visai nenaudingas.
  Tikrai galėjai įdėti daugiau DIY, o ne tiesiog surašyti, ką pirkti. Toks bevertis straipsnis pavyko šį kartą.

  Sėkmės kitą kartą!

  AtsakytiPanaikinti
 5. O man praverte ,jei ne sis straipsnis buciau ir uzmirsusi lipnia juostele

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man tai straipsnis tiesiog truputį motyvavo einant į mokyklą ir tiek. Tačiau taip pat sutikčiau su Rugis, kad ne visiems tinka tokie patys dalykai, nes pvz. mano mokykloje išvis beveik nereikia flomasterių, svarbiausia per dailės pamoką turėti gerų spalvotų pieštukų. Na, bet čia kaip kam.

  Sėkmės ir toliau! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. pwerpoint'e daromos skaidrės. niekaip neatsispausdinsi. tik Word'e. bandei aprašyt "moksliškai" ir rimtai, tarsi žurnale. bet nelabai.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man tas straipsnis patiko ir buvo labai naudingas.... tik gaila, kad jau apsipirkau ko man reikejo, bet skaitydama prisiminiau, kad man dar reikes raudonos spalvos rasiklio ar istorijos sasiuviniu ar dar kazkas panasaus..... O siaip istikruju galejo buti daugiau DIY.
  p.s atsiprasau, kad ne lietuviskom raidem rasau:)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Pusė idėjų pasiskolinta iš anglakalbių, o tai visiškai nėra sveikintina, kadangi tai, kas reikalinga jiems, praktiškai visada yra nereikalinga mums. A4 sąsiuviniai, segtuvai... Nematau jų panaudojimo lietuviškose mokyklose galimybių.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Kodėl jūs savo nuomonę išreiškiat taip lyg straipsnis būtu ne tik jūsų, bet ir viso pasaulio problema. Gurls, jeigu jums tai nenaudinga, galit ramiai, be įniršio tai parašyti, jog nepatiko ir viskas. Dar pagrįsti savo nuomonę. Tikrai, susidaro tokia nuomonė, jog jūs kokios isterikės :/ kurioms neįtiksi. Beje, straipsnis naudingas ir nieko akivaizdaus nemanau, o tuo labiau nepasiskolinta iš angliakalbių. (Manau) Pasiremta tik jų idėjomis :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Man šis straipsnis taip pat nebuvo itin naudingas, nes jau daug kartų pirkausi daiktus prieš rugsėjį, kažkaip apgalvoju viską, ko reikia. Tačiau dėl segtuvų ir A4 sąsiuvinių diskusijos galiu pasakyti: negi mano mokykla vienintelė, kur jie yra reikalingi? Pavyzdžiui, į segtuvus kraunu krūvas įvairių testų bei teorinių žinių, kurie, manau, pravers ateityje(ir už tokį informacijos kaupimo būdą kai kurie mokytojai net skiria papildomų balų!). Ir, nors klasės darbams dideli sąsiuviniai, kiek žinau, nėra leidžiami, tačiau papildomiems darbams nusipirkau(ne aš viena) tokį ir mokytoja neprieštaravo :).

  AtsakytiPanaikinti
 12. "Geriausia yra turėti keletą segtuvų skirtingiems ir vieną konkretiems dalykams." Pls, paaiškink ką šiuo sakiniu norėjai pasakyti, nes nu, logikos bomba čia.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Nepasakei daug naujo, tačiau keletą naudingų dalykėlių radau :)

  AtsakytiPanaikinti