Back to school: mokymosi patarimai

Rugsėjo pirma diena jau nebe už kalnų. Greitai vėl sėdėsime mokykliniame suole, klausysimės mokytojos ir mokysimės. Dauguma iš mūsų grįšime ten, kaip į kalėjimą. Ką daryti? Pristatome jums mokymosi patarimus, kad mokslas taptų lengvesnis! Svarbiausia reikia noro, nes priešingu atveju jums jokie patarimai nebus naudingi. Svarbiausia užsibrėžkite tikslus ir irkitės jūra jų link! Juk mokymasis -  mūsų pagrindas į ateitį, tad susikaupkime ir padarykime jį malonų širdžiai! 

Segtuvas
Segtuvus naudoja tikrai nedaugelis. Tačiau yra tikrai verta pabandyti, nes ten gali laikyti senus testus, užrašus, namų darbus, knygas, sąsiuvinius, popierius ir kt. Jis labai praverčia norit išlikti organizuotai. Jame stenkis viską susidėti gražiai ir nepadaryti iš jo šiukšlinės. Segtuvo gale prisek kelis popieriaus lapus užrašams, taip pat gali laikyti ir dėklus tavo popieriams ar sąsiuviniams. Patariame, jog taip pat turėtum naudoti indeksus, jog galėtum atskirti, kur kokie popieriai yra, pvz.: namų darbai, užrašai, seni testai, savarankiški darbai. Dar vienas patarimas, jog kartais įvairių popierių prisikaupia daug ir jeigu nenaudoji indeksų, tada popierius gali atskirti popieriaus spaustuvais. Segtuvas motyvuoja mokytis, kartu su juo nesunku įsikurti lovoje, sode po obelimi ir paprasčiausiai laikyti jį ant kelių. Jis sudarytas iš kieto popieriaus, tad bus patogus bet kur.  Kiekvieną kart jį tiesiog norisi griebt ir imt mokytis. Mokytojas tikrai neduos tau su knyga per galvą, jeigu jį turėsi. Priešingai, gal net papildomą balą skirs? Užrašų kortelės, žymekliai ir lipnūs lapeliai

Pradėkime užrašų kortelėmis. Kortelių pagalba tau bus paprasta įsiminti sąvokas, datas, formules ar taisykles. Vienoje pusėje užrašyk klausimą ar kt., o kitoje pusėje atsakymą. Gali truputį pagražinti, jog ji neatrodytų tokia nuobodi. Patariame korteles pirkti subraižytomis linijomis ar langeliais. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog linijos būtų gulsčia padėtimi, nes priešingai bus labai nepatogu ir atrodys netvarkingai. Be to, stenkis rašyti spalvotais rašikliais, nes taip bus smagiau ir greičiau atsiminsi norimus atsiminti dalykus.

Kaip žinai, tekste būna daugybė informacijos ir sunkoka greitai atsirinkti pačią svarbiausią. Norėdama rasti greičiau, paprasčiausiai žymekliu pabrauk svarbias vietas. Žymėk sąsiuviniuose svarbią informaciją. Tokiu būdu greitai rasi reikiamas teksto vietas, greičiau įsiminsi datas, sąvokas ar paprastą informaciją. 

Kaip be lipnių lapelių? Juose gali užrašyti svarbiausią informaciją, namų darbų užduotį, prierašus prie tekstų, papildomą informaciją, sąvokas ar šiaip ką. Jų yra įvairiausių formų, paskirčių ir kt. Rinkis tuos, kuriuos tavo manymu tu tikrai panaudosi. Manome, jog lipnūs knygų skirtukai ir pakelis ,,Post - it'' lapelių pravers.

Mokykis kitur

Ar būna taip, jog negali susikaupti sėdėdama prie savo stalo? Arba niekas nelenda į galvą? Tokiu atveju, tau reikėtų ištrūkti iš namų. Diena saulėta ir šilta? Pirmyn į kiemą! Gali įsikurti pievelėje, sode ar kur kitur. Nenuvertink ir parko! Juk ten dažniausiai nėra labai triukšminga. Grynas oras jėga, tiesa?
Paprastas būdas yra tiesiog rasti netoli tavo namų esantį suoliuką ir ten įsitaisius mokytis. Bet turėsi apsiprasti, jeigu žmonės į tave žiūrės, nes visgi, tai vieša vieta.

Jeigu oras neleidžia būti lauke ir nelabai nori, tada gali patraukti į kavinukes, biblioteką. Bibliotekoje bus itin tylu, tad galėsi lengvai susikaupti. Kavinukėse taip pat smagu mokytis. Matai žmones, tačiau negirdi labai didelio murmesio, jeigu pasirenki jaukią ir nuošalią kavinę. Taip pat daugelis kavinių yra įsikūrusios paprasčiausiai lauke, tad gali pabandyti įsikurti ten.

O galbūt nenori mokytis viena namuose? Gali pasikviesti draugę pas save ir drauge aiškintis ir mokytis. Be to, gali nukeliauti pas draugę. Bus lengviau susikaupti ir greitai baigti užduotis, kurių tu nesupranti. Drauge įveiksite visas mokslo kliūtis.

Mokykis su muzika
Nuobodu girdėti kurtinančią tylą aplink save? Arba pabodo mašinų garsai? Žmonių pokalbiai ir šūkavimai? "Spotify" turi krūvas mokymosi grojaraščių. Vienas jų čia. Žinoma, jog faktas, kad ne visiems žmonėms patinka mokytis su muzika, tad neverta pamėgti to. Tačiau kartais pravartu. O gal esi didelė muzikos gerbėja, kuriai kartais nesiseka įsiminti informacijos? Pabandyk sukurti dainą. Susirask norimą ritmą. Tam geriausiai tinka repas. Imk pieštuką ir popieriaus lapą ir pagal muzikos rimtą bandyk užrašyti norimus įsiminti dalykus. Geriau skambės, jeigu bandysi kurti taip, jog rimuotųsi. Atėjus atsiskaitymui, mintyse arba lūpomis dainuok dainą. Prireiks kantrybės rašant dainą, bet tai dar geriau, nes juk daug kartų rašant tą patį, viskas įsirėžia atminty.

Planuok

Juk merginos nepuošia išsiblaškymas, taip? Pamiršti nueiti į svarbų susitikimą, maišai žmonių vardus ir visa tai gali tau atsitikti, jeigu neplanuosi. Kaip žinia, ėjimas miegoti vis skirtingu laiku kenkia, tad turėtum numatyti kada turi keltis, o kada eiti miegoti. Taip savo smegenis pripratinsi prie tam tikros rutinos ir gali atsitikti, jog pavyks atsikelti be žadintuvo.

Norėdama nepraleisti svarbių susitikimų, draugų gimtadienių, testų, kontrolinių, egzaminų ir t.t, tu turi įsigyti darbų arba mokslo knygą (angliškai planner arba agenda). Jame stenkis užsirašyti viską, ką turi padaryti,  išmokti, perskaityti ir t.t.  Nusipirkus jis atrodys tikrai nykus, tad iš pat pradžių pasižvalgyk Tumblr ir suplanuok, kokią knygą žadi pirkti ir kaip ji turi atrodyti. Knyga viso labo kainuoja ne daugiau nei 3 eurai. Be to, pasižvalgius Tumblr gali pamatyti, jog kitos merginos šias knygas pasidaro pačios. Iš paprasto sąsiuvinio pasisėmusi idėjų ir jas įgyvendinusi gali susikurti tikrai neblogą darbų knygą.  Joje stenkis rašyti kuo ryškiau. Įtrauk daug spalvų, mielų smulkmenų. Apibendrinus - padaryk jį mielą širdžiai. 


Patarimai, kuriuos privalo žinoti kiekviena
 • Apdovanok save.
Juk visą laiką savanoriškai nesimokysi? Kažkada vistiek pabosta. Jog taip dažnai nenutiktų, siūlome pabandyti save apsidovanoti. Kiekvieną kart išsprendusi uždavinį, perskaičiusi pastraipą - suvalgyk guminuką. Paskaičiuok kiek jų prireiks, pvz.: 6 uždaviniai bus lygu 6 guminukams ir t.t. Mokykis ir spręsk tol, kol nebeliks nei vieno guminuko. Pasikliauk mumis - tai padeda. 
 • Daryk pertraukėles. 
Jeigu mokaisi daugiau nei valandą, tau tikrai praverstų pertraukos. Kad ir 5 minutes atsitrauk nuo knygų. Suplanuok, kas kiek laiko gali skirti sau pertraukėlę, pvz.: per valandą galiu padaryti 2 pertraukėles po 5 arba 8 minutes. Pertraukėlių metu stenkis nieko nesimokyti ir nekalti į galvą. Gali užsiimti sportiniais pratimais, išvesti augintinį į lauką, užsiimti namų ruoša ar pakalbėti su šeimos nariais. Be to, gali paprasčiausiai pasėdėti gryname ore, nes tai labai sveika. Dirbant su kompiuteriu taip pat daryk pertraukas. 
 • Geras apšvietimas tavo akių gerovei.
Turbūt daugeliui iš mūsų tėvai kalė į galvas nesimokyti ir neskaityti tamsoje ar prieblandoje. Akys pavargsta, silpta ir tai kenkia joms.  Stenkis, jog tavo mokymosi vietoje būtų geras apšvietimas. Jeigu yra kiek silpnokas, pasistatyk stalinę lempą. Ji patogi ir neužima daug vietos.  Taip pat stenkis namų darbų neatidėlioti vakarui, o stenkis juos padaryti vos grįžusi, taip atsikratysi naštos vakarui ir akims bus tik geriau. 
 • Patogumas - privalumas.
Tau vis kažkas trukdo susikaupti? Atidarytas langas? Nepatogi kėdė? Prieš sėsdama mokytis, apgalvok viską. Užsidaryk langą, jog triukšmas anapus lango tau nekeltų išsiblaškymo, pasirūpink patogiais drabužiais, kurie tavęs nevaržytų ir leistų atsipalaiduoti.  Taip pat kontroliuok save sėdėti tiesiai, nes juk nenori iškrypusio stuburo, ar ne? 
 • Švari erdvė - privaloma!
Mokantis tiesiog privaloma švara, nes netvarka ir dulkės labai blaško. Stenkis, jog kambaryje būtų nuvalomos dulkės, iššluojamos grindys ir išvėdinamas kambarys. Ant stalo turi laikyti kuo mažiau mokymosi metu nenaudojamų knygų ir kt. Surink rūbus, paklok lovą, sutvarkyk stalą ir sėsk mokytis. Kambarys bus tvarkingas, o tu pati jausiesi geriau tvarkingoje ir švarioje aplinkoje. Juk švara merginą puošia, taip?


 Būk protinga ir tvarkinga, nes tai tikros merginos pavyzdys. Nesvarbu, kiek patarimų išgirsi ir kaip jie skambės - tu pati turi nuspręsti, jie tau naudingi ar ne. Visada patarimus gali interpretuoti skirtingai. Grįžk į mokyklą gera nuotaika ir puikiu pasiruošimu! Radai kažką naujo? Šaunu. Keli patarimai gali būti žinomi, tačiau niekada nieko nebus per daug.  

12 Komentarai

 1. Super straipsnis daugiau tokių, šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dabar tokių straipsnių reikia būtinai, labai motyvavo. Sėkmės ir toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai geras straipsnis, tačiau reiktų atsisakyti tokių žodžių kaip "organizuotai, indeksas ir pan." nes tai tik angliukoniškos svetimybės. Rekomenduočiau pakeisti paprastesniais žodžiais - pvz. , ČIA TIK MANO NUOMONĖ.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kai kurie patarimai žinomi. Tačiau kai kurie motyvuoja. Mokykla neatrodo tokia baisi. Kol kas.Ir sutinku su Vienasdu.
  ______________________________________________________________________
  http://rasantisziogas.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš kai skaitau tokius straipsnius tai kartais net ir į mokyklą užsimanau :D Tiesiog galvoju, kad tą išmėginsių, tą pagrąžinsiu... Ačiū už tokius straipsnius!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nežinau, nežinau.... Tokių straipsnių daugybė TD, nieko naujo ar nežinomo nepasakei... Ir tas ,,Svarbiausias patarimas - mokykis sunkiai.'' netinkamas. Jis iškart nuteikia, kad mokslas tai sunkus darbas, prievolė ir t.t. Žymiai geriau tiktų ,,Svarbiausias patarimas - dėk visas pastangas mokydamasi'' ar kažkas panašaus. Tai tiek šįkart. Sėkmės :) Tikiuosi kitą kartą pasirinksi orginalesnę temą :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man labai patinka šito tinklaraščio merginų darbai, straipsniai ir patarimai. :) Tik tiesą pasakius mane erzina vienas dalykas: įdedat kokį DIY, jį pasiūlot skaitytojams, čia viskas gerai, bet ar nemanot, kad tie visi DIY būtų idomesni, jei pasiūlytumėt kažką tokio, ką pačios esat pasidariusios? Iš užsienio svetainių, kaip tumblr ir kiti mes pačios galim susirasti.. Bent jau mano nuomone, man būtų įdomiau pamatyti, ką jus pasidarot, jūsų variantus, o ne pržiūrit video ir mums pasiūlot. Čia tik patarimas, nieko blogo prieš tai neturiu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonime, šiame straipsnyje nebuvo nei vieno DIY. Tiesiog parašiau šiek tiek idėjų, tačiau nerašiau nei vienos, kurios pati nesu išbandžiusi. Norėjau praeitame straipsnyje kelti savo DIY, bet priėmiau sprendimą, jog geriau ne, nes gali kažkam kokybė nepatikti, pateikimas ir t.t. Vienu žodžiu - visiems neįtiksi. Tad nusprendžiau kelti idėjų nuotraukas iš kažkur kitur.
  Tiesiog kartais yra geriau eiti lengviausiu keliu ir sulaukti mažiau nusiskundimų, negu pasirinkti originalesni kelią, bet sulaukti krūvos nuomonių.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Su paskutiniu pasakymu visiškai nesutinku su tavimi bei siūlyčiau tokį požiūrį pakeisti. Taip, tu rašai tam, kad apšviestum/sudomintum skaitytojus, bet reikia prisiminti, kad rašydama tu dar ir tobulėji, išmoksti vis kažko naujo iš kritikos, juk pirmi straipsniai nebuvo idealüs, bet pastangų ir noro jau dabar galime matyti rezultatą. Originalumas ir naujovės visada yra gerai ir kriyika tikrai nėra tas dalykas dėl ko tu turėtum to atsisakyti. Visada priimk kritika, įsisavink ją, galų gale motyvuokis tuo! Tai darydama tu tik greičiau tobulėsi, o tai yra vienas iš kelių į sėkmę, tobulumą bei aukštumas :)

   Panaikinti
 9. Straipsnis patiko, nors kai kurie patarimai jau žinomi :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Puiku! Daugiau tokiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Šitas komentaras turėjo būt skirtas Skirmantei, kai rašiau galvojau, kad po tuo komentaru bus parašytas :x

  AtsakytiPanaikinti