,,Delirium" - knyga, kurioje uždrausta mylėti

Vargu, ar suklysiu pasakydama, jog dauguma šiuolaikinių, knygas mėgstančių merginų, yra perskaičiusios tokias knygas kaip "Atranka", "Divergentė" ar "Bado žaidynės". Na, jei jau ne knygas, tai bent filmus tikrai yra mačiusios. Šį kartą jums pristatau labai panašaus tipo knygų trilogiją. Pirmoji dalis vadinasi "Delirium. Meilės karštinė", antroji - "Pandemonium", o trečioji - "Requiem". Ar įsivaizduojate savo gyvenimą be meilės? Be jausmų? Gyvenimą su mintimis, jog mylėti yra uždrausta? Kad meilė - tai liga, kurią reikia gydyti? Sunku, tiesa? Tačiau "Delirium" veikėjai ne tik įsivaizduoja, bet ir taip gyvena.

APIE AUTORĘ

Lauren Oliver gimė 1982 metais Niujorke. Abu jos tėvai yra literatūros profesoriai, tad Lauren nuo mažens buvo pratinama gyventi meniškai: mergaitė buvo skatinama kurti istorijas, piešti, šokti ar vaidinti, įsikūnijus į vaizdingus personažus. Pabaigusi literatūros ir filosofijos studijas Čikagoje, mergina grįžo į Niujorką, kur pradėjo dirbti su pirmąja knyga "Kai aš žuvau". Pastaroji buvo išleista 2010 metų pavasarį. Vėliau Lauren išleido pirmąją knygų trilogiją: "Delirium. Meilės karštinė", "Pandemonium" bei "Requiem". 2014 metais L. Oliver visuomenei pristatė dar vieną knygą - "Panika". Šių metų rudenį turėtų pasirodyti knyga, skirta jaunesniems skaitytojams.

KNYGOS TURINYS

Lena gyvena pasaulyje, kuriame yra uždrausti jausmai. Nuo pat mažens mergaitei buvo aiškinama, jog negalima bendrauti su berniukais - mat visai atsitiktinai ir to net nenorėdama, gali įsimylėti. O mylėti yra liga, kurią reikia nedelsiant gydyti. Tokie faktai nuolat kartojami ne tik Lenos šeimoje. Tą patį konstatuoja visos šeimos bei specialiai išleista knyga, kurioje aprašomi delirium požymiai. Siekdami išvengti ligos, žmonės sukūrė vaistus - procedūrą, kurią atlikus, asmuo nebejaučia nieko, visi jausmai dingsta, o gyvenimas tampa paprastesnis. Valdžia atlieka testą, kuriame tu privalai kuo geriau pasirodyti bei surinkti kuo daugiau balų. Vėliau, po kiek laiko, tau atliekama procedūra ir jai įvykus, prasideda naujas gyvenimas - priskiriama pora, gyvenamasis būstas. Lena nuo pat mažens skaičiavo dienas iki procedūros ir kiekvieną kartą pasišlykštėdavo, išgirdusi žodį "meilė" ar pamačiusi užkrėstuosius. Tačiau merginos gyvenimas pasikeičia, kai ji sutinka vaikiną. Aleksas turi išgydytojo randą, tačiau greitai paaiškėja, jog jis netikras. Tuomet ir apsiverčia visas Lenos sustyguotas gyvenimas - mergina įsimyli naujai sutiktą vaikiną, pradeda nebepaisyti taisyklių, o galiausiai, norėdama išvengti procedūros, ryžtasi kartu su Aleksu sprukti į Tyrus, į vietą už sienos, kur gyvenimas visiškai laisvas, o merginos ir vaikinai gali mylėti. Bet sienos kirtimas sėkmingai nepavyksta - Aleksas sučiumpamas, o Lena, sužeista ir išsekusi, netenka sąmonės Tyruose.

Prisitaikiusi prie naujo gyvenimo už sienos, radusi naujų draugų, mergina pamažu susitaiko su mintimi, jog jos vienintelis mylimas vaikinas žuvo. Vedamai haliucinacijų bei nuolatinių minčių apie Aleksą, Lenai pagaliau pavyksta galutinai atsistoti ant kojų bei sustiprėti. Kartu su Juode bei Smigiu mergina persikelia į Niujorką, kur imasi sekti vienos organizacijos lyderį Džulianą. Netikėtai abu atsiduria belaisvėje ir ten atsiskleidžia veidai, kuriuos abu atkakliai slėpė. O tada Lena dar kartą įsimyli.

"Pandemonium" knyga baigiasi taip, jog norisi rėkti iš nevilties bei kuo greičiau lėkti ieškoti trečiosios dalies. Sukuriama tokia intriga, toks begalinis noras sužinoti, kaip viskas klostysis toliau, jog esi pasiryžęs "Requiem" iškasti iš po žemių. Visos trys knygos žavi savo paprastumu, lengvai skaitomu tekstu. Norisi puslapius versti vienas po kito bei kuo greičiau suprasti, sužinoti, kas vyksta. Knygos puikiai atskleidžia, koks svarbus ryšys yra tarp žmonių ir kaip negalima niekuo tvirtai pasitikėti. Tačiau tuo pačiu aiškiai supranti, jog be jausmų mes esame niekas. Be meilės gyventi neįmanoma. Ir būtent tai valdžiai bandė įrodyti žmonės, kurie troško mylėti. Kurie atkakliai kovėsi už teisę mylėti bei jausti.

INFORMACIJA

Leidėjas - Alma littera
Vertėjas - Zita Marienė
"Delirium" puslapių skaičius - 384
"Pandemonium" puslapių skaičius - 336
"Requiem" puslapių skaičius - 344
Metai - 2012-2013

Knyga verta atsidurti tų rankose, kurios ištroškusios nuotykių bei noro patirti tą jausmą, fazę, kada pabaigi skaityti, o mintys ir toliau plaukioja, siekdamos suvokti ką tik gautą informaciją. Perskaičius "Delirium" trilogiją atsiranda suvokimas, koks didžiulis jausmas yra meilė ir kiek dėl to galima pasiaukoti. Viena vertus, kartais dėl meilės mes kenčiame, bet kita vertus - meilė nėra liga, kurią reikia negrįžtamai išgydyti.

11 Komentarai

 1. Man patiko. Mėgstu skaityti romanus, nuotykių kupinas knygas. Pamačiusi apžvalgą iš karto supratau jog noriu perskaityt knygą, nes istorija labai įdomi.
  P.S Ema, ar esi skaičiusi šias knygas?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jei neklystu, kažkada jau buvo straipsnis apie šias knygas. Vistiek straipsnis geras, šaunuolė :)
  Barbora/ Fleurerly

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šios knygos nuostabios. Tikrai. ,,Surijau'' jas per keletą vakarų. Nei kiek nesigailiu paėmusi jas į rankas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man atrodo eisiu nusipirkt tas knygas negalvodama :D Labai sužavėjo :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Niekada neaprašau knygų, kurių nesu skaičiusi. Tad taip, visą trilogiją perskaičiau ir susidariau puikią nuomonę. :>

  Gabija, knygas aš irgi surijau per keletą dienų, o paskutinę dalį iš viso per vieną dieną. :D

  Labai džiaugiuosi, jog sudominau ir įkvėpiau paskaityti, ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Skaičiau pirmas dvi dalis, nes bibliotekoj vis trečios nepagaunu. Galiu pasakyt, kad nieko tokio tobulo dar neesu skaičius. Pirmą kartą, skaitant tiek emocijų buvo, kad ir verkiau ir juokiausi ir šypsojausi. Tas knygas galėčiau skaityt ir skaityt, tiesiog.. tobulos jos! Kiekvienam rekomenduoju!!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Esu perskaičius šią trilogiją ir galih paskayt, kad paskutinė dalis "requiem" nuvylė. Na aš pati tikėjaus kažko daugiau.. Bet pirma dalis "delirium" tikrai LABAI gera! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Auguste, pabandyk knygą rezervuoti. Tada tau pati biblioteka praneš, kai turės knygą vietoje. :) O skaitydama aš taip pat ir juokiausi, ir verkiau, ir šypsojausi, ir dar begalę emocijų išliejau. :D

  Kaip smagu skaityti tiek komentarų, o tuo labiau, matyti, jog dauguma esate perskaičiusios šią trilogiją ir galite pasidalinti savo nuomonėmis. Ačiū labai! :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnis laaaaaaaaaaaaaaaaabai patiko, tikrai saunus. Gal galite pasakyti kokiame tinklalapyje galima saugiai parsisiusti pdf versija? :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Straipsnis laaaaaaaaaaaaaaaaabai patiko, tikrai saunus. Gal galite pasakyti kokiame tinklalapyje galima saugiai parsisiusti pdf versija? :)

  AtsakytiPanaikinti