''Geocaching'' - puikus laisvalaikio praleidimo būdas

Jei visos vietos, esančios  kelių kilometrų spinduliu nuo jūsų namų atrodo pažįstamos  ir nusibodusios, tada jums telefone trūksta ''Geocaching'' programėlės. Ji ne tik supažindins su vietomis apie kurių egzistavimą nė neįtarėte, bet ir įtrauks į smagų žaidimą. Jo pagalba jūs ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir pasportuosite bei lavinsite loginį mąstymą.

Jau prieš 160 metų žmonės žaidė žaidimą, kuriame naudodamiesi užuominomis ir pažymėtais taškais ieškodavo galutinio taško. Toks žaidimas išliko ir vis dar žaidžiamas iki šiol, būtent pagal jį ir buvo sukurtas ''Geocaching''. Jis greitai paplito po pasaulį ir yra žaidžiamas jau 15 metų.  Per tuos metus į šią svetainę užsiregistravo daugiau nei 6 milijonai žmonių, norinčių leistis į nuotykius. Kadangi kiekvienas gali paslėpti lobį, pasaulyje yra daugiau nei 2,5 milijono paslėptų konteinerių. Pirmasis buvo paslėptas 2000 metų gegužę ir jo koordinatės patalpintos GPS naudotojų forume. Vos po kelių dienų jis buvo surastas ir užregistruotas. Dabar ieškojimas tapo daug modernesniu. ''Geocaching'' turi savo internetinį puslapį ir programėlę skirtą išmaniesiems telefonams.

Lietuvių kalboje nėra žodžio apibūdinančio šį žaidimą, tad jį galima vadinti taip, kaip norite. Dažniausiai vadinama ''GeoLobiai'' arba prie angliško pavadinimo pridedama lietuviška galūnė. Per visus žaidimo gyvavimo metus mūsų šalyje spėjo atsirasti daugybė entuziastų pamėgusių šią pramogą . Tik jų dėka, Lietuvoje dabar yra daugiau negu 3 tūkstančiai vietų, kuriose galima surasti lobius. Jei manote, kad juos galima surasti kiekviename miške - klystate. Dažniausiai jie yra slepiami prie įvairiausių lankytinų ar gražių vietų. Tam kad žmonės keliautų ir susipažintų su dar neatrastomis vietomis.


Jei panorote išbandyti šį smagų žaidimą jums tereikia iš savo išmaniajame telefone esančios parduotuvės, atsisiųsti ''Geocaching intro'' programėlę. Ji yra  nemokama, bet kūrėjai vis tiek atrado būdą pasipelnyti. Jie yra sukūrę pilną versiją, už kurią jums už tris mėnesius tektų mokėti beveik devynis eurus arba užsisakant metams - trisdešimt eurų. Didelio skirtumo tarp šių versijų nėra, tiesiog pilnoje versijoje jums leidžia ieškoti keliais lobiais daugiau ir jie gali būti įvairių tipų. Siūlyčiau išbandyti nemokamą variantą, jis tikrai neprastesnis, o tik tada jei norėsite, nusipirkti pilną.


Kai įsijungsite programėlę ji suras dabartinę jūsų vietą ir visus netoli esančius lobius. Jums tereiks išsirinkti vieną ar kelis nuo kurių norite pradėti. Tada su telefone esančios navigacijos pagalba tereiks susidaryti maršrutą ir viskas, galite leistis į kelią. Būtent dabar atsiranda proga pasportuoti, juk jei lobis yra tik už keleto kilometrų, kodėl nepasivaikščiojus ar nepasivažinėjus dviračiu.  Taip sportuoti pasidaro daug įdomiau, nes žinai, kad keliauji su tikslu.  Atvykus į vietą ir iki lobio likus keliasdešimt metrų, reikia pasinaudoti pateikta užuomina. Kartais norint išsiaiškinti užuominą, teks išspręsti pateiktas užduotis ir pradėti ieškoti.  Kai surasite lobį, jums tereiks pasirašyti ir kartais gali būti kartu su registracijos knygele įdėta keletas smulkmenų, tad galite apsimainyti, išsirenkant iš jų vieną ir pasiimant, bet tuo pačiu paliekant kažkokią smulkmeną kitiems. Tokie mainai vyksta ne visada, kartais tereikia tik pasirašyti.  Tada lieka tik programėlėje pažymėti  -radote lobį ar ne bei parašyti atsiliepimą.

Aš šį žaidimą aptikau prieš metus, bet tada pamaniau,  kad Lietuvoje jis dar nepopuliarus ir įsitvirtinęs tik didžiuosiuose miestuose. Nesiregistravau, nes gyvenu nedideliame miestelyje. Bet visai neseniai viena draugė pasidomėjo, ar aš žinau šį projektą. Labai nustebau sužinojusi, jog ''Geocaching'' populiarus visoje Lietuvoje. Nieko nelaukusi užsiregistravau ir pradėjau pirmojo lobio paieškas.  Kai po ilgų paieškų atradau pirmąjį konteinerį, aplankė nuostabus jausmas ir užsinorėjau kuo greičiau imtis kitų lobių paieškos. Visai nesvarbu, kad lobį sudarė tik registracijos knygelė ir pieštukas pasirašyti, tuo metu buvau tiesiog laiminga, kad radau tai, ko ieškojau.  Šio projekto esmė keliauti, tad visiems kurie tikisi ką nors gauti, patarsiu net nepradėti žaisti  žaidimo.

Pripažinkite, šis projektas tikrai neeilinis, tai vienas iš tų retų atvejų, kai telefone esančios programėlės padeda pažinti pasaulį, o ne prikausto prie ekrano.  ''Geocaching'' dėka mes galime susipažinti su visų pamirštomis vietomis arba gerokai nustebti sužinojus, kad vietoje, kurioje esame buvę šimtus kartų, slepiasi lobiai.  Jei užsinorėjai išbandyti šį žaidimą, nieko nelauk ir prisidėk prie didėjančios bendruomenės!

23 Komentarai

 1. bet tai programai reikia pirkti interneta?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vienareikšmiško atsakymo neturiu. Kai ieškau lobių Lietuvoje ir kas nors neaišku įsijungiu internetą, bet kai naudojosi programa Latvijoje (už internetą užsienyje reikia papildomai mokėti) puikiai išsiverčiu be jos. Jei namuose susidarau maršrutą su navigacija, kuriai nereikia interneto, man jo jungtis neprireikia. Pati programa gali veikti be interneto, tik nerodo koks atstumas liko, būtent dėl to ir reikia navigacijos. Prieš išvažiuojant aš įsijungiu "Geocaching" programėlės žemėlapyje, kuris rodo lobius, kad visus surastų. Taip norėdama ieškoti ne vieno lobio, galiu suradusi pirmą išsirinkti antrą, nes be interneto nesudarytų žemėlapio,bet kaip jau supratai gali išsiversti apžiūrėjusi žemėlapį namuose. O, kad jis nedingtų, vos tik bus išjungtas internetas reikia įjungti, kad rodytų vietą kurioje esi. Tokiems dalykams kaip atsiliepimų rašymas(Nors juos galima parašyti, bet kada) ar užuominos pažiūrėjimas interneto nereikia. Apibendrinant galima išsiversti ir be interneto, bet dar būnant namuose reikia pasinaudoti nemokamu Wi-Fia

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tai kai atrandi ta lobi "konteineri" tu ji gali pasiimti su savimi?ir ar butina internete palikinet tuos atsiliepimus?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kam jį imti? Jei paimtum tai būtų galima palaikyti vagyste.Juk taip atimtum progą kitiems surasti lobį. Paaiškinsiu dar kartą, jei nesupratai iš straipsnio. Suradus lobį, parašai vardą ir datą paliktoje knygutėje ar lape. Jei konteineris toks, kad telpa tik pieštukas ir knygelė, viskas. O jei konteineris didesnis ir jame yra visokių smulkmenų, tu iš smulkmenų išsirenka vieną ir pasiimti, bet turi palikti kokią nors smulkmena pati. O konteinerį ir turinį ( išskyrus pasirinktą suvenyrą) reikia palikti, nes kitaip atomai radimo džiaugsmą iš kitų.
  Tai nesivai atsiliepimas, tai tiesiog registracia. Šiaip nebūtina, bet būtent taip skaičiuojasi kiek lobiukų radai. Jei tingi gali nerašyti, bet atsiliepimui užtenka tik žodžio ar dviejų. Dažniausiai rašo - Find it arba TFTC (Thanks for the cache), manau tik parašyti nesunku. O jei neradai gali parašyti Didn't find, tada žmogus padėjęs konrlteinerį galėtų patikrinti ar jis vis dar yra.
  P.S. Suielu noru atsakysiu į visus Jūsų klausimus, tik paklausdami parašykite ir atsiliepimą apie straipsnį,man labai smalsu ką Jūs apie jį manote.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dariau su draugais isauliuose, keliu neradom, vienas buvo tuscias, bet vistiek saldaini palikau :)
  puikus irasas, nors nzn programa mokama? Darem per draugo

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pakartosiu programa ''Geocaching intro'' nemokama, tik siūlo surasti keliais lobiais mažiau. Yra pilna mokama versija, bet labai didelių skirtumo tarp versijų nėra. Man visiškai pakankama nemokamos versijos, bet ateityje planuoju pirkti.

  AtsakytiPanaikinti
 7. O ka prie suvenyru gali palikti? :))o straipsnis tai ziauriai geras,nes sudomino ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Paziurejau nuotraukas apie ji.Tai tas zalias lapelis vadinas konteineriu?paprasciausiai ant ji parasai varda data ir viskas?o kur tu uzuominu ieskot?na ta prasme parodo per programa kur jie yra,bet kur tas uzuominas rasti?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Galima palikti, bet kokią smulkmeną kurią turi su savimi. Pavyzdžiui, saldainį, lipduką, magnetuką ar kokią įdomią monetą. Stengtis galvojant nereikia, kartais būna įdėta visokiausios užsienio šalių nuolaidų kortelės ar kitų valstybių centą.
  Konteineris tai ne lapelis. Ant Tavo apibūdinto lapelio yra Geocaching'o logotipas. Konteineris - tai ta talpa kurioje viskas sudėta. Toks pavadinimas todėl, kad vis būna įvairiausių formų ir dydžių, dažniausiai nepanašūs į dėžutes, tad konteineris geriausiai tai apibūdina. Vardą ir data reikia parašyti sąsiuvinyje ar popieriuje kuris įdėtas konteineryje. Kai įsijungi programą Tau parodo visus netoli esančius loboukus. Tau tereikia išsirinkti ir paspausti "Start". Tada puslapyje kuris atsidarys pavažiuoji žemyn ir manai "Hint" ant jo paspaudi, kad išsiskleisti ir Tau parodo užuominą. Šeip pati programa yra labai paprasta ir jau po pirmojo karto suprasite kaip ja naudotis.

  AtsakytiPanaikinti
 10. O kas gali tuos konteinerius padėt?

  AtsakytiPanaikinti
 11. Labai geras straipsnis! Bei tuo pačiu ir projektas sudomino!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Džiugu, kad straipsnis Jums patiko.
  Konteinerius gali padėti, bet kas, tad jei norite galite padėti patys. Bet norint padėti yra tam tikros taisyklės. Pavyzdžiui vienas konteineris nuo kito turi būti 161 metro atstumu. Patariu nedėti konteinerio iškart, iš pradžių patys suraskite bent 20 konteinerių, kad surastumėte įdomių slėpimo idėjų ir perprastumėte visą slėpimą. Oficialiame Geocaching' o puslapyje siūlo pirma surasti bent 100 konteinerių, bet mano nuomone galima surasti daug mažiau, kad perprasti visą sistemą.

  AtsakytiPanaikinti
 13. O programos lietuviu kalba negalima pasidryti?

  AtsakytiPanaikinti
 14. Aš pati apie šią programą sužinojau prieš mėnesį, o po to pamiršau pavadinimą ir BAM straipsnis apie ją. Ačiūūū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. As atsisiunciau programa ir su drauge susirasem kur eisim (nenaudosim interneto), bet siandien dar pries iseidama paziurejau visas taisykles ir turiu abejoniu.
  1. Kai randi konteineri, ar reikia irasyti i knygele savo varda ir pavarde ar savo varda kuriuo uzsiregistravai i programa?
  2. Pro kur reikia priregistruot programoje, kad radai konteineri, nes as neradau tos vietos *-*
  Is karto aciu uz atsakyma ir be to, straipsnis labai geras ^-^

  AtsakytiPanaikinti
 16. Ačiū labai už nuostabią idėją. Rytoj eisiu ieškoti savo pirmojo konteinerio!:)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Kaip aš džiaugiuosi, kad įkvėpiau atsisiųsti šią programėlę.
  Mano programėlė yra anglų kalba, tad nežinojau ar galima pakeisti kalbą. Telefone esančioje programėlėje tokio nustatymo neradau, o internetiniame puslapyje kalbą pakeisti galima, bet lietuvių kalbos tarp jų nėra. Bet patikėk, tobulai mokėti angliškai nereikia. Ten galima pakankamai lengvai susigaudyti ką spausti ir nemokant. O vietų aprašymai ir užuominos, jei ieškosi Lietuvoje būna ir lietuviškai ir angliškai.
  Konteineriuose rastų knygelių visų neskaičiau, bet kiek teko pastebėti dažniausiai parašomas tikras vardas (pavardės nereikia) ir data. Kai surasi konteinerį pasižiūrėk, kaip rašo kiti, ar prisijungimo vardą, ar tikrą. Bet aš nepastebėjau kad rašytų prisijungimo vardą, kiek mačiau visur tikri vardai.
  Kai išsirenki žemėlapyje ko ieškosi ir paspaudi Start, tada reikia paspausti ant baltame laukelyje esančio konteinerio pavadinimo. Atsidaro vietos aprašymas ir užuomina ir žalias laukelis.Jame parašyta ''Log Geocache'' ant jo paspaudi ir pasirenki radai ar neradai, tada gali parašyti atsiliepimą.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Kažkada tuo užsiėmiau-labai smagus laiko praleidimo būdas!

  AtsakytiPanaikinti
 19. Labai įdomus straipsnis :) Lekiu atsisiųsti ir išmėginti šitą programėlę :D

  AtsakytiPanaikinti
 20. Aš pati jau kokį mėnesį užsiimu šia veikla, bet sužinojau apie geocatching gerokai ankščiau. Labiausiai man nepatinkantis dalykas yra tas, kad užsienyje(bent jau viename mieste, kuriame lobių ieškojau) aprašymus rašo tik tos šalies kalba, todėl sunku perprasti užuominas :(. Bet šiaip- visoms rekomenduoju atsisiųsti programėlę ir ieškoti! Tik vienintelis prašymas: konteineryje pasistenkite palikti normalesnių daiktų, nei, pvz, pirkimo kvitai ar perplėšta žaidimo korta. Nesakau, kad reikia dėti kažką vertingo, bet jei visi paliktų po normalų daiktelį, atrasti lobius būtų dar įdomiau. Ir, pabaigai, padėka ir pagyros Akvilei, kad skatina prie šio žaidimo skatina prisidėti daugiau žmonių!

  AtsakytiPanaikinti
 21. Labai naudingas straipsnis! Jau programele siunciasi i mano telefona
  :D

  AtsakytiPanaikinti
 22. Jetus, koks naudingas straipsnis! Buvau įsitikinusi, kad savo nedideliame miestelyje nebeturiu ką veikti, nes visur išvažinėjau dviračiu ir išvaikščiojau su draugėmis. Bet pasirodo, kad ne. Milžiniškas AČIŪ už pasidalinimą šiuo nuostabiu dalyku. :) Su broliuku šiandien važiuosim pasižmonėti. :D

  AtsakytiPanaikinti
 23. Niekada nebuvau apie tai girdėjusi, labai sudomino :)

  AtsakytiPanaikinti