"Trys Raudonos" - kraują stingdantis pasakojimas

Trileris - knyga, kuri vers tave ryti puslapius bei smaugs noru išsiaiškinti tolimesnę eigą. Psichologinis trileris - knyga, kuri ne tik kels intrigą, bet ir sąmoningai veiks tavo sąmonę, o pabaigusi, jausiesi šiek tiek sutrikusi. "Trys Raudonos" yra būtent tokio tipo knyga, kurią norėsis tiesiogine prasme suryti. Intriguojantis pasakojimas ne tik neleis nuobodžiais vakarais anksti užmigti, bet ir praturtins tavo žinias apie nusikaltėlių pasaulį. 

APIE AUTORIŲ
John Katzenbach yra amerikiečių rašytojas, gimęs 1950 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiuo metu vyras tituluojamas kaip vienas ryškiausių psichologinių trilerių meistrų. Rašyti tokio tipo knygas, John įgijo patirties bei žinių dirbdamas teismo korespondentu. Vienos žymesnių ir į lietuvių kalbą išverstų jo knygų: "Analitikas", "Kilnus tikslas", "Profesorius", "Ne tas žmogus". "Trys Raudonos" - jau vienuoliktoji autoriaus knyga.

APRAŠYMAS
Knygos istorija pasakojama keturiais asmenimis: medžiotojo ir trijų aukų. Šešiasdešimties metų ribą perkopęs rašytojas užsigeidė iš naujo patirti populiarumo bei šlovės bangą. Žinodamas, kaip greitai autorių knygos nugrimzta į užmarštį, rašytojui kyla idėja surengti žmogžudystę, paremta "Raudonkepuraitės" istorija, o visas detales perkelti į knygos puslapius. Tiesa, pasaka bus ne ta, kurioje viskas baigiasi sėkmingai. Būsimas žudikas pasirenka tikrąją versiją, kuri baigiasi tragiškai. Trys moterys gyvena įprastus gyvenimus, iki dienos, kol gauna keistą laišką nuo Didelio Pikto Vilko, pranešančio, jog jų gyvenimo dienos jau suskaičiuotos. Trys raudonplaukės: Džordana, Sara ir Karen į naują pavojų sureaguoja skirtingai, tačiau užsimezgus naujai pažinčiai, visoms tampa aišku - jos privalo pergudrauti Vilką. Rašytojui laiško, pagąsdinti moterims, neužtenka, tad jis kiekvienai paskelbia po trumpą filmuką, kuriame matomas kiekvienos raudonplaukės įprastas gyvenimas - taip paaiškėja, jog iki tol nepažįstama trijulė jau seniai sekama. Vėliau prasideda Vilko ūkavimai, įsilaužimai į namus bei netikėti susitikimai. Tačiau raudonplaukės nusprendžia pergudrauti žudiką - nepaklūsta taisyklėms bei pakeičia visą numatytą tvarką.

TEIGIAMI DALYKAI
Mėgstantiems detektyvus, trilerius bei psichologiškai paveikiančias knygas, šioji taip pat turėtų patikti. Nuo pačio pirmo puslapio knygoje netrūksta veiksmo, beprotiškų minčių ir idėjų, intrigos, o noras kuo greičiau versti puslapius nedingsta iki pat pabaigos. "Trys Raudonos" išsiskiria iš kitų tokio tipo knygų tuo, jog pastarojoje visiškai kitokia idėja - pasirenkama vaikų pamėgta pasaka, o pagrindinio veikėjo psichologija iš tiesų sunkiai perkandama. Rodos, šešiasdešimtmetis žmogus turėtų tik užsiimti sodininkyste, o štai šis vyrukas ne tik imasi rašyti naują knygą, bet ir ruošiasi nužudyti tris, skirtingo amžiaus, moteris.


NEIGIAMI DALYKAI
Minusų šioje knygoje nėra daug. Tiesa, perskaičiusi pagalvojau, jog tai turėtų būti pirmoji ar antroji autoriaus rašyta knyga. Pasirodo, suklydau - tai jau vienuoliktoji. Nuo knygos vidurio supratau, kaip visa istorija pasibaigs. Kuo tolyn, tuo labiau buvau tuo įsitikinusi. Ir nors viduje tyliai tikėjau, kad gali pasibaigti kitaip, visiškai netikėtai - pirminis mano spėjimas pasitvirtino. Dėl šios priežasties knygos pabaiga man pasirodė visiškai neprofesionali. Kuomet skaitai detektyvus ar trilerius, skaitytojas niekada negali suprasti, koks bus tolimesnis veiksmas, o tuo labiau, kokia bus knygos pabaiga. Šį kartą knygos autorių aš perkandau ir knyga man galutinai nesuteikė tokio malonumo, kokio, galbūt, tikėjausi.


VERDIKTAS
Kaip minėjau anksčiau, knyga patiks tiems, kurie dievina nuotykius, veiksmą, intrigą bei tą pašėlusį veikėjų gyvenimą. Skaitant taip įsitrauki, jog nebejauti, kaip realybėje bėga valandos - imi gyventi herojų laiku. Norėtųsi, jog knyga būtų pasibaigusi originaliau, kitoniškiau, tačiau atmetus šį faktą, knyga iš tiesų puiki. Vertinčiau 9/10.


Vasaros vakarais pristingate veiklos? O galbūt jau nusibodo aktyvus laisvalaikis? Skirkite laiko poilsiui, pasiimkite 2015 metų leidimo knygą bei pasinerkite į trijų raudonplaukių nuotykius. Aš pažadu - jums patiks.

9 Komentarai

 1. Labai geras ir profesionaliai parašytas straipsnis, Ema! Sugundei perskaityti. ;) Ačiū už informaciją ir sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aprašymas nepriekaištingas! Tikrai sudominai :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. skurdoka. vis knyga,knyga,knyga, nematau nieko profesionalaus ;) kazkaip is TD komandos tikiuosi daugiau,sako, jog priimdamos taiko grieztus standartus

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū, merginos, už tokius gražius komentarus! Nieko nėra geriau nei ryte rasti, šypseną keliantys žodžiai ir darbo įvertinimas. :>

  Anonime, šį komentarą taikei man ar visai TD komandai? Jeigu man, tai aš pati pasirenku, kokios temos man yra aktualiausios bei kokius straipsnius man rašyti sekasi geriausiai. Nežadu nustoti publikuoti knygų apžvalgų. Skaitytojus reikia šviesti ne tik DIY ar makiažo temomis, bet ir šiek tiek rimtesnėmis. Tad, tokia mano nuomonė. O jeigu tavęs netraukia tokio tipo straipsniai, tiesiog pramesk pro akį ir paieškok tokių, kurie tave sudomins - tam ir skirtas TD portalas - čia galima rasti pačių įvairiausių straipsnių. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai sudomino, juolab kai aprašei visus knygos pliusus ir minusus žinosiu ko iš jos tikėtis :)

  AtsakytiPanaikinti