Patarimai norinčioms turėti įspūdingus plaukus (1 dalis)

Kuri gi mergina nesvajoja apie tobulus, švelnius ir blizgančius plaukus? Juk kiekvienai savimi besirūpinančiai merginai, plaukai - viena iš svarbiausių įvaizdžio detalių! Tik, deja, būtent dėl pernelyg didelio troškimo juos paversti pritrenkiančiais ir tapačiais modeliams iš reklaminių vaizdo klipų, mes juos nualiname taip, kad vėliau reikia įdėti be galo daug pastangų, norint juos atstatyti.

Neabejojame, jog paieškos sistema "Google" šiuo klausimu tau gali padėti visai neblogai, tačiau žinome tą jausmą, kai atrodo, tiek daug informacijos, nežinia, kas reikalinga ir kaip visgi būtų gerai, jeigu visa tai būtų išvardyta vienoje vietoje. Todėl pamanėme, jog galime bent šitaip pasirūpinti savo skaitytojomis ir šiame straipsnyje išvardinti svarbiausius sveikų plaukų priežiūros aspektus.

Taigi, jeigu nesi patenkinta savo plaukais, siūlome pasiruošti, gerai įsitaisyti, suprasti, kad prireiks daug kantrybės, kad turėtumei trokštamus rezultatus, ir pradėti skaityti šį straipsnį.

Plaukų plovimas
Norėtumėme pradėti nuo pačio elementariausio ir visoms žinomo plaukų priežiūros būdo, be kurio nei viena neišsiverstų - plaukų plovimo. Plaukams susiriebalavus skubame į dušą ir pernelyg nesirūpindamos paprastai išplauname plaukus. Girdėta situacija, neabejojame. Tačiau norėdama sveikų ir spindinčių plaukų, privalai nustoti su savo plaukais elgtis bet kaip. Turi įsidėmėti, kad jiems be galo reikalingas švelnumas ir tavo laikas, todėl liaukis bet kaip trinkti plaukus!

Kas kiek dienų reikia plauti galvą?
Internete galima perskaityti daugybę pasisakymų šiuo klausimu, paklaususi kirpėjų grožio salone - gausi dar daugiau skirtingų nuomonių. Todėl norime tau paaiškinti, kodėl tau reikia plauti galvą, kas nutinka, jeigu plauni per dažnai, nekokybiškai ar per retai, o paskui pati galėsi nuspręsti, kokia nuomone vadovautis. Be to, juk gali išbandyti viską ir pamatysi, kas labiausiai tinka tau. Prisimink, jog esi individuali asmenybė, su asmeniniais poreikiais - tavo plaukai tokie pat!

Taigi, tavo galva išskiria riebalus, kurie yra reikalingi plaukams. Išsiskyrę riebalai padengia plauko paviršių ir apsaugo jį nuo šerpetojimosi, skilinėjimo ir lūžinėjimo. Tai reiškia, jog tavo plaukams yra labai svarbu, kad tie riebalai juos padengtų. Šito pasiekti gali dažnai šukuodama savo plaukus ir taip paskirstydama išsiskyrusius riebalus ant visų plaukų. Svarbiausia - galiukai, nes jie dažniausiai skilinėja ir išsausėja. Ir šiaip siūlome dažnai šukuoti plaukus - suaktyvinsi kraujotaką, atrodysi žaviau bei paskirstysi riebalus. Tik patariame šukuoti pradėti nuo plaukų galiukų.

PASTABA: Nebijok, jog paskirsčiusi riebalus suriebaluosi visą galvą ir atrodysi, lyg savaitę jos nebūtumei plovusi! Riebalų kiekis nėra toks didelis, kad tai vaizdžiai matytųsi.
Turbūt žinai apie jau ilgai egzistuojančią tendenciją "No-poo". Jeigu tavo gyvenimo būdas leidžia tau rinktis šį plaukų plovimo variantą - šaunu! Šios plaukų plovimo būdas itin paprastas: šampūną naudoti taip retai, kaip įmanoma, tarkime, kartą per savaitę, o kitomis dienomis bandyti išsiversti su kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, sausu šampūnu (jį gali pasidaryti pati; jei esi šviesiaplaukė, sumaišyk šaukštelį bulvių, kukurūzų ar ryžių krakmolo su šaukšteliu baltojo ar geltonojo molio. Jeigu esi tamsiaplaukė, sumaišyk šaukštelį kukurūzų, ryžių arba bulvių krakmolo, šaukštelį raudonojo arba gasulo molio su puse šaukštelio nuriebalintos kakavos miltelių.)

Šis būdas yra veiksmingas, jeigu kalbėtumėme apie plaukų sveikatą. Taip yra todėl, jog šitaip leidi išsiskirti galvos riebalams ir natūraliai aprūpinti plaukus reikiamomis medžiagomis. Naudodama šampūną sausini plaukus ir stabdai riebalų išsiskyrimą. Kuo labiau šampūnas putoja, tuo labiau jis stabdo riebalų išsiskyrimą.
Norime pabrėžti, jog tau neprivalu aklai pasitikėti "No-poo" tendencija ir žmonėmis, išsakiusiais savo argumentus už. Turėtumei atsižvelgti į savo gyvenimo būdą. Jeigu gyveni miesto centre, plaukus vertėtų plauti dažniau, net kasdien. Lygiai tas pats yra ir tada, jeigu aktyviai sportuoji ir prakaituoji. Tokiu atveju geriausias variantas yra naudoti ekologiškus ir natūralius šampūnus.

Trinkdama plaukus pasinaudok proga ir pamasažuok galvos odą. Taip suaktyvinsi kraujotaką, plaukai augs ne tik greičiau, bet ir bus stipresni bei sveikesni. O tai užima visai nedaug laiko. Užteks poros minučių švelniai pirštų pagalvėlėmis pamasažuoti galvos odą.

PASTABA: Prisimink, jog turėdama ligotą galvos odą negalėsi turėti sveikų plaukų, tad pasirūpink ir ja. Jeigu ji pleiskanoja ar yra kitaip pažeista, pasitark su specialistais ir išsirink labiausiai tau tinkančią priemonę.


Naudok plaukų kondicionierių ar balzamą, jis atstato galvos pH, palengvina plaukų iššukavimą bei suteikia jiems blizgesio, šilkinio švelnumo. Taip pat šios priemonės mažina plaukų elektrinimąsi, maitina, drėkina, suteikia žvilgesio ir atstato pažeistą plauko struktūrą. Atrodo, pakankamai priežasčių naudoti kondicionierių arba balzamą. Pagrindinė priežastis, kuo šios dvi priemonės skiriasi - balzamą paskirsčiusi ant plaukų ir leidusi šiek tiek pabūti, turėsi jį nuplauti, o kondicionierius neretai būna tokio pavidalo, kad gali jo ir nenuplauti, t.y. užpurkšti, paskirstyti ant plaukų, kad įsigertų ir pan.

Plaukų dažymas
Manome, jog visos žinote, jog plaukų dažymas labai kenkia plaukų struktūrai. Bet juk kartais taip norisi atnaujinti savo įvaizdį, pasikeisti ir kartu nepažeisti plauko. Neprivalu iš nevilties eiti dažytis plaukus į saloną, galime pasiūlyti kelis būdus, kaip tai padaryti naudojant plauko nepažeidžiančias priemones. Žinoma, turėtumei suprasti, kad drastiškų rezultatų šitaip nelabai pasieksi, bet gal verčiau pamąstyk, ar tu taip labai nori pakeisti savo šviesius plaukus į šokoladinio atspalvio, rizikuodama jų stipriais pažeidimais.

Efektyvius rezultatus gausi plaukus dažydama chna dažais. Šviesiaplaukės savo plaukus pakeis į raudonos ar oranžinės atspalvių prisipildžiusius plaukus, o tamsiaplaukių plaukų spalva pasidarys ruda, raudonmedžio spalvos. Gali naudoti ir visiškai natūralias priemones.

Jeigu esi šviesiaplaukė:
• Gali rinktis šviesinimą ramunėlėmis. Tau tereikės užpilti ramunėles verdančiu vandeniu ir palaukti, kol atvės. Išsiplovusi galvą, kaip įprastai su šampūnu ir kondicionieriumi, praskalauk ją ramunėlių nuoviru. Jei turi galimybę, išskalavusi galvą nuoviru, bent pusvalandį ar valandą pabūk saulėje. Rezultato gali tikėtis skalaudama keturis - penkis kartus per savaitę. Ramunėlės ne tik pašviesins tavo plaukus, bet ir nuramins galvos odą, malšins jos sudirgimus, mažins riebalavimąsi, stiprins plaukų šaknis.

• Gali rinktis gerai žinomą būdą su citrina. Ketvirtadalį puodelio šviežiai spaustų citrinos sulčių sumaišyk su tokiu pačiu kiekiu vandens. Nepriklausomai nuo to, kiek mišinio norėsi darytis, svarbiausia vandens ir citrinos sulčių maišyti vienodomis dalimis. Šiuo mišiniu ištrink plaukus ir palik kokioms dviems valandoms. Be abejo, rezultatas vėl bus geresnis, jeigu bent pusę valandos praleisi saulėje. Vėliau turi išskalauti plaukus ir būtinai panaudoti kondicionierių, nes citrina sausina plaukus, o kondicionierius juos atstatys. Nuo sausėjimo saugo alyvuogių aliejus, tad gali įmaišyti kelis jo lašus į savo mišinį. Šį mišinį siūlome naudot iki poros kartų per savaitę. Pagrindinė priežastis - sausina plaukus.

• Gali rinktis ir patį alyvuogių aliejų, kaip plaukų šviesintoją. Tau tereikia ištepti juo plaukus, iššukuoti, siūlome pabūti bent truputį saulėje ir išskalauti. Kadangi alyvuogių aliejus maitina plaukus, jis ne tik pašviesins juos, bet ir suveiks kaip kondicionierius. Šį ritualą siūlome kartoti apie triskart į savaitę.

• Norėdama sruogų gali rinktis ramunėlių ir balto acto mišinį. Užvirk vieną puodelį vandens ir į jį įmerk porą ramunėlių arbatos maišelių, palūkėk ~10 minučių. Vėliau į mišinį įpilk porą valgomųjų šaukštų baltojo acto. Gautu mišiniu įtrink ką tik išplautus, dar drėgnokus plaukus. Paskui juos išskalauk.


Jeigu esi tamsiaplaukė:
• Geriausio efekto gali tikėtis naudodama dilgėles. Jų lapus užpilk stikline verdančio vandens, palaikyk uždengusi apie pusę valandos, perkošk ir užpilk šį mišinį litru šilto vandens. Gautu skysčiu išskalauk plaukus.

• Gali naudoti kavos kaukę. Pasidaryk puodelį kavos ir luktelėk, kol šioji atvės. Atvėsusią kavą užpilk ant savo plaukų ir palaikyk apie valandą. Taip ne tik patamsinsi plaukus, bet ir suteiksi jiems žvilgesio. Tik nepilk ant plaukų kavos tirščių. Mokslininkai nustatė, jog kavoje esantis kofeinas stabdo plikimo procesą.

• Ąžuolo žievės nuoviras yra dar vienas veiksmingas būdas patamsinti plaukus. Kuo įmanoma labiau susmulkink šviežią žievę. Tada ją užpilk karštu vandeniu, vėliau, kai plausi, galėsi naudoti ir vandenyje esančias žievės daleles. Galvą skalauti gali ir iškoštu viralu. Pasirinkusi šį variantą, žievę išmirkyk šaltame vandenyje, tada ją virk 10-15 minučių.Ąžuolo žievė parduodama vaistinėse, žolelių parduotuvėse. Šis mišinys apsaugos plaukus nuo slinkimo, suteiks žvilgesio ir plaukus prisotins juodu atspalviu.

Keli būdai kitiems atspalviams įgauti:
• Raudonas atspalvis. Jį išgausi naudodama rabarbaro šaknų nuovirą.
• Rusvas atspalvis. Šiuo atspalviu dažo šermukšnio žievės ir bruknių nuoviras, alksnio žievės ir eglės žievės nuovirai.
• Rudas atspalvis. Jį išgausi į pagalbą pasitelkusi pušies žieves, kankorėžių, svogūnų lukštų, šermukšnio žievės, eglės žievės nuovirus.

Jei esi raudonplaukė:
Norėdama paryškinti savo plaukų spalvą, rinkis morkų, burokų ir imbiero mišinį. Pusę puodelio morkų sulčių sumaišyk su puse puodelio burokų sulčių. Įmaišyk arbatinį šaukštelį tarkuoto ar smulkinto imbiero. Mišinį užtepk ant plaukų. Apvyniok, patartina - tamsiu rankšluosčiu. Po dešimties minučių galėsi išskalauti vėsiu vandeniu ir išplauti galvą naudodama švelnų šampūną.

►PASTABA: Minėti plaukų dažai išlieka apie 6-8 savaites, bet pasitaiko, kad juos atnaujinti reikia ir dažniau. Dauguma jų yra tokios sudėties, kad plaukus dažyti gali kas savaitę ar dukart per mėnesį.

Tai yra pirmasis šios serijos straipsnis. Greit galėsi perskaityti apie mitybą, kaukes ir daug kitų dalykų, tad sek naujienas "Teenage Dreams" portale!


3 Komentarai

 1. Daaaug domiuosi visasi su grožiu susijusiais dalykais, tad viską jau žinojau, tačiau kitoms tikrai turėjo praversti šis straipsnis. Tikrai puikus straipsnis, tik nėra pabaigos :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Puiku, lauksim straipsnio apie sveik1 mitybą!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tai palauk -gabi, kaip supratau, bus kelios šios serijos dalys :)
  Kas dėl plaukų... Aš plaunu du kartus į savaitę, trečiadienį ir sekmadienį, natūraliu šampūnu, vakarop. Leidžiu jiems natūraliai išdžiūti, nenaudoju džiovintuvo ir jau su pradžiūvusia galva einu miegoti. :)
  Prieš plovimą kelias valandas išsitepu plaukus tokiu pačios pasigamintu mišinuku: ricinų aliejus + kokosų aliejus + alyvuogių aliejus. Puikiai maitina plaukus. Ricinų aliejaus dedu mažiausiai, nes jis labai tirštas, po to alyvuogių ir daugiausiai kokosų.
  Ricinų aliejus skatina augti plaukus, alyvuogių ir kokosų stiprina, padaro žvilgius, plaukai atrodo sveiki.
  Kartais dėl įvairumo, kad įvairesnių medžiagų gaučiau, įdedu kokio nors medaus ar pieno.
  Jei darau tą kokosas + aliejus + ricinos, tai susirišu paprastai plaukus į tokį laisvą kuoduką ir vaikštau po namus.
  Skalauju du kartus, su natūraliu šampūnu ir kondicionieriumi, tad TIKRAI nelieka plaukai riebaluoti, tokie lipnūs nuo tų visokių aliejų, kaip kad kai kurie skundžiasi.

  Labai patiko straipsnis, spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti