Patarimai norinčioms turėti įspūdingus plaukus (2 dalis)

Šiandien pristatome antrąją šios serijos dalį, kurioje pasiūlysime, kaip paprastai ir nebrangiai pasigaminti plaukų kaukes, atgaivinančias ir maitinančias tavo plaukus. O juk turbūt ir neketini ginčytis, jog kaukės akimirksniu plaukus paverčia bene tobulais. Panaudojusi kurią nors kaukę (o gal ir kelias!), nepamiršk rezultatais pasidalinti su mumis komentaruose. O dabar tavo dėmesiui - kaukių receptai. Tikimės, jog išsirinksi sau tinkančią ir ilgai ja džiaugsiesi.

Kokosų aliejaus kaukė: aliejumi gerai pamasažuok galvos odą ir plaukus, paskui palaikyk apie pusvalandį apvyniojusi švelniu rankšluosčiu ir nuskalauk.

Medaus ir alyvuogių aliejaus kaukė: iš šešių valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus bei keturių valgomųjų šaukštų medaus pagamink mišinį, kuriuo vėliau padenk savo plaukus. Jei turi, galvą uždenk plastikine kepuraite (jei ne - tiks ir švelnus rankšluostis) ir palaikyk apie pusvalandį.

Avokado, alyvuogių aliejaus ir medaus kaukė: iš valgomojo šaukšto medaus, poros valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus ir avokado minkštimo pagamink vientisą masę ir ja ištepk savo plaukus. Apsidenk plastikine kepuraite arba švelniu rankšluosčiu ir palaikyk pusę valandos.

Medaus ir pieno kaukė: pusę puodelio riebaus pieno (geriausia, kad jis būtų kambario temperatūros) sumaišyk su pora valgomųjų šaukštų medaus. Maišyk tol, kol ištirps medus, o vėliau tą masę užpilk ant savo plaukų. Kaip ir anksčiau, palaikyk taip apie pusę valandos ir išplauk galvą šampūnu.
(Ši kaukė suteikia minkštumo ir švytėjimo!).

Argano aliejaus kaukė: tereikia plaukus įtrinti pačiu argano aliejumi ir taip, apgobus galvą plastikine kepurėle, palaikyti apie pusvalandį. Paskui plaukus išsiplauk šampūnu.
Kaukė skatina plaukų augimą, jie tampa minkštesni, elastingesni bei paklusnūs.

Kiaušinio, glicerino ir acto kaukė: pasiimk dubenį, kuriame planuoji daryti mišinį, į jį įmušk kiaušinį, įpilk valgomąjį šaukštą obuolių acto, valgomąjį šaukštą glicerino bei porą valgomųjų šaukštų ricinos aliejaus. Viską sumaišyk ir paskleisk ant plaukų. Uždėk ant galvos kepurėlę, tada galvą apsivyniok rankšluosčiu. Šią kaukę turėtumei palaikyti bent kelias valandas, o vėliau nuplauti šampūnu.

Medaus, migdolų aliejaus ir obuolių acto kaukė plaukų galiukams: sumaišyk porą valgomųjų šaukštų medaus, valgomąjį šaukštą migdolų aliejaus ir valgomąjį šaukštą obuolių acto. Šia kauke gali padengti visus plaukus, bet didžiausią dėmesį skirk plaukų galiukus. Kaukę palaikyk apie pusvalandį.

Bananų kaukė:  penkis valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus sumaišyk su 3 valgomaisiais šaukštais medaus, 3 valgomaisiais šaukštais riebaus pieno, kiaušiniu ir trintu bananu. Gerai išmaišyk ir kaukę padenk ant plaukų. Palaikyk pusę valandos,

Kviečių daigų aliejaus kaukė: sumaišyk arbatinį šaukštelį citrinos sulčių su pora valgomųjų šaukštų grietinėlės ir pora arbatinių šaukštelių kviečių daigų aliejaus ir šiuo mišiniu ištepk drėgnus ir švarius plaukus. Galvą apsuk maistine plėvele arba plastikine kepurėle, o paskui rankšluosčiu, palaikyk apie pusvalandį ir nuplauk šiltu vandeniu.

Kavos kaukė (tamsiaplaukėms!): užpilk porą valgomųjų šaukštų paprastos, natūralios kavos stikline verdančio vandens ir palauk, kol pritrauks. Tada ją nukošk ir, išsiplovusi galvą, apsuk plėvele arba kepurėle, paskui rankšluosčiu, palaikyk pusvalandį ir nuplauk šiltu vandeniu ir šampūnu.

Kiaušinių ir alaus kaukė: pagamink mišinį iš 50 ml alaus ir kiaušinio, juo ištepk švarius ir drėgnus plaukus, galvą padenk plėvele arba kepurėle ir švelniu rankšluosčiu. Palaikyk pusvalandį, tada nuplauk kaukę šiltu vandeniu.

Majonezo ir česnakų kaukė: pagamink masę iš trijų šaukštų majonezo ir vienos maltos česnako skiltelės. Išplautus plaukus padenk šia mase, galvą apvyniok plėvele arba kepurėle, šiltu rankšluosčiu. Po pusvalandžio galvą išsiplauk šampūnu.


11 Komentarai

 1. Geriausia mano išbandyta plaukų kaukė susideda iš medaus, ricinų ir alyvuogių aliejų bei iš citrinos išspaustų sulčių. Kvapas tikrai nėra iš maloniųjų, bet aš poveikį pajutau jau po pirmo plovimo! Taip pat, ištepus plaukus kauke (bet kokia), galvą reiktų apvynioti plastikine kepurėle (arba paprastu maišeliu) ir rankšluosčių. Be to, kuo kaukė ilgiau bus ant plaukų - tuo geriau! Aš pati neretai sekmadienį po pietų plaukus ištepu kaukę ir laikau iki vakaro - 19-20 val. Poveikis būna daug geresnis! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš trumpai ir aiškiai:
  1) Nėra pabaigos. O ji BŪTINA.
  2) Prie kaukių receptų trūko aprašymo, kokiems plaukams tinka. Manau, rizikuoti savo plaukais nei viena nežada.

  O šiaip, dauguma receptų negirdėti. Patiko!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Paskutiniu metu TD jau seniai tiesiog negaliu parašyti gero komentaro, bet galiu parašyti nuoširdų:
  a) Tema - banalybių banalybė. Jei pirmoje šios serijos dalyje dar buvo vienas kitas negirdėtas dalykas, tai šioje - nič nieko. Vos suvedus į google "plaukų kaukės" galime pamatyti daugybę portalų, tinklaraščių ir forumų, kuriuose kalbama apie plaukų kaukes. Suprantama, dviračio neišrasi, tačiau rinktis tokių banalių temų irgi nereikia.

  b)Pabaigos nėra. Tai jau sakė -gabi. Apskritai beveik visas straipsnis kaukių aprašymai. Gal tai ir nėra blogai - juk apie tai straipsnis ir yra, tačiau parašymas "sumaišyk", "palaikyk" ir pan. nereikalauja daug darbo. Ar tik man taip atrodo?

  O šiaip, Silvija, Tu rašai gerai. Be klaidų, tvarkingai. Deje, bet tuo pačiu ir nestebini, tavo straipsniai tikrai nėra tie kurių AŠ laukiu.
  Tikiuosi nebūsiu apšaukta/apibarta už neobjektyvią kritiką :)
  Sekmės, Silvija ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pritariu anonimui, todėl nesikartosiu, bet noriu paminėti ir mažą TD aktyvumą, rašytojų atrodo nėra mažai, tačiau straipsnių kaip nėr, taip nėr :/ Tikiuosi, kad greitu metu viskas pasikeis į gerą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dėkoju už jūsų komentarus. TD bandys atsižvelgti į jūsų pageidavimus ir norus.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pastebėjau, kad pastaruoju metu jūsų aktyvumas nyksta kartu ir su įdomiais ir aktualiais straipsniais. Tikiuosi, atsižvelgsite .

  AtsakytiPanaikinti
 7. Pastabos!
  1. Alyvuogių aliejaus negalima daug, nes aliejus neišsiplauna
  2. Nuo medaus ryžėja plaukai

  AtsakytiPanaikinti
 8. Jau visą savaitę nekeliate įrašų...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Atsiprašau, panelės, bet susidaro toks vaizdas, kad tai kažkoks streikas!!! Maždaug: pakomentuokit, pakomentuokit, o tada gal mes išspausim kokį varganą straipsniuką. Supraskit - gal mes (TD skaitytojos) ir nesam pačios aktyviausios komentatorės, bet mes esam. Ir mes kalbame draugėms, draugams ir tiesiog sau, kaip mus džiugina (džiugino) TD. Ir jeigu manote, kad mes išsigąsime/nuliūsime ir pulsime komentuoti gležnus straipsnelius apmirusiame puslapyje, tai... labai klystate. Oi, na ne visai - komentarų Jūs ilgainiui sulauksite, tik, kaip supratote - ne itin gerų.
  Iš pradžių maniau, kad TD tiesiog sunkus periodas, bet nepykit - rašytojos 9 (be Skaidrės ir Vilijos), o straipsnių per savaitę... patylėsiu. Netikiu, tikrai netikiu, kad visas taip užgriuvo mokslai kad per savaitę neįmanoma parašyti 1, gal trumpesnės apimties, bet įdomų ir originalų straipsnį! Sakote lengva kalbėti...? Taip, man tikrai lengviau nei Jums, bet juk pačios tai pasirinkote! Ir patarimas: Jums skubiai reikia naujo vėjo, nes:
  1. Daugiau rašytojų - daugiau kokybiškų straipsnių;
  2.Naujos įdėjos, kurių TD portalui trūkumas.
  Žinoma, jei nerandate tinkamų rašytojų, tai nereikia, bet pačios pasistenkit!
  Ir pabaigai...
  Taip, kritika skaudina, bet ji yra arkliukas į sėkmę. Tad nepriimkit visko kaip įžeidimo, priimkite tai kaip nuoširdžius patarimus, nes būtent su tokia mintim aš ir rašiau šį komentarą. Tikiuosi jog atsižvelgsite į jo ilgį ir teiksitės toliau rašyti.
  P.s. TD buvo daug nuosmokių... ooooo kiek... ir mažesnių ir didesnių.... Jūs nepasidavėt - nepasiduokit ir dabar, nes aš tikiu, kad vieną rytą iš pašto dėžutės galėsiu išsitraukti TD žurnalą ;) Sekmės Jums, o tavęs Silvija atsiprašau, kad parašiau komentarą būtent po tavo straipsniu. Nieko asmeniško :) Mano komentaras apie straipsnį 3 nuo viršaus.

  P.p.s. Kada atranka? Ar bus šį mėnesį?

  AtsakytiPanaikinti
 10. Kada naujas straipsnis?!?! Kur jus dingote? :'(

  AtsakytiPanaikinti