Šiaurės Korėja - paslaptingiausia pasaulio valstybė

Šiaurės Korėja pati save izoliavo nuo likusio pasaulio, tad apie tai, kas vyksta uždaroje valstybėje žinoma itin mažai. Pastaruoju metu patekimas į valstybę tapo paprastesnis, tad vis daugiau norinčiųjų gali išvysti paslaptingąją šalį.  Turistai pasakoja, kad Šiaurės Korėjai dar daug trūksta, kad pasivytų kitas valstybes, bet šalies valdžia skelbia, kad tai galingiausia valstybė. Visas pasaulis pritaria ten pabuvojusių nuomonei, bet pati valstybė nesiliauja stebinti pasaulio.


Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) įsikūrusi Korėjos pusiasalyje. Vieninga valstybė Korėja negyvavo ilgai, dažnai valstybė susiskaldydavo į dvi ar tris skirtingas valstybes. Ir dabar pusiasalio teritorijos nepasidalina dvi visiškai skirtingos valstybės - Pietų ir Šiaurės Korėjos. Šalys susikūrė po Antrojo Pasaulinio karo, kai amerikiečiai ir sovietai nepasidalino teritorijos. 1948 metais įvykęs padalinimas nulėmė, kad Šiaurės Korėjoje įsitvirtino toks pat rėžimas, kaip ir Sovietų Sąjungoje. Nors šalis apsiskelbė esanti demokratinė respublika, jos valdymas perduodamas iš karto į kartą.


Kadangi daugybė žmonių nori pamatyti valstybę, ji įsileidžia vis daugiau turistų, taip ne tik užsidirbdama, bet ir norėdama pasirodyti kuo geresne likusiam pasauliui. Žmonės apsilankę šalyje tvirtina, kad ji primena Sovietų Sąjungą. Turistų matoma Šiaurės Korėja labai skiriasi nuo tikrovės. Nuo drąsuolių išdrįsusių atvykti į valstybę nė per žingsnį nesitraukia gidai, kurių pagrindinė užduotis parodyti kuo geresnę šalies pusę. Atvykėliams rodomos švarios, bet tuščios gatvės ir didingos valdovų statulos. Parodoma sostinė neatskleidžia tikro gyvenimo, mat gidai nė žodžiu neužsimena, apie siaubingas gyvenimo sąlygas, propagandą ir mirties bausmes.

Palyginkite kaip naktį apšviestos Korėjos pusiasalio šalys
Sostinėje gyvenimas geresnis negu kituose miestuose. Joje rečiau dingsta elektra ir vandentiekis, kai kituose miestuose tai įvyksta ir po aštuonis kartus per dieną arba yra tyčia išjungiama.  Priėjimą prie interneto gauna tik turistai ir aukščiausiam visuomenės sluoksniui priklausantys žmonės. Automobilių daug tik sostinėje, mat jais tai pat gali naudotis tik svarbias pareigas užimantys arba labai turtingi žmonės. Paprasti gyventojai važinėja visada pilnais autobusais.

Jau trečia Kim dinastijos karta valdo šalį. Nors jų valdžia besąlygiška ir juos galima prilyginti diktatoriams, oficialiai jie užima daugybę pareigų, leidžiančių turėti visą valdžią rankose. Šalis apsiskelbė esanti demokratine valstybe, tad yra vykdomi rinkimai. Tik jų rezultatas aiškus dar gerokai prieš rinkimus, mat paprastai už darbininkų partiją, kuriai priklauso šalies vadovas nubalsuojama visu 100 procentu. Nors galima rinktis iš dviejų partijų, bet jei nori balsuoti už kitą partiją turi eiti į specialią kabiną, kurioje laukia pareigūnai. Valdovai valstybėje garbinami, kaip dievai. Manoma, kad jie yra visagaliai ir viską žino. Jiems statomos statulos ir monumentai. Jei valdovas miršta privaloma liūdėti ir verkti tris dienas. Liūdintiems nepakankamai gresia mirties bausmė.

Šalies gyventojai priversti paklusti griežtiems įstatymams, mat už menkiausią pažeidimą galima sulaukti mirties bausmės arba iškeliauti į koncentracijos stovyklą. Jei žmogus yra nubaudžiamas ir patenka į kalėjimą ar siaubingąsias koncentracijos stovyklas, su juo kartu keliauja visa šeima, o dvi kartos gimusios kalėjime taip pat neišleidžiamos į laisvę. Ta pati situacija ir su mirties bausmės vykdymu, ji paskiriama ne tik nusikaltėliui, bet ir visai šeimai. Nors likęs pasaulis smerkia tokius įstatymus, Šiaurės Korėjai tai nerūpi.


Bene svarbiausias dalykas Šiaurės Korėjoje propaganda. Šalis be perstojo meluoja savo gyventojams, o gidai turistų paklausti, kartais atskleidžia vieną kitą absurdišką melą. Valdžia ir naujienų agentūros be perstojo pasakoja, kad jų šalies kosmonautai nuskrido į saulę arba šalies lyderis yra geriausias pasaulyje golfo žaidėjas, kuris žaisdamas pirmą kartą sumušė ne vieną rekordą. Buvęs šalies lyderis galėjo skaityti mintis ir  per trejus metus parašė net 1500 knygų. Propagandoje taip pat giriama Kinija, kuri valstybei teikia finansinę paramą. Šiaurės Korėjos naujienų agentūros skelbia, kad Kinijoje buvo sukurtas Peliukas Mikis bei kinai yra laimingiausi pasaulyje. Antrieji yra  šiaurės korėjiečiai, o paskutinę vietą užima amerikiečiai. Tai išsiaiškino tyrimus atlikę pačios Šiaurės Korėjos mokslininkai.  Tokia propaganda, kuria šalies gyventojai verčiami tikėti, mums gali sukelti juoką. Norėdama pasirodyti kuo galingesne, valstybė tikrai persistengė.


Ši šalis tikrai skiriasi nuo kitų, bet kyla klausimas, ar dar ilgai ji gyvuos. Juk kitų valstybių nekentimas ir nenorėjimas priimti pagalbą negali tęstis amžinai. Šiaurės Korėja milžiniškus pinigus skiria karybai, kai milijonai gyventojų badauja. Bet galbūt vieną dieną gyventojai išdrįs sukilti prieš valdžią?


4 Komentarai

 1. labai įdomu!! puikus straipsnis;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis tikrai įdomus, bet buvo labai labai daug rašybos, skyrybos klaidų, vienas dalykas ypač rėžė akis "..statomi statūlos" turėtų būti "statomos statūlos", paskui "nesiliauna" turi būti "nesiliauja" na ir dar kitur atrodo sakiniuose trūksta žodžių, nesiskaito sklandžiai. Patarčiau iš naujo perskaityti ir ištaisyti visas klaidas:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai įdomus straipsnis, tokių šiame bloge norėtųsi daugiau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tai kad tu, Lėja, pati taisyklingai rašyti nesugebi, tai kam mokyti kitus? :) O straipsnis tikrai įdomus, net nebūčiau pagalvojusi, jog ten tokie dalykai dedasi.

  AtsakytiPanaikinti