10 keisčiausių sutapimų istorijoje

Susidūrus su keistais sutapimais, racionalumas ir sveikas protas mums dažniausiai sako, jog tai tik atsitiktinumas; tačiau pažvelgus į istoriją, galima rasti įvykių, kurių šansai artimi 0. Pateikiame sąrašą keisčiausių sutapimų istorijoje. 

10. Žudikų miestas
Hitleris, Stalinas ir Pranciškus Juozapas - žmonės, kartu sudėjus nužudę 80 mln. žmonių - vienu metu keletą metų gyveno tame pačiame mieste - Vienoje.

9. Uždelsto veikimo kulka
Sakoma, jog už nuodėmes anksčiau ar vėliau atlyginama. Kai Henry Ziegland paliko savo merginą ir ši dėl to nusižudė, jos brolis nusprendė atkeršyti ir nušauti Henry. Manydamas, kad jam pavyko, jis nusišovė ir pats. Tačiau Henry per plauką pavyko išvengti kulkos, kuri įsmigo į netoliese stovintį medį. Po daugelio metų Henry nusprendė nupjauti tą patį medį. Jam niekaip nepavyko, todėl sugalvojo medį susprogdinti dinamitu. Sprogimo išspjauta kulka pagaliau pasiekė savo tikslą ir pataikė Henry tiesiai į galvą.

8. Atsimink, kad mirsi
Studentai daug geriau įsimena informaciją, kai žinios pritaikomos praktiškai. Tačiau tokio parodomojo eksperimento dėstytojas neplanavo. 49-erių metų astronomas Danie Du Toit skaitė paskaitą apie tai, jog mirtis gali mus ištikti bet kada ir bet kur, todėl reikia būti visuomet pasiruošus. Po paskaitos profesorius įsidėjo mėtinį saldainį į burną. Vos po kelių minučių užspringęs mirė.

7. Autokatastrofa
1895-ais metais, dar tik išradus pirmuosius automobilius, visoje Ohajo valstijoje jų buvo tik 2 ... Ir jie sugebėjo susidurti! Noras pasipuikuoti įėjo į istoriją, kaip viena iš pirmųjų autoavarijų.

6. Dviguba nelaimė
2002 metais netoli Helsinkio esančioje automagistralėje per sniego pūgą vilkikas partrenkė ir užmušė 70-metį senuką, važiuojantį dviračiu. Po dviejų valandų toje pačioje vietoje vilkikas užmušė dar vieną 70-metį senuką, važiuojantį  dviračiu. Paaiškėjo, kad senukai buvo dvyniai broliai. Antrasis brolis žuvo nė nesužinojęs apie pirmojo mirtį.

5. Medikų priežiūra
2003 metais skrendant lėktuvu Dorothy Flecher ištiko infarktas.Tokiais atvejais, ligoniui labai pasiseka, jeigu lėktuve yra gydytojas. Tačiau Dorothy pasisekė dar labiau, nes jai į pagalbą atskubėjo net 15 gydytojų, tuo pačiu lėktuvu skridusių į kardiologų konferenciją!

4. O brolau, negi vėl?
1975-aisiais metais Taksi padarė avariją ir mirtinai sužalojo motoroleriu važiuojantį žmogų. Po metų avarija pasikartojo - partrenkto vyro brolis važiavo tuo pačiu motoroleriu ir buvo užmuštas to paties taksisto, kuris vežė tą patį keleivį!

3. Trečias kartas nemeluoja
Perkūnas netrenkia 2 kartus į tą pačią vietą? Istorija rodo, jog tai netiesa. Vienas vyras žuvo stovėdamas savo kieme Tarante, Italijoje, kai į jį trenkė žaibas. Po 30 metų, jo sūnus taip pat buvo mirtinai nutrenktas žaibo, stovėdamas toje pačioje vietoje. 1949 metais identiškas likimas ištiko ir jo anūką.

2. Siaubo filmas
1976-aisiais metais buvo statomas siaubo filmas "The Omen", kurio filmavimas buvo kupinas keistų ir netikėtų sutapimų, nuo paslaptingai dingusios juostos su įrašais iki kraupių mirčių: a) Pagrindinis aktorius, turėjęs skristi privačiu lėktuvu, paskutinę minutę atšaukė skrydį. Vos po kelių minučių, skrendantis lėktuvas sugedo ir nukrito ant kelio, sukeldamas kelių automobilių avariją. Lėktuvas nukrito ant automobilio, kuriuo važiavo piloto žmona ir vaikai. Niekas neišgyveno. b) John Richardson, vienas iš režisierių statė sceną, kurioje filmo herojus patenka į avariją ir padalijamas į kelias dalis. Tais pačiais metais Richardson ir jos asistentę ištiko kraupi lemtis - jie pateko į avariją, kurioje režisierius buvo žiauriai perpjautas pusiau, panašiai kaip filme. Tai nutiko penktadienį, 13 dieną, šalia kelio ženklo "Ommen 66.6 km."


1. James Dean automobilio prakeiksmas

Po to, kai 1955 metų rugsėjį JAV kino žvaigždė James Dean žuvo kraupioje avarijoje vairuodamas savo Porsche, aktoriaus automobilis buvo laikomas prakeiktu. Netrukus nutiko virtinė nelaimingų nutikimų: a) Kai mašina buvo nutempta iš įvykio vietos ir nuvežta į garažą, betaisant variklis užkrito ant mechaniko ir sulaužė abi jo kojas. b) Netrukus variklis buvo nupirktas gydytojo - šis jį įmontavo į savo lenktyninę mašiną. Netrukus vyras žuvo avarijoje dalyvaudamas lenktynėse. Tose pačiose lenktynės žuvo dar vienas lenktynininkas - jis savo automobilyje buvo įmontavęs James'o Dean'o Porsche stūmoklį. c) Galiausiai Porsche buvo sutaisytas. Tačiau garažas, kuriame jis stovėjo, sudegė paslaptingame gaisre. d) Automobilis buvo eksponuojamas parodoje Sakramente, JAV, kol vieną dieną jis nuriedėjo nuo pakylos ir sužalojo paauglį. e) Porsche nuspręsta nugabenti į Oregoną, tačiau bevežant automobilį, šis nuriedėjo nuo tralo ir įvažiavo į parduotuvės vitriną. f) Galiausiai 1959-aisiais metais Porsche paslaptingai suiro į 11 dalių stovėdama garaže ant plieninių pakylų.


10 Komentarai

 1. Buvo žiauriai įdomu!!! Labiausiai patiko 6 ir 3, net sunku patikėti, kad taip nutiko :O
  Sraipsnis geras ir labai įdomus, tik pasigedau pabaigos :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai įdomu, daugiau tokių straipsnių! Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Įdomu labai, bet ir tuo pat metu baisų pasidarė.

  AtsakytiPanaikinti
 4. :DD
  Eik sau...Žiauru :D
  Bet kaip įdomu paskaityti...Paskutiniam tai net juokinga pasidarė...Nelaimėlis automobilis.
  Ačiū už įdomu straipsnį,Akvile :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai įdomiai paarašyta labiausiai patiko apie mašiną istorija.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko, gera tema ir įdomiai parašyta :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Net neįtikėtina, kad taip gali būti :D Labai įdomi tema pasirinkta. Labiausiai nustebino tas faktas apie žaibo nutrenktą senelį, tėvą ir anūką :D Eik tu sau, kokie sutapimai ;o

  AtsakytiPanaikinti
 8. Seniai neskaičiau tokio įdomaus straipsnio. Sudomino ir tema originali, visos reakcijos rašytojai :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Šeštas ir ketvirtas žiauriausi. OMG - negi taip tikrai būna?

  AtsakytiPanaikinti