19 dalykų, kurie neišvengiamai nutinka gyvenant mažame miestelyje

Kiekvienas miestas - tarytum atskira ekosistema. Jis turi savo charakterį, aplinką ir gyventojus, gyvenančius darnioje simbiozėje. Kuo mažesnis miestelis, tuo artimesni ir labiau tarpusavyje susiję jo žmonės. Gyvenimas jame taip pat skiriasi nuo didmiesčio - nori nenori tenka prisitaikyti prie jo ,,klimato'' ir taisyklių, nes gimtosios vietos nepasirinksi. Pateikiame jums sąrašą dalykų, kurie nori nenori  nutinka augant ir gyvenant mažame miestelyje ar kaime:

1. Žmonės iš kitų miestų niekada nėra girdėję tavo miestelio pavadinimo. Kam nors paklausus, iš kur tu, dažniausiai atsakai "Tu nežinosi, bet jis yra 10km nuo Vilniaus/Šiaulių /Panevėžio/Kito miesto". Stebiesi, jeigu kas nors vis dėlto ŽINO, kur yra tavo miestelis.

2. Pažįsti visus, ir visi pažįsta tave. Greičiausiai gali išvardinti visų žmonių iš paralelinių klasių vardus. Kadangi miestelyje nėra daug mokymo įstaigų, tai greičiausiai švęsi mokyklos išleistuves su tais pačiais žmonėmis, su kuriais žaidei slėpynių darželyje. Net jeigu tu nežinai kieno nors vardo, atpažįsti pagal veidą, o identifikuoti padeda tavo pačios sugalvotos pravardės (pvz. Taylor Lautner antrininkas arba tas-kuris-visada-spokso-per-pertraukas).

3. Centras - tai tik skambus pavadinimas gatvei, kurioje daugiausiai parduotuvių.

4. Komandiniai žaidimai yra svarbi mokyklos gyvenimo dalis, ypač rungtynės su gretimų miestelių komandomis.

5. Nervinantys kaimynai taip pat yra gyvenimo dalis. Jau pripratai kantriai išklausyti užėjusios kaimynės skundų, ir netgi iš mandagumo pasiūlai jai kavos. Nors ir nesidomi, tačiau žinai apie visas aplink vykstančias dramas - kas kam negražina skolos ir kieno karvė nuėdė kaimynės kopūstus.

6. ,,Uždrausti" dalykai dažniausiai vyksta miškeliuose. Puikiai prisimeni už kurio medžio surūkei pirmą savo cigaretę ar kurioje vietoje su draugais šventei 13 gimtadienį su buteliu iš tėvų nušvilpto šampano. Ir, dievaži, jauteisi kaip tikra nusikaltėlė.

7. Nėra JOKIŲ paslapčių. Kad ir kaip slėpėtės, veikiausiai kitą dieną visi jau žinojo, kur ir su kuo šventei gimtadienį. Gyvenimas miestelyje reikalauja idealios reputacijos, nes visi pažįsta tavo tėvus, senelius, pusbrolius ir tetas.


8. Nesijauti ypatingai, jeigu apie tave parašo vietiniame laikraštyje. Beveik visi bent kartą jame atsiduria - daugiau nelabai yra apie ką rašyti, nes tavo miestelyje nieko įdomaus ir nevyksta, o jei ir įvyksta - laikraščio pirkti nė nereikia, nes naujienos plinta žaibo greičiu. Vis dėlto jauti pareigą nusipirkti tą numerį, nes galbūt po 20 metų tavo vaikai norės pamatyti tą eilutę kurioje rašoma, kad užėmei 3 vietą biologijos olimpiadoje.

9. Apsilankymas pas gimines didmiestyje gali sukelti kultūrinį šoką - "Kaip tai jūs nepažįstat savo kaimynų??" - ir nenumaldomą norą greičiau baigti mokyklą ir išsikelti į Vilnių ar Kauną. Imi skaičiuoti metus, mėnesius ir dienas iki mokyklos baigimo.

10. Visų ekskursijų galutinis tikslas būna Akropolis. Ir gali būti tikra, kad kils visuotinis pasipiktinimas, jeigu tam nebus skirtos bent kelios valandos.

11. Mokytojai dažnai tave pavadina tavo vyresnio brolio/sesės vardu. O nuo senovės paslapčių naštos susikūprinusi istorijos mokytoja veikiausiai dėstė dar tavo tėvams.

12. Susitikinėjimas su vaikinais primena minų lauką. Anksčiau ar vėliau paaiškės, kad tau patinkantis vaikinas greičiausiai yra tavo buvusio vaikino draugas. Arba tavo draugės buvusio vaikino brolis. Arba ir tas, ir tas.

13. Nuoboduliui įveikti sugalvoji keisčiausių užsiėmimų. Veiklos nėra per daugiausia, nes miestas toli, o tavo miestelyje sąvoka "naktinis gyvenimas" neegzistuoja. Būtent todėl miesto šventė yra DIDELIS socialinis įvykis.

Ir vis dėl to...
14. Naktimis aiškiai matosi žvaigždės.

15. Vasaros būna pačios geriausios, nes jas gali leisti su draugais ar gamtoje - joks naktinis klubas neatstos jaukaus vakaro prie laužo.

16. Gali valgyti braškes, mėlynes ar obuolius kada tik nori ir kiek tik nori. Ir kepti šašlykus. Ir garsiai klausytis muzikos. Ir išvis, daryt viską, ką nori. Be to, tėvai tau suteikia daug laisvės, nes žino, jog yra bent 700 žmonių, galinčių pranešti su kuo ir ką veiki.

17. Atostogos kaime kartu yra ir soliariumas, ir sporto klubas.

18. Draugai, su kuriais užaugai nuo darželio laikų = draugai visam gyvenimui.

19. Kad ir kaip norėtum greičiau iš čia dingti, tačiau išsikrausčiusi tikrai pasiilgsi mažo miestelio ramybės ir visuomet džiaugsiesi galėdama sugrįžti!


13 Komentarai

 1. Pati gyvenu kaime ir tikrai galiu pasakyt, kad apie 90% yra visiška tiesa :D Man patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Skaičiau ir juokiausi. Visa tai tiesa :DD

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kai aš pati 13 metų gyvenau Vilniuje ir dabar staigiai gyvenu užsienio mažame miestelyje su 4 parduotuvėmis, greito maisto restoranu, parku bei bažnyčia, 110% sutinku su visais punktais, tikrai labai patiko šis straipsnis. Akvile, esi šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kas tiesa tas ne melas, Išdavei visas paslaptis :D Labai gerai parašei, šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kada kitą rašytojų atranka??? Žinau, kad dabar ji vyksta, bet kada kita bus???

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nerealus straipsnis! Visą savo gyvenimą pragyvenau Vilniuje ir buvau bei esu tikrai laiminga, bet šis straipsnis nukėlė mane į svajones, kur gyvenčiau mažame miestelyje, pažinočiau visus kaimynus ir šiaip žmones, o tėvai leistų grįžti kada noriu, nes žinotų, kad toliau kitapus gatvės nenueisiu. Wow, svajonė. :>

  AtsakytiPanaikinti
 7. Super, Akvile! Straipsnis tikrai labai įdomus visoms - ne tik gyvenančioms mažuose miesteliuose. Tik gal pabaigos reikėjo... nežinau :)
  O aš 100-ąji kartą pasidžiaugiau, kad gyvenu tokiame aukso viduriuke...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Puikus straipsnis! Pati gyvenu mažame kaimelyje ir beveik viskas yra tiesa. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Patiko! viską labai gerai išdėstei ir apibūdinai.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gyvenau kaime iki penkerių metų, dar ir dabar gan dažnai atvažiuoju aplankyti močiučių, praleidžiu beveik visus savaitgalius čia ir perskaičius visus šiuos faktus suėmė toks savotiškas juokas kadangi dauguma jų visiškai teisingi! Tačiau galiu pasakyti, kad būtų verta visus mieste gyvenančius žmones informuoti ir apie tuos bloguosius dalykus. Jų yra tikrai pakankamai daug, na mažiau nei teigiamų, bet vis tiek jų yra..

  AtsakytiPanaikinti
 11. Prajuokino ;DD Tikrai, kad taip. Sunku naujų draugų susirast, nes kiekvienas apie kitą žino visas smulkiausias detales, tad menkiausia klaidelė - susinaikinimas.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Būtent. 90 proc. buvo tiesa. Viskas susiję su mano kaimu. Kiekvieną vasarą ten lieku ir galiu patvirtint jog noriu kuo greičiau visada iš ten paskui išvažiuoti, bet kai grįžtu į Vilnių... pradedu jo ilgėtis. Nes tik kaime yra NEMOKAMOS ir MŪSŲ užaugintos braškės, avietės, vyšnios, obuoliai, gėlės, kopūstai, svogūnų laiškai ir t.t. Juk tada gali bent kuria minute ateit ir sau tupėt prie mėgstamiausio vaisiaus/daržovės ir valgyt kiek širdis geidžia. Juk smagu kartu būt su pussesere ir kariaut su kitais kaimo vaikais. Paslapčia dingt iš namų ir nueit į bibliotekos kiemą kur pilna veiklos. Smagu nuvažiuot dviračiais į kitą kaimo pusę kur nebus erzinančio pusbrolio. O smagiausia padėt seneliams. Močiutei smagu padėt pagirdyt karvę, o seneliui padėt sunešt įrankius. Dabar rašydama taip pasiilgau kaimo.. ir prisiminiau kaip planuodavom kiekviena vasara su pussesere važiuot pas mane - į Vilnių. Bet vis važiuodavau tik dėl jos. Nes jai įdomu pabūt Akropolyje kur ji retai būna. Akvile, Tu šaunuolė. Šaunus straipsnis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Tas jausmas, kai skaitai ir supranti, kokia tiesa parasyta. Nuostabus straipsnis, tokie man labai labai labai patinka!

  AtsakytiPanaikinti