Becca Fitzpatrick ,,Plikledis''

Tos, kurios dievina skaitymą, turbūt žino tą jausmą, kai patekus į knygyną, tiesioginį knygų rojų, galima lengvai apsvaigti nuo žanrų, rašytojų ir siužetų gausos. Vienos ar kelių knygų išsirinkimas iš tūkstančio dominančių yra turbūt vienas iš sunkiausių pasirinkimų knygoholiko gyvenime, o tuo labiau rasti tinkamą, gerą knygą prilygsta neįmanomai misijai. Knygynuose niekuomet nesugebėdavau išsirinkti knygų, atrodydavo, jog noriu visų - ir tos, ir tos, ir ta kažkur matyta, bet šį kartą nedvejojau. Užteko poros minučių knygyne - atėjau, pamačiau mano mėgstamos rašytojos pavardę ant knygos viršelio, pasiėmiau, nusipirkau, išėjau. Ir, ačiū Dievui, nepasigailėjau.

http://s4.evcdn.com/images/block250/I0-001/003/804/591-7.jpeg_/becca-fitzpatrick-91.jpegBecca Fitzpatrick ,,PLIKLEDIS"

1979-aisiais gimusią rašytoją Lietuvos fantastikos mėgėjai jau turėtų būti girdėję ar net susipažinę su jos kūriniais, kadangi į lietuvių kalbą jau kurį laiką yra išversta visa rašytojos knygų ,,Puolęs angelas'' 4 dalių serija. Apie pirmąją serijos dalį šiek tiek seniau yra rašiusi viena TD portalo rašytoja (http://www.teenagedreams.lt/2014/05/knyga-puoles-angelas.html), todėl būtų nuodėmė Jums, skaitytojai, nepristatyti naujausios šios autorės knygos.

Rodos, siužetas knygos pradžioje nėra kažkuo ypatingas ar labai traukiantis dėmesį. Romano centre - Brita ir jos geriausia draugė Korbė. Merginos pagaliau sulaukia atostogų, bet vietoj poilsio šiltuose, smėlėtuose paplūdimiuose, dvi draugės pasirenka ekstremalų žygį kalnuose. Atrodo, viskas tobula - kelionei pasiruošta, daiktai sukrauti, nuotaikos puikios. Vienintelis dalykas, šiek tiek gadinantis Britai nuotaiką, tai faktas, jog į kelionę kartu leisis ir Korbės brolis Kelvinas, su kuriuo Brita visai neseniai nutraukė romantiškus santykius.

Kelionė prasideda, bet jau atostogų pradžioje Britą ir Korbę užpuola sunkumai. Merginas užklumpa netikėta, siaubinga pūga, kuri sustabdo judviejų kelionę. Draugės neturi kitos išeities, kaip tik eiti ieškoti pagalbos. Kalnuose radusios apleistą namuką, veikėjos pasibeldžia į duris, už kurių pasirodo du simpatiški vaikinai. Mirtinai sušalusios, išbadėjusios Brita ir Korbė įsiprašo į vidų. Deja, greitai supranta, jog padarė klaidą. Galbūt net gi mirtiną klaidą.

● ,,Plikledį'' verta skaityti, nes autorė turi didžiulę rašymo dovaną. Tos, kurios skaitė šios rašytojos ,,Puolusio angelo'' seriją, žino, kaip puikiai Becca Fitzpatrick moka apvynioti skaitytoją aplink pirštą ir priversti tikėti jį tuo, ką rašo.
● Kiekvienas skyrius vis labiau įtraukia į veiksmo sūkurį, todėl tiesiog susigyveni su veikėjais ir automatiškai pradedi galvoti taip, kaip jie.
Toms, kurios mėgsta narplioti paslaptingas istorijas, šis romanas - puikus kąsnelis, nes Becca Fitzpatrick sukuria daug detalių, kurios ,,Plikledį'' paverčia intriguojančiu detektyvu. Skaitytojas turi teisę pats išsiaiškinti knygos paslaptis, kurti įvairias teorijas ir t.t.
● Ši knyga puikus pasirinkimas ir toms, kurios mėgsta vėsesnius vakarus leisti susisukus į apklotą, rankose laikyti garuojantį arbatos puodelį ir svajoti apie savo princą ant balto žirgo, kadangi knygoje yra daug romantikos elementų. 
● KNYGOS TIESIOG NEĮMANOMA PADĖTI Į ŠALĮ. Aš esu iš tų skaitytojų, kurios skaito tik tada, kai turi laiko ir labai mėgaujasi knyga - gilinasi, lėtai skaito, kartais net pritaupo knygą. Nežinau, ką su manimi padarė ,,Plikledis'', bet jo perskaitymui neprireikė net paros - knyga TAIP įtraukia, taip norisi sužinoti, kas bus toliau, jog tiesiog negali sau leisti jos nepabaigti kuo greičiau. 
● Knyga parašyta paprastai, bet negalima teigti, jog prastai. Jos skaitymas nevargina, atvirkščiai - su ,,Plikledžiu'' nesunku atsipalaiduoti ir gerai pailsėti.

Žinoma, tai nėra kažkokia labai gilią mintį ar gyvenimą galinti pakeisti knyga, todėl nerekomenduočiau jos toms, kurios ieško knygose tik gyvenimo prasmės. Verčiau rekomenduočiau šį romaną toms, kurios ieško įdomios, nenuobodžios knygos šaltam rudenio vakarui.

Man, kaip tokių knygų mėgėjai, tai 10 su pliusu vertas romanas. Nenoriu perdėti, bet man šis kūrinys paliko tikrai labai gerą įspūdį - dar kurį laiką galvojau apie veikėjus, jų sprendimus ir tų sprendimų nulemtus įvykius. 

 Tūkstančiai žmonių susižavėjo šia knyga. Gal tai sužavės ir tave?

21 Komentarai

 1. NUOSTABUS STRAIPSNIS!!! :* perskaičiusi iš kart užsinorėjau šios knygos ir tikiu, kad neilgai trukus ji atsidurs mano lentynoje.
  O dėl knygos rinkimosi knygyne, tai man tas pats. Tiesiog sunkoka išsirinkti tą vieną vienintelę :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šiaip, dar norėtūsi paskaityti trumpas kitų žmonių nuomones apie šią knygą. Bet nekreipiant į tai dėmesio, viskas puiku. Labai džiugu, kad atsinaujinusiame TD dar vienas šaunus straipsnis.
  Kaip supratau ši knyga turi fantastikos elementų? ,,Puolęs angelas'' man nepatiko, tačiau ši knyga tikrai sudomino! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sudominai! Knygos viršelį daug kartų mačiau internete, tačiau jis nesugundė paimti ją į rankas. Bet Tu tai padarei. Rimtai, nuostabiai viską aprašei, pateikei. Žiauriai patiko. (y)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Apie knygas galima rašyti ir dažniau, nes tokių straipsnių dėka yra lengviau rasti sau tinkančią ir patinkančią knygą. Kartais net mini pyktis suima, kai knygynuose lentynos „lūžta“, tačiau vistiek nieko neišsirenki ir išeini tuščiomis. Puiku, taip ir toliau! Spaudžiu visas 4 reakcijas!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dėkui, dėkui, merginos! Jau buvau pasiilgusi to gero jausmo, kuris apima, kai randi gražių komentarų po savo straipsnių. :) Motyvuojat rašyti ir toliau, todėl knygų apžvalgų iš mano pusės dar tikrai bus!

  Gabija, ačiū už pasiūlymą dėl kitų žmonių nuomonės, būtinai kitą kartą juo pasinaudosiu. :) Bet ,,Plikledis'' - nauja knyga, neseniai atsiradusi knygyne, todėl ir skaičiusiųjų kol kas nėra tiek daug. :) Ir oi, svarbus faktas, o aš pamiršau paminėti. ŠIOJE KNYGOJE NĖRA FANTASTIKOS. Na, gal kai kurie įvykiai ar asmenys knygoje gali būti ne itin realūs kai kuriems žmonėms, bet tai knyga apie gyvus, nūdienos žmones. Jokių fantastinių būtybių kaip, pvz. ,,Puolusiame angele'', čia nėra.

  Visoms, kurios dvejoja, pirkti ar nepirkti, skaityti ar neskaityti - nedvejokit!!!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Oi, tai dar geriau, kad nėra visokių vilkų ar dar ko :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Is bibliotekos emei ar pirkai? Kazin yra bibliotekose?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Šią knygą aš jau perskaičiau ir tikrai nenusivyliau, ji labai įtraukianti, aš ją "suryjau" per du vakarus. Na, o tavo straipsnis, Vilija, taip pat puikus.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Sveika,Vilija :)
  Pati esu rašytoja (bent mėgstu save tokia laikyti :p) ir pati rašau bloga,bei negaliu gyventi be knygos ,ir lankau daug puslapių kur yra aprašomos knygos .Ach kaip save išgyriau ar ne ?:D Tai va... Mano nuomone Tavo straipsniukas labai geras :) Tik, kad isitikinčiau,kad tikrai noriu pirkti šią knygą man norėtūsi gale straipsnio skaitytojų įvertinimų ir nuomonių.Gerbėjų turit tikrai daug, manau tikrai pora panelių yra skaičiusios šią knygą, o ir manęs galit paklausinėti apie knygas ;) Tai gi su didele meile sėkmės Tau linkiu ~S

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Beto atleiskit už klaidas :) Pačiam ryte apsimiegojusi iškart bėgau pas Jus :D

   Panaikinti
 10. Anonime, aš pirkau ,,Pegase''. Knyga, kaip minėjau, yra nauja, bet manau, jog situacija kiekvienoje bibliotekoje yra kitokia. Jei biblioteka rimta, knygos yra nuolat atnaujinamos, tai knyga ten pagal idėją turėtų būti.

  Ačiū kitoms už komentarus! Smagu!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ką galiu pasakyti, straipsnis superinis! Išties sudomino ir sukėlė norą nusipirkti šią knygą :), artimiausiu metu gal taip ir padarysiu :D Tačiau norėjosi ilgesnio ir detalesnio knygos aprašymo, galbūt keletos žmonių, skaičiųsių tą knygą, nuomonių.. Gal tiesiog per greitai perskaičiau, bet man kažko pritrūko ;D

  AtsakytiPanaikinti
 12. Wow wow wow! Ką daugiau be pasakyti. Bent jau man aprašymas labai patiko, tad ši "knygų žiurkė" susidomėjo. Greitu metu bandysiu šią knygą "griaužti". :D
  P. S. Noriu paklausti. Gal žinai kur būtų galima saugiai parsisiųsti šios knygos pdf? Jei taip prašyčiau numesti URL :3

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labaaaaai sudominai :)* Būtinai paieškosiu, Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Agnė Sapronaitytė rašė...
  " Labaaaaai sudominai :)* Būtinai paieškosiu, Šaunuolė :)"
  Taaip,ieškok tos knygos ;) Neseniai perskaičiau ją,tai man labai patiko <3
  Rekomenduoju visoms paskaityti ją ;)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Smaragde, būtinai. Mačiau šitą knygą www.knygos.lt ir kaina lyg "nesikandžioja"... :D Beje, kur pati pirkai, (nes bent aš nesu mėgėja pirkti internetu)? :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Super! Tiesiog super! Ir rašytoja gera, ir straipsnis puikus! Būtinai perskaitysiu šią knygą. O ankstesnes jau seniausiai perskaičiau. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 17. Super straipsniukas! butinai paskaitysiu labai sudomino

  AtsakytiPanaikinti
 18. Turiu šią knygą, tačiau dar neskaičiau.

  AtsakytiPanaikinti