Kad kambarys glostytų širdį..

Turbūt ruduo yra tas metas, kuomet labai lengva nuspręsti, kokios dekoracijos bus tavo kambaryje... Lapai, moliūgais kvepiančios žvakės, kailiukas ant lovos, nedidelis moliūgas ir daug kitų detalių. Graudu atsisveikinti su vasara ir į savo kraštą priimti kažką šaltesnį, bet jaukesnį. Ruduo - tai metas, kada tenka besąlygiškai daug mokytis, pavargti, neišsimiegoti... Tačiau kiek išmintis byloja, visa žmogaus savijauta priklauso ir nuo jo gyvenamosios aplinkos. Juk kam patiktų gyventi nejaukioje ir netvarkingoje aplinkoje? Manome, jog niekam. Šįsyk kelios idėjos Helovinui, kuris jau kabo ant nosies, tačiau kertu lažybų, jog spėsi pasiruošti tiek šventei, tiek šaltam rudenėliui, kuris jau įpusėjo..Pirmoji idėja yra ne kiek tavo kambariui, kiek jo detalėms. Tikriausiai visos žinom tą jausmą, kada tenką lipti į lovą ir atsargiai rankoje laikyti puodelį, jog neišpiltum jo turinio... Klaikiai nepatogi padėtis, tiesa? Tačiau šis padėkliukas išspręs šią problemą. Jis nėra labai stiprus, tačiau visgi tinkamai suklijavus, atlaikyti puodelį pavyktų. Pirmiausiai turbūt visos prisimenate tą žaidimą, kuriame tekdavo dėlioti šitokias raides? Na, gal ne visos jį turite, bet toms kurios turi, tikrai siūlome pasidaryti šiuos šaunius padėkliukus! Visų pirma nuspręsk kokio dydžio jį darysi. Lengviausia būtų tai nustatyti pagal puodelio dugno didumą. Tokiu būdu „pamatavus“ galėsi imti dėlioti žodžius. O štai šioje vietoje tavo išradingumas ir kūrybingumas gali būti beribis, nes gali rasti įvairiausių būdų sudėlioti žodžiams.


Kokia jauki ir rudeniška (gal net žiemiška) atrodo ši žvakidė! Ir, rodos, jai reikia tiek nedaug, o ji suteikia tiek daug... Kadangi prireiks stiklinės, kurioje tilptų žvakė ir mažų pagalių - galime daryti prielaidą, kad didelių išlaidų ši žvakidė nereikalaus. Labai kruopščiai matuok ir klijuok šakeles (geriausiai tinka ,,Moment'' klijai) išorinėje stiklinės pusėje. Pabaigusi įdėk nedidelę žvakę. Gali ir kvepiančią. Užgesink šviesą ir grožėkis savo darbu! Rekomenduojame pasidaryti ne vieną, o kelias, nes tai iš tiesų nuostabus DIY!


Kaipgi be rudeninių lapų? Niekaip! Šiuo atveju juos gali dažyti, lipdyti ir daryti koliažą, dėti į rėmelius, ar barstyti blizgučiais... Gali pabandyti paėmusi lapą ant balto ar spalvoto popieriaus daryti lapo arba lapų antspaudus. Originalus būdas naujam paveiksliukui. Tai gali daryti ant nedidelės drobės rėmelio (dažniausiai jie nebūna brangūs), arba ant paprasčiausio lapo, kurį vėliau gražiai įrėmintum. Taip pat siūlome savaip papuošti ir rėmelį. Dar viena originali idėja - kabinti lapus ant medžio šakos. Pirmiausia pasirūpink nei per didele, nei per maža medžio šaka. Prisirink mėgstamiausių lapų ir dekoruok juos. Gali dažyti, gali palikti natūralius ar  nutepusi skystais klijais juos apibarstyti blizgučiais. Tai padariusi paimk siūlą ar kažką kitą, skylamušiu padaryk skylutę lape (parodyta nuotraukoje) ir pravėrusi siūlą pritvirtink prie šakos. Gražiausiai atrodys, jeigu siūlo ilgis bus ne vienodas. Tik per daug neperkrauk šakos lapais!


Atėjo eilė ir moliūgams. Turbūt, jog daugelis iš jūsų žadate juos pjaustyti, tačiau kodėl nepabandžius kažko įvairesnio? Šiai idėjai prireiks vidutinio dydžio moliūgo, dažų (nebūtinai) ir dirbtinių arba džiovintų gėlių. Norint jog moliūgas neatrodytų tuščias, geriausiai bus, jei gėlės turėtų lapų, o žiedai būtų dideli. Lengvai nupjauk moliūgui „uodegą“ ir imk smaigstyti gėles. Stenkis nedaryti didelių tarpų, nes kūrinys atrodys labai netvarkingai, tačiau ir nedaryk jų labai mažų. Pabaigusi gali moliūgą nudažyti, tačiau perspėjame, kad reikės akrilinių dažų, nes su paprastu guašu nenudažysi taip paprastai. Gražiausiai atrodys smėlio spalva arba balta. Tačiau nesigailėsi ir savo sprendimo palikti jį natūralų.Nors Helovinas nėra lietuviška šventė, tikrai yra žmonių, kurie jį švenčia. Juk tai tikrai linksma! Na, bent pripažinkim, jog tikrai smagiau nei Užgavėnės.. Jeigu tu žadi švęsti Heloviną, tuomet pirmyn pasidaryt šią žaismingą idėją! Pirmiausiai tau reikės 6 tualetinio popieriaus ritinėlių, moliūgo, klijų ir spalvoto popieriaus. Ant tualetinio popieriaus ritinių gali iškirpti kokias tau patinka grimas. Taip pat gali juos patepti raudonu guašu, jog atrodytų lyg kraujas... Moliūge nepamiršk padaryti trijų skylučių pirštams! Gal kiek vaikiška, tačiau boulingą mėgstame juk beveik visi.. Sėkmės žaidime!
Taip pat dar viena puiki žvakidė - stiklinė. Jai reikės paprastų vienkartinių stiklinių. Ant stiklinių gali piešti veidelius arba juos priklijuoti. Norėdama apsispręst, pirmiausia pabandyk kažką nupiešti ant stiklinės ir pažiūrėk ar gražiai pasidengia. Jeigu ne - lengvai nuimk flomasterio žymes nagų lako valikliu. Tai taip pat puiki idėja darančioms vakarėlius, nes apšvietimas bus jaukus ir žaismingas. Tik pasirūpink, kad nekiltų pavojus gaisrui!Ir paskutinė, tačiau ne prasčiausia idėja yra apklijuoti žvakes ir moliūgus įvairiais grūdais, žirniais, kruopomis ir kt. Šį sezoną populiarumo viršūnėje puikuojasi kukurūzai. Žvakės puikiai tiks virtuvėje, tačiau ir tavo kambaryje galima bus rasti joms vietą.
Kukurūzus ir kt. lengviausiai bus tvirtinti su „Moment“ klijais po vieną, nes jeigu bandysi su skystais klijai, labai abejotinai laikysis. Ši idėja pareikalaus daug kantrybės, tačiau pasistenk, nes tikrai verta.


Tikiuosi, jog pasisėmėte idėjų ir radote bent vieną, kurią panorote išbandyti. Ruduo į eina į pabaigą, bet laiko pasidžiaugti juo dar yra, tad skubėkime naujinti savo kambarį! Idėjos paprastos, tačiau manau, jog tikrai bus mielos širdžiai, nes kaip yra sakoma - mieliausi dirbiniai yra rankų darbo, o ne be jokio vargo nupirkti parduotuvėje.

Baisaus Helovino ir sėkmės darbuose, merginos!

11 Komentarai

 1. Jau vien iš pavadinimo supratau, kad straipsis Tavo. Tikrai. Visada sugalvoji ką nors tokio VAU :D
  Iš tiesų tai tų diy apstu visur, bet vistiek, tokie straipsniai visada įdomūs ir naudingį. Bent jau įdėjų pasisemti galima. Šis straipsnis ne išimtis. Labai išsamiai viską aprašei. Ir nors įdėjos ne naujiena, man patiko. Labai. Tikrai.
  Tik va su tuo padėkliuku nesupratau. Jeigu šiaip tokį pasidaryt, o ne klijuoti prie puodelio... suprantu, bet jei taip daryt kaip Tu parašei... Nežinau, kaip kitos, bet aš ne tik išversčiau arbatą, bet dar ir puodeliu sau per galvą užsivožčiau :D
  Taigi labai dėkoju tau už tokį rudeniškai jaukų straipsnį :) Gal ką nors ši tinginė (aš) ir sugalvos pasidaryti...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai ačiū ;)
  Gal padėkliuką neišsamiai aprašiau, bet norėjau pasakyt ir pridurt, kad tas raides geriausia klijuoti prie lapo, o tada iškirpti. Patogiau. Bent jau aš šio padėkliuko neklijavau prie popieriau lapo, nes būtų buvę sunku puodelio išplovimo atveju.
  Padėkliuką padedu anty lovos, uždedu puodelį ir įlipu į lovą. Puodelio lyg ir neišverčiu. Tačiau dažniausiai padedu jį kartu su puodeliu ant stalelio. Gal be reikalo, bet kažkaip maloniau jiedu man dera tarpusavyje.
  Visos idėjos išskyrus vienkartinių puodelių žvakides ir boulingą - išbandytos ir tikrai šaunios :)
  Sėkmės darbuose ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už paaiškinimą! :) Dabar jau atrodo teisingai viską supratau. Spėkit, kas šiandien rausis tarp žaislų dėžių?! :D Užkabino mane ši idėja!

   Panaikinti
 3. Man patiko. Pagaliau radau ORIGINALIŲ idėjų, kuriomis galėčiau papuošti savo kambarį :D Juk taip seniai norėjau jį padaryti rudeninį... Ačiū tau labai už šį straipsnį! ^^

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nors visos idėjos man jau matytos ir girdėtos, tačiau tavo straipsnis man patiko ir įkvėpė. Dėkui.
  Sėkmės ir kitose straipsniuose! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai patiko idėjos. Mažai matytos, lengvai padaromos. Tik pavadinimas stiliaus atžvilgiu buvo nelogiškas. Bet šiaip, šauniai :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. O aš manau priešingai. Nerašiau to nuvalkioto pavadinimo „Rudeninio kambario DIY“ ar kažko panašaus, bet pasirinkau tokį pavadinimą, nes, manau, jog mūsų rankų darbo darbeliai kambaryje suteikia savito jaukumo ir gal pasididžiavimo savimi? Na čia kaip mano auklėtoja sako „Ne viską supraskime tiesiogiai. Reikia pakapstyti giliau“.
  Bet viski ačiū už tavo nuomonę ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnis priklauso moksliniam ir publicistiniam funkciniui stiliui. Čia ne meninis, tad ,,pakapstyti giliau'' ir nereiktų. Bet ok, tiek to :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Visos idėjos labai patiko.Puikiai tiks papuošti kambarį!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai patiko, šiltos ir jaukios idėjos ir dar nenuvalkiotos. Straipsnį prašei aiškiai ir "savaip" kas man labai patiko :)

  AtsakytiPanaikinti