Kaip lengvai išmokti anglų kalbą?

Anglų kalba yra viena populiariausių kalbų pasaulyje, kuria prakalbsta kiekvieną dieną vis daugiau žmonių. Mokykloje šį dalyką kartojame vos ne kiekvieną dieną ir... keli vaikai klasėje dažniausiai kalba, rašo – puikiai, tačiau yra ir tokių, kuriems išmokti naują užsienio kalbą yra beprotiškai sunku. Nesiseka regzti sakinius, derinti laikus, rašyti rišlius tekstus. Tad kaip šį dalyką pagaliau išmokti?

SUPRASK, KODĖL TAI SVARBU
Anglų kalbą mokėti nebėra toks privalumas, tai - būtinybė. Prieš 30 metų situacija buvo kitokia, nes Lietuva buvo okupantų valdžioje ir nebuvo galimybės tos kalbos panaudoti, o dabar jau net ir penkiamečiai, prisižiūrėję „Šaudyk ir Gaudyk“ tipo filmų, sugeba savo liežuviu išlaviruoti įmantriausius žodžius. Kuo toliau, tuo labiau ši kalba plis, ir tu turi suprasti, jog ji tau bus reikalinga ir sėdint Lietuvos prestižiniame banke, ir pasukus tautiečių pamiltu keliu – emigravus. Universitete, parduotuvėje, kelionių metu – gali neabejoti, kad kalbą panaudosi.

SKAITYK, ŽIŪRĖK FILMUS ORIGINALIA KALBA
Nebent jie yra prancūziški ar vokiški, bet ei – ką išmoksi, to ant pečių nenešiosi. Šią frazę patarčiau išmokti net ir toms, kurių tėvai skundžiasi, jog jų paaugliai žiūri visus „Liežuvautojos“ sezonus vis iš naujo. Iš tų Bleir ir Čeko pavydo scenų galima išmokti labai daug frazių, kurias galėsi panaudoti ateityje. O kuo dažniau žiūrėsi, tuo greičiau išmoksi bei nekaltinsi savęs, jog tuščiai praleidai dieną. Jeigu visai nieko nesupranti, bandyk žiūrėti bent jau su subtitrais. Po kurio laiko ausys pripras prie garsų ir raides apačioje galėsi išjungti. YouTube filmukai gali būti taip pat puiki priemonė, padėsianti išmokti anglų kalbą. Įvairios grožio ar kulinarijos pamokėlės gali tavąjį žodyną praturtinti pasirinkta tema labai sparčiai. Knygos taip pat yra labai naudingos. Žinoma, skaitydama knygas lietuvių kalba dienos tikrai neprašvaistysi, bet pakalbėkime apie tai, kiek daug knygų neišverčiama į lietuvių kalbą! Tautiečių jaunimo pamilta Zoella jau yra parašius knygą, tad gali save ja apdovanoti ir nors po truputį, bet stengtis perskaityti ir suprasti. 

RAŠYK ANGLŲ KALBA
 
Žinoma, ne per lietuvių gramatikos pamokas, tačiau stenkis į savo dienotvarkės rutiną įtraukti ir šią kalbą. Jeigu turi savo užrašinę, įvairias pastabas ir namų darbus žymėkis anglų kalba, jeigu rašai dienoraštį, pasistenk savo jausmus išreikšti ir kitaip. Gali pabandyti ir rašyti tinklaraštį – turėsi galimybę su žmonėmis dalintis tuo, kas tau įdomu, ir tuo, kas tave įtraukia. Puikus būdas praplėsti savo žodyną – susirašinėti su žmonėmis iš viso pasaulio. Taip pažinsi ir kitą kultūrą – tai daug įdomesnis būdas mokytis nei miegoti apsikabinus žodyną!

MOKYKIS SU DRAUGE
Šis punktas galioja ne tik kalboms – mokytis su drauge yra daug paprasčiau visus dalykus! Jūs palaikote viena kitą, nė viena nenorite nusileisti ir kalbėti prasčiau už draugę. Sukurkite malonią mokymosi tradiciją, pavyzdžiui, kiekvieną trečiadienį susitikite vietinėje kavos užeigoje ir mokykitės anglų kalbą. Jeigu nėra noro „kalti“, galite tiesiog šnekėti – taip įgusite sakinių struktūros taisyklėse. Užsiduokite ir namų darbų, kuriuos vėliau galėsite tikrintis – šis nemokamas būrelis gali tikrai padėti!

VESK ANGLŲ KALBOS ŽURNALĄ
Organizuotumas moksle yra tikrai svarbus. Galvoji, jog nereikia vieno ar kito dalyko pasižymėt, nes nepamirši? Klysti. Yra labai daug dalykų, kuriuos turėjai „prisiminti“, tačiau jeigu to rezultatai nerodo, verta rinktis kitas priemones. Susirask storesnį sąsiuvinį, kuris galės būti tavo didžiausiu pagalbininku mokantis šios kalbos. Jeigu nori, gali jį dekoruoti, kad nebūtų gėda nešiotis bet kur, tačiau svarbiausia, jog jį pildytum. Naujas žodis ar frazė, mokytojos pastaba, serialų rekomendacijos anglų kalba, net ir šie mano pasiūlyti patarimai (geriausia būtų, jei juos išverstum į anglų kalbą) – viskas turėtų atsidurti jame. Vieną daiktą su savimi nėra taip sunku turėti - viešajame tualete užsienyje galėtumei jį išsitraukti ir gramatiškai taisyklingai atsikirsti moteriškei, kuri daužo tavąsias duris. Juokauju, žinoma. Bet kodėl gi ne?

Būdų tobulintis nėra ribų. Svarbiausia yra norėti ir dirbti ties tuo. Rezultatas neturėtų nuvilti.

7 Komentarai

 1. Man patiko. :) Patarimai verti dėmesio, ypač įstrigo pasiūlymas su sąsiuviniu. Manau, jį greitu metu pradėsiu naudoti. O šiaip, labai gerai pradėjai ir užbaigei. Viskas čiki. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 2. patiko! net nenustebau, kai išvydau Simonos vardą pabaigoje.Neveltui Simona rašė.P.S.žiūrau filmus anglų kalba ir ištikrųjų padeda praplėsti anglų kalbos žodyną.:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. kokia čia Simona rašė? Puslapio adminė?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labaaai patiko, patarimai naudingi ir dauguma negirdėtų tad šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikiai parašyta. Šiaip dauguma patarimų tinka mokantis ne tik anglų kalbos, tad manau, jog tavo straipsnį pritaikysiu savarankiškai besimokydama ispanų. :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. oo, ačiū labai. Gražūs Jūsų žodžiai tikrai motyvuoja stiebtis aukštyn! :)
  Ir rašė ne administratorė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai naudingi patarimai, tikrai pasinaudosiu!

  AtsakytiPanaikinti