Mergina, spindinti ne tik išore, bet ir vidumi

Bet kurio žmogaus paklausus nuomonės apie modelio darbą, ne retai išgirsi atsakymą, jog tai yra didžiausia jam žinoma tuštybė. Darbas, kuris nereikalauja jokių pastangų, gebėjimų ar išsilavinimo. Viskas, ko reikia - tobula išvaizda. Tačiau ar iš tiesų mes tebegyvename praeitame amžiuje, kuomet grožio sąvoka buvo kur kas abstraktesnė nei turėtų būti dabar? Ne vienas žinomas modelis pyktelėja, kai išgirsta tokius atsiliepimus apie darbą. Jie patikina - tai iš tiesų sunkus, daug jėgų reikalaujantis darbas. Tai mums patvirtina ir devyniolikmetė gražuolė Monika Bičkauskaitė, kuri sutiko atverti mados pasaulio duris portalui "Teenage Dreams". 

Monika, kaip prasidėjo tavo kelias mados pasaulyje?

Dirbti modeliu norėjau jau vaikystėje, tačiau niekada nemaniau, kad esu tam tinkama, o ir tėvams ši mintis nelabai patiko. Galiu teigti, visada buvau "moksliukė" ir didžiąją laiko dalį leisdavau prie knygų. Tačiau tuo pačiu metu labai mėgau fotografuotis, su drauge rengdavome mėgėjiško pobūdžio fotosesijas, o mano svajonė tapti modeliu vis didėjo. Ji išsipildė visai atsitiktinai, kai vieną dieną Kauno "Akropolyje" sutikau dabartinę savo agentę Rūtą Bartašiūtę, kuri organizavo konkurso "Elite Model Look" atranką. Priėjus prie stendo pažiūrėti, kas vyksta, Rūta mane užkalbino, ir nors nebuvau užsiregistravusi, pakvietė sudalyvauti. Taip tapau konkurso dalyve, po kelių savaičių pasirašiau kontraktą su agentūra "Rūta Model Management". Ši, visai nekaltai ir netikėtai prasidėjusi kelionė, trunka jau ilgiau nei trejus metus. 

Kur ir kokia buvo tavo pirmoji kelionė į užsienį?

Visai netikėtai teko vykti į Majamį, JAV. Ten manęs laukė pirma modelio patirtis, supratau, ką reiškia kastingai (aut. atrankos), foto testai, bendravimas su klientais. Ši kelionė nebuvo labai sėkminga darbo atžvilgiu - Majamyje populiarios ne mano tipo merginos. Tačiau, kaip ir minėjau, išvyka buvo naudinga - įgijau žinių, kurios man suteikė itin daug naudos. Be to, kelionės metu sutikau merginas, kurios tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi.

Kokias vietas aplankei vėliau? Kokios patirties įgavai?

Po Majamio agentūra suteikė galimybę skristi į Milaną bei Paryžių. Ten manęs laukė visai kitokia patirtis: kelios valandos laukimo kastingų metu ir 12-14 valandų darbo per dieną. Supratau, koks iš tiesų sunkus yra modelio darbas. Bet tuo metu buvau laiminga, nes Europoje man sekėsi kur kas geriau nei JAV: turėjau galimybę dirbti su garsiomis firmomis, tokiomis kaip "Valentino", dėvėjau net kelių dešimčių eurų vertės sukneles, o mano nuotraukos atsidūrė "VOGUE Italia" žurnale. Tai buvo didžiausias mano, kaip modelio, pasiekimas, apie kurį, būdama jauna, net pasvajoti negalėjau.

Esi modelis - privalai išlaikyti tinkamas apimtis, figūrą. Kaip prisižiūri?

Lankausi sporto klube tris kartus per savaitę, kur užrunku apie dvi valandas. Atlieku pratimus giluminiams raumenims bei cardio. Sportu užsiimu jau trečius metus, todėl savo gyvenimo be to neįsivaizduoju. Na, o mityba taip pat kitokia - galiu teigti, kad esu veganė. Atsisakiau mėsos, žuvies, pieno produktų. Mano racione gausu daržovių, vaisių, grikių, avižinių, pilnagrūdžių produktų. Stengiuosi atsiriboti nuo saldumynų, žinoma, nevalgau nesveiko, greito maisto. Taip pat geriu daug skysčių - žalios arbatos, vandens, šviežiai spaustų sulčių.

 
Kokie yra darbo minusai, trūkumai? Su kokiais netikėtumais tenka susidurti?

Darbas tikrai yra varginantis, kasdien susiduri su ilgomis laukimo valandomis. Pasirodymų metu dažnai gauni per mažus batus, tačiau tai yra niekam neįdomu - tenka sukąsti dantis ir atskleisti savo geriausias puses. Ne retai tenka ašaroti dėl nesėkmių, su kuriomis susiduria absoliučiai kiekvienas modelis. Į šį darbą reikia daug investuoti, nuolat prižiūrėti save, savo figūrą bei emocinę būseną.  

O kokie privalumai, kuo tave traukia šis darbas?

Man jis patinka, nes turiu galimybę išlaisvinti tikrąją save - galiu įsikūnyti į daugybę personažų, būti kūrybinga, laisva, o taip pat ir matoma. Labiausiai mane žavi galimybė keliauti, pažinti naujas vietas bei žmones. Šiuo metu dirbti negaliu, kadangi mokausi Sciences Po Universitete, Reimso padalinyje. Labai pasiilgstu mados pasaulio ir darbo! Jaučiuosi lyg praradusi dalelę savęs.

Užsiminei apie studijas Prancūzijoje. Papasakok apie tai išsamiau.

Mokausi "Euro-American track" programoje - tai galima pavadinti politika su tarptautiniais santykiais, tačiau konkrečios specialybės nėra. Yra 5 kursai: politikos teorija, teisė, ekonomika, istorija ir sociologija. Taip pat prancūzų ir italų kalbos bei matematika. Studijos išties įvairiapusiškos, o mokymasis tokioje aplinkoje padės geriau susiformuoti man - būsimai politikei. Nors turiu įdėti daug darbo ir jėgų, savo pasirinkimu tikrai nesigailiu.

Ką veiki laisvalaikiu? Kokie tavo pomėgiai?

Daug laisvo laiko neturiu, nes didžiąją laiko dalį mokausi, sportuoju ar dirbu mados srityje. Todėl atsiradus laisvam vakarui, mėgstu jį praleisti su draugais ir artimaisiais. Mano artimų žmonių ratas - nedidelis, esu gana uždara ir nemėgstu įsileisti į savo gyvenimą daug žmonių. Tačiau jei sutinku sau artimą sielą, taip lengvai iš savo gyvenimo jos nepaleidžiu. Taip pat dievinu keliones, mane žavi naujos vietos, kultūros, gamta, nauji potyriai bei sutikti įdomūs žmonės. Jei galėčiau, nuolat keliaučiau ir atrasčiau pasaulį vis naujomis spalvomis. Kelionės man suteikia ne tik žinių, bet ir labai daug gerų emocijų, tai lyg emocinis užtaisas bei gražiausi atsiminimai, kuriuos išlukštenu užklupus liūdnoms akimirkoms.  

Ką patartum, pasiūlytum merginoms, kurios taip pat svajoja apie modelio darbą?

Merginoms, kurios nori tapti modeliais, bet bijo ar nepasitiki savimi, noriu pasakyti, kad nebijotumėte, išdrįstumėte, bandytumėte! Net jei kiti netiki jumis, tikėkite savimi, nes gyvenimas yra kur kas geresnis nei svajonės. Norėčiau palinkėti ir kantrybės, kadangi modelio darbas - ne žaidimas. Tai ne vien gražios nuotraukos ar viršeliai. 

Monika, dėkoju už šiltą bendravimą ir nuoširdžius atsakymus.   

 

23 Komentarai

 1. Labai smagus dizainas :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nuostabus straipsnis. Sudomino, be to, giriu už tai, kad informacija rinkta ne iš interneto!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, man tai labai patiko šis straipsnis, labai norėtųsi daugiau straipsnių šia tema (apie modelius ir jų darbą). Man asmeniškai pritrūko tokio klausimo, ar pašnekovė siūlytų/rekomenduotų šitą darbą kitiems, visa kita puiku. Ema, turi talentą! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai puikus straipsnis, patiko. Smagu, kad rinkai informaciją tiesiogiai :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kam jau kam, tačiau straipsniams apie modelius, jų gyvenimą ir sunkų darbą, niekada nesugebu atsispirt. Dedu didelį pliusą už tai, jog interviu buvo sudarytas neimant teksto iš interneto, o bendraujant su viena rašytoja ir pašnekove. Šaunu, sėkmės ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai įdomus straipsnis! Patiko, kad neištemptas, aiškus ir sklandus, dėl ko buvo tikras malonumas skaityti. Taip ir toliau! Galbūt bus ir daugiau tokio tipo įrašų?
  Beje, dizainas nuostabus!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ema, prisipažinsiu, šitas straipsnis vienas geriausių, kuriuos esu mačiusi! Jame radau net ir dalelę savo gyvenimo :D Bandysiu parodyti tavo straipsnį tėvams, gal tai pakeis jų nuomonę, nes ir aš jau ne kartą ir ne du esu atsidūrusi tokioje situacijoje, kad stovint gatvėje tiesiog prieina kokios nors modelių agentūros atstovė ir siūlo dalyvauti atrankoje, prašo telefono numerio ir pnš. :D Žodžiu, su tavo straipsniu bandysiu įkalbėti tėvus leisti ir man pabandytii :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Su šypsena skaičiau visus jūsų gražius komentarus - ačiū labai! :>

  Tokio pobūdžio straipsnius (interviu) tikrai planuoju tęsti, nes esu numačiusi daug įdomių asmenybių pakalbinti ir ne tik iš mados srities.

  Daiva, būtinai pabandyk! Gražiai paaiškink tėveliams, jog tai nieko baisaus, parodyk šį straipsnį, parodyk kitus - jų daugybė. Tikiu, jog tau pasiseks. :>

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Puikus interviu,įdomūs klausimai, įdomūs atsakymai. Šį straipsnį perskaičiau dar juodraštyje, todėl vertinu aukščiausiais balais. :)

  Sėkmės ir toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Vos pradėjus skaityti, buvo galima suprasti, kad rašei Tu! Turi savitą rašymo stilių, o tai labai pagirtina. Aiškiai matosi, kai žmogus rašo apie tai, kas jam patinka. Šaunu!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Puikus straipsnis, lengvai skaitėsi, klausimai buvo tinkami. Tobulėk taip ir toliau! Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Sveikutė,Ema.
  Būsiu šiandien geras žmogus ir tave pasveikinsiu! Nuostabus straipsnis ! Skaičiau su malonumu! Visi Tave gyrė už tai, kad intervių buvo ne iš interneto, o aš noriu pagirti tave už tai, kad klausimai buvo tavo ir ėmeisi iniciatyvos kalbėtis su žmogumi ir mums parašyti toki puikų straipsniuką. Jis buvo puikios apimties, nebuvo nuobodu skaityti. Didelės sekmės Tau linkiu,Emuk ! ~S

  AtsakytiPanaikinti
 15. Ačiū, ačiū, ačiū! Buvau pamiršusi, koks nuostabus jausmas skaityti tokius gražius komentarus, jausti, jog kažkam patinka tai, ką rašai, tai, prie ko ilgai dirbai - nerealu. Tikrai nuoširdžiai, iš visos savo širdies, dėkoju už tokius šiltus, pagiriančius komentarus, kurie tik motyvuoja dar labiau stengtis ir džiuginti jus toliau. :>

  AtsakytiPanaikinti
 16. Labai graži mergina! Tikiuosi to ir linkiu - pasiekti visas savo svajones! :)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Labai įkvepianti straipsnio herojė, tačiau norėjosi daugiau jos nuotraukų.
  O šiaip pats interviu puikus, gal tik klausimai kiek sausoki, beeeet... šiaip viskas super. Tikrai. Lauksiu daugiau panašaus pobūdžio įrašų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Labai įdomus straipsnis, interviu šiame blog'e gan retai pasitaiko. ;)
  Buvo įdomu sužinoti apie šią asmenybę :)

  AtsakytiPanaikinti
 19. Visų pirmą tai sveikinu (gal kiek pavėluotai:) sugrįžus, giriu už dizainą (tobulėt visada yra kur, bet atrodo tikrai profesionaliai, gražiai).
  O tau, Ema, sakau didelį AČIŪŪŪ už puikų straipsnį. Tikrai! Na gal kiek daugiau nuotraukų norėjos... Bet šiaip tikrai... sveikinu! Man labai patiko. Dar kartą sulaužiau įsisenėjusius standartus :)
  P.S. Apie modelius, jų darbą galėtumėt dar daugiau straipsnių parašyt (daugelį tai tikrai domina, o kitiem, kaip pvz man :D tiesiog smagu paskaitynėt)

  AtsakytiPanaikinti
 20. Straipsnis tikrai buvo puikus! As labai noreciau, kad galbut ateityje parasytum toki interviu su zmogumi, kuris dirba chemijos laboratorijoje, kadangi domiuosi chemija, noreciau informacijos is chemiko:) Buciau dekinga, o ir straipsniu apie moksla tikrai nera daug:)

  AtsakytiPanaikinti
 21. labai patiko,sekmes ir toliau kurti saunius straipsnius

  AtsakytiPanaikinti