Paroda "Grožis 2015" bei festivalis "IKRA MADA"

Švyturio arena, šimtai žmonių, kosmetikos aromatas, sklandantis palubėje - pagrindiniai akcentai iš spalio 9 - 11 dienomis vykusios grožio parodos Klaipėdoje. Daugybė organizacijų, parduotuvių, įmonių, profesionalų susibūrė į vieną vietą, jog galėtų pasidalinti patirtimi su susirinkusiais lankytojais. Renginys suteikė galimybę klausytis įvairių paskaitų, dalyvauti diskusijose, asmeniškai bendrauti su kūrėjais, stebėti įvairias parodas bei įsigyti norimus produktus. Tačiau tai - dar ne viskas, ką žiūrovams pateikė parodos organizatoriai. Šeštadienį vyko atvira modelių atranka, kurios metu atrinko tinkamiausius modelius sekančios dienos drabužių kolekcijų pristatymams, o jau sekmadienį lankytojai galėjo grožėtis jaunųjų Lietuvos dizainerių kūriniais. 


Festivalis "IKRA MADA" - vienintelis mados renginys Klaipėdoje, kuris pritraukia gausybę žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. 2012 metais startavęs festivalis labai sparčiais žingsniais didina apsukas - vos vienos dienos trukmės renginys per keletą metų peraugo į visą savaitgalį trunkančią mados karštinę. Į pagrindinį festivalį, kuris vyksta lapkričio pabaigoje, sukviečiami jauni, daug patirties neturintys dizaineriai iš užsienio valstybių. Praeitais metais žiūrovus džiugino Ukrainos, Latvijos, Estijos, Vokietijos bei, žinoma, Lietuvos drabužių kūrėjai. 

Rugpjūčio mėnesį "IKRA MADA" galingai pradėjo savo šių metų veiklą - komanda išsiruošė į miestus, esančius vakarų Lietuvoje, kuriuose pristatydavo dizainerių drabužius ar kitus gaminius. Lankytojams buvo suteikta galimybė stebėti trumpametražius filmus mados temomis, dalyvauti diskusijose ir t.t. Ne vienas žmogus džiaugėsi šia nauja akcija jų miestuose - to anksčiau nebūdavo. 

2015 metais "IKRA MADA" antrą žingsnį žengė parodoje "Grožis 2015", kur minėtame kastinge atrinktiems modeliams buvo suteikta galimybė pristatyti jaunų Lietuvos dizainerių kūrinius. Organizatoriai nusprendė podiumo neįrengti - buvo sudėliotos pakylos, ant kurių modeliai pristatydavo drabužius. Tokiu būdu lankytojai galėjo dar atidžiau apžiūrėti, o ir laiko buvo skiriama kur kas daugiau. 

Finalinį žingsnį festivalis žengs jau lapkričio 20 - 22 dienomis, kur visi mados gerbėjai susiburs Klaipėdos Kultūros fabrike. Šiais metais pirmą kartą lankytojai galės stebėti mados filmus, lankytis mugėse, paskaitose bei parodose, o renginį vainikuos madų šou, kuriame, kaip teigia organizatoriai, savo kūrinius pristatys Baltijos šalių atstovai. Neturi planų šiam lapkričio savaitgaliui? Rink draugus, lauk bilietų prekyboje bei pažymėk šią datą kalendoriuje!

MANO ASMENINĖ NUOMONĖ

Apie festivalį teko išgirsti jau praeitais metais, tačiau tuo metu neturėjau galimybės sudalyvauti. Šį kartą apsilankiau Plungės Kultūros centre, kuomet buvo atvykusios renginio organizatorės. Džiaugiuosi, jog nė trupučio nedvejojau bei praturtinau savo žinias apie mados pasaulį. Po savaitės vykau į Klaipėdą, į parodą, kurios metu dalyvavau atviroje modelių atrankoje drabužių kolekcijų pristatymams. Sprendimas pasiteisino - išgirdau teigiamą atsakymą ir jau sekančią dieną stovėjau ant scenos, demonstruodama "Eksa" kailinius bei Rūtos Liekytės kūrinius. Nors tokio pobūdžio renginyje dalyvauju ne pirmą kartą, be proto džiaugiuosi nauja įgyta patirtimi, kuri anksčiau ar vėliau man pasitarnaus. Nuoširdžiai rekomenduoju ir jums - apsilankykite lapkričio mėnesį vyksiančiame renginyje - nepasigailėsite. O savo jėgas galėsite išbandyti ir kitais metais, aš jums priminsiu. :) 


"IKRA MADA" festivalis - vienas labiausiai žinomų mados renginių po "Mados Infekcijos". Čia susirenka gausybė dalyvių, o dizaineriai atvyksta ne tik iš vietinių miestų, bet ir iš užsienio. Nuolat skundžiamės, jog mūsų valstybėje nyku, kalbant apie mados pasaulį, tačiau šį rudenį juodas debesis praplaukė - kaip saulė išlindo mados festivalis, vykstantis Klaipėdoje. Mada, grožis, diskusijos, parodos - kas gali būti geriau?

10 Komentarai

 1. Geras straipsnis, labai įdomi tema. Apie šitą renginį sužinojau jau iš tavo snapchat istorijos, bet straipsnyje radau nemažai detalių, kurių nežinojau. ;) Žodžiu, nerealiai patiko, būtų smagu sulaukti ir daugiau tokio tipo straipsnių iš tavo pusės. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man šis festivalis girdėtas pirmąkart, bet pasiskaityti apie jį buvo labai įdomu. Sėkmės toliau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš apie šį festivalį iš tavo IG paskyros sužinojau. Galvojau, kad reiks kada nors, kai bus laiko paskaityt apie jį. Ir štai, pasirodo tavo straipsnis, su tavo pačios nuomone. Šaunu!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš pirmą kart apie šį renginį girdžiu :)
  Galėjai parašyt ankščiau - būčiau sudalyvavus :D
  Buvo įdomu paskaityti apie kažką nauja ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man straipsnis žiauriai patiko, pirmąkart girdžiu apie šiuos festivalius. Jokių klaidų nepastebėjau, niekas neužkliuvo, tad vertinimas puikus! Ačiū, Ema. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man straipsnis žiauriai patiko, pirmąkart girdžiu apie šiuos festivalius. Jokių klaidų nepastebėjau, niekas neužkliuvo, tad vertinimas puikus! Ačiū, Ema. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kaip ir visos rašiusios merginos pirmą kartą išgirdau apie šį renginį, bet labai patiko, buvo įdomu kažką išgirsti naujo, puikiai parašei, beje sveikinu patekus :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Dėkoju už gražius komentarus! Labai džiaugiuosi, jog straipsnis jums buvo naudingas - apie renginį išgirdote pirmą kartą. Tad - ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. pirmą kartą išgirdau apie šį renginį,sugebėjai sudominti!ačū!

  AtsakytiPanaikinti
 10. IKRA MADA lapkričio 20-21-22 dienomis Klaipėdos kultūros fabrike.

  Daugiau informacijos:
  www.facebook.com/mada.ikra
  www.ikramada.lt

  AtsakytiPanaikinti