Patarimai norinčioms turėti įspūdingus plaukus (3 dalis)

Ankstesniuose straipsniuose apžvelgėme galvos plovimo, dažymo bei plaukų kaukių naudojimosi ypatumus. Šiandien norėtumėme jus supažindinti su mityba, kuri yra neatsiejama grožio dalis.

Pirmiausia manome, jog turėtumei žinoti, dėl kokios priežasties tavo plaukai nėra gražūs. Juk nemanai, kad tai nutinka savaime, tiesa? Bet ir neturėtumei tikėtis, jog neįdėjusi jokių pastangų, galėsi džiaugtis savo plaukais. Taigi, pagrindinė priežastis yra ta, jog veikiausiai tavo plaukai negauna reikiamo kiekio vitaminų, o nuo to prasideda įvairios problemos: pleiskanojimas, galiukų išsišakojimas, plaukų skilinėjimas, išsausėjimas, slinkimas.

Dabar norėtumėme supažindinti tave su didžiausiais sveikų plaukų priešais. Tai nėra vien žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholio vartojimas). Saldumynai, kepta riebi mėsa, miltiniai patiekalai ir produktai, gazuoti gėrimai. Tai yra maisto produktai, kurie grožio tavo plaukams anaiptol neprideda. Prie šių produktų galima būtų pridėti paprastus gyvenimo būdo dalykus. Pavyzdžiui, žiemą vaikščiojimas be kepurės, o vasarą kaitinimasis saulėje; stresas, jautrus reagavimas; fizinio aktyvumo nebuvimas ar stygius. Siūlome sumažinti tų produktų vartojimą ir stengtis pakeisti kai kuriuos savo gyvenimo įpročius.

Tačiau yra ir produktų, kurie tavo plaukams gali suteikti žvilgesio bei švelnumo. Kaip ir minėjome anksčiau, tai - vitaminai. Žinoma, tai tavo pasirinkimas: pirkti tabletes ar ieškoti vitaminų maisto produktuose, bet mes patariame vitaminus pasisavinti iš maisto produktų, nes šitaip poveikis yra daug efektyvesnis.

Svarbiausi vitaminai yra A ir E. Jie atstato plaukus, apsaugo nuo lūžinėjimo, skatina augimą. A vitamino rasi morkose, sūriuose, moliūguose, pomidoruose, špinatuose, brokoliuose, abrikosuose, kitose žaliose daržovėse. Vitamino E gali rasti aliejuose, grūdiniuose produktuose, žaliose daržovėse.

Taip pat tavo plaukams (kaip ir visam tavo organizmui) padės vanduo. Įprask kasdien išgerti bent 1,5 l paprasto geriamojo vandens ir rezultatus pamatysi labai greitai. Atsigaus ne tik plaukai, bet ir visas organizmas, oda pasidarys skaistesnė ir švytinti.

Nesuklysi pasirinkusi medų, silicį ar sierą. Gal tai ir skamba baisokai, bet, pavyzdžiui, silicis tavo plaukams neleis slinkti (jo rasti gali krapuose bei braškėse), siera apsaugos nuo slinkimo ir lūžinėjimo (jos rasi sūriuose, kiaušiniuose, kopūstuose, žuvyse), o medus neleis plaukams greitai žilti ar pleiskanoti (medaus savybių turi ir žuvis, putpelių kiaušiniai, riešutai, paukštiena).

Plaukus atgaivins ir augaliniai aliejai. Jei gali, kiekvieną rytą ir vakarą išgerk po vieną valgomąjį šaukštą kukurūzų arba alyvų aliejaus, o jeigu tau labai neskanu, pasistenk augaliniais aliejais gardinti salotas ar košes.

Taigi, pasistenk vadovautis šiais patarimais ir jau greit turėtumei pastebėti šaunius rezultatus. Sėkmės!

8 Komentarai

 1. Visų pirma, kodėl straipsnio pabaigoje yra "Įvertink „Popierinius Miestus““? :D Atsiprašau, gal tik pas mane taip rodo, bet turbūt čia kažkokia klaida xd
  O tavo straipsnis neblogas, gan geras. Pati nesidomiu visokiais tokiais grožio dalykėliais, plaukus prižiūriu kaip visada ir nieko nenoriu keisti, bet toms, kurios tik ir skaito tokio tipo straipsnius, manau, tavasis patiks. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na,šis straipsnis tikrai neblogas (ypač man labai patiko teksto išdėstymas: tvarkinga bei nuoseklu),bet nors ir mėgstu kartais pasigražinti, tačiau mano plaukai trumpi, todėl man straipsnis nebuvo labai naudingas. Bet toms, kurios turi gražius plaukus ir nori juos dar pagražinti, labai naudinga jį persaityti:).

  AtsakytiPanaikinti
 3. Išdėstymas ir parašymas tikrai neblogas, bet pačios įdėjos man girdėtos ir sumažino malonumą skaitant. Tačiau visa kita OK. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Mano plaukai ilgi, tad jiems reikia daug priežiūros.Šie patarimai man pravers! naudingas straipsnis!:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ok, būsiu nepopuliari, nes man nepatiko, ir to negalėčiau pavadinti straipsniu. Ir tam yra dvi priežastys:
  1) Per daug paveikslėlių, mažai teksto (pridėjus daugiau paveikslėlių neatrodys, kad straipsnis ilgesni)
  2) Labai ,,nuvalkioti'' patarimai. Labai.

  Atsiprašau, Silvija, bet palyginus tavo pirmąjį straipsnį ir pastaruosius.... Labai ,,nusivažiavai''. Tikėjaus iš tavęs daugiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kadangi jau seniai bandau užsiauginti plaukus, tai esu išnaršius visą internetą ir tiesa pasakius nenustebau, kad šiame straipsnyje viskas buvo girdėta - dviračio iš naujo neišrasi :( Tai va ši tema yra gana "nuvalkiota" mano atžvilgiu ir yra labai sunku parašyt gerą vertingą ir įdomų straipsnį kai internetas jau pilnas visų šių patarimų.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnio struktūra gan nebloga, tačiau kaip dauguma jau pasakė - mintys nuvalkiotos. Rašant straipsnį visų svarbiausia pateikti kai ką naujo, (visi juk galime pasi'googlinti ir pamatyti tokia pačia informacija ;) O apibendrintai, straipsnis (bent jau manęs) nesuinteresavo...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Neradau nieko naujo, visa tai jau žinota. Tačiau geras priminimas, ką reikia daryti, kad nenukryptumėme nuo kurso ir teisingai rūpintumėmės plaukais :)

  AtsakytiPanaikinti