Pildome lapus - pildome sielą

Dienoraštis neatsiejamas istorijos, jausmų išliejimo šaltinis. Jis niekada tavęs neišduos ir svarbiausia, kad nauda ne tik tavo sielai, kuri išliejusi žodžius eilutėje lengviau atsipučia, bet nauda ir tau, nes tu augi dvasiškai, tampi emociškai stabili ir dvasiškai stipri. Tačiau šiais laikais yra du konkurentai. Pirmasis - tai internetinis dienoraštis, o antrasis - tai originalus popierinis variantas. Klausimu, kuris iš jų patogesnis atsakyti negalime, bet klausimu, kuris įdomesnis žinoma galima teigti, jog popierinis dienoraštis. Žinoma, juos abu yra smagu rašyti, bet kartais rašyti vien nuobodžius savo dienos įvykius - neįdomu, tad siūlome išbandyti kai ką įdomesnio ir originalesnio. Pirmiausia neatsisakykite savo rašymo įmantrybių, rutinos, bet tiesiog pagyvinkite tai, ką darote. Gal kartais būna toks jausmas, jog baigei rašyti, bet vis dar norisi pildyti ir pildyti dienoraštį? Metas išbandyti kai ką šaunaus! Tik pirmiausia turi nuspręsti, ar tikrai to nori, nes visgi visos viską priimame skirtingai. Taigi, kaip matai, tai yra paprasti klausimai. Norint, jog būtų įdomu, turėsi pasistengti atsakyti ne vienu sakiniu, o išplečiant jį. Pavyzdžiui, pirmasis klausimas ,,Kas yra paskutinis žmogus su kuriuo praleidai laiką?''. Šiuo atveju atsakyk į klausimą ir bandyk plėsti rašydama apie žmogų, apie tai ką veikėte, kokia nuomonė išsivystė, kokia buvo aplinka aplink jus ir t.t. Tavo kūrybingumas čia gali būti beribis. Taip pat bus ir klausimų, kada tu turėsi pamąstyti, pagalvoti. Į visus klausimus galima atsakyti pačiu įvairiausiu ir pačiu originaliausiu būdu. Gal daina primena atsakymą? Gal eilėraščio eilutė? O gal paprasto žmogaus? Tavo laisvė rinktis!


Spalio iššūkis
Svarbiausia neužmiršk daug spalvų! Žinoma, jeigu nuotaikos nėra, nemaišys ir juoda. O gal vadovaujiesi principu - kokia nuotaika tokia ir spalva? Šaunu! Kuo daugiau originalumo įkvėpsi į savo dienoraštį, tuo geriau!  Taip pat gali naudoti taktiką, lyg tavo dienoraštį po kelerių metų paimtų dukra ar sūnus. Jie galės rasti ne tik patarimų, bet ir išgyvenimų. Kartais, kai labiau pamintini, supranti, koks nuostabus dalykas yra dienoraštis.  Be to, gal tavo vaikai išsaugos dienoraštį ir jis taps kaip praeities šaltinis? Kaip Anos Frank dienoraštis, iš kurio dažniausiai semiamės idėjų rašant. Jame daug protingų minčių ir tiesiog gyvenimiškos tiesos. 

O štai čia gali rasti 22 idėjas, ką parašius dienoraštyje ir ką pridėjus prie savo įpratimo rašyti. Žinoma, mes nesistengiame pakeisti tavo rašymo įpratimo, bet tiesiog bandome suteikti šiek tiek daugiau gyvybės, įkvėpti tau kūrybingumo ir galbūt kelias minutes daugiau laiko skirti dienoraščiui.

Visgi, jeigu lieki prie savo taktikos, gal susidomėjai spalio iššūkiu? Šias dvi idėjas būtų galima nesunkiai derinti kartu, jeigu rastum tam  tinkamą būdą. 


Pabaigai norėtume, kad gal ne per mėnesį, bet per metus ar kelis mėnesius atsirastų bent keli atsakymai į šiuos klausimus. Prieš atsakydama gerai apgalvok. Turėsi laiko galvoti kai važiuosi automobiliu, autobusu,  ar prieš einant miegoti. Pasistenk pasitelkti savo filosofinį mąstymą.

P.S. kai kurie klausimai susiję tarpusavyje.

 • Ką darytum, jeigu žinotum, kad negali susimauti?
 • Kaip atrodytų tavo gyvenimas, jeigu pinigai jame neturėtų jokios reikšmės? Ar dirbtum?
 • Kur tu gyventum? Su kuo leistum laiką? Ką darytum dažniau/rečiau?
 • Ar norėtum dabar būti vaiku ir kaip vaiką paveiktų dabartinė tu?
   • Ką parašytum sau, jeigu dabar tau būtų 5 metai?
   • Kokiais savo pasiekimais didžiuojiesi labiausiai?
   • Kaip tu nori būti prisimenama? 
   • Pagalvok apie paskutinį kartą, kada jauteisi pakilusi nuo žemės paviršiaus. Kur tu buvai tuo metu? Su kuo buvai? Ką veikei? Kokias dalis iš tos patirties gali sukurti šiandien ir kasdien pagerinti savo laimę?
   • Koks yra vienas iš tavo mokytojų? Kuom jis/ji tave žavi? Kas daro jį/ ją unikalią(ų) ir ko tu turėtum mokytis iš jo(s)?
   • Jeigu turėtum vieną likusią dieną gyventi, kaip tu ją praleistum? Ką pasakytum savo mylimiesiems? 
     • Kokią sunkiausią pamoką esi išmokusi (kalbama ne apie mokyklinius dalykus). 
     • Kokia didžiausia tavo svajonė?
     • Kokie yra svarbiausi aspektai tavo gyvenime?
     • Jeigu turėtum pasirinkti pristatyti save vienu žodžiu, koks kai būtų žodis? Per sunku? Trimis žodžiais. Jei galėtum pasirinkti vieną žodį pristatant savo idealią versiją, arba asmenį, kuriuo sieki tapti, koks tai būtų žodis?
     • Kokius pokyčius turėtum padaryti per šiuos metus ir kokias elgesio savybes turėtum ugdyti, jog pagaliau priartėtum prie to vieno žodžio?
      Taigi visos tos, kurios rašot ir tos, kurios radot įkvėpimo rašyti, linkime, kad nemestumėte dienoraščio rašymo. Joks draugas nesaugos tokios gausybės paslapčių, prisiminų ir tokių akimirkų. Svarbiausia, jog neišduos. Gal kai kam atrodo juokinga, kad įkvėpimas gali būti paprastos blevyzgos apie rašymą, bet patikėkite, gali! Be to, rudeniui atėjus norisi žymiai ramesnės veiklos, kaip arbatos gurkšnojimas ir kaip, jeigu į rankas priglausite paprastą, bet vertingą knygutę?


      12 Komentarai

      1. Straipsnis patiko. Jis ne iš tų, kur nuobodžiai pasakojama apie tai, kaip dekoruoti dienoraščio viršelį ir panašiai. Tu su šiuo straipsniu pakapstei giliau, apie pačius rašymo ypatumus ir labai gerai padarei! Pažįstu daug žmonių, kurie buvo pradėję rašyti dienoraštį, bet ilgainiui jiems tai nusibodo, nes sakinys "šiandien aš ėjau..." kartojosi kiekviename puslapyje. Su tavo pateiktomis idėjomis, arba rašymo iššūkiai, kaip tiksliau būtų pasakyti, žmonės tikraai turės kuo užpildyti tuščius lapus dienorašty. :)
       P.s. labai gražus straipsnio pavadinimas!

       AtsakytiPanaikinti
      2. Be galo ačiū, Daiva! Kol krovė šį komentarų langelį mąsčiau, kad kažkas bus pažėręs kritikos iš širdies, bet radau tavo komentarą, kuris pralinksmino mano širdutę ir dienos darbas nebuvo įdėtas veltui.
       O straipsnio pavadinimas tiesiog pats atėjo į galvą...
       Ačiū dar kartą ;)

       AtsakytiPanaikinti
      3. Wow! Paprastai mane ikvepia "keres dienorasciai" pildyti knygute, bet tau sikart pavyko mane ikvepti <3 Kaip norusi dabar zaibo greiciu begti iki parduotuves nusipirkt nauja knygute...Manau tikrai pradesiu rasyti dienorasti.Is tikruju buvau rasiusi, bet po keliu menesiu nusibodo :D Bet sikart radau puikiu minciu tavo straipsni ir jas tikrai isbandysiu :))
       Labai Tau aciuuu,Skirmante :))

       AtsakytiPanaikinti
      4. Labai ačiū tau! Malonu, jog atradai įkvėpimą pradėti rašyti vėl! Sėkmės!

       AtsakytiPanaikinti
      5. Va, va čia tai straipsnis. Visi DIY nustumti šiek tiek į šalį ir tai gerai! Tikrai puikios įdėjos, kurios vėl sužadino norą rašyti ne tik kompiuteriu. Sveikinu su puikiu straipsniu! :)

       AtsakytiPanaikinti
      6. Labai, labai! Nuostabus straipsnis :) Puikiai parašytas straipsnis, tikrai nenuobodžiai, kaip Daiva ir sakė pakapstei giliau bei pavadinimas tikrai suintriguoja :) Tikrai labai gerai parašei ir sunku nustoti tave girti :)

       AtsakytiPanaikinti
      7. Man labai patiko sis straipsnis :).Sis straipsnis paskatino mane pradeti rasyti dienorasti:)Aciu tau uz tai :)

       AtsakytiPanaikinti
      8. Ačiū, Agne ir Aušra! Labai džiaugiuosi už jus ;)
       Aušra, niekada nevėlu pradėt ;)

       AtsakytiPanaikinti
      9. Straipsnis nuostabus :) labai patiko ;)

       AtsakytiPanaikinti
      10. Labai labai patiko turinys ir pavadinimas. Idėjos niekur negirdėtos (net ir man!) bei įdomios. Tik tekstas buvo šiek tiek ,,kapotas'', sunkiai skaitėsi. Taip pat man nepatiko išdėstymas. Bet čia menkos klaidos, kurias padirbėjus nesunku ištaisyt :)

       AtsakytiPanaikinti
      11. O Dieve, koks nuostabus straipsnis! Labai pasiilgau tokių įdomių, išskirtinių, puikiai išpildytų ir turiu pasakyti, gana profesionalių straipsnių. Ypač kai dabar kažkodėl TD labai neaktyvus... Iš kur tu pasisemi tokių idėjų? :D Pavadinimas tikrai skatina skaityti, tos nuotraukos su pasiūlymais tikrai gera idėja, straipsnis neatrodo toks ilgas ir žmogus gali išsisaugoti, kad nepamirštų. Laukiu daugiau tokių straipsnių!
       P. S. jau pamačiusi pavadinimą nujaučiau, kad čia tavo :D

       AtsakytiPanaikinti
      12. Labai patiko! nustebau iš kur tiek daug nauju ir šviežių idėjų!sėkmės ir toliau:) rasant tokius straipsnius.

       AtsakytiPanaikinti