Rudeninė rašytojų atranka!

Šią saulėtą ketvirtadienio popietę siautulingi rudens vėjai atpūtė mūsų komandą ir vėl čia, nes paukštelis pakuždėjo, jog metas skelbti, net neabejojame, jog daugelio tikrai laukiamą, rašytojų atranką! Šią rudeninę atranką skelbiame su dideliu trenksmu ir iškart pasakome džiugią naujieną - šįkart mes kaip niekad lauksime jūsų dalyvavimo, nes ketiname priimti išties nemažai rašytojų, kurios garsintų "TD" vardą savo nuostabiais straipsniais!

Ar esi iš tų žmonių, kuriems niekad nepritrūksta gerų minčių ir idėjų? Kurie yra kūrybingi ir mėgsta rašyti, išreikšti savo mintis? Kurie nori tobulėti tiek dvasiškai, tiek fiziškai? Kuriems sekasi lietuvių kalba? Jei ką tik palinksėjai galva, turime tau šaunų pasiūlymą! Mes tau siūlome sudalyvauti "Teenage Dreams" rašytojų atrankoje, kurioje sudalyvavus tu turėsi šansą tapti populiaraus internetinio portalo dalimi! Susidomėjai ir ketini dalyvauti? Šaunu, bet prieš tai reikia žinoti dar kelis dalykus.
KODĖL VERTA DALYVAUTI?
Kiekviena buvusi/esanti "Teenage Dreams" rašytoja galėtų patvirtinti nepaginčijamą faktą - rašymas šiame portale yra galimybė įgyti daugybę naudingos patirties, praversiančios tolimesniame gyvenime. Viena iš daugelio priežasčių, kodėl verta sudalyvauti rašytojų atrankoje yra ta, jog patekusi į mūsų komandą, daugiau niekada neužduosi sau klausimo "ką veikti?", nes "TD" yra puiki galimybė naudingai praleisti laisvalaikį. Kiekviena mūsų komandos rašytoja, rašydama portale sulig kiekvienu straipsniu tobulėja, nes  komentatoriai suteikia daug patarimų tolimesniems darbams. "TD" - puiki vieta pradėti savo kaip rašytojos ar žurnalistės karjerą. Tu ne tik išmoksi puikiai rašyti straipsnius, bet ir galbūt galėsi išvysti savo darbus spaudoje? Kiekvieną mėnesį populiariausias paauglių žurnalas JUSTĖ spausdina geriausios mėnesio rašytojos straipsnį, o portalas www.grozioguru.lt suteikia progą talpinti rašytojų straipsnius grožio temomis. Mūsų komanda itin gausi, tad čia dar ir galėsi rasti draugų bei bendraminčių!

KO MES IEŠKOME?
Jaunimo portalas "Teenage Dreams" ieško talentingų, kūrybingų merginų, kurios sugeba puikiai rašyti straipsnius jaunimui aktualiomis temomis: grožis, sveikata, sportas, gyvenimas, patarimai, įdomybės.. Mes ieškome tokių žmonių, kurie turi daugybę idėjų straipsnių temoms, daug laisvo laiko, nori tobulėti ir kartu siekti geriausio rezultato. Rašymas portale toli gražu nėra vaikų žaidimai. Rašytojoms keliame gana griežtus reikalavimus, kurių kiekviena turi laikytis. Apie tai - apačioje!

REIKALAVIMAI
 • Pagrindinė ir pati griežčiausia taisyklė mūsų puslapyje - jokio kopijavimo. Rašant straipsnius naudotis internetu, knygomis ir kitais informacijos šaltiniais galima, tačiau kiekvienas žodis, kiekvienas sakinys turi būti perrašytas savo žodžiais. 
 • Visus pranešimus į portalą privaloma rašyti lietuviškomis raidėmis, rišliai, nedarant daug gramatinių, skyrybos ir stiliaus klaidų. 
 • Būtina turėti daug laisvo laiko. Per savaitę parašyti bent vieną straipsnį - privaloma. Egzaminai, įskaitos ir kiti svarbūs dalykai yra pateisinami, tačiau esant kitoms priežastimis ir nesant straipsniui, rašytoja yra pašalinama. 
 • Rašytojos privalo būti draugiškos ir nuoširdžios. Mūsų skaitytojai neretai rašytojoms pateikia patarimų ir pastabų tolimesniems straipsniams, todėl mokėti gražiai priimti kritiką - privalumas. 
 • Merginos, rašančios "TD" portale, privalo būti kupinos minčių ir idėjų straipsniams bei rubrikoms. Reikia rašyti jaunimui aktualiomis, įdomiomis ir svarbiausia - nebanaliomis temomis. 

KAIP PATEKTI Į KOMANDĄ?
Rašytojų atranką, kaip ir visuomet, sudaro dvi būtinos dalys - klausimai ir straipsnis. Pirmiausia jums reikės atsakyti į mūsų pateiktus klausimus, juos pateikti el. pašto teksto laukelyje. Kelių žodžių atsakymai mūsų nedomina, todėl negailėkite savo klaviatūros, atsakinėkite kuo plačiau. 

I DALIS
 1. Vardas, pavardė, amžius. 
 2. Tavo rašymo patirtis ir santykiai su kūryba (tinklaraščiai, konkursai, mokykla, laikraščiai, būreliai ir etc.) Jei rašymo patirties neturi, nesi su tuo susidūrusi, kodėl nori tai išbandyti?
 3. Iš kur sužinojai apie "TD" portalą ir nuo kada čia lankaisi?
 4. Įvardyk bent kelis didžiausius mūsų portalo pliusus ir minusus. Ko tavo nuomone pas mus trūksta, kaip būtų galima sustiprinti pliusą ir pašalinti minusą?
 5. Kas yra tavo rašymos "varikliukas"? Apie ką norėtum rašyti? Būtina įvardyti bent keturias konkrečias temas straipsniams/rubrikoms. 
 6. Kokių turi pomėgių be rašymo? Kuo užsiimi, kokius būrelius lankai?
 7. Ar turi daug laisvo laiko? Kiek straipsnių per savaitę galėtum parašyti daugiausiai ir mažiausiai? Kiek sugebėtum skirti laiko mūsų puslapiui?
 8. Ar esi draugiška, nuoširdi, mokanti priimti kritiką? Ar sugebėtum gražiai, nieko neįžeidžiant bendrauti su skaitytojais, rašytojom?
 9. Ar manai, jog tikrai galėtum išpildyti visus aukščiau pateiktus reikalavimus, skirtus mūsų rašytojoms? 
 10. Ką surasti, išmokti, pasiekti, suprasti norėtum rašydama "TD"? Įvardyk savo lūkesčius ir tikslus. 
 11. Tavo kontaktai (skype, facebook, instagram). Viešai jie nebus platinami. 
II DALIS

II-oje atrankos dalyje tau reikės parašyti straipsnį, kurio tematika atitiktų "Teenage Dreams" portale skelbiamus straipsnius. Tai gali būti straipsnis apie grožį, psichologiją, sveikatą, sportą, gyvenimo būdą, įdomybes. Tačiau jokiu būdu tai negali būti "pasidaryk pati" idėjos, receptai, horoskopai ir kiti panašūs dalykai, nes iš tokių straipsnių negalime susidaryti pilnos nuomonės apie tavo rašymo galimybes. Minimalus straipsnio ilgis - du wordo lapai, teksto dydis - 12. Būtina panaudoti paveiksliukus, spalvas, galbūt įterpti interviu. Straipsnį siųsti kartu su savo klausimais, tik prisegus prisegtuke.

Jūsų atsakymų su prikabintu straipsniu laukiame el. paštu: teenagedreamsinfo@gmail.com iki lapkričio 1 dienos. Jei atrankoje nebus klausimų atsakymų ar straipsnio, dalyvavimas iškart anuliuojamas. Į atranką gauti laiškai bus vertinami pakankamai griežtai, o į portalą bus priimamos tik tikrai puikios, mums abejonių nekeliančios merginos. Jei mus sudominai ir esi tinkama būti rašytoja, po kelių dienų nuo laiško išsiuntimo, gausi kvietimą prisijungti prie mūsų komandos.

Lauksime jūsų dalyvavimo ir tikimės, kad galėsime komandą papildyti naujais talentais! Jei turite klausimų - laukiame jų komentaruose

10 Komentarai

 1. Kaip visda atrankos aprasymas isdestytas aiskiai, suprantamai. Tik va iskilo klausimas - du wordo lapai???? Ar siek tiek ne perdaug? Kaip pradedancioms rasytojoms reiktu siek tiek palengvinti darba.
  Manau dalyvausiu jau n-taji karta. Gal pavyks :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tam,kad tema būtų gerai atskleista, du wordo lapai pats tas. Kai kuriais atvejais net per mažai. Straipsnyje dar juk dažniausiai panaudojama bent porą paveikslėlių, kurie taip pat užima vietos :)
  Linkiu visoms sėkmės. Tikiuosi TD komandą papildys kūrybingos merginos. Jei abejojate ar norit dalyvauti, galiu drąsiai pasakyti - VERTA. Visada galit parašyt man, pasidalinsiu patirtimi, įspūdžiais ir t.t. :)


  pilka-nepilka.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 3. Vieno wordo lapo apimties straipsnių mūsų portale, kaip pastebėjote, beveik nėra. Mes rašome kur kas ilgesnius, platesnius straipsnius. Todėl ir ieškome rašytojų, kurios sugebėtų tą patį. Ir, kaip Gabija sakė, paveikslėliai taip pat užima nemažai vietos. Tad klaidos nėra, laukiame būtent tokio ilgio jūsų straipsnių.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai puikiai parašytas straipsnis, viskas aišku. Linkiu visoms dalyvaujančioms Didelės sėkmės ( ir kūrybingumo žinoma ) :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Linkiu sėkmės visoooms norinčioms dalyvauti :) Kadangi pati esu buvusi rašytoja, tai tikrai visoms rekomenduoju išdrįsti ir pabandyti, patirtis, gauta iš čia, neapsakoma! Patikėkit, ženkliai pagerės net lietuvių kalbos pažymiai :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kokie puikūs komentarai apie Jūsų komandą ...
  Aš taipat tik noriu palinkėti sėkmės ;)
  (Beto, Jūs rašot pirmiausia į wordą? Ar iš kart į blog'o lapa? )

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sėkmės visoms dalyvaujančios! Nebijokit bandyti, nes išties, TD komanda - nuostabi!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sėkmės visoms dalyvaujančios! Nebijokit bandyti, nes išties, TD komanda - nuostabi!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labutis, turiu klausimą, ar galima atsiųsti savo rašytą esė? Kaip straipsnį?

  AtsakytiPanaikinti
 10. Sėkmės visoms dalyvėms!linkiu ištvermės ir kūrybingumo.

  AtsakytiPanaikinti