Yves Saint Laurent - kūrėjas, kurio prabangi pavardė žinoma visiems

1936 metai, rugpjūčio 1 diena. Oranas, Alžyras. Dienos šviesą Charles Saint - Laurent ir Lucienne Mathieu šeimoje išvysta Yves Henri Donat Mathieu - Saint - Laurent. Tai žmogus, kurio mados namų kurtus drabužius mes dėvime iki šiol. Žinoma, jei piniginė pakankamai atvira tokiai prabangai. Nepaisant jo mirties, daugybė mados žinovų, mylėtojų dar daugybę metų kalbės apie šį nuostabų kūrėją. Pakalbėsime ir mes - susipažinkime su viskuo, ką derėtų žinoti apie Yves Saint Laurent.

Berniukas užaugo minėtame mieste, kuriame lankė vietinę gimnaziją. Žiūrėdamas Moljero pjesę, Yves suprato, jog jo tikrasis pašaukimas yra drabužių kūrimas ir būtent tuo jis privalo užsiimti ateityje. Būdamas vos vienuolikos metų, pradėjo kurti pirmuosius eskizus scenai. Praėjus keleriems metams, septyniolikmetis Yves atvyksta į Paryžių, kur pradeda studijuoti mados ir scenos dizaino specialybę. Netrukus jo pirmieji eskizai išspausdinami žurnale "Vogue", o vaikinui atsiveria pirmosios durys - pažintis su Christian Dior. Yves pas jį dirbo iki 1957 metų, kuomet C. Dior mirė. 

Pirmoji jo kolekcija buvo Christian Dior mados namams, kuri ir atnešė dizaineriui pirmąją šlovę bei pripažinimą. Tačiau darbus sutrikdė 1960 metais Yves pašaukimas į karinę tarnybą Alžyre. Po kelių dienų vaikiną ištiko nervinis priepuolis, dėl kurio šis buvo paguldytas į psichiatrinę ligoninę. Joje Saint Laurent buvo gydomas elektrošoku, psichotropiniais vaistais ir narkotinėmis medžiagomis. Manoma, jog būtent dėl pastarojo gydymo metodo, Yves visą gyvenimą nesugebėjo išsivaduoti nuo priklausomybės narkotikams. 

Iki 1976 metų Saint Laurent bendradarbiavo su "Berge" mados namais, tačiau vėliau jų keliai išsiskyrė. 1993 metais Yves mados ženklas buvo parduotas už 600 milijonų JAV dolerių, o jau 1999 metais Saint Laurent perpirko įžymieji "Gucci" mados namai. Yves kantriai dirbo iki pat 2002 metų, kuomet galutinai pasitraukė iš mados verslo. Vyras mirė 2008 metais, birželio 1-ąją dieną Paryžiuje, būdamas 71-erių metų nuo smegenų vėžio. Tačiau jo mirtis nesustabdė "YSL" mados namų verslo - 1962 metais įkurta kompanija šiuo metu priklauso "Kering" įmonei, užsiima prabangių prekių gamyba bei pardavinėja aukštosios mados drabužius, rankines, avalynę ir aksesuarus. Pagrindiniais "YSL" konkurentais yra laikomi "Gucci", "Prada", "Chanel", "Louis Vuitton", "Dior" bei "Versace". 

2014 metais pristatytas biografinis filmas "Yves Saint Laurent", pasakojantis visą žymiojo kūrėjo sėkmės istoriją. Anonsas - čia.  

Pavarvinti seilę - oficiali "YSL" parduotuvė.

Vienas iš "YSL" kolekcijų pristatymų:Yves istorija tik dar kartą įrodo, jog norint pasiekti tikslų, reikia labai stipriai norėti bei sunkiai dirbti. Nepakanka pusės žingsnio - reikia žengti tvirta koja, pasitikint savimi. Mados mylėtojai didžiuojasi šiuo dizaineriu, kurio darbai dar ir dabar garsiai minimi. Didžiuotis galime ir mes. Nesvarbu, jog kartais tik iš nuotraukų.

"The most beautiful makeup for a woman is passion. But cometics are easier to buy." - Yves Saint Laurent


4 Komentarai

 1. Nepatinka man jo kurti drabužiai, atvirai sakau, tačiau kaip žmogumi juo žaviuosi. Ši biografinė istorija puikiai rodo, kad norint pasiekti tikslą tereikia ilgo ir kruopštaus darbo ;)
  O pats straipsnis gerai parašytas, klaidų neradau, bet norėjosi man kažko ilgesnio. ;s

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis tiesiog wow! Buvau girdėjusi apie šį dizainerį, tačiau rimčiau taip ir nekilo noras juo pasidomėti. Keliu nykštį dar užtai, kad įdėjai video filmuką ir viską pateikei sklandžiai. Vis dėl to, man norėjosi ilgesnio teksto, nes šis pasirodė per trumpas. Tai tiek. :) Sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai patiko! tik trumpas labai jau straipsnis, norėtųsi ildgesnio

  AtsakytiPanaikinti
 4. Geras straipsnis! Žinojau šį dizainerį tik labai minimaliai, o dabar jau pasiskaičiau ir daugiau, bet kaip ir visoms čia - norėjosi ilgesnio straipsnio :)

  AtsakytiPanaikinti