19 dalykų, kuriuos supras tik užaugę su griežtais tėvais

Psichologai išskiria keturis vaikų auklėjimo tipus - autoritetingas, liberalus, aplaidus ir griežtas. Nuo to, kaip tėvai vertina atžalos elgesį ir kokią taktiką pasirenka, priklauso, koks vaikas išaugs. Kiekvienas būdas turi savų pliusų ir minusų, tiesa, vaikams atrodo kitaip. Vaikystė turint griežtus tėvus gali priminti košmarą ir tik suaugę suprantame, kad galbūt tėvai dažnai buvo teisūs. Tačiau kai kurie dalykai ir vaikystėje išmoktos pamokos ilgam įsirėžia atmintyje. Pateikiame jums sąrašą 19 dalykų, kuriuos supras tik gyvenantys su griežtais tėvais:


1. Draugai retai siūlydavo tau kur nors eiti, nes jau žinodavo, kad tėvai tavęs neišleis. Net ir tais retais atvejais, kai leisdavai laiką su draugais, visada išeidavai namo pirma. Kitaip tariant, net smalsutė Dora turėjo daugiau laisvės negu tu.

2. Tam, kad pasiryžtum prašyti tėvų leidimo nakvoti pas draugę, prireikdavo 37 valandų psichologinio pasiruošimo, detalaus powerpoint pristatymo apie draugės giminės medį ir krauju pasirašyto pasižadėjimo, kad negersi ir 22 val.būsi lovoje.

3. Prieš prašydama tėvų leidimo praktikuodavaisi savo kalbą prieš veidrodį ir iš anksto pasiruošdavai atsakymus į visus tikėtinus klausimus. Be to, puikiai išmokai nutaikyti tinkamą momentą ir pastebėti, kada tėvai būna geros nuotaikos.

4. Dažnai meluodavai. Apie viską. Ir turbūt vis dar meluoji. Po to, kai pabandei savanoriškai papasakoti detales iš savo gyvenimo ir sulaukei ilgiausio pamokslo, tvirtai nusprendei, jog tėvams reikia žinoti kuo mažiau - dėl jų pačių šventos ramybės.

5. Kartais pasitelkdavai manipuliaciją - nutaisiusi liūdno šunelio veidą sakydavai "Nesvarbu... vistiek manęs neišleisit". Vis dėlto puikiai žinojai, kad NE reiškia NE - byla baigta. Todėl nesuprasdavai, kodėl draugai siūlydavo "paprašyti dar kartą".6. Apie seksą sužinojai tikrai ne iš tėvų. Bet, žinoma, ši tema neaktuali, nes tau vistiek neleidžiama turėti vaikino bent iki 25-erių.

7. Įsiverti auskarus į ausis yra ekstremaliausia, ką gali daryti su savo kūnu. Auskaras bamboje? Ryškių spalvų plaukai? Pamiršk. Tavo tėvai beviltiškai normalūs. Tikriausiai tavo klasėje buvo 2-3 žmonės su tokiu pačiu vardu kaip tavo.

8. Tėvai tave išmokė nesikeikti. Gyvenimas išmokė nesikeikti prie tėvų.

9. Tau tiesiogine to žodžio prasme atvimpa žandikaulis išgirdus, jog draugės tėvai leidžia jai nakvoti pas vaikiną. Pavydėdavai turintiems šiuolaikiškus tėvus, tačiau giliai širdyje pasipiktindavai, kai matydavai, kad draugai elgiasi su jais nepagarbiai ir nevertina to, ką turi.

10. Niekada neturėjai galimybės rengtis kuo panorėjusi - visi drabužiai turėdavo atitikti mamos skonį.

11. Išmokai juokauti atsargiai, nes kiekvienas juokelis balansuoja ant plonytės ribos tarp nuoširdaus juoko ir 45 minučių trukmės pamokslo.

12. Kai draugai pakviesdavo kur nors paskutinę minutę, tu jau žinodavai, kad nieko nebus, nes įtikinti tėvus užtrukdavo mažiausiai 2-3 darbo dienas.

13. Tavo telefoninių pokalbių su tėvais išklotinė: "gerai", "gerai", "taip'", "gerai", "aha".

14. Kai mama praneša, kad gavai laišką:


15. Tave ištinka mini širdies smūgis, kai esi ten, kur neturėtum būti ir pamatai panašų į tėvų automobilį. Vis dėlto tai nebūdavo taip baisu, kaip laukti tėvų, grįžtančių iš tėvų susirinkimo. Per tą laiką spėdavai apgalvoti, kokie bus paskutiniai tavo žodžiai prieš mirties nuosprendį.

16. Tau pažįstamas apmaudas, kai negali niekur eiti nes "nesusitvarkei kambario".Vis dėlto...

17. Negeri, nerūkai ir nesi nėščia.Tėvų dėka užaugai protinga, pasitikinti savimi, nepriklausoma ir savarankiška - puikiai supranti, kiek daug esi skolinga tėvams už rūpestį.

18. Močiutė leidžia viską.

19. Žinai, kad tėvai visada tave palaikys, kad ir kuo norėtum tapti ateityje - gydytoja, inžiniere ar teisininke.


14 Komentarai

 1. Pati neturiu griežtų tėvų, bet džiaugiuosi dėl to. Mano draugė turi griežtą mamą, ji neleidžia draugei nei pasitrumpinti plaukų, nei vienai nueiti iki parduotuvės gatvės gale. O kitais metais privers eiti į gimnaziją. Aš tokių tėvų nesuprantu, bet, manau tai turi ir gerų pusių :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Išdėstymas prastokas, bet pats straipsnis super. Beveik viskas atitiko mano gyvenimą su tėvais :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man irgi šiek tiek kliuvo išdėstymas, bet šiaip, labai patiko! Pasijuokiau, nors mano tėvai nėra griežti. Su jais kalbėtis ir juokauti galiu kaip su draugais :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Buvo teiginių, kurie atitiko mano tėvus, bet jie nėra griežti :) Buvo įdomu pasiskaityti.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Turbūt juokingiausias ir tobuliausias straipsnis :D
  Žiauriai gerai parašyta ... Gyvenu tik su mama, bet 100% atitinka mano gyvenimą ... :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Atitiko viskas, išskyrus 17, 18 ir 19...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nenormaliaaaai geras straipsnis! Skaičiau su šypsena veide. Maniau, jog mano tėvai yra griežti, tačiau perskaičiusi supratau, jog jie neįeina į griežtąjį tipą. Būtų įdomu, jei parašytum straipsnius ir apie kitus tėvų būdus. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Dauguma faktų atitinka mano gyvenimą, kai buvau jaunesnė, tačiau ant griežtų tėvų nereikia pykti, taip jie parodo savo meilę bei rūpestį :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kosmaras su tokiais tevais as kaip esu islepinta tai tikrai neisgyvenciau su tokiais tevais :oo . Nebuvo ne vieno kuris butu teisingas mano seimoje :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Kosmaras su tokiais tevais as kaip esu islepinta tai tikrai neisgyvenciau su tokiais tevais :oo . Nebuvo ne vieno kuris butu teisingas mano seimoje :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. kiek žinau - mes rašytojos, o ne vertėjos? :-)
  http://thoughtcatalog.com/katie-mather/2015/08/23-things-only-people-who-were-raised-by-really-strict-parents-understand/

  AtsakytiPanaikinti
 12. Oiii padek dievuli tokiem vaikam kurie turi tokius tevus..... Nusisauciau gerai kad mano tevai neatitinka neveno punkto sakes cia........

  AtsakytiPanaikinti