Adi Alsaid ,,Pasiklyskime''

Net ir patys didžiausi knygų maniakai ne visuomet nori apkrauti savo smegenis sunkiais kūriniais, labai giliomis temomis ir rašytojų mintimis... Kartais viskas, ko reikia - paprasta, kiekvienam skaityti mokančiam asmeniui puikiai suvokiama knyga, su kuria praleistos valandos leidžia atsikvėpti nuo darbų ar pailsėti nuo rutinos. Būtent tokią patirtį apturėjau su Adi Alsaid ir jo romanu ,,Pasiklyskime''. Nežinau, kas sudomino labiau - pavadinimas ar akį traukiantis viršelis, bet kažkoks faktorius privertė visgi įtraukti šią knygą į savo skaitomų kūrinių sąrašą.

Adi Alsaid
,,Pasiklyskime'' - jauno vyro Adi Alsaid debiutinis kūrinys, kuriuo jis save pristatė pasauliui kaip rašytoją.  Pats vaikinas teigia, jog romaną apie keliones, įvairius žmones ir įdomias istorijas įkvėpė parašyti pačio apturėtos kelionės ir jo metu patirti nuotykiai. Adi Alsaid tiesiog norėjo parašyti knygą apie keliaujančią merginą ir jos kelyje pasitaikančius žmones.

Ir jis, žinoma, tokią knygą parašė. Rašytojas romane pasakoja apie merginą, kurios vardas Leila. Ji savo mažu raudonu automobiliu nusprendžia keliauti į Aliaską vien tik tam, kad pamatytų Šiaurės pašvaistę. Žavinga, jauna, ryžtinga, drąsi, altruistė, smalsi, draugiška - tokiais epitetais galiu apibūdinti Adi Alsaid sukurtą pagrindinę knygos veikėją.

Taigi, ši vietoje nenustygstanti mergina pasileidžia į nepaprastai ilgą kelionę automobiliu. Savo kelyje ji sutinka keturis skirtinguose miestuose gyvenančius, jos maršrutą į įvairias puses pakreipiančius žmones - aukštų ateities planų siekiantį Hadsoną, maištininkę, o iš kitos pusės, tiesiog geresnio gyvenimo ieškančią Bri, nepagydomą romantiką Eliotą ir šiek tiek sutrikusią, bet tuo pačių ryžtingą Sonią. Visi šie keturi jaunuoliai įvairiomis aplinkybėmis susitinka su Leila, o pasakotojas trečiuoju asmeniu gana plačiai pasakoja apie jų nuotykius, juos ištikusias bėdas ir sprendimų ieškojimus. Adi Alsaid per šių veikėjų istorijas klausia skaitytojų apie tikrąją gyvenimo prasmę, apie baimes ir svajones, apie norą ir galimybę būti laisvu žmogumi, apie paprastus, elementariausius šiltus žmonių jausmus ir mūsų žingsnius bei sprendimus, galinčius pasiekti būties pilnatvę. Ar visada lengviausias kelias yra teisingiausias?

Autorius neveltui retoriškai kviečia skaitytoją pasiklysti kartu su šios istorijos veikėjais, nes, pasak Adi Alsaid,  kartais tai, ko trokšti labiausiai, yra visai šalia, tiesiog norint tai surasti, kartais reikia nemenkai pasiklysti.

Rašytojas siekia priversti visus skaitytojus susimąstyti, jog gyvenimas - nepakartojamas, o kiekviena nauja diena yra tiesioginė dovana mums, kurią išnaudoti privalome kiekvienas. Tai mes, jauni žmonės, turime rizikuoti ir nebijoti keisti savo gyvenimų, priimti sprendimų, kurie atrodo mums netinkami, nors, iš tiesų, gali apversti mūsų gyvenimą trijų šimtų šešiasdešimt laipsnių kampu.

Adi Alsaid parašė tikrai šiltą, įkvepiančią istoriją, persipynusią su draugyste, meile ir kitomis jaunimui aktualiomis temomis. Paprastas, bet įdomus žodynas, lengvai besiskaitanti knyga - jaunas vyras tikrai moka įtikti paaugliams. Nors, visgi, man ši knyga nebuvo ypatingai gera - kūrinio idėja įdomi, bet pati istorija man, asmeniškai, buvo vystyta kiek per vangiai, nebuvo jokios intrigos, kartais viskas buvo per daug nuspėjama. Pabaiga šiek tiek pataisė reikalus, bet ši knyga mano dešimtbalėje sistemoje vis tiek gautų  tik šešetą, galbūt septynetą už pabaigoje atvertas kortas.

Iš kitos pusės, kaip ir minėjau, šis romanas tikrai puikiai tiko atsipūsti po dienos darbų ar tiesiog nusiraminti prieš miegą. Tai - labai šilta, nuoširdi knyga apie bandymus (kartais ryžtingus, kartais - nelabai) keisti savo gyvenimą.

Paėmę šią knygą, jos nugarėlėje rastumėte žodžius : ,,Istorija, kuri tikrai patiks Johno Greeno knygų ,,Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos'', ,,Popieriniai miestai'' ir kt. gerbėjams.'' Iš tiesų, jeigu ieškote kažkokio lengvo, per didelio smegenų darbo nereikalaujančio skaitalo, Adi Alsaid ,,Pasiklyskime'' turėtų patenkinti jūsų lūkesčius.

Gal tu esi skaičiusi šią knygą?
Kokia tavo nuomonė? 4 Komentarai

 1. Įdomiai aprašytas knygos siužetas, pradėsiu ieškoti šios knygos, nes kartais tikrai norisi paskaityti kažką lengvo bei neverčiančio mąstyti. Ačiū tau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai sudominai! Manau reikės bandyti susirasti šią knygą, nes mėgstu lengvus kūrinius. Ačiū!
  P.S. Galbūt žinai daugiau šio autoriaus kūrinių? Būtų labai smagu sužinoti apie juos ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dėkoju, merginos! Nors ir nedaug komentarų, bet smagu, jog radot laiko parašyt pora žodžių. :)

  Justina, į lietuvių kalbą yra išversta tik ši jo knyga. Daugiau jų nežinau. :/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jau seniai mačiau šią knygą knygyne ir planavau pirkti ją knygų mugėje. Dabar dar labiau nekantrauju ją perskaityti:). Gal galėtum parašyti apie Amy Ewing knygą "Brangakmenis"? Norėčiau sužinoti Tavo nuomonę.

  AtsakytiPanaikinti