Antonia Michaelis ,,Pasakininko istorija. Kai meilė peržengia ribas''

Visi žinome posakį ,,Nespręsk apie knygą iš jos viršelio''. Nežinau, ar jums visuomet išeina nespręsti apie kūrinį iš jo išvaizdos, bet šį kartą būtent tai mane ir papirko. Rodos, nieko ypatingo, tiesiog paprastas dizainas, bet kažkoks paslaptingumas, sklindantis nuo knygos viršelio, o taip pat intriguojantis pavadinimas privertė priimti vokiečių rašytojos romaną į savo dienotvarkę. Tai buvo knyga, kurią užteko tik pradėti skaityti ir tuomet jau niekaip nebepavyko paleisti jos iš rankų... 

Antonia Michaelis yra jauna vokiečių kilmės moteris, rašanti kūrinius vaikams ir paaugliams. Vienas iš sėkmingiausių jos kūrinių - 2011m. išleista ,,The storyteller'', kuri gavo 2012m. Vokietijos jaunimo literatūros premiją, buvo nominuota kituose svarbiausiuose šalies apdovanojimuose. Nors jau daug laiko prabėgo nuo oficialios knygos išleidimo, Lietuvos gyventojams ši knyga nauja (Alma Littera ją išleido tik 2015m.) Bet geros knygos, kaip ir gera muzika, niekuomet nesensta, todėl pats laikas lėkti į knygyną ir įsigyti veiksmo trilerį ,,Pasakininko istorija. Kai meilė peržengia ribas'', perpintą meilės istorija. 

Autorė į knygos centrą iškelia du jaunus žmones. Abu jie septyniolikmečiai, abu mokosi toje pačioje mokykloje, turi bendras pamokas, abiems ant nosies abitūros egzaminai. Galbūt čia visi jaunuolių panašumai ir baigiasi. Ana gyvena laimingoje šeimoje, turi viską, ko gali norėti septyniolikmetė paauglė. Ji stengiasi gerai mokytis, laisvalaikiu groja fleita. Tuo tarpu kitą knygos veikėją bendraklasiai visuomet mato netoli mokyklos stovintį susisukusį į storą striukę, su gobtuvu ant galvos, visuomet pasiryžusį padėti žmonėms. Trumpai tariant, Abelis Tanatekas yra narkotikų pardavėjas mokykloje. Vaikino gyvenimas nėra rožėmis klotas. Bet čia ir prasideda įdomumas - autorė kuria intrigą ir šiuos, visiškai skirtingus žmones, suveda į vieną aplinką. Bėgant laikui, Ana pradeda leisti laiką su Abeliu. Kartu su savimi jis visur pasiima savo mažą sesutę Michą, ir tuomet Anai pasidaro aišku - Abelis yra tik paprastas, nuoširdus septyniolikmetis, kuriam be proto rūpi jo mažoji sesė. 

Taigi, tryse - Ana, Abelis ir Micha -  prisigalvoja įvairių pramogų, leidžia laiką kartu. Tuo pačiu Abelis seka pasaką Michai apie mažąją karalienę, kovojančią su piktais demonais, norinčiais pavogti karalienės širdį. Ilgainiui Ana ima suvokti, jog Abelio pasaka - visai ne pasaka, o realybė...

Tad autorė įdarbina ir skaitytoją - kas yra kas? Kuo galima pasitikėti, o kuo ne? Kieno siekiai yra geri, o kas trokšta blogio? Paprastas, bet tuo pačiu labai įtraukiantis rašymo stilius privers jus nepadėti šios knygos į šalį tol, kol paslaptys nebus išaiškintos.

O jų čia, patikėkite, yra su kaupu. Knyga prasideda tiesiog žodžiu ,,Kraujas.'', todėl galima suprasti, jog Antonia Michaelis paruošė tikrą desertą tiems, kuriems įdomios nužudymų mįslės bei jų aiškinimasis. Kaip ir minėjau, vokietė iki pat knygos pabaigos išsaugo daugumą paslapčių, be to, su kiekvienu skyriumi jų vis daugėja ir kartais tikrai tiesiog norėdavosi padėti knygą į šalį ir pagalvoti, kas gi, visgi, čia ką tik įvyko. Greitai besirituliojantis veiksmas įtraukia skaitytoją į Anos, Abelio ir Michos gyvenimus. 

Iš kitos pusės, tai nėra vien tik istorija apie baisius dalykus, nužudymus ir pačius žudikus, juodžiausias paslaptis... Rašytoja nepamiršta aprašyti nuoširdžių, be proto šiltų brolio ir sesers santykių. Skaitant taip ir užsinori turėti tokį rūpestingą vyresnį brolį šalia savęs! Ir, žinoma, kaip visada, duoklė romantikėms ir romantikams taip pat atiduota - įdomi, nekasdieniška, bet tikrai patraukli meilės istorija tarp ugnies ir vandens, tarp Abelio ir Anos.

Nedrįsčiau sakyti, jog tai paprastas romanas paprastam vėsiam vakarui, nes ,,Pasakininko istorija'' tikrai yra originali knyga. Galbūt kažkam ji galėtų nepatikti, nes autorė priėmė tikrai daug drąsių sprendimų, bet visumoje tai tikrai geras kūrinys. Iki maksimumo dar kažko trūko, bet aš devynetą tikrai rašyčiau. 


Knygos trailer galite pažiūrėti paspaudę ČIA.
 Dalinkimės nuomonėmis apie šią knygą ir apžvalgą komentaruose!
6 Komentarai

 1. Man labai patinka Tavo straipsniai apie knygas! Turiu dar didesnį norimų knygų sąrašą :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Niekada negirdėjau apie šią knygą. Manau, kad ji papildys mano norų sąrašą :). Man labai patinka tavo straipsniai apie knygas, nes tu moki savo pasakojimu sudominti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nežinau kur rašyti šį ne į temą komentarą, tad rašau ant naujausio straipsnio: prašau parašyti originalų straipsnį ką dovanoti draugei Kalėdų proga!!! Visur rašo tą patį: puodeliai, piršinės, kojinės, nuotraukos, kvepalai, kremai ir visokie nuobodūs niekučiai, kuriuos kiekviena panelė jau turi ir manau šio straipsnio reikėtų ne tik man vienai :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jau seniai mačiau šią knygą knygyne ir planavau pirkti ją knygų mugėje. Dabar dar labiau nekantrauju ją perskaityti:). Gal galėtum parašyti apie Amy Ewing knygą "Brangakmenis"? Norėčiau sužinoti Tavo nuomonę.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū, ačiū, merginos, už komentarus! Jums patinka tokias straipsnius skaityti, man dar labiau patinka skaityti knygas ir paskui jas pristatyti jums! Tad tokių straipsnių dar tikrai sulauksite. :)

  Anonime, šią knygą taip pat planuoju perskaityti, tad apžvalgos apie ją tikrai sulauksi!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Knygos apžvalga išsami, tačiau pats knygos turinys nesudomino.

  AtsakytiPanaikinti