Eglutėm kvepiantis laukimas

Jau greitai gatvės pasipuoš įvairiausiomis mirgančiomis spalvomis, prisipildys skambia muzika bei imbierinių meduolių pilnais vežimėliais, parduotuvės skelbs neįtikėtinai dideles nuolaidas, o miesto eglė kels begalinį pasididžiavimą ir švelnų virpuliuką širdyje. Po šventiškų pasivaikščiojimų su šeima ar draugais grįši namo ir lįsi po šilta antklode, pasiimsi šokoladinės kavos su grietinėle ar zefyriukais puodelį... Ir kartu su jaunesniaisiais broliais ar seserimis rašysi slaptus pageidavimus Kalėdų Seneliui į Laplandiją. Kažką primena? Tikriausiai taip - nėra nieko stebuklingesnio ir šaunesnio visuose metuose, negu KALĖDOS... Ar ir tu jau lapkričio pabaigoje negali nustygti vietoje pagalvojus apie Kalėdas ir pamačius pirmąjį sniegą? Tuomet palengvink savo laukimą ir džiugink savo pasaulį atlikdama įvairius darbus pildant Advento kalendorių! Juk džiaugsmu ir kalėdine šiluma dalintis kartu - smagiau...
  
KAS TAI IR KAM TO REIKIA

Šį kartą kalbėsime ne apie tuos mielus, spalvingus Advento kalendorius su 24 nuotaikingais šokoladukais. Esi vyresnė, metas galvoti ne tik apie save, bet ir tave supančius asmenis. Tai yra naudingas dalykas - nebeliks klausimo "ką veikti", mama palepins papildomais kišenpinigiais ar kino bilietais visai šeimai už neprašytą paslaugumą ir pagalbą, ir kas svarbiausia, jausiesi puikiai atlikdama gerus darbus bei matydama aplinkinių akis, spindinčias iš džiaugsmo ir nuoširdumo. Juk visi kartais norime pabūti gerais, tiesa?

GALIMAS VARIANTAS
1 diena. Pradžia visada sunkiausia, tad šią dieną skirk apmąstymams. Pagalvok, ko iš savęs tikiesi šį mėnesį, pasirašyk savo tikslus ir pasižadėk išspausti iš savęs viską, jog juos pilnai ir produktyviai įvykdytum. Patarimas: šiam reikalui paskirk atskirą sąsiuvinį/užrašų knygelę ar tiesiog balto popieriaus lapą (bet kokiu atveju, šių užrašų niekur nenumesk, jų dar prireiks).

2-3 dienos. Emociškai esi pasiruošusi - metas pasirūpinti ir aplinka, kurioje laiką praleidi kiekvieną dieną. Susitvarkyk savo kambarį! Nebijok, ši dažnai girdima frazė neturėtų tavęs sutrikdyti - tu neprivalai susitvarkyti visko per vieną dieną ar vos kelias valandas. Antrąją dieną susitvarkyk išorines vietas - kurios labiausiai matosi ir kitą dieną viską užbaik stalčiais, spintelėmis ir dėžėmis (spintą kol kas palik ramybėje).

4 diena. Nudžiugink mamą - atlik tą darbą už ją, kurio labiausiai vengia ar nemėgsta (išplauk indus, pagamink vakarienę, išdžiaustyk kojines ar padėk ruošti pamokas savo pirmokui broliui).

5 diena. Tegyvuoja tvarka spintoje! Paskirk visą dieną spintos peržiūrai ir pagyvink ją - surūšiuok rūbus pagal spalvas, formą, dydį ar sukabink atsitiktiniais deriniais.


6 diena. Truputis dėmesio sau. Skamba keistai, nebūdingai ir gal net juokingai? Pabandyk skirti kelias valandas tik sau kokiu tik nori būdu - galbūt gulėsi lovoje ir rašysi dienoraštį, bekramsnodama skanius šokoladinius sausainius (jokiu būdu nenaudok telefono! Tai nėra dėmesys sau), gal prisėsi prie židinio ir išgersi skanią arbatą, o gal su tėčiu pastatysi net gi sniego senį, jei už lango džiugina snaigių gausa? Tai tikrai gali būti bet kas, kas tave džiugina, suteikia malonų pojūtį ar laimę - kad ir paprasčiausia nauja serialo serija, peržiūrėta be jokių šeimos narių trukdžių.


7 diena. Pirmadienis - gera priežastis pakeisti ir paįvairinti savo kasdienybę. Šiandien visiems šypsokis, su visais nuotaikingai sveikinkis ir juokauk. O jei esi TIKRAI drąsi panelė, praskaidrink savo dieną apkabindama žmogų, kuris nėra su tavim bendravęs, bet pažįsta (tikriausiai tai tiesiog bandymas pasufleruoti "apkabink savo simpatiją"...).

8 diena. Nepamiršk draugų. Susirinkite ir susiorganizuokite sau kažkokią pramogą - nueikite į kiną, boulingą ar tiesiog paruoškite pamokas kavinėje užkandžiaudami skaniu maistu. Būsite pagirti mokytojų už atliktas pamokas ir sustiprinsite tarpusavio ryšius. Patarimas: nepersistenkite. Asmeninė patirtis kužda, kad kartais pamokas ruošti su draugais ne taip jau lengva, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio...


9 diena. Pagalvok apie dovanėles kitiems. Tai yra svarbi Kalėdų dalis, kada nesureikšminama dovanos vertė ir kiekviena smulkmena kelia šypseną bei verčia tave jaustis ypatingai. Tu gali nupiešti paprasčiausias, tačiau nuoširdžiai ir su meile pagamintas atvirutes ir padovanoti jas savo seneliams/kaimynams artėjančių švenčių proga. Taip, paauglės gali pamanyti, kad esą per didelės tokioms paišalionėms, tačiau tai netiesa - juk niekas neliepia piešti namus ir besmegenius - tai puiki proga atskleisti tavo piešimo talentą. Gal sukursi tikrus šedevrus?10 diena. Prisimink tą ypatingąjį lapą, kurį rašei pirmąją dieną - praėjo jau dešimtis dienų, tad dalis tikslų jau turėtų būti progrese ar net galutinai įvykdytos. Jei taip nėra, pamąstyk, kaip turėtum elgtis toliau, kad prie visų tikslų atsirastų didinga varnelė, reiškianti įvykdytą užduotį. Trūksta motyvacijos? Ne bėda, pasiskaitinėk įvairių citatų (ang. ieškok motivation quotes, inspirational quotes, motivation, inspiration ir t.t.).


11 diena. Kalėdinė nakvynė. Jei tavo tėvai sutinka, suplanuok nakvynę tavo namuose ir pasikviesk draugę (-es). Pasirinkite kalėdinę pižamų tematiką ir žiūrėkite filmus, kepkite sausainius. Nepamiršk aplinkinių - netriukšmaukite ir nepersistenkite.

12 diena. Šeštadieninis namų tvarkymas. Nuskambėjo bauginančiai? O ką manai apie šeštadieninį namų tvarkymą su mama ir muzika? Jeigu jūsų namuose yra tėtis, brolis ir kiti vyriškos lyties atstovai, išvarykite juos žiūrėti futbolo varžybas kitur ir moterys, imkitės darbo! Paleiskite kalėdinę muziką ir bedainuodamos švarinkitės. Patikiname, tai labai linksma ir pamatysi, kad tavo mama ne tik gali rėkti bei priekaištauti, bet ir būti puiki draugė su linksma siela.

13 diena. Papuošk eglutę! O kad nebūtų taip nuobodu, šiais metais žaisliukus pagamink pati (nebūtinai visai eglei - bent jau daliai jos). Pvz., paimk gražios formos makaronų ir nupurkšk juos dažais, priklijuok karoliukų ir virvelę. Atrodo prabangiai, gražiai, originaliai ir yra pigus pasirinkimas. Jei makaronai nevilioja, pasinaudok sena, bet gražia idėja - nusipirk saldainių ir pakabink. Patarimas: nenustebk, jei po keleto dienų ant eglutės liks tik popierėliai. Be turinio.

14 diena. Nors viena diena teisingo kompiuterio naudojimo! Susirask internete informacijos apie šią šventę atsakant į šiuos klausimus: 1. Kas yra Kalėdos ir kodėl jos švenčiamos? 2. Kurios šalys švenčia Kalėdas? 3. Kokios yra viso pasaulio šalių kalėdinės tradicijos? Išrink bent penkias keisčiausias. 4. Ir t.t. .. Pasidaryk sau konspektą apie Kalėdas ir, visai šeimai susirinkus prie Kalėdų stalo, pasigirsi naujomis, savarankiškai įgytomis žiniomis.

15 diena. Paruošk dekoracijų savo kambariui. Pasinaudok populiarių "youtube'rių" idėjomis (Aspyn Ovard, Alisha Marie, MyLifeAsEva, Meredith ir t.t. kanaluose rasi daugybę nuostabių idėjų). Nevilioja? Pamerk eglutės šakelę savo kambaryje ir ant sienos priklijuok kalėdinių šviečiančių lempučių virš savo lovos - džiaugsmas garantuotas. O kadangi šis kalendorius kuriamas pagal idėją padėti kitiems, papuošk savo ir artimiausių kaimynų duris (galioja tik tuo atveju, jei tavo kaimynai nenusiteikę priešiškai ir jūs gerai sutariate).

16 diena. Svajonės pildosi.. Galbūt tavo mama svajoja apie naujus kvepalus, o tėtis - šiltas šlepetes? Na, ne visos turime tiek kišenpinigių, tačiau tau gali padėti sesuo, brolis ar seneliai. Juk ir tavo tėvai kartais nori būti palepinti ir sulaukti pasirūpinimo iš jų atžalų pusės. O gal norai paprastesni, arba tavo tėvai nieko neužsimena? Pagamink kuponų knygelę - kuponas visai dienai plauti indus, nukasti sniegą ar nuplauti mašiną ir išsiurbti jos vidų... Kaina - leidimas nakvoti pas draugę ar apsilankyti kine. Nauda abipusė! Patarimas: nenorėk per daug. Geriau prašyk mažiau - tėvai įvertins ir skirs net daugiau, negu nori.

17 diena. Sudalyvauk "Postcrossing" projekte ir išsiųsk kalėdinį pasveikinimą į kitą pasaulio kampelį. Jei pačiame projekte dalyvauti nenori, pagalvok, galbūt tavo draugė ar kitas pažįstamas žmogus gyvena užsienyje. Daugiau informacijos apie projektą rasi ČIA

18 diena. Paliesk tavo stebuklingąjį pirmosios dienos lapą ir išvysk stebuklą. Ar išpildei nors vieną tikslą ir pateisinai lūkesčius?

19 diena. Praleisk vakarą su nauja knyga. Metas aplankyti knygyną kalėdinių akcijų metu ir įsigyti naujų skaitinių! Pasikonsultavusi su konsultantais, tikrai pasirinksi skoningą pasirinkimą ir praleisi vakarą su citrinine medaus arbata bei nauja, kvepiančia knyga rankose.

20 diena. Pastatyk senį besmegenį dar kartą. Jei sniegas, deja, nedžiugina, "nulipdyk" besmegenį pasinaudodama medžiaga, vata, sagomis ir kaspinėliais. Nauji gyventojai džiugins tavo akį ir kurs dar jaukesnę atmosferą. Įvairių DIY rasi ČIA.


21 diena. Nuvyk į savo gyvenvietės kalėdinį prekių miestelį. Neabejoju, jog toks egzistuoja, o jei ne, kalbink savo klasės auklėtoją vykti į ekskursiją - į Lietuvos sostinės Kalėdas!


22 diena. Išmok pasakyti ar bent jau parašyti "Su Šv. Kalėdomis" septyniomis kalbomis - lenkų, latvių, kinų, belgų, vokiečių, airių, turkų kalbomis ir išmokyk savo klasiokus palinkėti gražių švenčių ir brazilų kalba. 聖誕節快樂! (Pagalba mokantis kinų kalbos)

23 diena. Kalėdiniai kepiniai... Tikrai pats metas pradėti suktis virtuvėje. Iškepk imbierinių sausainių, karštą spanguolių pyragą ar net imbierinį kalėdinį namuką. Į šį procesą būtinai įtrauk ir namiškius - bus daug juoko, gerų įspūdžių ir lauks skanus vakarienės desertas. Skanių imbierinių meduoliukų receptą rasi čia.

24 diena. Šiandien - Šv. Kalėdų išvakarės - Kūčios. Pasiruošk gražiausiai metų šventei būdama pakanti aplinkiniams, sąžininga viduje ir patraukli išorėje. Prisimink, kad ne dovanos, o šeimos vertybės yra svarbiausia. O kaip gyvuoja stebuklingasis lapas?

DARBŲ "LAIKYMO" IDĖJOS
Kad būtų įdomiau, darbus gali ne tik prisiminti ir atlikinėti visiškai atsitiktinai. Tu gali...
 • Tvarkingai užrašyti ant sunumeruotų lapelių ir sudėti į dėžutę bei sulig kiekviena ištraukti atitinkamą darbą;
 • Padaryti mažą dėžutę kiekvienai dienai ir pagaminti visą "sceną" pilnam kalendoriui;
 • Pasisemti idėjų iš interneto.
  

"Teenage Dreams'" portalas linki jums susiimti jau dabar, likus mažiau nei mėnesiui iki didžiųjų metų švenčių. Tikimės, kad šis Advento kalendorius padės tau praskaidrinti savo dienas gerais darbais ir linksmais, nepakartojamais įspūdžiais!

9 Komentarai

 1. Puikus įrašas, nors kartą motyvavo ko nors imtis :) Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunus straipsnis, tikrai vertas "Justės" :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nereali idėja!
  Ačiū labai labai, Paulina!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nuostabus straipsnis, daug gerų idėjų, pasinaudosiu keliomis :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šitas straipsnis labai naudingas ir motyvuojantis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai fainas straipsnis! Šaunuolė! Įdomu ir bent man dar negirdėta, o tai labai svarbu, nes kai kurie straipsniai būna jau ne vieną kartą girdėti ir pasidaro nebeįdomu :)

  AtsakytiPanaikinti