Ką veikti, kad lapkritis neprailgtų ir būtų jaukus

Kažkodėl ruduo visada yra laikomas niūriu, liūdnu ir tamsiu metų laiku. Jis dažniausiai būna siejamas su nesibaigiančiu lietumi, šaltu vėju, ilgais ir tamsiais vakarais. Galbūt ruduo toks ir yra, bet kiekvienas galime jį pasidaryti įdomesnį, įnešti į savo namus jaukumo, o vakarus leisti šiltai ir prasmingai. Liko tik vienas rudens mėnuo - lapkritis, tad štai dalykai, kuriuos gali padaryti per šį mėnesį ir jis tikrai greit prabėgs ir atneš tau daug malonių įspūdžių!

1. Pasidaryk grožio vakarą
Kartais taip skubame, tad net nebelieka laiko atsipalaiduoti ir pasigražinti. Tad vieną vakarą skirk sau, prisileisk vonią pilną vandens, putų, užsidek kvepiančių žvakių ar smilkalų, įsijunk mėgstamos muzikos ir pailsėk. Gulėdama vonioje, gali pasidaryti veido kaukę, nusilakuoti nagus ar tiesiog apgalvoti dienos įvykius. Toks vakaras tikrai bus šiltas ir suteiks daug energijos kitai dienai.

2. Padirbėk virtuvėje
Kai lauke šalta, geriausia sėdėti namuose, gerti šiltą arbatą ir... Na taip, prie gėrimo norisi ko nors saldaus ir skanaus. Visi saldumynai esantys parduotuvėje jau turbūt atsibodo, tad tokiu atveju geriausia pasigaminti pačiai. Taip galėsi pradžiuginti namiškius, namuose pasklis nuostabus kvapas, o ir pačiai bus malonu, kai skanausi savo pačios iškeptų sausainių ar pyrago. Jei nežinai tikrai gero ir skanaus recepto, o rizikuoti rastu internete bijai, turiu tau puikią išeitį. Siūlau pačios išbandytą, visiškai paprastą sausainių receptą, kuris tikrai nenuvils ir privers apsilaižyti pirštus!

"Varškės bučinukai"


Reikės:

 • 250g varškės
 • 100g sviesto
 • 200g miltų
 • 1a.š. kepimo miltelių
 • 3 šaukštai cukraus
 • žiupsnelis druskos
 • 3a.š. vanilinio cukraus
 • cukraus (apibarstyti sausainius)

Gaminimo eiga: 
Varškę ištrinkite su cukrumi, druska ir vaniliniu cukrumi. Sviestą ištirpinkite ir išsukite su varške. Į varškę sudėkite miltus, kepimo miltelius ir užminkykite vientisą tešlą. Tešlą palaikykite šaldytuve 1val. Iškočiokite tešlą ir stiklinės pagalba išspauskite apskritimus. Kiekvienas apskritimas apibarstomas cukrumi, perlenkiamas pusiau, vėl pabarstomas cukrumi ir vėl perlenkiamas, kad gautųsi trikampis, ir vėl pabarstomas cukrumi. Sausainius sudėkite į kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą. Kepkite 190 laipsnių temperatūroje apie 20min., kol gražiai pagels. Skanaus!3. Žiūrėk filmus
Kas gali būti geriau už šiltą pledą, skanią arbatą ir gerą filmą? Na, nebent visa tai ir dar draugė šalia. Jei tingisi kažkur eiti iš namų, pasikviesk draugę arba viena pasidaryk didelį puodelį arbatos, įsitaisyk ant sofos, susivyniok į mėgstamą pledą ir žiūrėk filmus. Jų tikrai daugybė, tad išsirinksi sau patinkantį ir laiką praleisi tikrai jaukiai ir šiltai


4. Surenk žygį į parką

Kiekvienas metų laikas yra savaip gražus. Rudens grožis yra medžiai, jų lapai ir nuostabios spalvos. Tad kodėl tuo nepasidžiaugti? Pasikviesk drauges, į termosą išsivirkit arbatos, pasiimkit pledą ir žygiuokit į parką. Taip pat nepamirškit prigriebti fotoaparato. Parke ne tik pasidarysite rudeninį pikniką, bet ir surengsite sau fotosesiją, nuostabios gamtos fone. Ir... svarbiausias dalykas - lapai! Prisirink nuostabių spalvotų lapų puokštę, o namuose ją pasimerk ant stalo, ji pripildys namus jaukumo, o lapų spalvos atneš šilumos ir džiaugsmo.

5. Pertvarkyk kambarį
Praleidi daug laiko namie, bet tavo kambarys jau atsibodo ir nebenori jame būti? Išeitis yra - susitvarkyk, perstumk baldus kitaip, nei jie yra, pasikabink patinkančių dekoracijų, atnaujink nuotraukų rėmelius. Įsikurk savo kambaryje jaukų kampely, kuriame pačiai patiktų būti, atsinaujink. Kambario išvaizdos pakeitimas labai pagerina nuotaiką, sukelia geras emocijas, o laiko leidimas savo kambaryje tampa malonus.


6. Rašyk mintis

Nuobodžiauji namie, o nei vienas iš pasiūlytų veiklos variantų tau nepatinka? Tada sukurk savo minčių knygelę. Kas tai? Tai gali būti paprastas sąsiuvinis arba mėgstama užrašų knygutė. Tai visai nesvarbu, svarbiausia kas viduje. Joje rašyk visas patikusias mintis. Žiūri filmą ir ten išgirsti frazę, kuri tau patinka - griebk knygelę ir ją užsirašyk. Žiūri televizijos laidą, kurioje kalba žymus žmogus ir jis pasako kažką, kas tau suteikia įkvėpimo, motyvacijos - užsirašyk. Naršydama facebook'e pamatai tau patinkančius, prasmingus žodžius - taip pat užsirašyk į minčių knygelę. Mintis gali grupuoti pagal temas (meilė, draugai, motyvacija, gyvenimo prasmė, mokslai ir panašiai...) arba rašyti visas iš eilės. Ir kai tau bus nuobodu, neturėsi ką veikti, o gal tiesiog užpuls liūdesys, pasiimk minčių knygelę ir skaityk savo užsirašytas mintis. Tai puikus būdas pagerinti nuotaiką, pasisemti įkvėpimo ar tiesiog praleisti laiką. Taip pat knygelę gali dekoruoti paveikslėliais ir patinkančiomis dekoracijomis. Taip ji bus žaismingesnė ir bus maloniau ją vartyti.

Džiaukitės rudeniu, jo gamta, susikurkit sau malonią atmosferą ir raskite sau patinkančią veiklą. Nepykit ant blogų orų, o juose matykite gerus dalykus, nes tai suteikia galimybę pabūti namuose ir nuveikti ką nors įdomaus. Sėkmės! 


3 Komentarai

 1. Labai patiko! Puikus receptas, būtinai išbandysiu, o ir idėja su minčių knygele taip pat labai nustebino :) Puikiai!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Puikios idėjos, orginalios. Labiausiai patiko minčių knygelė

  AtsakytiPanaikinti
 3. nemanau, kad savintis nuotraukas gražu. negi taip sunku keliant nesavas parašyti šaltinį?

  AtsakytiPanaikinti