Kaip tinkamai pasiruošti kontroliniam darbui?

Tikiu, kad tave yra kamavęs toks jausmas, kai kontroliniam darbui turi pasiruošti per dieną. Tada per vieną vakarą bandai iškalti visą informaciją ir tikiesi gerai parašyti darbą. Tačiau kas dažniausiai nutinka? Negauni tokio pažymio, kokio esi verta. Gerai, jei esi gabi ir viską atsimeni iš karto, tau patinka tas dalykas, tačiau jei ne? Vadinasi, pataikei į tą straipsnį, kurio tau ir kur reikia - suteiksiu tau informacijos kaip tinkamai ir be streso pasiruošti kontroliniam darbui, kad rezultatai tave džiugintų.

ATSIRINK, KO TAU REIKIA

Turi pripažinti, kad nesi vunderkindė, jog mokėtum absoliučiai viską, todėl tau teks
rinktis. Turi atsirinkti, kokie dalykai tau bus svarbūs ateityje ir į kuriuos kreipsi pagrindinį dėmesį. Susitark su tėvais, kad iš tam tikrų dalykų tau išeis žemesni vidurkiai, tačiau aukštesni - iš tau svarbesnių. Žinoma, nesakau, kad juos turėtum apleisti visiškai, tiesiog, pirmumo vietoje bus tavo pasirinkti. Bet jei kyla tokia problema, jog dar nesi apsisprendusi dėl savo ateities profesijos, tai rimtai pagalvok, ką tu moki geriau ir ką užtenka perskaityti kelis kartus, o kas nors ir nepatinka, tačiau dažnai kliūna, trukdo.

DARBO KALENDORIUS

Gerai, dalykai jau atsirinkti, su tėvais susitarta, o kas toliau? Toliau tavo užduotis - ant sienos pasikabinti kalendorių, kuriame prie dienų būtų vietos rašytis visus kontrolinius darbus bei kitus įvairius atsiskaitymus. Žinoma, jei nori, tai kalendorių gali pasigaminti ir pati, kuris bus daug mielesnis arba tiesiog tą pirktinį papuošti taip, kad šis būtų mielas širdžiai. Kalendoriuje sąžiningai žymėkis atsiskaitymus, juos pasibrauk taip, kad matytum ir pasirašyk, kuriomis dienom ir kiek laiko skirsi mokymuisi.

KONSULTACIJOS - LENGVAS KELIAS Į GERĄ PAŽYMĮ

Galbūt tavo pasirinkto dalyko mokytoja turi pamoką, kada gali ateiti pas ją ir klausti visko, kas tau neaišku? Jei taip, tai tau labai pasisekė, todėl nedelsdama ten apsilankyk. Patikėk, laikas praleistas ten tikrai nieko dar nenuvylė. Jei nueisi ir pasikonsultuosi, tai tikrai padėsi savo pažymiui. Pasinaudodama tokia proga, paprašyk mokytojos papildomų užduočių, kuriose galėtum patikrinti ir įtvirtinti savo žinias. Beje, vertėtų paminėti, jog kai kurios merginos neina į tokias konsultacijas vien dėl to, kad ten nesilanko jos draugės. Tad jei tu elgiesi tik taip, kaip tavo draugės, galvoji, ką jos pagalvos, tai greičiau pakeisk savo nuomonę, nes ne jos spręs tavo rezultatą. Tik tu pati esi atsakinga už savo žinias ir mokymąsi. Beje, jei tokių pamokų pas tave mokykloje nėra, tai nebijok po pamokos mokytojos paklausti nesuprantamų dalykų.

KORTELIŲ PAGALBA

Jei mokaisi istoriją ar vieną iš kalbų, tai tikiu, kad ten yra daug žodžių ar reikalingų sąvokų, kurias privaloma mokėti. Tačiau vien jų skaitymas ir vėliau pasakymas mintinai mažai kuo padeda. Gerai, padės tam kartui, tačiau galbūt ateityje vėl to reikės ir teks vėl viską mokytis iš naujo. Tačiau iš šio užburto rato išeitis yra - tau reikia kortelių. Jas visai nesunku pasigaminti. Tau tereikės popierių pasidalinti į stačiakampius, vienoje jų pusėje užrašyti sąvoką ar žodį, o kitoje paaiškinimą. Ir burtų keliu traukdama korteles ir pasakydama atsakymą tu geriau išmoksi reikiamą dalyką. Beje, tokį mokymąsi patariu tik tada, kai esate jau daug kartų perskaitę ir pakartoję užsirašytus dalykus, nes kortelės padeda patikrinti, ar viską tikrai gerai išmokai. Žinoma, tokį būdą gali taikyti ne tik su žodžiais ar sąvokomis, bet ir su formulėmis, pavyzdžiui, vienoje pusėje formulės pavadinimas, o kitoje formulės užrašymas simboliais.

MOKYKIS PALAIPSNIUI, DARYK KONSPEKTUS

Tarkim, kad kontrolinis darbas tavęs laukia už savaitės ir šis pažymys gali pakelti tavo vidurkį į aukštesnį, tačiau gali ir nuleisti. Jei nenori, kad nutiktų blogesnis variantas, tu negali  visko pasilikti paskutiniam vakarui. Todėl jei jau išsiaiškinai visus nesuprantamus dalykus, tai pats metas pradėti ir mokytis. Tam labai daug laiko skirti tikrai nereikia, tiesiog kiekvieną dieną tam dalykui paskirk pusvalandį ar vieną pamokos laiką (45 min.). Per šį laiko tarpą susikonspektuok vieną ar kelias skyriaus temas, bet prieš tai perskaityk. Jei viską aklai nurašysi, tai tavo galvelėje nieko neliks jau po kelių minučių. Atsivertusi temą sąžiningai ją perskaityk, užsirašyk svarbiausius dalykus ir dar kartą perskaityk. Ir taip kiekvieną dieną, kol paskutinę dieną teliks viską dar kartą perskaityti ir pakartoti. Tačiau prisimink, kad svarbiausia ne iškalti , o suprasti apie ką eina kalba. Šitai labiau taikyčiau gamtos mokslams, kuriuose reikia daugiau supratimo, o ne kalimo. Tiesiog skaitydama stenkis suprasti, ką tuo norima pasakyti ir kokia to reikšmė, o tokiu būdu informacija automatiškai pati pasiliks galvoje.

TESTAI, SPALVOTI ŽYMEKLIAI

Bent jau mano kiekvieno vadovėlio skyriaus pabaigoje būna tokie testukai, kuriuos gali atlikti ir paskui pasitikrinti atsakymus gale. Jei tavo vadovėlyje tokie yra, tai labai šaunu, nes tai - dar vienas būdas įtvirtinti savo žinias, o jei ne, tai, deja, bet tau teks prašyti kitų pagalbos. Gal aplink tave yra laisvas žmogus, kuris galėtų tave paklausinėti žodžiu? Būtinai tokį atrask, duok jam savo užrašus ir pasiruošk apklausai žodžiu. Žinoma, paprašyk, kad būtų girežtas ir verstų galvoti, nes tu tikrai viską žinai ir moki, tik tereikia šiek tiek pamastyti.

Geresniam informacijos atsiminimui labai padeda spalvos, o ypač, jei tavo mokymosi stilius yra vizualinis, kada informaciją labiau įsidėmi ją perskaičiusi. Būtinai panaudok šiuos dalykus, pasiryškink svarbiausias mintis ir susitelk į mokymąsi.

IR SVARBIAUSIA...

Jei tau labai tingisi viską mokytis prieš savaitę ir skirti daugiau laiko arba tiesiog trūksta motyvacijos, tai pagalvok, koks nuostabus jausmas tave aplankytų, kai gavusi užduočių lapą viską žinotum, o po kelių dienų dienyne pamatytum aukščiausią pažymį. Patikėk, toks darbas tikrai atsiperka, o paskutinę dieną nėra didelio streso, tad susikaupk ir išspausk iš savęs kiek gali, nes tu tai gali.

Taigi, svarbiausia visko nepasilik paskutinei akimirkai, viską daryk palaipsniui ir džiaukis puikiais rezultatais. Sėkmės! O Jūs taip pat galite išduoti kokia yra Jūsų mokymosi sistema, kaip pasiruošiate atsiskaitymams?

8 Komentarai

 1. Tvarkingas ir geras straipsnis, jei ne tie patys ir visiems puikiai žinomi patarimai...
  Geriau jau patartumėt, kaip pasiruošti lygiai dešimčiai atsiskaitymų, kurie tavęs laukia ateinančią savaitę.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai patiko šitas straipsnis, labai daug radau patarimų, bet gaila jau per vėlai. Klaidų nepastebėjau. Šaunuolė Viktorija!!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tokių straipsnių yra parašyta tieeek daug, kad jau kažko naujo tikėtis nelabai įmanoma. Patarimai daugmaž visi žinomi, sau nieko ypatingo neradau. Tačiau reiks panaudoti tą būdą su kortelėmis. Na, bet dėkui už straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 4. O man tai patiko, puikiai susiskaite!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pikus straipsinis :)))
  Gražios mintys ...
  Aš dar naudoju karinga/kovingą muziką kaip motyvacija :D
  Užsileidi melodija ir namų darbus įveiki taip lyg nuo to priklausytų tavo gyvybė,o kai baigi namų darbus pakeli akis ir garsiai uzverti knygą lyg būtum laimėjus karą :D
  Labai motyvuoja :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai naudinga, ypač kai visą savaitę reikia rašyti visokius darbus :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Daugelis patarimų jau žinomi,, bet keletu tikrai verta pasinaudoti! Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti