Keisčiausios užsieniečių mintys apie Lietuvą

Daugybę metų Lietuva buvo išbraukta iš žemėlapio, tad daugybė žmonių labai mažai žino apie mūsų valstybę. Tad kitame pasaulio krašte prakalbus apie gimtinę, gali likti nesuprasta. Keista net pagalvoti, kad kai kam gali atrodyti, jog mes gyvename be įprasčiausių dalykų. Visi mitai sklandantys apie Lietuvą įrodo, kad galėtumėme labiau pasistengti turizmo srityje, nes yra manančių, kad mūsų valstybė tai nusikaltėlių kraštas, kurioje gyvenama kaip akmens amžiuje.


Europos gyventojai puikiai žino, kur yra  Lietuva, bet jei tolimesnių kraštų gyventojams reikėtų nurodyti kur yra valstybė, jiems tai būtų tikras iššūkis. Užsieniečiai paklausti į klausimą atsako, kad pačiame Europos centre esanti šalis, jų nuomone yra Afrikoje ir tai yra vienas iš dažniausių atsakymų. Tik variantą, kad tai Rusijos dalis galima išgirsti dažniau. Bet pastarąjį variantą galima suprasti dėl istorijos susijusios su ja. O kodėl žmonės pasirenka Afriką, lieka neaišku. Taip pat galima išgirsti, kad Lietuva yra Libijos dalis arba net neegzistuoja. Visus variantus, kurie gali įžeisti lietuvius beveik visada pasirenka vyresni žmonės ir juos galima suprasti, juk kai jie mokėsi geografijos, Lietuvos žemėlapyje surasti nebuvo įmanoma.


Tradicinis lietuviškas maistas jo paragavusiems turistams sukelia daug klausimų. Mums juoką sukels klausimai apie rožinę sriubą ir tai, ar jos gamybai naudojami maistiniai dažai. Tiesa, užsieniečiams užkliūna ne tik maistas, bet ir gėrimai. Jie mano, kad mes negeriame vandens, o tik degtinę. Nors tai nuskamba užgauliai, įsižeisti nevertėtų, nes Lietuva patenka į sąrašą tarp šalių, kuriose gyvena daugiausiai alkoholikų. Tad reikėtų keisti padėtį  šalyje, o tik tada stebėtis kodėl kitų šalių gyventojai susidarę tokią nuomonę apie mūsų valstybę.

Visi būtini privalumai jau ne vieną dešimtmetį yra mūsų namuose. Juk net neįsivaizduojame gyvenimo be vandentiekio, elektros ar šildymo. Turistams planuojantiems kelionę į Lietuvą iškyla klausimų ne tik apie tai, ar čia pavyks pasinaudoti internetu, bet ir apie tai, kuo naudojamės ne pirmą šimtą metų. Tokie klausimai nuskamba įžeidžiančiai, juk kaip mes galėtume išgyventi be elektros ar vandentiekio? Bet dar labiau nustebins tai, kad itin dažnai klausiama, ar čia žudomi turistai. Planuojant kelionę į kitą šalį būtina pasidomėti saugumu, bet pabandykite prisiminti, kada paskutinį kartą buvo kilęs skandalas, dėl to, kad įvyko nusikaltimas susijęs su užsieniečiais. Net jei pavyks prisiminti vieną ar kitą atvejį, vagystės iš užsieniečių - retas atvejis. O ką jau kalbėti apie žiauresnius nusikaltimus. Taigi galime džiaugtis, kad Lietuvos policija puikiai atlieka savo darbą.

Įvairiausių pasaulio šalių gyventojai mano, kad absoliučiai visi lietuviai nuo pat kūdikystės yra aukšti, mėlynakiai blondinai. Tokią nuomonę paneigti galima labai greitai, reikia tik pasivaikščioti gatvėmis. Dažnas užsienietis paminės, kad čia gyvena pačios gražiausios merginos arba visi šalies gyventojai puikiai žaidžia krepšinį. Palyginus su kitais stereotipais šie du privers nusišypsoti ir tikrai nenuliūdins. Dar mus gali nustebinti nuomonė, jog puikių dainininkų dėka kasmet laimime Euroviziją. Ak, kaip būtų gerai jei taip nutiktų iš tikro..


Lietuvių kalba labai sunki ir jokia naujiena, kad ją norintys išmokti turi labai pasistengti. Ji ne tik sunki, bet ir viena iš seniausių Europoje. Būtent kalba išsilaikiusia nuo pat seniausių laikų didžiuojasi dažnas lietuvis, tad jį tikrai nuliūdins tai, jog tolimų šalių gyventojai nieko nežino apie lietuvių kalbą. Juos galima pagirti už tai, jog jie žino, kad nedidelė valstybė egzistuoja, bet vos užsiminus apie tai, kaip kalbama, gali sulaukti atsakymo, kad savo kalbos neturime. Ir kalbame lenkiškai arba rusiškai. Tokia nuomonė suprantama ne tik dėl to, kad daug didesnes kaimynes lengviau aptikti žemėlapyje, bet ir dėl bendros istorijos. Juk panagrinėjus Lietuvos istoriją surasime ne vieną laikotarpį, kai gyventojai kalbėjo slavų kalbomis.


Galbūt tokios nuomonės atrodo neįtikėtinos ir išgalvotos, bet būtent tai apie mūsų šalį gali pasakyti užsieniečiai. Žinoma, visa Europa ir daugybė žmonių  pasaulyje žino Lietuvą, tad turėtumėme suprasti ir tuos , kurių nuomonės sudaro šį straipsnį. Juk kaip galime pykti ant žmonių, kad nežino Lietuvos arba žino stereotipus apie valstybę, kurios vardo nebuvo tarp kitų  net 50 metų. Kaip tik reikia tikėtis, kad po poros metų mūsų valstybės vardą jau žinos visas pasaulis.


7 Komentarai

 1. As gyvenu norvegijoj tai bendravau tiel su uzsienieciais,tiek norvegais. Kai kurie emigrantai is kitu saliu zinojo kur yra Lietuva, o tuo tarpu norvegai nezino nors ji ir netoli...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai įdomus straipsnis ir originalus. Žinojau, kad užsieniečiai nežino Lietuvos, bet kad ir tokių "įdomybių" prikalba... :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. labai gera straipsnio idėja ir pats straipsnis! prisipažinsiu, perskaičiau jį jau juodraščiuose. esu viena iš tų žmonių, kurioms tikrai sunku perskaityti visą straipsnį nuo pradžių iki galo, dažniausiai viską tik permetu akimis. tačiau su šiuo straipsniu buvo kitaip :d šaunuolė

  AtsakytiPanaikinti
 4. Originali idėja, buvo gana linksma paskaityt :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Patiko! dar nemačiau tokio tipo straipsnių - tai nudžiugino mane. Idėja labai gera ir originali pasirinkta:) sėkmės kūryboje!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Buvo truputį sunkoka skaityti, tiksliai negaliu pasakyti kodėl. Skaičiau ir jaučiau, kad kažkas ne taip su struktūra. Beje "Tik variantą, kad tai Rusijos dalis galima išgirsti dažniau. Bet pastarąjį variantą galima suprasti dėl istorijos susijusios su ja.", pasikartojantis žodis truputį užkliuvo. Šiaip tema tikrai įdomi ir patiko, jog visa straipsnį parašei pati. Kartais atrodo, jog kai kurios rašytojų tiesiog nukopijuoja dalį teksto iš interneto. Jei reikėtų įvertinti duočiau 7/10.

  AtsakytiPanaikinti