Nuostabūs plaukai be šampūno arba no-poo metodas

Jei pradėtumėme kalbėti apie šampūno sudėtį bei išsinagrinėtumėme jo sudedamąsias dalis, tikriausiai nustebtumėme. Nors šampūną naudojame dažnai, tačiau net nesusimąstome, kad jis taip kenkia ne tik plaukams, galvos odai, bet ir sukelia problemas, nuo kurių iš tiesų turėtų apsaugoti. Naudodamos šampūną dažnai ir pačios patenkame į uždarą ratą - naudojame šampūnus, kurie išsausina galvos odą, tad atsiranda daugiau pleiskanų, jie greičiau riebaluojasi. Tad plaukus pradedame plauti dar dažniau, manydamos, kad taip galime atsikratyti problemų (juk dažnai šampūno etiketės skelbia, jog sumažina riebalavimąsi ar pašalina problemas su pleiskanomis). Tačiau pasiekiame priešingą rezultatą - įnirtingai kovodamos prieš tokias problemas įvairiomis priemonėmis kaip šampūnas, tik dar labiau sudirginame ir taip problematišką galvos odą bei gauname atkirtį atgal - dar daugiau pleiskanų, dar daugiau riebalų.

Tad kaip „išlipti“ iš šio užburto rato ir džiaugtis sveikais plaukais?

NO-POO METODAS

Norėdama atsikratyti šampūno ir ten esančių nenatūralių ingredientų sukeltų problemų, tu turi dvi išeitis. Kad ir kurią išeitį tu pasirinksi, žinok - tai daug geriau, sveikiau ir gerokai pigiau nei galvos trinkimas paprastu, populiariu ir puikiai kvepiančiu šampūnu, kurį perki „Maximoje“ su akcija. Bet rezultatų tuoj pat nepamatysi - jei vis dėl to nebenori būti tik dar viena komercijos auka, turėsi apsišarvuoti geležine kantrybe bei tikėjimu.

Pirma išeitis 

Šis pasirinkimas yra visiškai natūralus, tačiau ne itin malonus, patogus ir šiuolaikiškas. Viskas, ką tau teks daryti - tai nesiplauti galvos ištisas šešias savaites. Per šį laiko tarpą tavo plaukų riebalų balansas atsistatys, plaukai nebe taip riebaluosis, kai supras, jog galvos oda nebebus sausinama šampūnu. Skamba kiek neįtikėtinai ir daugelis merginų šio būdo vis dėl to nepasirenka - juk mes turime eiti į mokyklą, universitetą ar darbą ir negalime sėdėti užsidariusios namuose pusantro mėnesio. Vis dėl to, kitos drąsuolės priima tokį iššūkį. Jos plaukus slepia po kepuraitėmis, turbanais ar skarelėmis, darosi įmantrias šukuosenas, slepiančias riebaluotus plaukus. Moterys pripažįsta, kad tai nemalonu, bent jau pirmosiomis savaitėmis. Tačiau po visko plaukai tikrai atsistato ir puikiai atrodo, tad, pasak jų, bandyti tokią išeitį tikrai verta ir visos turėtų tai išmėginti.

Patarimas: Kitos pripažįsta ir skundžiasi, jog bandant šį metodą, vėliau plaukai pradeda skleisti nemalonų kvapą. Tad per savaitę galima plaukus ištepti kondicionieriumi ir jį nuplauti - taip plaukai skleis malonų kvapą.

Antra išeitis

Daugelis merginų pasirenka būtent šią antrą išeitį, nes ji - daug paprastesnė. Tau tereiks nesiplauti galvos pusantros savaitės. Tuomet pradėti savo plaukus po truputį pratinti tiesiog prie plovimo su vandeniu, be jokių šampūnų ar papildomų priemonių. Kitos sako, jog tai - vienas iš patogiausių ir pigiausių būdų, tačiau kitos teigia, jog plaunant su vandeniu, dažnai riebalai neišsiplauna. Tad kurių grupei priklausai tu, sužinosi tik išbandžiusi pati.

Patarimas: merginos, kurios skundžiasi, jog su vandeniu riebalų išplauti neįmanoma, atrado kitą alternatyvą, kurią galbūt atrasi ir tu - jos galvą plauna su natūraliomis priemonėmis kaip gasulo molis (molio miltelius reikia sumaišyti su vandeniu tol, kol viskas bus blynų tešlos skystumo, tuomet tokį mišinį įtrinti į plaukus, palaikyti kelias minutes ir kruopščiai nuplauti), soda (drėgnus plaukus tereikia ištrinti sodos ir vandens tirpalu), kiaušinio trynys (nedideliame kiekyje karšto vandens išplak kiaušinio trynį ir gautu rezultatu ištepk plaukus) ir pan.

Rezultatai

Visos merginos, išbandžiusios šį no-poo (lietuviškai ne - šampūnui) metodą, tikrai gali pasigirti sveikesniais, žvilgančiais, paklusnesniais, puresniais plaukais. Jos pamiršta tokias problemas kaip pleiskanos ar riebaluoti plaukai. Sutaupoma daug laiko bei pinigų, o kas įdomiausia - kitos merginos net gali pasigirti naujomis šukuosenomis! Jei esi tiesiaplaukė, galbūt tavo plaukai natūraliai yra banguoti? Jei visuomet buvai su banguotais plaukais, galbūt iš tiesų tavo plaukai tiesūs arba atvirkščiai - garbanoti? Šampūnas taip pažeidžia plaukus, kad net pakeičia jų natūralią stuktūrą.
Taigi, jei vis skundiesi, kad neturi laiko, jei pasibaigė šampūnas, jeigu nesi patenkinta savo plaukų būkle, štai tavo išsigelbėjimas! Sukaupk visą drąsą ir išbandyk no-poo metodą.

Ar esi bandžiusi ar girdėjusi apie šį metodą? Pasidalink tuo komentaruose!

10 Komentarai

 1. Straipsnis iš tikrųjų labai sudomino. Tiesą sakant iki šiol nebuvau girdėjusi apie šį metodą, o Tavo straipsnis ne tik davė naujų žinių, bet ir privertė susimąstyti.. Tikriausiai, labiausiai mane paveikė tai, jog yra galimybę plaukams pakeisti struktūrą, kadangi nuo mažens dievinu tiesius, o ne garbanuotus (kokius, deja, turiu) plaukus. Tačiau, stipriai abejoju, ar išdrįsiu išbandyti.. Bet kokiu atveju, ačiū už suteiktas žinias!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai įdomus straipsnis. Apie tokį būdą išgirdau pirmą kartą. Aišku, toks būdas reikalauja daug drąsos, tačiau, kodėl gi nepabandžiu?! Manau kada nors tikrai reikės išbadyti! Labai ačiū už tokią įdomią ir negirdėtą informaciją:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai įdomus būdas. Manau ryšiuosi išbandyt. Tačiau toks klausimėlis kaip plauti galvą po šio bandymo laiko? :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kaip ir daugumai buvo įdomu ir mane gan sugundė :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Visai įdomu ir būtų tikrai puiku nebeplauti taip dažnai galvos, tačiau to padaryti tikrai nedrįsčiau...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Įdomus straipsnis. Apie šį metodą sužinojau būtent iš tavęs, todėl dėkoju :) Man labai patinka tokie ir panašūs straipsniai ir būtų smagu, jeigu atsirastų daugiau panašių straipsnių!
  Iš tiesų, nežinau ar jį išbandysiu, nes reikėtų nemažą laiko tarpą netrinkti plaukų. Labiausiai mane sudomino tai, kad gali pasikeisti plaukų strūktūra. Labai norėčiau, kad mano plaukai būtų banguoti (jie yra tiesūs).

  AtsakytiPanaikinti
 7. Visiškai nukopijuota nuo "Justės"! Net skaityt neįdomu kai žinai, kad netas žmogus parašė....

  AtsakytiPanaikinti
 8. na jau, justę prenumeruoju jau gal treti metai, ir nesu mačiusi nieko panašaus į Beatričės parašytą straipsnį ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kad neužvirtų diskusijos pasakysiu, kad šis Bearričės straipsnis buvo išspausdintas tame žurnale, todėl jis ten ir yra :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Pabandžiau šį metodą ir bent jau man tai visai nepadėjo, kaip pačiam straipsnyje parašyta "plaunant su vandeniu, dažnai riebalai neišsiplauna". Bet tai tik mano pačios patirtis. Galbūt kitų merginų kitokie plaukai ir joms šis metodas tikrai tiks.

  AtsakytiPanaikinti