ŽINUTĖ: Sveika atvykusi į TEENAGEDREAMS.LT portalą, kuriame rasi: patarimų, kaip tvarkytis su savo jausmais ir plaukais, knygų ir filmų apžvalgų bei rekomendacijų, naujos muzikos savo grojaraščiui, receptų ir diy įrašų, plepaliukų apie vaikinus, drauges, santykius su tėvais, linksmų testų, sužinosi naujienas apie žvaigždes ir pasaulį, galėsi prisidėti prie portalo tobulinimo ir smagiai praleisti laisvalaikį! Tad nieko nelauk, mes turime visko labai labai daug - panaršyk mūsų portalą ir atrask tai, ko ilgai ieškojai - nuostabią bendraamžių merginų kompaniją!

Tai, ko nežinojai apie garsiausią paveikslą pasaulyje

Garsiausio ir žinomiausio paveikslo titulas vienareikšmiškai skiriamas Leonardo da Vinci kūriniui Mona Liza (Džokonda). Apie jį esi girdėjusi visur - tiek meno galerijose, kasdieninėse istorijos pamokose, tiek skaičiusi knygose. Visi žinome, kad šiuo metu akylai apsauginių stebima Mona Liza kabo Luvro muziejuje, Prancūzijoje. Tačiau ar žinai, ant kokios medienos ir kokiais dažais ji buvo nutapyta, ką slepia Monos Lizos kilstelėję lūpų kampučiai? Pateiksime tau 15 neįtikėtinų faktų apie paslaptingiausią paveikslą.


1. Leonardo da Vinci - paveikslo autorius, garsus tapytojas (būtent Mona Liza susilaukė daugiausiai pripažinimo ir sėkmės), gimęs Florentinoje.
2. Paveikslas nutapytas ant tuopos medienos, naudojant aliejinius dažus.
3. Kai kurie mano, kad Mona Liza gali būti paties autoriaus autoportretas.
4. Kurtas nuo 1503 pavasario iki 1505 vasaros (apytiksliai).
5. Mokslininkai sako, jog Mona Liza kažkada egzistavo ir ji yra Florencijos didiko Francisko del Džokondos žmona.
6. Žiūrint į Moną Lizą dešiniuoju fonu, ji atrodo mažesnė; žiūrint kairiuoju - didesnė (fonas už jos yra nelygus).
7. Šiomis dienomis: į paveikslą Luvro muziejuje pažiūrėti kasdien ateina šimtai tūkstančiai žmonių.
8. Paslaptingosios moters akių vyzdžiuose technologijų dėka pastebimi skaičiai ir raidės. Dešiniajame matomi autoriaus inicialai (LV), kairiajame - skaičių kombinacija bei raidės, dėl kurių vis dar abejojama.
9. Pilnas Monos Lizos vardas - Liza Gerardini.
10. Manoma, jog moters vyras buvo daugiau nei 14 metų vyresnis už jos... tėvą.
11. Galime pastebėti, jog paveiksle Mona Liza apsirengusi lyg į laidotuves ar kažko gedinti - juodas apdaras, jokio makiažo (Mona - makiažo mėgėja).
12. Autorius nepaliko jokių datos ar parašo žymių.
13. Manoma, kad paveikslas daugiau nei 30 metų buvo "okupuotas" prancūzų.
14. Yra keletas žinomų teorijų, dėl ko ji šypsosi: 1) slepiamas nėštumas; 2) bepozuojant ją juokino muzikantai bei klounai.
15. Ištirta, kad jos šypseną sudaro 83% laimės, 9% paniekos, 6% baimės ir 2% pykčio.

Visada buvo, yra ir bus tokių dalykų bei paslapčių, kurių mums tiesiog nelemta sužinoti. Kartais pasidaro netgi įdomiau, kai kažko nežinai, tiesa? Komentaruose pasidalink, kas tave labiausiai nustebino!

DALINTIS:

2 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Man labai patiko! Ypač 6.

Justina Golokvoščiūtė- DIY, hairstyles and more rašė...

Keli faktai jau žinomi, bet daugelio dar nežinojau. Ačiū :)

Etiketės

Online

Tinklaraščio archyvas

Mūsų draugai

Google