Vintažas aprangoje

Vintažas dar niekad nebuvo toks populiarus, kaip dabar. Turbūt ne kartą esi pastebėjusi vieną kitą merginą gatvėje, apsirengusią vintažiniais drabužiais. Kyla klausimas – kas tas vintažas? Atsakymas labai paprastas: iš praeities sugrįžusi mada; drabužiai bei aksesuarai, sukurti preitame šimtmetyje ir atgiję dabartiniame. Todėl visai ne keista, kad vintažą jau ne vienerius metus gali pastebėti net garsiausių mados dizainerių darbuose. Susidomėjai? Šiam kartui esame tau paruošę krūvą patarimų, kaip susikurti vintažinį stiliuką!

1. Išsirink, kas tau patinka iš skirtingų laikotarpių. Nors daugelis stiliaus terminą „vintažas“ supranta kaip tiesiog „senoviškus rūbus“, kiekvienas dešimtmetis turi savų skirtumų. Siūlome išsirinkti tai, kas labiausiai patinka keliuose laikotarpiuose ir viską derinti tarpusavyje, mat nešiodama vieno dešimtmečio rūbus bei aksesuarus, gali pasirodyti lyg pabėgusi iš teatro rūbinės...


1900 – pūstos nėriniuotos suknelės; korsetai; palaidinės su apykaklėmis...
1910 – vadinamieji "trench" paltai; suvarstomi batai...
1920 – plazdančios tiesios suknelės iki kelių; vėduoklės; plaukų juostos...
1930 – skrybėlės užriestais kraštais; kailinės apykaklės...
1940 – vadinamosios "cigaretės formos" kelnės; pastelinių spalvų megztukai; palaidinės su surišama už nugaros viršutine dalimi...
1950 – nuo liemens platėjantys sijonai iki kelių; odiniai švarkeliai; beretės...
1960 – platėjančios kelnės; palaidinės, išmargintos turkiškais raštais; taikos ženklai...
1970 – džinsiniai, neutralūs tonai; moteriški kostiumėliai; blauzdinės...
1980 – neoninės spalvos; "petukai" optiškam pečių praplatinimui; įmantrios, nėriniuotos palaidinės; tunikos, nešiojamos su tamprėmis...
1990 – džnisiniai švarkai, kombinezonai; ryškios spalvos; vadinamasis grunge stilius.

2. Derink vintažinius ir šiuolaikinius drabužius. Kaip jau minėjome, nereikėtų persistengti, ir nešioti vien vintažinius drabužius. Geriausia būtų išlaikyti pusiausvyrą: 50/50 – idealus pasirinkimas derinant vintažą su modernu. Jei pasirenki vintažinę palaidinę, prie jos derink siaurus džinsus ar juodas kelnes. Jei nusprendei dėvėti vintažinį sijoną, prie jo priderink tinkančios spalvos šiuolaikišką palaidinę.

·    Vilkėti vintažinius rūbus nebūtinai reiškia būti apsirengusiai nuo galvos iki kojų senais rūbais.
Visiškai pakanka prie savo kasdienio įvaidžio priderinti vintažinį šalį ar kitą aksesuarą.
·     Kuomet priprasi prie vintažo, galėsi pabandyt į savo aprangą įtraukti daugiau vintažinių elemetų.

3. Venk prastos būklės vintažinių rūbų. Vien dėl to, kad yra vintažinis, rūbas neturėtų užimti vietos spintoje, jei yra akivaizdžiai netinkamo dydžio, ar yra sugadintas (raukšlėtas, dėmėtas,  įplyšęs).

4. Pirk šiuolaikiškus, tačiau vintažo įkvėptus drabužius. Jei nenori turėti nemalonumų dėl brangių vintažinių rūbų gadinimo ar panašių problemų, gali jų išvengti pirkdama paprastose rūbų parduotuvėse į vintažinius panašius rūbus. Kaip jau minėjome, vintažas yra madingas, tad dažnoje parduotuvėje rasi vintažinį stilių atitinkančių drabužių.

5. Išsirink kelias vintažines palaidines. Tam, kad lengvai susikurtum vintažinį stilių, pradėk nuo palaidinių - nepaslaptis, kad vintažines palaidines lengva priderinti prie šiuolaikinių džinsų ar kelnių bei sijonų. Taipogi palaidinės reikalauja mažai priežiūros.

·         Jei esi tik pradedančioji, patariame laikytis atokiau nuo 70-ųjų bei 80-ųjų palaidinių, mat prastai suderintos jos gali atrodyti itin neskoningai.

6. Ieškok tau gražių vintažinių sijonų. Vintažiniai sijonai įprastai yra skirstomi į dvi kategorijas: labai ilgi (maxi) arba iki kelių (midi). Tiesą sakant, iki 80-ųjų – 90-ųjų sijonai nebuvo nešiojami taip dažnai kaip dabar, išskyrus sijonus, siekiančios kelius ar dar ilgesnius. Tam, kad kompensuotum sijono ilgį, prie jo pabandyk priderinti palaidinę, siūtą šiame amžiuje J. Tiesą sakant, vintažinių sijonų pasiūla bei pasirinkimas yra labai dideli: siūlome rinktis nuo liemens platėjantį ar "A" silueto sijonus – juos gan lengva derinti su šiuolaikiniais drabužiais, taip pat  labai lengva pasiūti.

·         Bet kokio neutralaus tono (juodas, pilkas, rudas, ochra ar alyvuogių spalvos) vintažinis sijonas yra puikus pasirinkimas spintai papildyti, mat juos labai lengva suderinti su klasikiniais ar šiuolaikiniais rūbais.

7. Prieš perkant kelnes jas pasimatuok! Tau gali būti sunku rasti tinkamo dydžio vintažines kelnes, mat bėgant laikui keitėsi išmieros bei dydžių žymėjimas... Šiaip ar taip, jei turi galimybę rinktis iš kelių dydžių, nepaskubėk ir pasimatuok visus, kol rasi tinkamiausią.

8. Paieškok tau tinkančių vintažinių suknelių. Vintažines sukneles linksma nešioti dėl kelių priežasčių: visų pirma – labai didelis pasirinkimas gan nebrangiai kainuojančių suknelių; antra – prie šių suknelių priderinus reikiamus aksesuarus, jos gali atrodyti labai šiuolaikiškai! Tačiau patariame pirkti tik solidžių spalvų, švelnių tonų ar geros kokybės medžiagos sukneles – daugybės ryškių spalvų suknelė gali atrodyti kaip kostiumas, tad kol kas nerizikuok. Sukneles siūlome derinti prie aulinukų, lygiapadžių batelių ar sandalų, vadinamosios "beanie" kepurės ar plačiabrylės skrybėlės, modernių aksesuarų.

9. Pabandyk į savo aprangą įtraukti vintažinių skrybėlių bei šalikų. Kažko trūksta iki pilno derinio? Prie visiškai modernaus derinio priderinusi vintažinę skrybėlę ar šalį, gali deriniui suteikti vintažinį įvaizdį. Ieškok plačiabrylės ar be atbrailų skrybėlės. Šilkinius šalius gali nešioti apvyniojusi aplink kaklą arba aplink galvą – taip suteikdama retro įvaizdį. Svarbu, kad prieš pirkdama šilkinį šalį įsitikintum, kad jis yra geros kokybės - tokių šalių tvarkymas bei valymas nėra lengvas ir pigus.

10. Atkreipk dėmesį į vintažinę juvelyriką. Juvelyrika niekuomet neišeina iš mados, tad gali ramiai nešioti vintažinius papuošalus, žinodama, kad niekas nepastebės didelio skirtumo. Ieškok stambios apimties vėrinių, ryškių formų apyrankių. Tačiau atmink, kad mažiau yra daugiau – pasirinkusi vieną ryškų papuošalą kitus rinkis minimalistiškus arba apsiribok vienu.

11. Nepamiršk batų! Vintažiniai batai taip pat gali modernų stilių visiškai pakeisti, suteikdami vintažinį įvaizdį. Vienintelis sunkumas yra tas, kad nėra lengva rasti geros kokybės batų už prieinamą kainą. Jei vis dėlto nusprendei jų įsigyti, patariame ieškoti suvarstomų ilgaaulių; vadinamųjų plokščiapadžių oksfordų ir būtinai – geros kokybės neutralių tonų odinių batų (klasika visuomet yra stilinga!)

Dar keletas patarimų pabaigai:
·         vintažinių rūbų pirmiausiai reiktų ieškoti dėvėtų rūbų parduotuvėse arba butikuose, taipogi siūlome pasiknisti močiučių spintose – dažniausiai radiniai iš ten kelia daugiausiai džiaugsmo;
·         linksmiausia šia veikla užsiimti su drauge – dalintis rastais vintažo "perliukais" bei viena kitai suteikti patarimų dėl vieno ar kito derinio.


Taigi tikimės, kad šiuo straipsniu, o svarbiausia - vintažo stiliumi sugebėjome jus sudominti. Taip pat labai laukiame išbandžiusių šį stilių pasidalinti su kitais savo patirtimi, galbūt atsiras galinčių papildyti šį sąrašą komentaruose. Iki kitų susitikimų!


Cheap Prom Dresses

5 Komentarai

 1. Straipsnį skaityti buvo išties įdomu ir atsirado noras į savo stilių įnešti kažką, susijusio su vintažu. Keliu nykštį į priekį!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vaaau, negi pagaliau į šitą komandą atėjo perspektyvi rašytoja? Sužavėjai. Kol kas tiek pasakau. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nuostabus straipsnis, rasykit daugiau apie mada!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labaaai patiko ;) Buvo tikrai įdomu skaityt :)

  AtsakytiPanaikinti