Interviu su Goda Jurčikonyte - "Pirmus žingsnius link svajonės padėjo žengti geriausia draugė"

Gabi, puikiai besimokanti, nuoširdi, draugiška, iškalbinga, patraukli.. Malonu susipažinti, tai - penkiolikos metų mergina Goda Jurčikonytė, gyvenanti Alytuje ir turinti daug talentų bei didelę sėkmę užsiimant savo pomėgiais, tarp jų - šiais laikas vertinamu vlog'ų filmavimu. Sužinok daugiau apie Godą skaitydama šį nuoširdų, emocingą bei nuotaikingą interviu.
Sveika, Goda! Nusprendžiau tavęs paklausti keletos klausimų ir džiugu, kad sutikai, nes esi tikrai įdomi ir išskirtinė asmenybė. Tam pagrįsti, rasčiau ne vieną priežastį, tačiau dabar norėčiau išgirsti tavo pačios nuomonę apie save!

Sveiki! Labai sudėtingas klausimas, todėl gan sunku į jį atsakyti. Žvelgiu į save labai savikritiškai, tačiau laikausi minties, jog jei nemylėsi savęs, ar tave mylės kiti? Tad stengiuosi atskleisti geriausias savo savybes ir myliu save tokią, kokia esu, nenorėčiau būti kažkuo kitu ar gyventi kitokį gyvenimą. Galiu pasakyti, kad aš savęs niekada nenužeminu, bet ir neiškeliu per aukštai, esu tokia pat kaip kiti, ir patinku sau su visais mano minusais.

Buvo galima nuspėti, jog atsakysi pozityviai, nes net per kompiuterio ekraną spinduliuoji optimizmu ir gera energija. Kaip žinome, nesenai pradėjai kurti vadinamuosius vlog'us (viešai publikuojamus vaizdo įrašus) ir pasiekei tikrai neblogus rezultatus, nors esi dar tikrai jauna mergina. Tad kas gi tave paskatino pirmajam žingsniui?

Turbūt kaip tik tuo metu man žūt būtinai reikėjo permainų (mokykloje, draugų būryje, neformalioje veikloje), o kadangi jau nuo vaikystės mane žavėjo vaizdo įrašų veikla, pamaniau, kodėl gi man nepabandžius? Pradėjau filmuoti ir supratau, kad tai kažkas naujo, neatrasto, bet tai man patiko. Kas galėjo trukdyti?! Tik aš pati. Slinko mėnesis po mėnesio, naujus video vis montuodavau, bet tuomet tiesiog ištrindavau. Ir tada išaušo ta diena, kuomet apie tai prasitariau savo geriausiai draugei. Bet ar ji būtų mano geriausia draugė, jei nebūtų privertusi manęs įkelti pirmojo savo vlog'o į internetinę svetainę "Youtube"? Taigi, su didele baime buvau įtikinta tai padaryti ir kaip matote, aš tai padariau ir netrukus vlog'ai tapo dalele manęs. Manau, kad už tai turėčiau būti dėkinga būtent Gabrielei - pačiai brangiausiai savo draugei, nes būtent su ja aš žengiau pirmąjį žingsnį link savo svajonės.

Galima sakyti, pati nedrįsai, tau trūko labai menko stumtelėjimo. Ir rezultatais derėtų džiaugtis! Tavo "Youtube" kanalą prenumeruoja virš 6 tūkstančių žmonių, susilauki papildomo dėmesio socialinėje erdvėje.. O kaip realus gyvenimas? Ar kažkas atkreipia dėmesį į tave, paklausia, kada sekantis vlog'as?

Klysčiau, jei atsakyčiau, kad dėmesio negaunu, nes jo būna tiek daug, kad sunku apibūdinti. Neretai pribėga mano žiūrovės, pasisveikina, net paprašo nusifotografuoti ir tai mane labai džiugina! Turiu paminėti ir tai, jog dažnai pastebiu kitų mergaičių žvilgsnius, nukreiptus į mane. Na, turbūt jau susitaikiau su tuo.

Geriems ir kokybiškiems vaizdo įrašams reikia skirti nemažai laiko - ne valandą ir ne dvi. Kaip žinome, tu mokaisi gimnazijos gabiųjų klasėje ir galiu tik spėti, kad laisvo laiko tau lieka labai mažai. Daug tavo gerbėjų pastebėjo, jog rudenį buvai padariusi net trijų savaičių pertrauką naujų vlog'ų filmavime, o priežastis - numanoma. Šiuo metu vėl, jau daugiau nei tris savaites nematome naujojo įrašo. Tad kaip gi tu susitvarkai su moksleivio dalia - bemiegėmis naktimis, nuolatine įtampa ir skubėjimu? 

Praėjo trys mėnesiai gimnazijoje ir galiu pasakyti, kad nuolatinė moksleivio rutina yra labai labai sunki. Nesu pratusi prie tokio krūvio, kuomet keliesi 6 valandą ryte, grįžti anksčiausiai 18 valandą ir turi 'kalną' namų darbų, ruoši iki išnaktų, o vėliau vėl reikia keltis į mokyklą... Gelbsti tik artimieji bei begalė palaikymo laiškų. Vienintelis laisvas laikas yra skirtas miegui ar susitikti su draugais. Vis dėlto, jei turėčiau galimybę grįžti laiku atgal, viską daryčiau taip pat. Esu pilnai patenkinta savo pasirinkimu - eiti šiuo keliu, kadangi iš gyvenimo reikia pasiimti viską, ką tik gali! Nesu minėjusi apie savo klasę absoliučiai nieko, tačiau dabar galiu pasakyti, kad ji yra labai labai puiki ir tai dar viena priežastis, kodėl pamokose galima prisijuokti ir, tiesą sakant, per šiuos mokslo metus nebuvo nei dienos, kuomet mokykloje nenusišypsočiau! Mano nuomone, šis tarpsnis mano gyvenime yra labai sudėtingas aš labai jaudinuosi bei nervinuosi, kad daug žmonių nesulaukia mano video, o aš pati nesugebu net tinkamai išsimiegoti... Tačiau aš pažadu, kad kai tik atsiras mano gyvenime kruopelytė laisvo laiko, video būtinai bus! 

Mokykloje jaustis gerai - yra puikus pasiekimas. O kas tavo gyvenime svarbiausia? Ar esi šeimos žmogus?

Mano gyvenime visada buvo ir bus svarbiausia mano šeima ir geriausios draugės. Tik šie asmenys mane pažįsta geriausiai, su jais galiu būti savimi ir mane nuolatos palaiko. Neįsivaizduoju savo gyvenimo be jų. Vienintelis mano gyvenimo tikslas - būti laimingai, o su šiais žmonėmis tokia ir esu.


Manau, tavo artimiesiems ir draugams labai pasisekė, turėdami tokį visiems padedantį "nykštuką"! Grįžtam prie kamerų - ką tu supratai pradėjusi filmuoti vaizdo įrašus?

Pradėjusi filmuoti supratau, kad pokyčiai teikia naudos. Būtent išdrįsusi filmuoti video, išdrįsau žengti pirmąjį žingsnį ir į gimnaziją, praplėsti draugų ratą, atsirinkti, kas tikra ir kas ne. Apskritai, pradėjau labiau vertinti artimuosius ir, kaip jau anksčiau minėjau, suprasti, jog vlog'ai - dalelė manęs.

Kokių savybių, emocijų, pasikeitimų tau tai pridėjo?

Šis pomėgis man pridėjo daugiau pasitikėjimo savimi, drąsos. Prieš visa tai, labai gėdinausi net pačios savęs, nenorėjau atsiskleisti, o dabar šios ydos yra mažiau pastebimos. Jei ne šis atradimas, tikriausiai niekada nebūčiau atradusi ir savęs, taip pat naujų žmonių savo gyvenime, atsiradusių tik šiais metais ir jau tapusių man labai brangiais.

Savo draugams ir šeimai esi tikrai pakanti ir paslaugi. O draugų nuomone, kokia tu esi?

Šio klausimo paklausiau savo draugų ir jie atsakė, kad esu neapsisprendusi bei pasimetusi, tačiau sugebu pagelbėti artimiesiems, nes visuomet žinau, kas jiems geriausia ir dėl jų aš nueisianti nors į pasaulio kraštą. Esu labai užimta, stengiuosi būti geriausia ir tai jų nuomone yra gerai, nes atrandu save ir pasiekiu tai, ko aš noriu. Retai atleidžiu išdavystes. Visus labai užknisu, kad valgau kiek noriu ir nestorėju, nors man atrodo priešingai (linksma emocija). Jie mano, kad esu linksma, dažnas atvejis, kai aš juokiuosi iš bet ko.

Užimta - tą galime pastebėti visi. Kokių pomėgių, nekalbant apie filmavimą, dar turi?

Pomėgių turiu labai daug, tačiau šiais metais apsisprendžiau, kad oficialiai apsistosiu ties fotografavimu, šokiais, lotynų kalba ir ateitininkų veikla. Taip pat labai mėgstu žiūrėti serialus, tačiau pastaruoju metu tam tiesiog nelieka laiko.

Ko palinkėtum tiems, kurie turi didelių svajonių ir tikslų, bet visgi nedrįsta jų įgyvendinti, nes bijo, ką pamanys kiti?

Mano asmeninė patirtis pataria jums išlįsti iš savo "kiauto". Paklausus suaugusiųjų, neretai tenka išgirsti, kad jie gailisi, jog nedrįso kažko padaryti, o dabar - per vėlu. Todėl linkiu, kad jums niekuomet taip nenutiktų. Tik jūs esate savo karalystės karalius ar karalienė - iš jūsų sosto niekas neatims ir už jus gyvenimo nenugyvens. Paauglystė - pats laikas išmokti gyventi dėl savęs, o ne dėl kitų, žvelgti į save taip, kaip tu matai save, o ne kiti ir niekada nepasiduoti!...

Ko palinkėtum ypatingiesiems TD skaitytojams?

TD skaitytojams linkiu būti laimingomis, išnaudoti kiekvieną jums gyvenimo pateiktą išbandymą ir galimybę bei nenustoti tikėti savimi. Su nuoširdžiausia meile, Goda.


Goda, dėkoju tau už man skirtą laiką nuoširdžiai atsakinėjant į mano pateiktus klausimus ir už nepagailėtą atvirumą. Linkime tau visokeriopos sėkmės ir dar daugiau energijos naujiems iššūkiams bei vaizdo įrašams.

O dabar ŠOK į jos kanalą (jį rasi paspaudusi ČIA) ir stebėk naujus vaizdo įrašus!
Komentaruose pasidalink, kas labiausiai patiko ir su kokiu žmogumi norėtumėte išvysti interviu ateityje.

4 Komentarai

 1. Mano mylima vlogere.Jeiiii!:)P.S. Jusu blogas nuostabus P.P.S.Goda irgi nuostabi:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nesu apie ją girdėjusi, bet reikės pažiūrėti. Ačiū už interviu, tai labai pagyvina puslapį!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kadangi lietuvių youtuberių nelabai žinau, todėl apie Godą nieko nesu girdėjusi, tačiau inteviu įdomus.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įdomus interviu! Anksčiau apie Godą nesu girdėjusi, todėl teks pažiūrėti jos vlogus.

  AtsakytiPanaikinti