Originalios kalėdinių dovanų idėjos

Kalėdos – tai metas, kuris kartais tampa ne tik labai maloniu ir jaukiu, bet ir tikru galvos skausmu. Vos tik pagalvojus apie tai, ką teks dovanoti šeimai ir draugams per šią šventę, daugeliui prasideda didžiausios problemos, abejonės ir rūpesčiai. Nors prekybos centrų lentynos šventiniu laikotarpiu būna perkrautos įvairiausiomis prekėmis ir pasirinkimo tiek daug, kur kas smagiau ir maloniau dovanoti dovaną, pagamintą savo pačios rankomis, tiesa? Tad šiame straipsnyje – keletas puikių kalėdinių dovanų idėjų, kurioms neprireiks daug išlaidų ar pastangų. Skaityk ir pasisemk įkvėpimo!

Receptas stiklainyje
Tavo geriausia draugė yra visiškai pametusi galvą dėl maisto gaminimo, ateityje svajoja tapti virtuvės šefe ir nuolat eksperimentuoja su įvairiais receptais? Tu tiesiog privalai padovanoti jai šią įdomią, originalią ir tikrai praversiančią dovaną – receptą stiklainyje! Ne, tai toli gražu nebus vien tik į stiklainį įdėtas popieriaus lapelis su receptu. Mes sudėsime ir visus tam receptui reikiamus ingredientus! Pavyzdžiui, nusprendei padovanoti draugei itin skanių sausainių receptą. Imk reikiamą kiekį miltų ir dėk į stiklainį bei gražiai išlygink paviršių. Lygiai taip pačiai gražiais sluoksniais dėk cukrų, kakavą ir kitus receptui reikiamus ingredientus. O patį lapelį su užrašytu receptu užklijuok ant stiklainio dangtelio arba iš  išorės. Nepamiršk užklijuoti kelių lipdukų, užrišti kaspino ar netgi pririšti prie stiklainio papildomą dovaną, pavyzdžiui, dailų šaukštelį.

Arbata kitaip
O galbūt tavo draugė labai mėgsta gerti arbatą ir neįsivaizduoja be to nei vieno savo ryto? Padovanok jai daug arbatos įdomesniu būdu! Visų pirma, prekybos centruose paieškok kokios nors gražios dėžutės bei įsigyk keletą skirtingų skonių arbatos pakelių, kurių maišeliai turėtų virvelę. Viską įsigijusi, prisikarpyk daug nedidelių popierinių širdelių. Širdelių prireiks tiek, kiek ketini į dėžutę sudėti arbatos maišelių. Ant kiekvienos širdelės su spalvotu markeriu, didelėmis raidėmis užrašyk, kam skirta ši arbata. Pavyzdžiui, „Jaukumui..“, „Šilumai..“, „Meilei..“, „Ramybei..“, „Laimei..“ ir panašiai. Prisek lapelius prie arbatos maišelio virvelės, sudėk į dėžutę taip, kad užrašai matytųsi ir štai, dovana baigta!

Džiaugsmingas puodelis
Ši dovana puikiai tiks tiems artimiesiems, kurie mėgsta nedideles, smulkias dovanėles. Pagrindinis dovanos akcentas, kurį tau prireiks įsigyti – tai baltas, jokių užrašų ar paveikslėlių neturintis  puodelis. Įsigijusi puodelį, imk daug spalvotų markerių ir gražiai jį išdekoruok. Užrašyk tau patikusią citatą, palinkėjimą švenčių proga, nupiešk gražių šventinių paveikslėlių. Puodelį padaryk tokį, iš kokio būtų malonu šaltais žiemos vakarais gerti karštą arbatą! Be to, jei moki megzti, gali numegzti puodeliui gražų šiltuką. O, kad dovana būtų dar geresnė, į puodelio vidų pridėk daug įvairiausių smulkmenėlių: šokoladą, papuošalą, arbatos, tavo keptų imbierinių sausainių, mažų zefyrų ir kitų smulkmenėlių, kurios pradžiugintų tavo draugę ar šeimos narį. Puiki dovana, tiesa?


Internetinis Kalėdų elfas
Jei Kalėdų dovanoms neturi galimybės leisti pinigėlių – ne bėda! Ši dovana tau visiškai nieko nekainuos, tereiks turėti kompiuterį ir šiek tiek fantazijos. Pirmiausiai tau reikės susikurti naują elektroninio pašto paskyrą, su kokiu nors intriguojančiu šventiniu pavadinimu. Mūsų pasiūlymas – kaleduelfas@gmail.com. Skamba šauniai, tiesa? Būtent dabar tau teks įsikūnyti į Kalėdų elfą, sužinoti savo draugų ir giminaičių elektroninius paštus ir pabandyti juos nustebinti. Kiekvieną iki Kalėdų likusią dieną, nusiųsk savo artimiesiems kokią nors šventinę žinutę, kuri pralinksmintų ar sukeltų veide šypseną. Gal tai bus anekdotas, šventinis sveikinimas, koks nors klausimas apie artėjančias šventes, joms ruoštis motyvuojanti frazė, graži nuotrauka.. O per Kalėdas pabandyk juos ypatingai nustebinti – galbūt net pavyks sukurti ir nusiųsti kokį nors vaizdo įrašą? Švenčių pabaigoje nepamiršk prisipažinti, kas esi, kad žmogus žinotų, kas kone visą mėnesį jį taip stebino J

Linksmieji mandarinai
Tikriausiai sutiksi, jog Kalėdos be mandarinų yra neįsivaizduojamos, tiesa? Juk tai tikras švenčių akcentas! Tad kodėl gi tau nepadovanojus daug mandarinų mylimam žmogui? Ir visai ne bet kokių! Visų pirma, prisikarpyk daug lapelių ir ant kiekvieno užrašyk ką nors linksmo, motyvuojančio. Galbūt kokią nors įkvepiančią frazę, linksmą anekdotą ar linkėjimą švenčių proga. Tai padariusi, imk lipnios juostos ir kiekvieną lapelį su užrašu priklijuok prie kiekvieno mandarino žievės. Tuomet visus mandarinus tvarkingai sudėk į didelę pintinę, užrišk didelį kaspiną ir štai – tu ką tik pagaminai šaunią, praktišką ir linksmą dovaną, kuri pradžiugintų tikrai ne vieną!

Motyvaciniai laiškai
Tikriausiai kiekvienas žmogus yra patyręs tą jausmą, kai rodos, pasaulis griūva iš po kojų, visi planai žlunga, nelieka jėgų ar kantrybės pabaigti pradėtus darbus, viskas labai išvargina. Jei padovanosi savo artimajam šią dovaną – motyvacinius laiškus, didelė tikimybė, jog tokių slogių dienų jis neturės! Kaip daryti? Tau prireiks tik daug popieriaus, spalvotų tušinukų ar markerių. Visų pirma, iš spalvoto popieriaus pagamink daug vokelių. Jei to daryti pati nenori, vokelių gali įsigyti raštinių reikmenų parduotuvėse, knygynuose ar pašto skyriuose. Ant kiekvieno vokelio didelėmis raidėmis užrašyk kokią nors situaciją. Pavyzdžiui, „Kai bus liūdna..“, „Kai nesiseks darbuose..“, „Kai truks meilės..“, „Kai užklups ligos..“, „Kai išsekins šventės..“ ir panašiai. O kiekviename vokelyje įdėk lapelį, kuriame – tavo patarimai, ką daryti kiekvienoje situacijoje, motyvuojančios frazės ar šilumos ir meilės kupini žodžiai. Nepamiršk vokelių šventiškai papuošti: priklijuok lipdukų, nupiešk piešinių ir iliustracijų. Visus vokelius gali sudėti į gražią dėžutę.

Prisiminimų knyga
Jei trokšti dovanoti šilumos, meilės kupinas dovanas – ši idėja kaip tik tau! Ji puikiai tiks geriausiai draugei, su kuria turite daugybę gražių prisiminimų. Pagrindinis dalykas, kurio tau prireiks – tai didelė užrašų knyga, primenanti albumą. Tavo užduotis – sutalpinti į knygą kuo daugiau prisiminimų. Suklijuok jūsų bendras nuotraukas, užrašyk linksmas kartu nutikusias istorijas, nepamiršk ir palinkėjimo Kalėdų proga. Kad knyga atrodytų šventiška, būtinai nupiešk kalėdinių iliustracijų, priklijuok lipdukų, gražiai viską apipavidalink. 

Kuponų knygelė
Skamba intriguojančiai, ar ne? O geriausia yra tai, kad norint padovanoti šią kuponų knygelę artimam žmogui, apart priemonių dovanai gaminti, nereikės išleisti nė vieno cento. Nes tai - ne kokios nors parduotuvės, o tavo gerų darbų kuponai, kuriuos, pavyzdžiui, tavo tėveliai panaudos, kai norės kur nors išeiti pasilinksminti. Tarkime, kuponas pagaminti vakarienę, išsiurbti kambarius, nuvalyti langus, sutvarkyti spintas, išplauti indus, palaistyti gėles, išplauti laiptinę, sutvarkyti kiemą.. Kiekvieną darbą užrašyk ant atskiro gražiai dekoruoto spalvoto lapelio ir visus juos surišk taip, kad tai atrodytų lyg graži knygelė. Argi ne puiki dovana?


Tikimės, kad su šiuo straipsniu mes padėjome jums išspręsti kone didžiausią klausimą pasiruošimo šventėms metu. Verta nepamiršti ir to, kad beveik visos šios dovanos yra tinkamos dovanoti ne tik per Kalėdas, bet ir kitas šventes. Būk originali, išradinga ir nebijok kurti bei eksperimentuoti!

6 Komentarai

 1. Labai geras straipsnis! Dabar jau tikrai zinau kad dovanosiu recepta ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mano pastebėjimas: per daug "argi ne", "ar ne". Netuščiažodžiauk :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai originalios idėjos, galbūt kai ką ir panaudosiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Originalu, tik nežinau, ar aš sugebėčiau :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai įdomu :)) Kaip tik reikėjo įdėjų kalėdoms ;) Ačiū !

  AtsakytiPanaikinti