7 paprasti dalykai, kurie gali tapti tavo motyvacijos šaltiniu

Visi žinome ir suprantame, jog kiekvienam žmogui įvairiose situacijose reikalingas stimulas, kuris vestų mus į priekį. Tačiau toji motyvacija pati neatsiranda - ją reikia atrasti pačiam! Šiais laikais motyvacijos galime semtis iš bet kur. Kaip žinia, internetas, televizija, mokykla, giminės, draugai yra pagrindiniai mūsų motyvacijos šaltiniai. Tačiau galbūt nustebsi sužinojusi, jog varomosios jėgos gali rasti kiekviename paprastame dalyke savo kasdienėje rutinoje, apie kurį net nepagalvojai.
(liet. Mylėk, ką darai. Daryk, ką myli)

Rytinis gėrimo puodelis
Dar ankstesniais laikais japonų išminčiai tikino, kad didžiausias dienos motyvatorius - rytinis gėrimo puodelis. Pasak jų, gėrimas iš ryto paverčia mus žvalesniais, o kadangi dažniausiai tai būna karštas gėrimas, jis mums suteikia šilumos, kartu su ja ir pasitikėjimo savimi. Taigi, jeigu nori, jog tavo diena būtų produktyvesnė, japonai siūlo kas rytą išgerti kavos arba arbatos puodelį. Nors šis faktas sunkiai įtikimas, bet galbūt tame yra tiesos?

Mus supantys žmonės.
Ar dažnai savo vyresnių šeimos narių klausi patarimo? Ar dažnai klausaisi, ką jie tau sako, kodėl bara ir kaip moko gyventi? Turbūt tai daro retas paauglys. Tačiau pripažinkim, kad vieną didžiausių motyvų mums suteikia žmonės, kurie mus supa, kurie yra mums brangūs. Pasak mokslininkų, žmogui yra daug svarbiau, ką apie jį mano jam artimas žmogus nei pašaliniai asmenys. Jei tave kada nors buvo užplūdusios mintys ir noras įrodyti savo šeimos nariams, kad gali būti dar geresnis nei esi, reiškia tavo artimieji jau yra tavo motyvacija!

Priešai
Iš tavęs šaipėsi ir sakė, jog niekada nepasieksi savo svajonės? Ar tuo metu nenorėjai įrodyti tiems žmonėms, kurie tavim netiki, kad gali būti daug daugiau nei esi? Ar nori parodyti savo priešams, kad esi geresnis už juos? Būtent dėl šios priežasties priešai yra didžiausi mūsų motyvatoriai, nes noras atkeršyti būtent tokiu būdu yra labai stiprus. Geriau pagalvojus, gal kartais turėti priešų ne visada taip jau ir blogai?

Įžymybės, autoritetai
Didžioji dauguma paauglių turi įžymybę, kuri jam yra pati geriausia ir mėgstamiausia. Nors kartais to nepripažįstam, bet su laiku mes nevalingai pradedame panašėti su savo mėgstamiausiomis įžymybėmis - galbūt elgesiu, išvaizda ar kitais dalykais, kurie mums atrodo žavingi.  Noras gyventi panašų gyvenimą į mėgstamiausio artisto suteikia daug motyvo ir ryžto. Juk dažniausiai mūsų favoritai būna ir mūsų autoritetais, o autoritetas būtent ir yra toks dalykas, kuris skatina žmogų sekti geru pavyzdžiu.

Socialiniai tinklai
(liet. Vieną dieną aš noriu atvirai pasakyti : ,,Aš tai padariau.'')
Žiūri į naujausias Tomos nuotraukas, galvoji, kokia ji graži, pasportavus, o atsidariusi savo nuotraukas suvoki, jog tau kažko trūksta... Tada pamąstai, jog galbūt laikas pradėti sportuoti? Ir štai jau nuo pirmadienio tu turi abonementą į sporto klubą, arba rytais keliesi ankščiau vien dėl to, kad nubėgti kelis kilometrus rytinio kroso? Tad štai kas tave gali motyvuoti! Naujausia Tomos nuotrauka socialiniame tinkle. Skamba neįtikėtinai? Bet taip yra! Pasak 2015 metais atliktos apklausos, net 74 % žmonių socialiniuose tinkluose save lygina su kitais! O noras būti geresniu už kitą mus labai motyvuoja.

Mokykla
Pripažinkim, galbūt mokykla šiais laikais suteikia daugiau blogų nei gerų emocijų, bet kartais ji taip pat mus motyvuoja. Būtent čia mes praleidžiame didžiąją dalį savo vaikystės, paauglystės ir net suaugusiojo gyvenimo. Mokykloje mes gauname naujų žinių arba tobuliname jau įgytus įgūdžius. Jei tau pasisekė ir tavo mokytojai kiekvieną dieną tave motyvuoja tobulėti - esi laimingas žmogus, nes būtent kai kurie mokytojai yra mūsų pavyzdžiai. Mokytojus reikia gerbti vien dėl to, kad savo žiniomis jie dalinasi su mumis ir perduoda savo įgytą patirtį, taip motyvuodami savo mokinius.

Asmeninė patirtis
Mūsų pažangos ir tobulėjimai mums duoda ryžto ir pasitikėjimo savimi, o kartu ir motyvuoja daryti dar, ir padaryti dar geriau. Šiandien tu parašei kontrolinį, ir gavai 9-tuką. Juk savaime suprantama, kad kitą kartą stengsiesi dar labiau, kad gautum 10-tuką! Žinoma, šioje vietoje egzistuoja ir kita pusė - kai kuriems žmonėms didžiausias stimulas yra jų klaidos, nuosmukiai ir nesėkmės. Galbūt dėl to ir sakoma, jog savu kailiu patirta situacija yra geriausia mokytoja.

Nors ir visi žmonės yra skirtingi bei individualūs, mes turime daug panašumų, o motyvacijos šaltiniai yra vienas iš mūsų bendrų bruožų. Yra žmonių, kurie semiasi motyvacijos iš kitų dalykų. Komentaruose pasidalink, iš ko tu semiesi motyvacijos savo tikslams pasiekti? 

3 Komentarai