Dieninis makiažas

Dauguma mūsų daromės makiažą, su juo eksperimentuojame, tačiau ar gerai žinome, kuo skiriasi dieninis ir vakarinis makiažas ir, kaip juos teisingai atlikti? Būtent šiandien "Teenage Dreams" portalas nori jus su tuo labiau supažindinti ir papasakosi, kaip teisingai pasidaryti dieninį makiažą. 

Visų pirma, ką vertėtų žinoti apie dieninį makiažą, tai yra tai, kad jis turėtų paslėpti trūkumus, bet neturėtų būti labai ryškus. Šiam makiažui dažniausiai pasirenkamos pastelinės spalvos, nenaudojami blizgūs akių šešėliai ar lūpdažiai.

  Ir štai 5 punktai, kaip pasidaryti šį makiažą:

1.Veido maskavimas. Yra gerai žinomos priemonės, kaip veido pudra ar maskuojamasis kremas. Jei veido oda ir taip lygi ir yra vienodas odos atspalvis, šios priemonės visai nebūtinos. Tačiau nusprendus naudoti pudrą ar kremą, reikia su jais nepersistengti – pudros reikia minimalaus kiekio, neturi ant veido būti didelis jos, ar maskuojamojo kremo sluoksnis. Veidą reikia stengtis padengti tolygiai, nepamiršti smakro, kaklo zonos. Renkantis pudrą reiktų rinktis tonu šviesesnį atspalvį, nei yra oda. Taip pat dažnos mėgstame naudoti skaistalus. Tai nėra būtina, bet jei pasirinkote veidą paryškinti skaistalais, pravartu žinoti, jog negalima piešti apskritimų, ir skaistalų tepti kiek mažiau, nei norėtųsi. Tepti skaistalais reikia išilgai veido, geriausia pačiuose veido šonuose ant skruostikaulių.

2.Akių šešėliai. Geriausia rinktis pastelines spalvas. Akių vokus galima padengti viena spalva, arba galima rinktis įdomesnį variantą –  dažyti trimis sritimis (žr. paveikslėlį). Pirmoji sritis turėtų būti dažoma šviesiausia spalva – balta, nude ir t.t. Antroji sritis kiek tamsesniu atspalviu, o trečioji – pačiu tamsiausiu. Kad nesimatytų ryškaus perėjimo nuo vienos spalvos į kitą – reikia šepetėliu spalvas kiek išsklaidyti ir sulieti. Taip pat, jei renkatės rausvus šešėlius – nepersistenkite, rausvi šešėliai neretai sukuria pavargusių akių efektą.
 3. Blakstienų tušas. Tušų kaip žinia yra gausi įvairovė, tačiau ką rinktis? Spalva pasirenkama jau pagal skonį, tačiau verta pastebėti, jog šviesiaplaukės dažniau renkasi mėlyną ar rudą spalvą, o tamsiaplaukės – juodą. Norint, kad blakstienos būtų riestos ir didelės apimties, siūlome rinktis užriečiantį tušą – tada nereikės blakstienų papildomai riesti rietikliu. Ilginamasis tušas tinka toms, kurios nori tik vos paryškinti blakstienas ir jas paversti vizualiai kiek didesnėmis. Labai tamsiai juodai dažantį tušą jau vertėtų palikti vakarui. Apimties suteikiantis tušas pravers toms, kurių natūralios blakstienos yra gan retos ir trumpos. Tušu blakstienas reikia padengti taip, kad nesusidarytų gumuliukai ir blakstienos nesuliptų – tam reikia tušo aplikatorių kiek nusausinti. Yra manančių, jog išeitis nuo blakstienų dažymo yra priklijuojamos blakstienos. Tačiau tai netiesa – tokios blakstienos tinka nebent vakarėliams ar karnavalams.

4.Akių pravedimas (liner‘is). Dienai reikėtų rinktis rudą arba juodą spalvas. Taip pat akių pravedimas geriausias yra pieštukinis, o taip vadinamąjį skystą pravedimą reiktų palikti vakarui. Viršutinįjį voką reikia stengtis padengti kuo plonesne linija prie blakstienų. Plona linija vizualiai padidina akis. Galima rinktis ne tik tiesią liniją, bet ir „katės akis“ – kampučiuose liniją užriesti viršun, tačiau šitaip padažyti akis tikrai nėra lengva ir teks tam gerai pasipraktikuoti. Apatinę akies dalį ryškinti visai nebūtina, bet jei jau ryškinama, tai kuo arčiau blakstienų ir pačios akies.
5. Lūpos. Kad lūpdažis ilgiau laikytųsi, galima prieš dažant lūpas jas padengti nedideliu kiekiu birios pudros. Lūpdažio spalva gali būti rausva, nude, rusva, raudona. Visus kitus ryškius atspalvius (violetinę, tamsiai raudoną ar kitas) geriau rinktis vakarui. Taip pat lūpas galima padengti ne lūpdažiu, o lūpų blizgiu, tačiau jis taip pat turėtų būti gan šviesus ir jo tepti tereikia labai nedaug.

Štai ir viskas, ką jums pradžiai reikėtų žinoti apie dieninį makiažą – svarbu nepadauginti makiažo priemonių ir viską atlikti kruopščiai! 
7 Komentarai

 1. pirmiausia norėčiau pasveikinti papildžius rašytojų gretas, Auste!
  straipsnis, pripažinsiu, labai didelio įspūdžio nepaliko, mat viską ką čia parašei aš jau puikiai žinojau, tačiau galiu pagirti dėl išsidėstymo. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunuolė ;) Trumpa, informatyvu. Galbūt ir pastbėjau šiek tiek logikos klaidų, ne visai teisingų faktų, tačiau visuma nebloga. Labai gerai, kad viskas vienoj vietoj. Tokia atmintinė - čiki ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. O man viskas buvo ziauriai gerai!Saunuole tu

  AtsakytiPanaikinti
 4. Neabejoju, jog sugebėtum parašyti dvigubai ilgesnį tekstą apie tai, bet kam reikia pilstyti iš tuščio į kiaurą? :) Kartais ta kiekybė nieko neduoda. Sveikinu, neprisvilai su pirmu blynu. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Mieloji Auste, sveikinu parašius pirmąjį straipsnį! Pati visai nesenai įstojau į šio nuostabaus portalo gretas ir puikiai suprantu, kaip dabar jautiesi. Žinoma, nesu profesionalė ir iki tokios man dar visas kelias, bet pastebėjau šiek tiek klaidelių ar kitų "klaustukų". Tačiau man vis tiek patiko, viskas buvo žinoma, bet pasirinkai labai aktualią ir naudingą temą, todėl giriu Tave ir linkiu tobulėjimų ateityje! :))

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šauniai, tik gal norėtusi šiek tiek dar išsamensnės info ar video pavyzdžių. Džiugu, kai vis daugiau merginų išmoksta atlikti tinkamą dieninį makiažą.

  AtsakytiPanaikinti