Drąsa - kelias į pasaulį

Ne kartą teko būti tokioje situacijoje, kai labai nori kažką padaryti, bet baimė tau pakiša koją. Atrodo, jog drąsa kažkur išgaruoja, pamiršta apie savo egzistavimą ir garbingai užleidžia vietą baimei. Nesvarbu, koks menkas ar paprastas tai dalykas, bet mes labai dažnai suabejojame savimi ir paliekam visą darbą likimui, atrodo, klausimas ims ir pats pasiklaus. Manau visos iš mūsų norėtumėme išvengti tokių situacijų, tad pradėkime nuo pradžių.

“Drąsa nėra baimės nebuvimas, greičiau tai nusistatymas, kad kažkas yra svarbiau nei baimė.”

Kas yra drąsa ir kodėl ji „pabėga“, kai mums jos reikia labiausiai? Drąsa – tai svajonės siekimas kartais net drastiškais būdais. Tai bruožas, padėsiantis tau pasiekti to, ko tu trokšti. Drąsa - tai veiksmai, kuriuos mes širdyje labai norime padaryti, o išnyksta pačiu reikiamiausiu metu ji todėl, nes mes per daug galvojame. Taip, per daug galvojame! Mes bijome nesėkmės, kurios, pripažinkime, išvengti kartais yra tiesiog neįmanoma. BET reiktų pripažinti, kad jei neišdrįsime, tai niekada ir nesužinosime, buvo verta ar ne? Mes per daug savimi abejojame, bandome surasti pasiteisinimą, kodėl mes to negalime padaryti, apmąstome, ką pagalvos aplinkiniai, ir visaip bandome išvengti veiksmo, kurį padaryti iš tiesų norime.

(angl. Būti drąsiu reiškia daryti tai, ką tu myli)
Drąsa dažnai būna kelias į pasaulį. Juk dauguma įžymybių pasiekia savo karjeros viršūnę tik išdrįsę ką nors padaryti, tad tai neabejotinai gali būti ir tavo kelio pradžia. Pasakyti savo nuomonę, atlikti keistus veiksmus ar apmąstymus, kurie patraukia aplinkinių dėmesį, būti išskirtiniu, užduoti ramybės neduodantį klausimą, išsiųsti žinutę simpatijai, užpildyti anketą ar nepaisyti taisyklių... Nesvarbu, ką iš šių dalykų tu nori padaryti - visiems jiems prireiks nors truputį drąsos. Skamba paprastai, bet dažnai taip nebūna, tiesa? Tiesiu pagalbos ranką tau ir dalinuosi keliais patarimais :

1. Kiekvieną kartą, kai susiduri su baime, privalai neieškoti pasiteisinimų. Ieškok teigiamų dalykų, galvok apie drąsą ir nemanyk, kad kažkas kitas tai padarys už tave, nes, net jei taip ir nutiks, tai tas kažkas ir bus drąsus, tas kažkas ir sulauks atsakymo, tas kažkas, bet ne tu.

2. Jei manai, kad tai neatidėliotinas veiksmas, pasinaudok 3 sekundžių drąsos taisykle - turi 3 sekundes pamesti baimės jausmą. Kitaip tariant, po 3 sekundžių tiesiog imi ir darai! Kodėl 3 sekundės? Todėl, kad gavusios daugiau laiko, tavo smegenys sukurs tau pasiteisinimą ir tu greičiausiai to nepadarysi. Beje, naudodama ją iškilus bet kokiam sunkumui, vėliau priprasi prie šios taisyklės ir tau bus daug lengviau.

3. Jei šiam reikalui turi daug laiko, tarkim, nori užkalbinti savo simpatiją, kurią kiekvieną dieną matai mokykloje, turiu tau išeitį – pirmiausia, per artimiausią savaitę pasižymėk datą, kada tai padarysi. Antrasis žingsnis – sugalvok planą, kaip ir ką darysi, ko paklausi ir ką atsakysi. Kad ir kaip keistai tai skamba, tai padeda, tu iš karto išbrauki keletą galimų pasiteisinimų, kodėl neturėtum to daryti, pvz.:  „nežinau ką jam pasakyti“ arba „ o ką man daryti paskui?“, tad šis planas čia puikiai veikia. Telefone ar net ant lapo užrašyk pasižadėjimą, ką ir kaip padarysi, ir padėk jį į vietą, kur jį matytum – taip tikrai prisiminsi, ką ir kaip turi padaryti. Ir sunkiausias žingsnis – padaryk tai, ką pasižadėjai (jei tau bus lengviau, gali naudoti 3 sekundžių drąsos taisyklę).
(angl. Būk drąsus)

Visi šie patarimai tau turėtų padėti, ir nesvarbu koks buvo atsakymas – tu išdrįsai, ir tai yra svarbiausia, tu įgavai pasitikėjimo savimi, kuris padės tau eiti toliau. Sėkmės!


9 Komentarai

 1. Man patiko! Turbūt tai viskas, ką turiu tau pasakyti. Na, ir dar sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kartais tikrai praverčia kažkas motyvuojančio.. :) Ypač patiko šita vieta - ,,nemanyk, kad kažkas kitas tai padarys už tave, nes, net jei taip ir nutiks, tai tas kažkas ir bus drąsus, tas kažkas ir sulauks atsakymo, tas kažkas, bet ne tu.''

  ačiū! Ir sveika atvykus!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai malonu girdėt :)
  Gabriele, labai ačiū, tau taip pat :)
  Vilija, labai džiaugiuosi čia patekusi :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. osum išsidėstymas, osum rašymo stilius, žodžiu viskas osum ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aiškiai, trumpai, konrečios mintys. Man patinka tavo rašymo stilius, šaunuolė ;) lauksiu kitų tavo straipsnių! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. hmm, man pasirodė, kad šiame įraše kažko lyg ir trūksta... Bet, dėkoju tau už šį straipsnį, tikiuosi, jog jie man padės susidoroti su baime! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveika prisijungus prie Teenage Dreams, aš pati dar tik kol kas bandomojo laikotarpio rašytoja:) Linkiu tau sėkmės rašant, na o pats straipsnis tikrai geras:)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Esu 99% tikra, kad skaičiau beveik įdentišką straipsnį kažkokiam kitam puslapį, bet jis ten buvo įkeltas jau senai. Na, bet nesinori tikėti, kad čia nukopijuota

  AtsakytiPanaikinti